یکی از جرائم جنسی حدی که در شرع مقدس تعریف و میزان و مجازات آن تعیین شده است جرم تفخیذ می باشد.

تفخیذ یا لاپایی نوعی رابطه جنسی بدون دخول است که با فرو کردن و مالیدن آلت جنسی مردانه بین ران‌های شریک جنسی انجام می‌شود. تفخیذ هم میتواند بین مرد با مرد باشد هم مرد با زن. مجازات عمل تفخیذ صد ضربه شلاق و در مواردی اعدام است.

تفخیذ (لاپایی) چیست ؟

یک عمل جنسی است که بین دو مرد صورت می گیرد.

تفخیذ(لاپایی) در شرع :

در قواعد فقهی نیز آمده است که تفخیذ مرد با یک مرد دیگر حرام است و مجازات آن حد است و به قول مشهور حد آن صد تازیانه است. عده ای نیز معتقدند که در صورتی که مردی متاهل یا در اصطلاح فقهی محصن باشد ، مجازات او سنگسار و در غیر این صورت مجازات او حدی است. البته در صورتی که این جرم برای بار سوم و چهارم نیز تکرار شود و هر بار نیز مجازات نسبت به مرتکب اعمال شده باشد ، منجر به مجازات اعدام می شود . تفخیذ مرد با زن بیگانه خارجی به حکم شرع زنا محسوب نمی شود اما حرام است و مجازات آن تعزیری خواهد بود.

تعریف جرم تفخیذ در قانون مجازات اسلامی ایران :

ماده 235 قانون مجازات اسلامی سال 92 در تعریف این جرم می گوید که : تفخیذ عبارت است از قرار دادن اندام تناسلی مرد بین ران ها با نشیمنگاه انسان مذکر دیگر.

در تبصره این ماده نیز آمده است که دخول کمتر از ختنه گاه در حکم تفخیذ است.

مجازات این جرم در ماده 236 قانون مجازات اسلامی مشخص شده است . مجازات این عمل زشت صد ضربه شلاق است که هم نسبت به فاعل و هم نسبت به مفعول اعمال می شود . در اعمال مجازات این جرم فرقی میان محصن و غیر محصن و عنف و غیرعنف ( یعنی به اجبار یا غیر آن ) وجود ندارد . علاوه بر این در تبصره این ماده آمده است که در صورتی که فاعل عمل تفخیذ ، غیرمسلمان باشد و مفعول مسلمان باشد ، حد فاعل اعدام است.

مجازات قانونی تفخیذ (لاپایی) چیست ؟

در این جرم مجازات فاعل و مفعول جرم ۱۰۰ ضربه شلاق است و استثنای آن در صورتی است که فاعل غیر مسلمان و مفعول مسلمان باشد که در این صورت حد فاعل اعدام است لازم به ذکر است که اگر فردی به زور فرد دیگر را مورد تفخیذ قرار دهد حد تفخیذ تنها در مورد آن کسی که این عمل را با زور و اجبار انجام داده است به اجرا در خواهد آمد. به این ترتیب نفر دوم به عنوان قربانی ماجرا از تحمل هر گونه مجازات مبرا خواهد بود.

در ادامه بخوانید:لواط -حکم لواط و مجازات قانونی آن-نحوه اثبات لواط-جامع و به زبان عامیانه

دلایل اثبات جرم تفخیذ (لاپایی) :

برای اثبات این جرم هم می توان اقرار کرد و هم می توان به شهادت شهود استناد کرد. برای اثبات این جرم از طریق اقرار باید مرتکب چهار بار اقرار کند که این عمل را مرتکب شده است، برای اینکه اقرار معتبر باشد باید در دادگاه و نزد قاضی صورت بگیرد و اقرار در مواقع دیگر اثبات کننده نخواهد بود. اما اگر کمتر از چهار بار اقرار کند ، مجازات او، 31 تا 74 ضربه شلاق تعزیری خواهد بود.

برای اثبات این جرم از طریق شهادت باید چهار مرد در دادگاه شهادت دهند که این عمل را به صورت حضوری دیده اند.

نکته :

امکان تخفیف و تعلیق و تغییر در مجازات این جرم وجود ندارد.

در خصوص جرم تفخیذ نیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 یا شماره 09123439500 تماس بگیرید . دقت کنید فقط در ساعات اداری قادر به پاسخگویی هستیم
در خصوص جرم تفخیذ نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 یا شماره 09123439500 تماس بگیرید . دقت کنید فقط در ساعات اداری قادر به پاسخگویی هستیم

یک سوال جزئی درباره جرم تفخیذ دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500