تنفیذ صلح نامه

دعوی تنفیذ صلح نامه-TANFIZ SOLHNAME
در خصوص تنفیذ صلح نامه نیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای تنفیذ صلح نامه نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

 

از جمله دعاوی غیر مالی تنفیذ صلح نامه است که در مورد اموال غیر منقول صدق می کند. در این مقاله در مورد صفر تا صد تنفیذ صلح نامه برای شما کاربران عزیز نوشته ام تا اتهای این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد چگونگی تنفیذ صلخ نامه بگوییم.

در هر کجای این مطلب اگر سوالی راجع به تنفیذ صلح نامه برایتان پیش آمد آن را در قالب کامنت بیان کرده تا وکلای مجرب و متخصص گروه وکلای حکمت به آن پاسخ دهند و یا با شمارهای ۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰ و ۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷ تماس حاصل نمایید.

عقد صلح چیست؟

عقد صلح عقدی است که طبق آن، دو طرف در پیدایش یا زوال یک رابطه حقوقی توافق می­ کنند. ایجاب کننده را مصالح و قبول کننده را متصالح می­گویند.

تنفیذ در اصطلاح حقوقی:

تنفیذ در حقوق به معنی اجازه کردن عمل حقوقی غیر نافذ است.زمانی که صلح ­نامه ه­ای به صورت اکراهی منعقد می ­شود، در صورتی که متصالح (قبول کننده) آن­ را تنفیذ کند دارای اثر حقوقی و در صورتی که آن را رد کند باطل می­شود. پس در صورتی که صلح­نامه به صورت فضولی منعقد شده باشد، هر یک از مصالح (ایجاب کننده) یا متصالح می­ تواند به دادگاه مراجعه کرده و دادخواستی مبنی بر تنفیذ صلح­نامه به طرفیت مالک اصلی تقدیم کنند.

 تنظیم صلح نامه چگونه است؟

در صورتی که طرفین بخواهند صلح نامه ای بین خود منعقد کنند در مرحله ی بعد باید اقدام به اجرای مفاد آن نمایند، در این صورت اگر سند صلح نامه بین خود دو طرف به صورت عادی تنظیم گردد، اجرای مفاد آن را برعهده خواهند داشت. در صورتی که طرفین صلح نامه ی خود را در جریان رسیدگی به اختلاف، در دادگاه تنظیم نمایند، دادگاه اقدام به ایجاد سازش نامه بین طرفین می کند و به این صورت، با صدور سازش نامه و صلح نامه طرفین دعوی می توانند مفاد صلح نامه ی تنظیمی بین خود را از طریق واحد اجرای احکام دادگستری به اجرا بگذارند، ولی در صورتی که طرفین بعد از طرح دعوی خود، در دفتر خانه ی اسناد رسمی اقدام به تنظیم صلح و سازش نامه کردند اجرای مفاد آن از طریق واحد اجرای ثبتی به عمل می آید.

شرایط صحت هر معامله:

۱) قصد طرفین و رضای آنها
۲) اهلیت طرفین
۳) موضوع معین که مورد معامله باشد
۴) مشروعیت جهت معامله

دلایل اثبات دعوی تنفیذ صلح نامه:

۱-اقرار ۲- اسناد کتبی ۳- شهادت ۴- امارات ۵- قسم

دعوی تنفیذ صلح نامه-TANFIZ SOLHNAME

مهم‌ترین موارد انحلال قرارداد عبارتند از:

اقاله (تفاسخ):

به این معنا که طرفینی که قرارداد را منعقد نموده‌اند می‌توانند به هر دلیل با رضایت و توافق یکدیگر قرارداد فی‌مابین را برهم زده وکلیه شرایط و آثار حقوقی و مندرجات آن را زائل نمایند.

فسخ قرارداد:

هرگاه یکی از طرفین قرارداد یا شخص ثالث به استناد توافقات حاصل شده در قرارداد یا بنا به شرایط قانونی، اختیار برهم زدن قرارداد را داشته باشند در صورت استفاده از اختیار مذکور برای برهم زدن معامله، مبادرت به فسخ قرارداد نموده است؛ به عبارت دیگر اختیار یکی از طرفین یا شخص ثالث برای انحلال و برهم زدن قرارداد را فسخ می‌گویند

انفساخ:

 به انحلال قهری و بدون نیاز به انجام عمل حقوقی از سوی هر یک از طرفین قرارداد انفساخ می‌گویند که در این صورت عقدی که به طور صحیح واقع شده است با تحقق شرایط آن منفسخ شده و اثر حقوقی خود را از دست می‌دهد. البته قهری بودن انفساخ منافاتی با ارادی بودن سبب آن نداشته و ممکن است طرفین برای انفساخ قرارداد شرایطی را با یکدیگر توافق نمایند به عنوان مثال توافق نمایند که مدت قرارداد یک ماه از تاریخ انقضاء عقد باشد که در این صورت با انقضاء این مدت، عملاً قرارداد خود به خود از بین رفته و نیازی به انجام عمل حقوقی برای پایان بخشیدن به قرارداد مذکور وجود ندارد. پس انفساخ هر قراردادی در ۳ حالت متصور است:

۳-۱- انقضاء مدت قرارداد

۳-۲- از بین رفتن موضوع قرارداد همچون تلف مبیع قبل از قبض.

۳-۳- فوت یا محجور شدن هر یک از طرفین در قراردادهای جایز.

اعتبار صلح نامه عادی بعد از فوت یکی از طرفین:

اگر صلح نامه در یکه برگه عادی تنظیم شده باشد اینکه سند و یا نوشته ای که طی آن اموال را فرد صلح کرده است، دارای اعتبار است یا خیر دادگاه تعیین خواهد کرد. اما اگر می خواهید این صبح بدون مناقشه باشد بهتر است در حضور ۲ نفر شاهد باشد و یا اینکه در دفتر خانه تنظیم شود .

مرجع صالح  رسیدگی به دعوی تنفیذ صلح نامه:

دعوی تنفیذ صلح نامه یک دعوی غیرمالی اعتباری می باشد که در این صورت طرفی که خواهان تنفیذ صلح نامه و به تبع آن اثبات وقوع صلح نامه می باشد، باید دعوی تنفیذ صلح نامه را در دادگاه محل اقامت طرف دیگر عقد صلح اقامه نماید.

نیاز به وکیل دارید با شماره های زیر تماس بگیرید.

به مطالعه تان ادامه بدهید.

یک سوال جزئی درباره تنفیذ صلح نامه دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان مشاوره حقوقی رزرو کنید. تا مشکل تان حل شود.

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص تنفیذ صلح نامه نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.