در خصوص جرم تفخیذ نیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای جرم تفخیذ نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

یکی از جرائم جنسی حدی که در شرع مقدس تعریف و میزان و مجازات آن تعیین شده است جرم تفخیذ می باشد.

تفخیذ یا لاپایی نوعی رابطه جنسی بدون دخول است که با فرو کردن و مالیدن آلت جنسی مردانه بین ران‌های شریک جنسی انجام می‌شود. تفخیذ هم میتواند بین مرد با مرد باشد هم مرد با زن. مجازات عمل تفخیذ صد ضربه شلاق و در مواردی اعدام است.

تفخیذ (لاپایی) چیست ؟

یک عمل جنسی است که بین دو مرد صورت می گیرد.

تفخیذ(لاپایی) در شرع :

در قواعد فقهی نیز آمده است که تفخیذ مرد با یک مرد دیگر حرام است و مجازات آن حد است و به قول مشهور حد آن صد تازیانه است. عده ای نیز معتقدند که در صورتی که مردی متاهل یا در اصطلاح فقهی محصن باشد ، مجازات او سنگسار و در غیر این صورت مجازات او حدی است. البته در صورتی که این جرم برای بار سوم و چهارم نیز تکرار شود و هر بار نیز مجازات نسبت به مرتکب اعمال شده باشد ، منجر به مجازات اعدام می شود . تفخیذ مرد با زن بیگانه خارجی به حکم شرع زنا محسوب نمی شود اما حرام است و مجازات آن تعزیری خواهد بود.

تعریف جرم تفخیذ در قانون مجازات اسلامی ایران :

ماده ۲۳۵ قانون مجازات اسلامی سال ۹۲ در تعریف این جرم می گوید که : تفخیذ عبارت است از قرار دادن اندام تناسلی مرد بین ران ها با نشیمنگاه انسان مذکر دیگر.

در تبصره این ماده نیز آمده است که دخول کمتر از ختنه گاه در حکم تفخیذ است.

مجازات این جرم در ماده ۲۳۶ قانون مجازات اسلامی مشخص شده است . مجازات این عمل زشت صد ضربه شلاق است که هم نسبت به فاعل و هم نسبت به مفعول اعمال می شود . در اعمال مجازات این جرم فرقی میان محصن و غیر محصن و عنف و غیرعنف ( یعنی به اجبار یا غیر آن ) وجود ندارد . علاوه بر این در تبصره این ماده آمده است که در صورتی که فاعل عمل تفخیذ ، غیرمسلمان باشد و مفعول مسلمان باشد ، حد فاعل اعدام است.

مجازات قانونی تفخیذ (لاپایی) چیست ؟

در این جرم مجازات فاعل و مفعول جرم ۱۰۰ ضربه شلاق است و استثنای آن در صورتی است که فاعل غیر مسلمان و مفعول مسلمان باشد که در این صورت حد فاعل اعدام است لازم به ذکر است که اگر فردی به زور فرد دیگر را مورد تفخیذ قرار دهد حد تفخیذ تنها در مورد آن کسی که این عمل را با زور و اجبار انجام داده است به اجرا در خواهد آمد. به این ترتیب نفر دوم به عنوان قربانی ماجرا از تحمل هر گونه مجازات مبرا خواهد بود.

در ادامه بخوانید:لواط -حکم لواط و مجازات قانونی آن-نحوه اثبات لواط-جامع و به زبان عامیانه

دلایل اثبات جرم تفخیذ (لاپایی) :

برای اثبات این جرم هم می توان اقرار کرد و هم می توان به شهادت شهود استناد کرد. برای اثبات این جرم از طریق اقرار باید مرتکب چهار بار اقرار کند که این عمل را مرتکب شده است، برای اینکه اقرار معتبر باشد باید در دادگاه و نزد قاضی صورت بگیرد و اقرار در مواقع دیگر اثبات کننده نخواهد بود. اما اگر کمتر از چهار بار اقرار کند ، مجازات او، ۳۱ تا ۷۴ ضربه شلاق تعزیری خواهد بود.

برای اثبات این جرم از طریق شهادت باید چهار مرد در دادگاه شهادت دهند که این عمل را به صورت حضوری دیده اند.

نکته :

امکان تخفیف و تعلیق و تغییر در مجازات این جرم وجود ندارد.

شما همراهان عزیز می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با جرم تفخیذ و مجازات و چگونگی اثبات آن و همچنین در یافت مشاوره حقوقی با شماره های ۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰ و ۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷ تماس حاصل نمایید.گروه وکلای حکمت به سوالات شما در ارتباط با جرم تفخیذ پاسخ می دهد.

نیاز به وکیل دارید با شماره های زیر تماس بگیرید.

به مطالعه تان ادامه بدهید.

یک سوال جزئی درباره جرم تفخیذ دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

2 پاسخ

  1. سلام. اگر فردی با وسیله نقلیه خود بدون آگاهی با ۲نفر از دوستان خود به گردش بروند و این ۲ نفر باهم عمل تفخیذ رو انجام دهند و او فقط شاهد ماجرا باشد و نتواند جلوگیری کند یا محل را ترک کند به دلیل اینکه سویچ وسیله اش نزدی فاعل می باشد. جرم و مجازات هر کدام از این ۳ نفر چی می باشد؟ لطفا توضیح کامل دهید

    1. سلام وقت شما بخیر
      با توجه به اینکه جرم تفخیذ از جرائم منافی عفت محسوب می شود لطفا با شماره های مندرج در سایت با تماس حاصل فرمایید تا به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان مشاوره حقوقی رزرو کنید. تا مشکل تان حل شود.

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص جرم تفخیذ نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.