درآمد وکیل ها از دروغ تا واقعیت

درآمد وکیل ها از دروغ تا واقعیت

شاید برای شما  این سوال پیش آمده باشد که درآمد یک وکیل چقدر است؟ یا اینکه برای شما جالب باشد که درآمد یک وکیل بیشتر است یا یک پزشک و جالبتر اینکه خیلی از وکیل ها درآمد میلیاردی از وکالت دارند و بعضی دیگر از پرداخت هزینه اجاره دفترشان بر نمی آیند.  جریان چیست ؟ در این مقاله هر آنچه که شما باید درباره درآمد یک وکیل بدانید را به شما خواهیم گفت و همه موارد را برای شما شفاف سازی (به همراه نظرات کاربران ) خواهیم کرد  .پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید و در پایان اگر دوست داشتید لینک این صفحه را برای دوستانتان ارسال کنید شاید این سوال نیز برای انها وجود داشته باشدو بخواهند بدانند که درامد یک وکیل چقدر است؟

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:وکیل پایه یک دادگستری به چه کسی گفته میشود و فرق آن با وکیل پایه دو چیست؟

 

گروه وکلای حکمت با بهره گیری از وکیل و مشاوره حقوقی مجرب و متخصص و وکیل ملکی حرفه ای آماده خدمترسانی به شما هموطنان عزیز می باشد

درآمد یک وکیل چقدر است؟؟از وکیل بیکار تا وکیل ماهیانه 200 میلیونی

آنچه درباره میزان درآمد وکلای دادگستری در خیلی از رسانه های و شبکه های اجتماعی  و از زبان برخی از مسئولان مطرح می‌شود، با واقعیت امر، فاصله‌ زیادی دارد. متأسفانه برخی از شایعه‌ پراکنی‌های رسانه‌ای نیز که با اهداف مشخصی انجام می‌شود و ممکن است قصد های زیادی از لودادن درآمد بعضی از وکیل ها ، بر چنین استنباط‌های نادرستی دامن بزند و نباید درآمد همه وکیل ها را به میزان یکسان دید .

بازار وکالت گرفتار فاصله طبقاتی است، عده‌ای آنقدر در این بازار گیرشان می‌آید که نامشان را باید در فهرست مولتی‌میلیونرها نوشت و عده‌ای دستشان آنچنان کوتاه است که هرچند ماه یک بار هم پرونده‌ای گیرشان نمی‌آید. در میانه این دو گروه هم مردم ایستاده‌اند که نمی‌دانند بالاخره به اولی‌ها اعتماد کنند یا به دومی‌ها.

وکلایی که به موکلان خود برای رسیدن به نتیجه تضمین می‌دهند در این گروه می‌گنجند. حال آن که رفوگران می‌گوید طبق قانون، تضمین دادن برای حصول نتیجه جزو کارهای ممنوعه حرفه وکالت است. او می‌گوید وکلایی که این تضمین‌ها را می‌دهند و خیال موکلان از بابت پیروزی در دادگاه را راحت می‌کنند پرونده‌های زیاد و به دنبالش درآمدهای سرشار دارند.

وظایف یک وکیل

در قدم اول تعریف وکیل:

ابتدا یک تعریفی از وکیل داشته باشیم تا سپس به  این موضوع بپردازیم که درآمد یک وکیل چقدر است؟

به نقل و تعریف از منبع معتبر سایت ویکی پدیا وکیل اینگونه تعریف می شود:

وکیل یا نماینده یا جانشین، کسی است که از طرف شخص دیگری – حقوقی یا حقیقی – به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌شود.وکالت یک عقد جایز است که در چارچوب مقررات قانون مدنی منعقد می‌شود و طرفین آن وکیل و موکل نامیده می‌شوند.می‌توان برای وکیل انتخابی حد و مرزی مشخص کرد که در چه زمینه‌ای اجازه وکالت از طرف شما دارد و در چه زمینه‌ای خود شخص باید برای آن کار حضور داشته باشد. {به منظور اطمینان خود شخص در برخی موارد و پرونده‌های حساس}.پس تا اینجا یک تعریفی از وکالت را خواندیم حالا میخواهیم به این بپردازیم که چه تعداد وکیل در ایران در حال فعالیت هستند به نقل از یک منبع معتبر تعداد وکیل ها تا آخرین آمار حدود 80 هزارنفر در ایران است .یعنی 80 هزار نفر در ایران وکیل داریم.

 

کدام حوزه از وکالت درآمد بیشتری برای وکیل ها دارد؟(بیشترین درآمد یک وکیل)

حوزه های وکالت بسیار زیاد هستند و ما در ایران وکیل های متخصص در زمینه های زیادی داریم اما هر کدام از آنها درآمد زیادی ندارد . دو حوزه بیشترین درامد را در حوزه وکالت دارد و یک وکیل میتوانید بیشتر با قبول این دونوع پرونده درآمد بیشتری را کسب کند .

 • حوزه طلاق

چندین سالی است که  وکیل های میتوانند در زمینه طلاق بیشترین درآمد را کسب کنند . میزان حق وکالت در طلاق کاملا بستگی به شرایط مختلف دارد بطور مثال اینکه چقدر شخص مهریه کرده باشد و از همه مهمتر اینکه شخص چقدر برایش این جدایی اهمیت دارد.نظر جالب کاربران در یکی از سایت های خبری در خصوص درآمد وکیل طلاق هم ببینید.

درامد وکیل خانواده

به هر حال موفقیت در استفاده از موضوع جدایی تنها مختص به اصغر فرهادی با فیلم سینمایی جدایی نادر از سمین(یکی از پروفروشترین فیلم سینمایی تاریخ ایران ) نیست وکیل ها خیلی سال است که از بازار طلاق و جدایی در حال کسب درآمد هستند.

در مورد قرارداد اجاره بیشتر بخوانید:نمونه قرارداد اجاره (آپارتمان ،مغازه ،خانه مسکونی، خودرو )بصورت دستی و یا مشاور املاکی -کاملا کاربردی و حرفه ای به زبان ساده

 • حوزه ملکی

بعد از طلاق یکی از بیشترین حوزه هایی که روی درآمد وکیل تاثیر گذار میباشد حوزه ملکی است هر شخصی ممکن است  زمین و خانه های زیادی داشته باشد پس از این رو دوست ندارد در زمینه ملک و املاک به مشکلی برخورد کند به همین خاطر به یک وکیل ملکی اعتماد می کند و هر چقدر که یک وکیل ملکی برای پرونده حق الزحمه بگویید شخص پرداخت می کند .پس حوزه ملکی نیز میتوانید یک حوزه برای کسب درامد وکیل باشد.

مشکلاتی که یک وکیل دارد آیا به درآمد آن می ارزد؟

مشکلاتی که یک وکیل دارد آیا به درآمد آن می ارزد؟

تصور مردم از وکلا، افرادی پولدار است که هیچ مشکل مالی ندارند. در حالی که بررسی ها نشان می دهد در حدود ۱۰ درصد این قشر درآمدهای چند ده میلیونی دارند.نظر یکی از کاربران در اینترنت را با هم میخوانیم.

درآمد وکیل با داندانپزشک

رابطه مهارت های یک وکیل در برابر درآمد وکیل:

هر وکیلی برای اینکه درآمد خود را بیشتر کند باید مهارت های خود را نیز بیشتر کند البته این مهارت ها بسیار سخت هستند و ممکن است هر فردی نتواند همه آنها را بدست بیاورد و درآمد وکیل نیز میتواند به این مهارت ها بستگی داشته باشد یعنی هرچقدر مهارت های زیر را در خود پروش دهد درآمد بیشتری میتواند از وکالت کسب کند خب این مهارت ها چه هستند ؟

مهارت های یک وکیل مجرب:

 • مهارت خوب در سخنوری و نوشتن جهت تنظیم متن دفاعیه و قرائت آن در دادگاه.
 • توانایی تحلیل میزان زیادی از اطلاعات.
 • دقت بالا و توجه زیاد به جزئیات –  زیرا ریزترین موضوعی می تواند بر مسیر پرونده تأثیرگذار باشد و بی توجهی به آن آثار غیر قابل جبرانی برای وکیل به همراه بیاورد.
 • توانایی توضیح موارد قانونی برای افراد غیر متخصص به صورت خوب و واضح.
 • اعتماد به نفس زیاد به منظور دفاع کامل از موکل در صحن دادگاه.
 • توانایی متقاعد کردن دیگران.
 • توانایی تحمل فشار کاری زیاد و انجام چندین کار به طور همزمان.
 • درایت و همدلی با موکل خود به منظور ایجاد اعتماد به نفس و آرامش در او در جهت پیش برد بهتر پرونده.
 • شهامت و جسارت.
 • راز دار بودن – وکلا اطلاعات بسیار خصوصی موکلان خود را به منظور دفاع بهتر از پرونده کسب می کنند و باید برای موکلان خود رازدار خوبی باشند.
 • آشنایی با مسائل مالی و اعداد و ارقام به خصوص اگر با اموال و کارهای مالی سر و کار دارید.
 • آشنایی نسبی با علوم جامعه‌شناسی، روانشناسی، انشان شناسی و علوم فلسفه – زیرا حقوق با این علوم ارتباط نزدیکی دارد و برای موفق شدن در این شغل باید با آنها آشنا بود.

فارغ التحصیلان دانشگاه پس از کسب تجارب لازم و اخذ مجوز و پروانه وکالت از نهادهای قانونی می توانند نسبت به پذیرش پرونده های حقوقی و تاسیس دفتر وکالت اقدام کرده و کار خود را به صورت مستقل شروع کنند.

گران‌ترین وکیل ایران اصلا پرونده‌هایش را نمی‌بیند

آیا میدانید گرانترین وکیل در ایران کیست ؟گرانترین حق وکالت را در ایران فردی میگیرد که اصلا پرونده هایش هم نمیبنید اسم ایشان علی صابری است او گران‌ترین وکیل ایران است. یکی از مهم‌ترین پرونده‌های تاریخ قضائی ایران را وکالت کرده و بیشترین حق‌الوکاله را گرفته است؛ چیزی در حدود یک‌ و نیم میلیارد تومان.

علی صابری (وکیل نابینا) از آن دست آدم‌هایی‌ است که معنی معلولیت و توانایی را در ذهن به‌هم زند. او توانسته با پشتکار و اعتماد به نفس، به هر چیزی که به آن معلولیت می‌گویند، غلبه کند و در حرفه خودش یکی از جنجالی ترین‌ها باشد.

 درآمد وکیل خوب به چه مواردی بستگی دارد؟

 • شهرت

فرض کنید یک وکیل پرونده های بزرگی انجام میدهد و با موفقیت آنها را به اتمام میرساند پس مردم خیلی به این نوع وکیل ها که شهرت زیادی دارند بیشتر اعتماد می کنند و این عامل ممکن است روی درآمد یک وکیل تاثیرگذار باشد .فرض کنید یک وکیل کارهای حقوقی و کیفری خانواده رفسنجانی را انجام میدهد و در چندین پرونده موفق شده است پس وکیل از طریق این کار شهرت خودش را زیاد کرده و میتواند یک وکیل درآمد خود را افزایش دهد.

 • سال سابقه و نوع تخصص

سال سابقه نیز در درآمد یک وکیل ایرانی تاثیر بسیار زیادی دارد هرچقدر که سال فعالیت یک وکیل زیاد باشد قطعا در موضوعات زیادی تجربه زیادی بدست آورده است .و تخصصی کار کردن نیز با سال سابقه رابطه مستقیمی برای درآمد وکلا دارند .هر چقدر تخصصی تر در یک حوزه از وکالت کار کنند درآمد بیشتری دارند .

 • مکان و شهر

باید بدانید درآمد یک وکیل در تهران با درآمد یک وکیل در شهرستان کوچک کاملا فرق می کند و باز این را نیز باید بدانید که درآمد یک وکیل در زعفرانیه تهران با درآمد یک وکیل در غرب تهران کاملا متفاوت است و اصلا نمیتوان یک عدد ثابت برای درآمد یک وکیل خوب در نظر گرفت .

وظایف یک وکیل کدامند

وظایف یک وکیل کدامند و چرا هزینه های زیادی دریافت می کنند ؟

شاید برای شما سوال باشد که هزینه های گزافی که برخی از وکیل ها دریافت می کنند برای چیست و برای چه این هزینه را دریافت می کنند و در قبال این هزینه چه کارهایی را انجام می دهند پس ما در ادامه وظایف یک وکیل را برای شما لیست کرده ایم ،بیشترین درآمد وکیل ها در قبال انجام کارهای زیر است:

 • مشاوره به مراجعان در خصوص موارد قانونی
 • حضور در دادگاه به عنوان نماینده موکل خود و دفاع از آنها
 • تهیه پیش نویس ها، قراردادها و نامه ها برای درج در پرونده و پیشبرد امور حقوق و قضایی موکل خود
 • جستجوی موارد مشابه قبلی برای تسهیل کار پرونده جاری در دست
 • جمع آوری و نگهداری از مستندات و مدارک مربوط به پرونده برای ارائه به دادگاه جهت دفاع از موکل خود
 • شرکت در جلسات و مذاکره ها به منظور کشف اطلاعات بیشتر، بررسی بیشتر پرونده و یا ارائه توضیحات یا دلایل و مدارک به ذی نفعان
 • ارائه مدارک و شواهد به دادگاه و دفاع از موکل

چند آمار تاسف برانگیز در خصوص نسبت تعداد وکیل در ایران در مقایسه با چند کشور جهان

1-ایران تعداد وکلای کانون وکلا حدود چهل هزار نفر در کل کشور است یعنی به ازای هر 2000 نفر ایرانی یک وکیل عضو کانون وکلا وجود دارد و با احتساب وکلای مشاورین به ازای حدود هر 1300 نفر ایرانی یک وکیل داریم همچنین در ایران تعداد زیادی از وکلا هم یابه دلیل کهولت سن کار نمی کنند یا کم کارند یا بعضا چنان درآمدی در طول خدمت داشته اند که به امور تجاری یا … روی آورده اند یا خواهرانی که مشغول تربیت فرزندانشان هستند که اگر این تعداد را کم کنیم شاید به ازای هر 1600 نفر ایرانی یک وکیل فعال داشته باشیم.

2-آمریکا یک وکیل به نسبت هر سیصد نفر 300 جمعیت بدان معنی است که ایران در حال حاضر حدود دویست و چهل هزار 240000 وکیل به نسبت جمعیت کمتر از ایران دارد

3-برزیل یک وکیل به نسبت هر سیصد 300 نفر جمعیت بدان معنی است که ایران در حال حاضر حدود دویست و چهل هزار نفر 240000 وکیل به نسبت جمعیت کمتر از آمریکا دارد.

4-نیوزلند یک وکیل به ازای هر سیصد و نود و یک نفر 391 نفر جمعیت به این معنی است که ایران حدود دویست هزار نفر 200000 وکیل به نسبت جمعیت کم دارد.

5اسپانیا یک وکیل به ازای هر سیصد و نود و پنج 395 نفر جمعیت این آمار به معنی است که ایران حدود دویست هزار 200000 وکیل به نسبت جمعیت کم دارد.

6-انگلستان یک وکیل به ازای هر چهارصد و یک نفر 401 نفر جمعیت این آمار به معنی است که ایران حدود 190000یکصد و نود هزار وکیل به نسبت جمعیت کم دارد .

7-ایتالیا یک وکیل به ازای هر چهارصد و هشتاد وهشت 488 نفر و در شهر برگامو ایتالیا یک حقوقدان به ازای هر 68 نفر جمعیت ( مصاحبه با خانم وکیل مارتا لواننا) این آمار بدین معنی است که ایران حدود یکصد و چهل هزار 140000 نفر وکیل به نسبت جمعیت کم دارد و در امور عادی جامعه حدود 1200000یک میلیون و دویست هزار نفر حقوقدان دارای اجازه کار در ایران به نسبت جمعیت کم دارد .

8- آلمان یک وکیل به نسبت هر 593 نفر جمعیت این آمار به این معنی است که ایران حدود 80000 نفر وکیل به نسبت جمعیت کم دارد این آمارها نشان می دهد که متاسفانه مدعیان حراست از جان و مال و ناموس مردم ایران یا ذینفعان وکالت در کشور چگونه باعث بی کاری هزاران نفر حقوقدان ایرانی در شغل آزاد وکالت شده اند و در طول عمر انقلاب یکی از بهترین درآمدها را به نسبت سایر مشاغل علمی همتراز برای اعضای صنف خود رقم زده اند.

جالب است در خصوص درآمد وکیل های ایرانی بدانید که :

1-در موارد زیادی یک وکیل در یک پرونده می تواند حداقل درامد 5 تا سی سال یک قاضی یا بیشتر را داشته باشد و دیگر لازم نباشد خود را زحمت دهد تا کار کند یا بعضا احتمال دارد وکیلی خود پرونده ای را گرفته و به وکیل دیگر واگذار کند و درصد آن را بگیرد بدون اینکه مدرکی مرتبط با اشتغال بدهد.

2- تعدادی از وکلا با سه یا ده سال کار احتمالا به قدری اندوخته جمع می کنند که دیگر نیازی به شغل وکالت ندارند و وارد بازار تجارت یا …. می شوند و تعدادی در خارج از کشور ملک و املاک می خرند و تفننی کار و تفریح می کنند.

3- تعداد زیادی از خانمهای وکیل هم فقط پروانه می گیرند و بعد از ازدواج و داشتن فرزند اصلا کار وکالت نمی کنند و تعدادی زیادی نیز هر چند بار علمی دارند اما هنر وکالت و کسب درامد را ندارند یا اینکه درامد ناشی از ……مشروع ندانسته و کار علمی به جای وکالت را ترجیح می دهند و اصلا پرونده نمی گیرند

4- تعداد زیادی از وکلای قدیمی نیز چند سالی است به خارج از کشور رفته و ایران نیستند یا اینکه بعد از 50 تا 65 سالگی هر چند سال یک پرونده می گیرند.

نتیجه گیری مقاله درآمد وکیل ها :

یک وکیل، درآمد ثابتی نداره بطور مثال هیچگاه نمیتوان گفت یک بقال یا قصاب چقدر درآمد دارد یک وکیل هست که 200 هزار تومان پول میگیرد در ماه،یک وکیل هم هست که 200 میلیون تومان میگیرد در ماه. در کل هیچ حقوق دقیقی نمیشود تعیین کرد زیرا حرفه وکالت جزء مشاغل آزاد محسوب میشود یک وکیل در ماه های مختلف درآمد متفاوتی دارد مثلا امکان داره این ماه 3 میلیون تومان بگیرد و ماه بعد 500 هزار تومان.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:تجمیع املاک چیست ؟الزام به آن ،شرایط ،مزایا و قانون آن -کاملا

کاربردیبیشترین و کمترین حق وکالتی که شنیدید یک وکیل گرفته است چقدر بوده است ؟آیا همه وکیل ها پولدار هستند؟ برای ما کامنت بگذارید….

اگر در پرونده خود اعم از دعاوی ملکی، خانواده ، کیفری ، الزام به تنظیم سند رسمی ، اثبات مالکیت، افراز و تقسیم  به مشکل برخورده اید میتوانید از وکلای مجرب و متخصص گروه وکلای حکمت راهنمایی و مشاوره بگیرید.

در خصوص درآمد وکیل ها از دروغ تا واقعیت نیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 یا شماره 09123439500 تماس بگیرید . دقت کنید فقط در ساعات اداری قادر به پاسخگویی هستیم
در خصوص درآمد وکیل ها از دروغ تا واقعیت نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 یا شماره 09123439500 تماس بگیرید . دقت کنید فقط در ساعات اداری قادر به پاسخگویی هستیم

یک سوال جزئی درباره درآمد وکیل ها از دروغ تا واقعیت دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

45 پاسخ

 1. شما وکیل ها همش به نفع خودتون کار می کنید و اون درآمد وکالت ی که کسب می کنید حلال نیست میدونییییییی چرا ؟
  چون شما حق و ناحق زیاد می کنید معلوم نیست طرف دروغ میگه یا راس شما به نفع اون کار می کنید
  درامد وکلا ایرانی خیلی زیاده شما ها رو که نمی کنید همش میزارید بمونه خیلی ادم های بدی هستید شما
  بچه هایی که این مقاله رو خوندید قبول دارید؟

  1. دوست عزیز : هر طوری شما میتوانید به موضوع نگاه کنید … حق باشماست ….ولی ما سعی می کنیم طبق قانون و گفته های قانون عمل کنیم

  2. دقیقا،متاسفانه کاملا حق با شما هست،خود من چند سال پیش در اوضاع وخیم مالی با وساطتت یکی از آشنایان دورم،وکیلی استخدام کردم،اون وکیل هم با گرفتن مبلغ هنگفتی که برای من در اون دوره نسبتا سنگین بود و نصف مبلغ تعیین شده بود،با دادن چند مشاوره تلفنی الکی وسرهم بندی و بی فایده،سرمن کلاه گذاشت و حتی توی روز دادگاه حاضر نشد و گوشی تلفنشو خاموش کرد و ناگهان غیبش زد ،تا اینکه چندماه قبل توسط همون آشنا، با خبر شدم گویا جناب وکیل که خودشو خیلی زرنگ میدونسته ایندفعه سر چند نفر رو حسابی کلاه می‌زاره تا حدی که دفتر وکالت شو عوض میکنه، اون چند نفرم که حالا ظاهراً خیلی قالتاق بودن حالا یا براش طعمه میزارن یا قبلن اینو تعقیبش کرده بودن،تو جای خلوتی گیرش میارن و امونش نمیدن تا جا داشته کتکش زده بودن و حتی شیشه نوشابه توی کمرش شکسته بودن….والا این پولا خوردن نداره

   1. عزیز این از بی اگاهی شما بوده درجا میتونستین از وکیله شکایت کنین مطمءن باش اون اشناتونم باهاش همدست بوده بی اطلاعی و ندانسته های خودتون رو سرکسی نندازین

  3. اشتباه نکن دوست عزیز.وکیلی که وکالت یک قاتل رو قبول کرده و مشخصه کاملا که اون شخص قاتل هست،به دنبال این نیست که موکلش مجازات نشه،بلکه به دنبال مجازات عادلانه هست؛قاتلی که مرتکب قتل غیر عمد شده اگر وکیل نداشته باشه نمیتونه به راحتی عدم سوء نیتش رو ثابت کنه.فلسفه ی وکیل ساختنه حق برای موکل نیست،وکیل کنار موکل هست تا قانونی که مساعدتر هست برای موکلش رو پیدا کنه.و در امور مدنی هم وکیل کنار موکل هست تا از بیش از حد ضرر دیدن موکل جلوگیری کنه.درآمد وکیل حلال هست همونطور که درآمد پزشک؛داریم پزشکی که بخیه دست رو باز میکنه بخاطر پول،داریم وکیلی که به ناحق دفاع میکنه بخاطر پول.اصل بر انسانیته.

 2. وکالت یعنی پختگی و هنر ارتباط.
  اندیشیدن مثل یک سیاستمدار،باید به نفع خودت کار کنی زیرا بیشترین بازده را دارد.

  1. با سلام و وقت بخیر. این سوال شما بستگی به نوع هدف و انگیزه شما دارد. قطعا کسی که در راهی هدفمند باشد موفق میشود. باتشکر

   1. وکالت یعنی توانایی قانع کردن قاضی ، این که واقعا حق با کیه خیلی قابل اثبات نیست، مگر در موارد خاص. گاهی یک کلاه بردار کشته میشه خب اون حقش بوده که کشته بشه، بعد خانواده علیه قاتل که حقش( شاید هم کل داراییش ) به فنا رفته، شاکی میشن. یه چنین شخصی زنده بودنش فقط هدر دادن اکسیژنه. سر گرگ باید هم از اول برید / نه چون گوسپندان مردم درید

   1. خانوم :زهرا خوب گوش کن .چرا حرف مفت میزنی اصصصصصصصصصصن فک میکنی وکیل بودن اسونه. تو فقط فک میکنی چون پولدارن همه چی دارن نه اینطور نیست ماها هرشب جونمون در خطره درحالی ک شماها میگرینو میخوابین ماهاییم که اگر ی اشتباه کنیم زندگیمون بر فناس ن شمایی ک ففط بلدی بشینی صحبت کنی پس دیگ حرف چرت نزن. تو فقط فک میکنی چون وکلیل پول داره ادم بدیه؟ نه اینطور نیست برو یکم فک کن چجور تهدیداتی مارو تهدید میکنه بعد بیا این حرفاتو بزن فهمیدی

 3. در تکمیل حرف احمد آقا ؛ تو هر شغلی این پول حرام و حلال میتونه وجود داشته باشه . من به واسطه ی کارم وکلای باشرف زیاد دیدم بی شرفشم دیدم . حالا این درسته که کلی حرف بزنیم یه شغل رو زیرسوال ببریم!
  شاید یک وکیل ببینید که مثلا وکالت یک جانی یک قاتل که جرمش به نظر محرزهست رو به عهده گرفته ، مردم اولین کاری که میکنن فحش میدن به وکیل که چه حرام خوریه ولی به این دقت نمیکنن که اون جانی هم یک حقوقی داره که ممکن هست در روند تحقیق و رسیدگی ضایع بشه خب وکیل اونجاست که از این حقوق دفاع کنه نذاره ضایع بشه تا عادلانه ترین حکم صادر بشه. هر پرونده یه شرایط خاصی داره راحت قضاوت نکنیم

 4. متاسفانه اکثر وکلا شکاک و اصلا افراد خوبی نیستند. خوب بلد هستند باهات بازی کنند و بازی بدهند تورو مخصوصا توی روابط اجتماعی و عاطفی.

  1. سلام دوست عزیز. وکلا به واسطه شغلشون اینجوری میشن. به مرور زمان یاد میگیرن که کمتر حرف بزنن و بیشتر گوش بدن تا به جزئیات پی ببرن. یکیم افرادی که دارای مشاغلی در ارتباط با این رشته هستن مثل افراد نظامی رفته رفته شخصیت خشکی پیدا میکنن. اساتید ما بهمون میگن همچنان که دارین این رشته رو میخونین و در آینده سعی کنین در کنار وکالت کار هنری هم انجام بدین. مثل موسیقی، نقاشی، رقص، ورزش هایی که روحیه آدمو خشن نمیکنه و غیره. تا لطافت روحیتونو از دست ندین چون بمرور زمان شخصیتتون خشک و خشن میشه.

 5. سلام خسته نباشید. من میخوام وارد این رشته بشم. انشالله اگه خدا خواست وکیل بشم.فقط یه چیزی هست که واسم مهمه.یعنی حداقل واسه من خیلی مهمه. با توجه به این دیدگاه های منفی درمورد این شغل آیا وکلای ثروتمند درآمدشان به قول معروف حلاله.یا با حق و ناحق به ثروت رسیدند.یا اینکه این شغل هم مثل سایر شغل هاست و توی اون خوب و بد داره. سوال بعدی اینه که خب یه عده میگن وکلا فقط واسه پول کار میکنن واسشون حق و ناحق فرقی نداره.درسته؟؟. خیلی ممنون میشم اگه توضیح کامل بفرمائید. برای من خیلی مهمه

  1. دوست عزیز آیا پزشک فقط بخاطر اینکه مریض زیر دستش میمیره و هیچ کاری نمیتونه براش بکنه قاتله؟ نه قاتل نیست. ولی پزشکی که بی احتیاطی میکنه و پنس تو شکم مریض میمونه یا پزشکی که شکم مریضو شکافته تازه یادش افتاده فلان وسیله رو بخواد بیاد که تو اون مدت روده های مریض کبود میشه یا پزشکی که تو بیمارستان دولتی عمل نمیکنه و میکشونه بیمارستان خصوصی و خدا تومن پول میگیره پزشک خوبی نیستش. وکیل هم اینجوریه. وکیلی که از طرف مقابل پول بیشتر از حق الوکاله موکل خودش میگیره تا با پرونده کاری نداشته باشه وکیل خوبی نیست نه وکیلی که داره سعی میکنه هردو طرفو دعوت کنه دفترش تا با مصالحه حل کنه. در حالی که میتونه بکشه دادگاه و کلی حق الوکاله بگیره. پس انجام هر کاری به وجدان کاری خود شخص بستگی داره.

 6. سلام،اگه خدا بخواد انشاالله من هم هدفم اینه که در آینده به شغل وکالت بپردازم و همین سوال هایی که آقا امیر داشتند رو من هم دارم،ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

 7. معذرت میخوام باتوجه به رویه ای که قوه قضاییه در مورد گرفتن زیاد وکیل در ازمون مشاوران در پیش گرفته ایا کسب درامد برای وکلای تازه کار سخت نمیشه?واینکه من ازمون استخدامی دستگاههای اجرایی را برای شغل کارشناس روابط کار قبول شدم و همچنین وکالت۔
  موندم کدوم برم
  میشه راهنمایی کنید
  درامد در انتخابم خیلی دخیله

  1. سلام وقت بخیر. قاعدتا شغل وکالت جزو مشاغل دارای موقعیت اجتماعی و شان و مقام منزلت بالایی برخوردار است مضافا اینکه وکیل کانون وکلای دادگستری به مراتب بهتر و با اصالت تر از موارد مشابه است. باتشکر

 8. سلام
  من تازه میخوام انتخاب رشته کنم و هدفم اینه که وکیل بشم از اینکه میگن تهدیدی میکنن از اینا من واقعا ترسیدم معدل درسیم همیشه بالای 19 بوده و میخواستم ببینم آیا این شغل واقعا میارزه به دردسرها و در آمدش هم برام خیلی خیلی مهمه و علاقه زیادیم دارم
  منو کمی راهنمایی میکنید؟

  با سپاس

 9. سلام.خسته نباشید. آیا سربازی فارغ التحصیلان رشته حقوق تغییر کرده است.یا مثل سایر سربازان به سربازی میرن؟؟چون مثل اینکه یک طرحی بوده که درصورت قبولی در آزمون وکالت، سربازی رو در قالب خدمات حقوقی انجام بدهند؟؟(خدمت در واحد های معاضدتی ادارات حقوقی و…). لطفا توضیح بفرمائید.
  ممنون.

 10. سلام من یک زن متاهل و دانشجوی رشته حقوق هستم میخواستم یه خانوم متاهل که در شغل وکالات فعالیت داره مشورت بگیرم،میخوام بدونم که رشته حقوق و شغل وکالت چه تاثیری تو رو حیه ی زن میزاره ؟ایا درسته که میگن زن رو به ادم سخت و خسته تبدیل میکنه ؟وکیل میتونه میزان کارش رو خودش انتخاب کنه یا پرونده گرفتن برای وکلا سقف داره و حتما باید فلان قدر پرونده قبول کنه و غرق کارش میشه؟

 11. وکیل تنها نهاد مدنی مستقله که مقابل حکومت وایساده تا قاضی و ظابطان و… از حدود تخطی نکنند

  بعد یه سریا میان میگن درآمدشون حلال نیست و کلاهبردارن و گرگن و زبون بازن و…

  وکالت از شریفترین شغل هاست و نیاز مسلم جامعه است تا احقاق حق صورت بگیره .

  التماس تفکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500