استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه

در خصوص استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه نیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

گاهی ممکن است همسایه ای بدون ملاحظه قوانین و مقررات آپارتمان نشینی و یا بدون در نظر گرفتن حقوق همسایه ها تا دیر وقت با صدای بلند مشغول جشن و برپایی مهمانی باشددر واقع یکی از طرحهای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران جهت برقراری نظم و امنیت در جامعه، طرح مبارزه با بر هم زنندگان نظم عمومی و مبارزه با اراذل و اوباش می باشد.برای طرح شکایت از همسایه که به عنوان اراذل و اوباش محل و به اصطلاح گنده لات محسوب می‌شود، نیازمند استشهاد محلی هستیم و در مواقعی هم از قبیل  مواردی که برای شکایت مزاحمت ملکی، ممانعت ازحق، توهین  ایراد ضرب و جرح از سوی همسایه مزاحم و هتاک مواجه می‌شویم، نیز همچنان نیازمند استشهادیه محلی هستیم.ذیل استشهادیه را حداقل دو شاهد مرد یا دو شاهد زن بهمراه یک شاهد مرد باید امضاء نمایند هر چند در این گونه موارد، می‌توان با گزارش موضوع به مرکز  ۱۱۰ اقدام به دریافت گزارش پلیس و طرح شکایت نمود، ولی تهیه استشهاد محلی برای شکایت از همسایه مزاحم، برای اثبات مزاحمت و محکومیت کیفری وی ضرورت دارد. یا در مواردی که همسایه با پارک در پارکینگ دیگران و یا ایجاد مزاحمت برای پارک اتومبیل، مرتکب مزاحمت ملکی شده باشد، باز هم تهیه استشهاد محلی برای شکایت از همسایه مزاحم، ضرورت می‌یابد.و یا گاهی استفاده بیش از حد و خارج از عرف از مشاعات ساختمان ، تصرف عدوانی  در پارکینگ و انباری و سایر موضوعات دیگر می توانیم اقدام به طرح شکایت کنیم که در ابتدا لازم است استشهادیه محلی تنظیم کنیم.

پیشنهاد گروه وکلای حکمت برای شما همراهان عزیز:

ضرب و جرح

 نمونه شکواییه توهین و فحاشی

دعوای ممانعت از حق

آیا افرادی  که استشهاد محلی را امضا کرده اند، موظف به ادای شهادت در مرجع قضایی می‌باشند؟

در مواردی که اثبات امر کیفری در دادگاه و دادسرای رسیدگی کننده به موضوع  و یا اثبات امر حقوقی مورد نظر، حضور شاهد در دادگاه یا دادسرای مربوطه کیفری ویا همچنین دادگاه حقوقی حسب تشخیص قاضی رسیدگی کننده ضرورت دارد.

در صورتی که در امور کیفری شاهد بدون عذر موجه نتواند حاضر بشود، قاضی می‌تواند دستور جلب وی را صادر نماید.

اما در امور حقوقی موضوع متفاوت است و در صورتی که شخص امضا کننده استشهادیه حاضر به ادای شهادت در دادگاه نباشد، اجبار وی به اداء شهادت امکان پذیر نیست و نمی توان وی را به این خاطر جلب نمود.

موارد استشهاد محلی برای شکایت از همسایه مزاحم:

۱-شکایت مزاحمت ملکی

۲-شکایت اثبات تصرف عدوانی

۱-شکایت مزاحمت ملکی:

گاهی ممکن است همسایه ای بدون ملاحظه قوانین و مقررات آپارتمان نشینی و یا بدون در نظر گرفتن حقوق همجواران و همسایه ها تا دیر وقت با صدای بلند مشغول جشن و برپایی مهمانی است.

هر چند در این گونه موارد، می‌توان با گزارش موضوع به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اقدام به دریافت گزارش پلیس و طرح شکایت نمود، ولی تهیه استشهاد محلی برای شکایت از همسایه مزاحم، برای اثبات مزاحمت و محکومیت کیفری وی ضرورت دارد.

یا در مواردی که همسایه با پارک در پارکینگ دیگران و یا ایجاد مزاحمت برای پارک اتومبیل، مرتکب مزاحمت ملکی شده باشد، باز هم تهیه استشهاد محلی برای شکایت از همسایه مزاحم، ضرورت می‌یابد.

۲-شکایت اثبات تصرف عدوانی:

استفاده غیر مجاز از مشاعات ساختمان، طبق قانون تملک آپارتمانها در حدود متعارف برای همه ساکنین ساختمان یکسان است.

گاهی احد از همسایه ها با استفاده از نقاط مشاعی ساختمان و فضاهای مشترک اقدام به تصرف عدوانی مشاعات می‌نماید که قابل طرح شکایت کیفری تصرف عدوانی در دادسرای محل وقوع جرم است.

سایر موضوعاتی که نیاز به تهیه نمونه استشهادیه محلی دارد نیز با مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی قابل بررسی و اظهار نظر خواهد بود.

استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه-esteshhadiye

برای دانلد رایگاه نمونه فرم استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه روی لینک مقابل کلیک کنید:نمونه استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه مزاحم

نمونه استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه مزاحم:

بسمه تعالی

اینجانبان امضاء کنندکان ذیل ، با در نظر گرفتن خداوند متعال و قرآن مجید شهادت و گواهی می دهیم که خانم / آقای ……………….. فرزند ………….. ساکن در …………………………………………………………… اقدام به اذیت و آزار همسایگان از طریق ریختن زباله در باغچه ، تصرف در پارکینگ مجاور و….. نموده است .

و یا در تمام ساعات شبانه روز مبادرت به ایجاد سر و صدا و هیاهو وجنجال می نماید و یا با تصرف اختصاصی در قسمت مشاعات ،مانع تردد و رفت و آمد ما شده

هر زمان که آن مقام محترم لازم بداند حاضر هستیم جهت ادای شهادت حاضر شویم .

شاهد اول :

نام و نام خانوادگی : ………………. نام پدر : ……………………. شماره تماس :…………………………………

آدرس : …………………………………………………………….. امضاء و اثر انگشت

شاهد دوم :

نام و نام خانوادگی : ………………. نام پدر : ……………………. شماره تماس :…………………………………

آدرس : …………………………………………………………….. امضاء و اثر انگشت

شاهد سوم :

نام و نام خانوادگی : ………………. نام پدر : ……………………. شماره تماس :…………………………………

آدرس : …………………………………………………………….. امضاء و اثر انگشت

شاهد چهارم :

نام و نام خانوادگی : ………………. نام پدر : ……………………. شماره تماس :…………………………………

آدرس : …………………………………………………………….. امضاء و اثر انگشت

مشاوره حقوقی تهیه نمونه استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه :

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی متخصص دعاوی مالک و مستاجر، کارگر و کارفرما، وکیل جرائم پزشکی، وکیل متخصص ، وکیل خانواده و سایر رشته های حقوقی، با برترین گروه وکلای ایران، تماس بگیرید.

جهت مشاوره تلفنی و حضوری با وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره آنلاین با وکیل پایه یک دادگستری، مطالعه پرونده توسط وکیل پایه یک دادگستری، از روزهای شنبه تا پج شنیهاز ساعت ۹ الی ۱۸ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۹ الی ۱۳ با گروه وکلای حکمت تماس حاصل نمایید.

نیاز به وکیل دارید با شماره های زیر تماس بگیرید.

به مطالعه تان ادامه بدهید.

یک سوال جزئی درباره استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

35 پاسخ

 1. با سلام و احترام
  ایا برای شکایت از یکی از همسایه ها اهالی ساختمان برای شروع درخواست شکایتنامه در شورای حل اختلاف باید حضور داشته باشندودرضمن چه مدارکی باید باید سپاس

  1. سلام من در یک بلوک ۸واحدی که داخل مجتمع هست زندگی میکنم ولی یکی از همسایه ها که قدیمیست و خود را مدیر میداند بسیار اذیت میکند به طوری که ماشینمون رو خط خطی کرده.حال ما کنار پنجره مون دوربین نصب کردیم تا اگر کاری کرد مدرک جمع کنیم تا شکایت کنیم.ولی اون داره همسایه ها رو راضی میکنه تا استشهاد جمع کنه و دوربین رو جمع کنه.قبلا هم تو بلوک خیلی دزدی شده.
   البته دوربین فقط ماشینامونو میگیره.آیا از لحاظ قانوی اون میتونه کاری بکنه؟الان چه راه حلی پیشهاد میدین؟

  2. سلام تو رو خدا بگید ایا برای همسایه معتادی که ۲۴ساعت بوی سیگار و حشیشش میاد میشه شکایت تنظیم کرد؟ ما کلا ۵واحدیم که همگی حاضر یم استشهاد بنویسیم طوری بشه خدا کرم کنه اینا از این ساختمون برن. متاسفانه صابخونن مرده بیکار و معتاده تمام ساعات شبانه روز بو سیگارش میاد کلافمون کرده هر چی بهش میگیم بدتر میکنه. مثلا اگر پارسال ده تا سیگار تو بالکن میکشید الان بیستا تمام میکنه. میگه چاردیواری اختیاری. ما نه میتونیم در راهرو باز کنیم نه بالکن. بوش کامل تو خونمونه حتی از کانال کولر شدیدتر میاد . تو رو خدا مشاوره بدید جونمونو به لبمون رسونده.

 2. سلام و احترام
  ضمن خسته نباشید، سوالی دارم از خدمتتون. همسایه ما در حیاط منزلشون خروس نگهداری می کنن!!! فاصله شون از ما زیاده اما باز هم صداش مزاحمت ایجاد میکنه. مراجعه کردیم فرمودن چهاردیواری اختیاری. میتونم به صورت قانونی اقدامی بکنم؟ اگر همسایه های اطراف مشکلی نداشته باشند چطور؟ چون اونها هم قبلا خروس داشتند!!!!!!!!

 3. سلام و وقت بخیر.در ساختمان ما مستاجر جدید آمده که واحد را به عنوان یک زن و شوهر اجاره کرده اند ولی واحد در اختیار ۳ آقا مجرد است که از آن واحد جهت مصارف فحشا از ساعت ۱ نصفه شب تا ۴ صبح استفاده می کنند.مدارکی هم که داریم دوربین مدار بسته داخل آسانسور است که نشان دهنده این امر می باشد. با اینکه با ۱۱۰ تماس گرفتم مامور آمد ولی فقط یک صورت جلسه به من دادند.راه کاری دارم ؟ فیلم های دوربین مداربسته کمک می کند ؟

 4. سلام یه همسایه ما داریم که خانوادگی دزد هستن اینو تمام آپارتمان هم میدونم چون به همه دستبرد زده ولی هیچ مدرکی نداریم حالا همه میخوان یه استشهاد امضا کنن ولی اگه دزدی بنویسیم تو نامه آیا مدرک میخواد دادگاه؟ یا راه دیگه ای میشه بگید ما چطور این مشکل رو حل کنیم

 5. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده در یک آپارتمان ۱۶ واحدی ساکنم که سن ساختمان ۴۰ سال می باشد و کاملا فرسوده است . در حال حاضر طی مذاکرات متعدد با سازندگان بالاخره با یکی به تفاهم جهت ساخت رسیده ایم . در این بین دوتا از مالکان راضی به این کار نیستن لطفا راهنمایی بفرمایید.
  متشکرم

 6. سلام
  من منشی یک شرکت هستم و مدیرعامل ازم خواست بابت ماشینی که برای خودش خریده اما هنوز سند رو به نامش نزدن یک استشهادیه دستی بنویسم با امضای چند نفر از دوستانش. حالا سوالم اینکه من اون متن رو نوشتم بعدا برام مشکلی پیش میاره یا نه؟

 7. درود. ۲،۳نفر از ۱۱ نفر اعضای آپارتمانمان به هیچ عنوان در هزینه های ساخت آپارتمان همکاری نمیکنند. آیا استشهاد بقیه اعضا، جهت شکایت کفایت میکند یا مدارک دیگری هم باید ارائه شود؟ سوال دوم، آیا برای هر کدامشان جداگانه دادخواست تهیه کنیم یا میتوان از هر ۳ نفرشان در یک دادخواست شکایت کرد؟ اگر امکان دارد مراحل شکایت را بفرمایید. ممنون از شما

   1. سلام
    منزل ما در يك كوچه ي بزرگ هستش كه به اين خاطر پسر بچه هاي ٧ تا ١٦ ساله در روز تو كوچه توپ بازي مي كنن و صر و صداي زيادي به پا مي كنند و بارتوپ به در و پنجره مي زنند هر چي بهشون تذكر مي ديم اصلا توجه نمي كنن حتي به والدين بعضي هاشونم هم گفتيم هيچ كاري نكردن، يه روز ديگه واقعا از دستشون ذله شدم و زنگ زدم ١١٠ ، اومدن و بهشون تذكر دادن ولي باز هم از فردا بدتر شدن و زنگ خونه رو مي زدن و فرار مي كردن
    مي خواستم راهنماييي م كنين كه چطور باهاشون رفتار كنم كه ديگه از دست مردم ازاري بردارن

 8. سلام.خسته نباشيد.
  چن تا از همسايگان ما مواد مخدر پخش ميكنن و محله رو به طور عجيبي نا امن كردن. ميخاستيم يه استشهاد محلي بنويسيم كه اسم كسي از امضا كنندگان نباشه ولي متني ب ذهنمون نرسيد. اگ امكانش باشه متني برامون بنويسين.

 9. سلام وقت بخیر..بنده مالک سه واحد آپارتمان هستم به طور قانونی و سند قانونی..در زمان ساخت اینجا طبقه همکف زا به خواهرم فروختم که بدلیل اجرا نکردن متن قرار داد و پرداخت بدهی از سال ۸۳ سند منزل را بنامشان نکردم..حال ایشان اقدام به نصب دوربین مدار بسته بدون کسب اجازه از ما کرده و در قسمت توی کوچه در دو طرف ساختمان دوربین نصب نموده و حتی دستگاه dvr را در آپارتمان خودش گذاشته..بنده شکایت کردم اما متاسفانه دادگاه حکم منع تعقیب صادر نموده حال خواستم ببینم مگر نصب دوربین نبایستی با رضایت مالکین ساختمان انجام شود.پس چرا دادگاه چنین رای داده.آیا این حکم درست است یا خیر..ممون میشم راهنمایی فرمایید

 10. باسلام
  ما ی همسایه داریم بیماری روانی داره
  وهمیشه با سروصدا در ساعات نصفه شب یا در طول روز با دعوا با خانواده و دادن فحش های رکیک باعث اذیت وآزار ما میشه
  متن استشهاد محلی برای شکایت از این شخص را میخاستم

 11. با سلام
  ما در یک ساختمان چهارواحدی ساکن هستیم واحد بعد از ما مستاجر هستن علاوه بر آزار و اذیت الان حدود ۷ ماهی هست که لوله فاضلاب آشپزخونه اونا نشتی داره و قسمتی از دیوار حیاط خلوت رو خیس کرده هرچی بهشون میگیم نه مستاجره زیر بار میره نه صاحبخونه دیگه خسته شدیم راهنمایی میخواستم.ممنون

 12. با سلام واحترام درب ورودی پارکینگ اختصاصی بنده و یکی دیگر از همسایه ها از طریق حیاط میباشد باتوجه به مزاحمت های گذشته و مسدود کردن مسیر حرکت خودروها ما توسط دیگر همسایه ها وامنیت پارکینگهای ما مجبور به قفل کردن درب شدیم .حال با شکایت ساکنین که دارای هیچ نوع پارکینگ نمیباشند روبرو شدیم به نظر جناب عالی در دادگاه رای به نفع کدام طرف صادر خواهد شد

 13. با عرض سلام وخسته نباشید لطفا راهنمائی فرمائید در شهرستان اشتهارد شخصی جوان با پدرش درب منزل به پدرزن خود حمله میکنند وبا ضرب وشتم در ساعت دو بعداز ظهر وبا کتک زدن سرو صورت طرف مقابل را با خون وشکستن سر وصورت به نیروی انتظامی رفتیم متاسفانه نیروی انتظامی از گرفتن متهمین خوداری وگفتند دادگستری اشتهارد تعطیل است وما اجازه دستگیری نداریم ونیامدند تا فردا به دادگستری اشتهارد مراجعه کردند ونامه پزشکی قانون را گرفتند ورفتند وجوابش را به دادگاه بردند ولی متاسفانه دادگاه دستور دستگیری متهمین را ندادند تا روز سوم نزد دادستان اشتهارد رفتیم وگفتیم متهمین دوباره شخص مضروب را تهدید به چاقو کردند ولی تا روز چهارم هم متهمین دستگیر نشدند ولی دادستان گفتند ما کسیرا دستگیر نمیکنیم بعداز تکمیل پرونده متهم را احضار میکنیم امروز ۲۷ /۷ /۹۹ هنوز دستور دستگیری را صادر نکردند ودادستان میگوید من چنین دلم میخواهد ویک پرونده تهمت دزدی هم مدت یکسال است نزد قاضی بنام چلنبری در اشتهارد رسیدگی نشده در صورتیکه خانواده شهید هم هستند لطفا راهنمائی فرمائید ما باید برای قاضی ودادستان نزد کدام اداره شکایت کنیم برای دادگستری اشتهارد که طابع استان البرز میباشد ممنونم

 14. با سلام
  بنده مدیر آپارتمان ۷ واحدی هستم مدتی است یکی از همسایگان بالکن غیر مجاز به بالکن اصلی خود اضافه نموده بطوری که از لحاظ زیبا سازی شهری ساختمان را مخدوش نموده است و همسایگان هم از این بابت ناراضی هستند . بنده که مدیر ساختمان هستم از سوی شهرداری منطقه هم برای وی اخطاریه دال بر جمع آوری آمده است و اقدامی انجام نداده است و جهت حل موضوع به کجا و چگونه باید رجوع نمایم . ممنون میشم راهنمایی کنین .

 15. سلام وقت بخیر
  ساختمان نوسازی داریم که سازنده پشت ساختمان را سیمان نکرده و هر چی میگیم باز هم سیمان نمیکنن
  و به همین دلیل موش از سقف میاد تو خونه
  ما چجوری باید استشهاد جمع کنیم و شکایت محلی انجام بدیم؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   شما می توانید علاوه بر تنظیم استشهادی محلی ،از شورای حل اختلاف در خواست تامین دلیل نمایید و سپس شکایت خود را مطرح کنین

 16. سلام بنده مدیر ساختمان یک آپارتمان۲۲ واحدی هستم ، بابت یکسری تعمیرات در محیط های مشاع ساختمان پنج واحد از این مجموعه هزینه هایی که بطور مساوی بین همه اعضا تقسیم شده پرداخت نمیکنن و همکاریهای لازم رو ندارن به لحاظ قانونی چجوری میشه این مشکل رو حل کنیم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان مشاوره حقوقی رزرو کنید. تا مشکل تان حل شود.

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص استشهادیه محلی برای شکایت از همسایه نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.