تقاضای سندالمثنی چگونه است؟

۱-در صورتی که سند مالکیت مفقود شود.

۲-در صورتی که جزئی یا کلی از سند مالکیت از بین برود.

۳-در صورتی که سند مالکیت نزد دیگری باشد و استرداد آن حتی با صدور اجرائیه مقدور نباشد.

صدور سند مالکیت المثنی چگونه است ؟کاملا کاربردی

مراحل صدور سند المثنی چگونه است؟

  1. کتبا موارد را به اداره ثبت محل اعلام نماید.
  2. استشهادیه ای که به صورت فرم چاپی می باشد تنظیم و به امضای لااقل ۳ نفر که هویت و امضای آنان به وسیله کلانتری محل یا یکی از دفاتر اسناد رسمی گواهی شده است به اداره ثبت تسلیم شود.
  3. اداره ثبت به وسیله بخش نامه به دفاتر اسناد رسمی فقدان سند را اعلام نماید
  4.  به درخواست متقاضی یک نوبت در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار یا یکی از روزنامه هایی که آگهی ثبتی در آن درج می شود منتشر می نماید که اگرتا ۱۰ روز از تاریخ انتشار آگهی درصورت اعتراض از طرف کسی که سابقا نسبت به آن ملک معامله ای کرده باشد اصل سند مالکیت یا سند معامله خود را ارائه نماید در غیر این صورت به دلیل  عدم هر گونه اعتراض اداره ثبت اقدام به صدور سند المثنی میکند که دارای تمامی مندرجات سند مفقودی خواهد بود  .

 

 

                   صدور سند مالکیت المثنی چگونه است ؟

عدم ارائه سند از طرف ثالث و صدور سند مالکیت المثنی:

مالک می تواند در این مواقع با اخذ گواهی از دادگاه صادر کننده حکم و تسلیم آن به اداره ثبت مربوطه تقاضای صدور سند مالکیت المثنی بنماید در این موارد ارائه فرم استشهادیه و انتشار آگهی فقدان سند مالکیت ضرورت نداشته و اداره ثبت طبق گواهی صادره از طرف دادگاه مبادرت به صدور سند المثنی می نماید .

 

 چگونگی درخواست سند المثنی با گواهی انحصار وراثت:

ورثه با تسلیم رو نوشت گواهی انحصار وراثت و سایر مدارک ضروری صدور سند مالکیت سهمیه خود از ماترک مورث را می توانند تقاضا نمایند اداره ثبت مکلف است پس از اخطار به شخص مذکور و انقضای مدت ۱۰ روز از تاریخ ابلاغ اخطار مراتب آگهی خواهد شد و چنانچه دارنده سند مالکیت بدون مجوز قانونی ظرف مهلت معین شده در اگهی سند مورد مطالبه را تسلیم ننمایند سند مالکیت وراث متقاضی  با رعایت کلیه مقررات قانونی صادر و تسلیم خواهد شدو بلافاصله طی یک بخشنامه ای به دفاتر اسناد رسمی اعلام می شود که هر موقع سند مورث ابراز گردید آن را اخذ و برای اقدام به اداره ثبت ارسال کنند.

 

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *