شرایط مطالبه مهریه بیش از ۱۱۰عدد سکه

در میان اکثریت مردم به اشتباه ذکر می‌شود که مهریه‌های بیشتر از ۱۱۰ را نمی‌توان دریافت کرد، در حالیکه  برای مطالبه مهریه‌های بیش از ۱۱۰ سکه زوجه باید به دادگاه اثبات کند که زوج ( مرد ) توانایی پرداخت  بیش از ۱۱۰ عدد سکه  را دارد. (شرایط مطالبه مهریه بیش از ۱۱۰عدد سکه )

بعبارتی دادگاه حکم به جلب مرد تا میزان ۱۱۰ عدد سکه تمام بهار آزادی را می دهد ومازاد بر ۱۱۰ عدد را در صورتی میتوان اخذ نمود که توان مالی مرد را اثبات نمود ویا اینکه از او مال پیدا نمایید 

مشاوره حقوقی در باب مهریه

(شرایط مطالبه مهریه بیش از ۱۱۰عدد سکه)

مرد به هنگام اجرای صیغه نکاح، چیزی را به همسرش تقدیم می‌کند که در اصطلاح «مهریه» یا صداق نامیده می‌شود. میزان تعیین مهریه به توافق زن و مرد بستگی دارد.(شرایط مطالبه مهریه بیش از ۱۱۰عدد سکه)

همچنین در نوع مهریه نیز محدودیتی وجود ندارد و هر چیزی که ارزش اقتصادی و اجتماعی داشته باشد، می‌تواند مهریه قرار گیرد؛ همانند طلا، نقره، املاک، پول‌های رایج، لوازم زندگی و حتی آموزش قرآن یا آموزش مهارتی ویژه.

(شرایط مطالبه مهریه بیش از ۱۱۰عدد سکه)

 قانون حمایت از خانواده که در سال ۹۱ به تصویب نمایندگان مجلس رسید، حد حمایت قانونی از مطالبه مهریه را تا میزان ۱۱۰ سکه اعلام کرد و مطالبه میزان بیشتر از آن را منوط به ملائت زوج دانست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *