اختلافات ناشی از قرارداد

اختلافات ناشی از قرارداد
در خصوص اختلافات ناشی از قرارداد نیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای اختلافات ناشی از قرارداد نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

با توجه به حاکمیت اراده و نقش آن در انعقاد قراردادها هرگاه در مورد تفسیر یا اجرای آن اختلافی حاصل شود مرجع حل اختلاف آن نیز طرفین به عنوان داوری خواهند بود ولیکن در صورتی که طرفین موفق به حل آن نشوند دادگاه صالح حل اختلاف خواهد کرد.در این مقاله با ما هنمراه باشید تا در مورد اختلافات ناشی از قرارداد به شما همراهان عزیز توضیحات حامع و کاملی ارائه دهیم.

عدم اجرای تعهدات قراردادی: 

بعد از انعقاد قرارداد برای متعهد له همیشه این تردید وجود دارد که ممکن است متعهد به قول خود وفا نکند یا در انجام تعهد خود تاخیر کند یا ممکن است در اجرا نقصی حاصل شده باشد. بنابراین اگر بنا باشد متعهدله بعد از وقوع تخلف به دادگاه مراجعه کند و با تقبل هزینه دادرسی و حق الوکاله و تحمل مشقت دعوی حقوقی عاقبت به اصل حق خود برسد با توجه به طول مدت رسیدگی و کاهش ارزش پول نهایتا چیزی دستگیرش نخواهد شد بنابراین برای آنکه رسیدگی در مدت کوتاه انجام شود و بار طرح دعوی و رفتن به دادگستری هم بر دوش متعهد متخلف تحمیل شود از متعهد تضمین گرفته میشود که این تضمین میتواند برای حصول اطمینان از مصرف شدن پیش پرداخت در مسیر قرارداد باشد که آن را تضمین پیش پرداخت می نامند که برای مطمئن شدن از صحت و سلامت کار گرفته میشود. از جمله ضمانت میتواند چک و سفته و یا ضمانت نامه بانکی باشد.

داوری در قانون آیین دادرسی مدنی و قانون اساسی:

به موجب ماده ۴۵۴ قانون آیین دادرسی مدنی نیز حل اختلافات را از طریق داوری نیز پیش بینی کرده است داوری بدین صورت که دو طرف قرارداد در صورتی که درقرارداد تصریح کنند و یا با هم توافق کنند میتوانند اختلاف خود را از طریق شخص مشخص شده بدون رجوع به دادگاه حل و فصل کنند.

در ارجاع اختلاف به داوری طبق قانون اساسی دعاوی دولتی و مربوط به اموال عمومی به داوری ارجاع نمی شود مگر با تصویب هیات دولت در ارجاع امر به داوری اشخاصی برای انتخاب شدن داوری منع قانونی است که حتی با توافق طرفین نیز نمی توان انتخاب کرد اشخاصی که فاقد اهلیت قانونی هستند و یا به موجب حکم دادگاه یا در اثر آن از داوری محروم هستند و همچنین کلیه کارمندان اداری و قضات شاغل در محاکم قضایی . ممکن است طرفین به داوران علاوه بر حق داوری حق صلح و سازش هم بدهند به گونه ای که داوران حق دارند برای خاتمه دادن به اختلافات برخی از حقوق هر یک از طرفین را به طرف مقابل صلح کند.

برای حل و فصل اختلافات ناشی از قرارداد کافی است با وکلای مجرب گروه وکلای حکمت تماس حاصل پیدا کرده تا در کمترین زمان ممکن مشکل شما برطرف شود.

دادگاه صالح رسیدگی به اختلافات ناشی از قرارداد:

اصل بر این است که قانون و دادگاه صالح بر قراردادهایی که توسط ایرانیان منعقد میشود قانون ایران و دادگاه محل صالح  است اما زمانی که طرفین خارجی و محل انعقاد نیز خارج است مسئله در حقوق بین الملل خصوصی و بحث تعارض قوانین مطرح میشود که با مشورت کارشناسان متخصص حقوق بین الملل خصوصی مشکلات ناشی از تعارض قوانین و دادگاه ها با توجه به قوانین ملی طرفین قرارداد و محل وقوع عقد و محل اجرای آن این مشکل حل خواهد شد.

پیشنهاد گروه وکلای حکمت برای شما همراها عزیز این است که در مورد ان.اع قراردادها و نحوه نگارش آنها بیشتر بدانید:

تعدیل قرارداد مشارکت در ساخت 

نمونه قرارداد خرید و فروش خودرو

قرارداد فرانشیز (اعطای نمایندگی) _قرارداد فرانشیز چه کاربردی دارد و چگونه منعقد میشود_نمونه قرارداد فرانشیز

قرارداد ارفاقی

گروه وکلای حکمت:

اگر در مورد قرارداد  و اختلافات ناشی از قرارداد به مشکل برخورد کرده اید آن را در قالب کامنت بیان کرده و یا با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید تا وکیل قرارداد گروه وکلای حکمت شما را راهنمایی کند.

آدرس: شعبه ۱ تهران- فلکه اول تهرانپارس خیابان ۱۴۲ شرقی روبروی پاساژ سپید پلاک ۳۹ طبقه دوم واحد ۵

آدرس شعبه ۲ تهران- نیاوران نرسیده به چهارراه کامرانیه روبروی پاساژ نارون پلاک ۱۲۷ طبقه ۶ واحد ۱۱

تلفن : ۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷ – ۰۲۱۲۶۴۵۵۶۸۸

نیاز به وکیل دارید با شماره های زیر تماس بگیرید.

به مطالعه تان ادامه بدهید.

یک سوال جزئی درباره اختلافات ناشی از قرارداد دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان مشاوره حقوقی رزرو کنید. تا مشکل تان حل شود.

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص اختلافات ناشی از قرارداد نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه , میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.