طلاق از طرف زن

از آنجا که مطابق قانون حق طلاق با مرد است بی شک طلاق از سوی زوجه می تواند یکی از مشکل ترین پرونده های دادگاه خانواده باشد مگر طلاق توافقی بوده و یا زن وکالت در طلاق داشته باشد بنابراین بهتر است هرگونه اقدام برای تقدیم دادخوست طلاق از طرف زن توسط یک وکیل مجرب طلاق از جانب زوجه باشد بنابراین در این مختصر به شما خواهیم گفت چگونه زن دادخواست طلاق بدهد ؟شرایط طلاق از طرف زن چگونه است؟ آیا زن می تواند یک طرفه طلاق بگیرد ؟ طلاق از طرف زن و شرایط و زمان و مهریه چگونه است؟ اگر زوجه وکالت در طلاق(حق طلاق) از همسر خود ندارد و یا اگر طلاق توافقی نباشد باید دادخواست طلاق از طرف زوجه به دادگاه خانواده تقدیم کند بنابراین بهتر است قبل از دادخواست طلاق به دادگاه خانواده با یک وکیل خانواده متخصص مشورت کنید .

طلاق از طرف زن :

از انجا که حق طلاق برای مرد است زن می تواند به موجب موادی از قانون مدنی با تقدیم دادخواست به دادگاه خانواده از همسر خود جدا شود البته چون در خواست طلاق از طرف زن نیاز به اثبات شروط در عقد نامه دارد بنابراین بهتر است برای درخواست طلاق از طرف زن و اجرا گذاشتن مهریه و نفقه و اجرت المثل ،توسط وکیل متخصص خانواده اقدام نمایید.

این مطلب را از دست ندهید:صفر تا صد طلاق از طرف مرد-مزایا و معایب-تقسیط مهریه- کاملا کاربردی و به زبان ساده

عواملی که زن می تواند با استناد به آنها طلاق بگیرد:

  1. اعتیاد مضر شوهر
  2. عدم پرداخت نفقه حداقل به مدت ۶ ماه
  3. مریضی سخت نا علاج
  4. امراض مقاربتی
  5. بچه دار نشدن زوج
  6. ترک زندگی توسط زوج
  7. ازدواج مجدد بدون رضایت همسر
  8. رابطه جنسی غیر متعارف

و….

مراحل طلاق از طرف زن

مراحل طلاق از طرف زن:

در صورت طلاق از طرف زن ابتدا مراجعه به دفتر خدمات الکترونیکی قضائی و سپس مراجعه به مشاوران سرانجام با ارائه نظریه های صادر شده در شعبه ای که پرونده در آن مطرح می باشد بر مبنای ادله و مدارک موجود در پرونده حتی در صورت عدم رضایت مرد دادگاه حکم به طلاق خواهد داد.

مدت زمان طلاق از طرف زن :

از انجا به موجب قانون طلاق قابل تجدید نظ و فرجام خواهی است پس ازرسیدگی در دادگاه بدوی و صدور رای قابل اعتراض و رسیدگی در دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی کشور خواهد بود در صورتی که پرونده مورد اعتراض قرار گیرد حدود یکسال طول خواهد کشید.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:فسخ نکاح|موارد فسخ نکاح|آخرین قوانین فسخ نکاح|وکیل خانوادگی|گروه وکلای حکمت

مدارک لازم برای در خواست طلاق از طرف زن :

۱)سند ازدواج

۲)شناسنامه

۳)کارت ملی

پرداخت مهریه در طلاق از طرف زن :

در صورتی که زن در خواست طلاق نماید به صراحت قانون اگر زوجه کراهتی نسبت به شوهر خود داشته باشد می تواند تمام یا مقداری از مهریه خود را به همسرش بذل کند و با احراز عسر و حرج و کراهت تقاضای طلاق خلع کند و مابقی مهریه خود را مطالبه کند این نوع طلاق نیز خود نوعی طلاق توافقی می باشدو در مورد شرط تنصیف دارایی نیز فقط در طلاق از طرف مرد به آن رسیدگی خواهد شد.

پرداخت نفقه در طلاق از طرف زن :

در طلاق مرد تا اتمام عده باید نفقه زن خود را بپردازد مگر توافقی نسبت به آن شده باشد لکن اگر دخول انجام نشده باشد نفقه بعد از طلاق به زوج تعلق نخواهد گرفت.

حضانت فرزندان در طلاق از طرف زن

حضانت فرزندان در طلاق از طرف زن:

حضانت فرزندان باید در ضمن حکم طلاق اظهار نظر شود حسب قانون حضانت فرزندان تا پایان ۷ سالگی با مادر است و بعد از آن با پدر البته در حضانت فرزند باید مصلحت کودک در نظر گرفته شود  . بعد از سن بلوغ یعنی دختر ۹ سال و پسر ۱۵ سال حضانت مفهومی نخواهد داشت و انتخاب با فرزند است که با کدام یک بخواهد زندگی کند.

بیشتر بخوانید:سلب حضانت فرزند از پدر یا مادر

حق طلاق یا وکالت در طلاق برای زن :

مرد می تواند حق طلاق خود را به زن منتقل کند اما انتقال این حق به معنای سلب حق از سوی زوج نمیباشد و او همچنان می تواند زوجه خود را نیز طلاق دهد بعد انتقال حق طلاق زن اختیار دارد که در کوتاهترین زمان و با شرایطی که در وکالتنامه آمده است بدون حضور همسر خود و با انتخاب وکیل برای او از طریق طلاق توافقی و صدور گواهی عدم سازش از دادگاه خانواده  با دادنامه طلاق خود را مطلقه سازد .همچنین بهتر است که در اعطای وکالت در طلاق نسبت به سایر مسایل مانند حضانت و ساعات ملاقات او نفقه و اجرت المثل و جهیزیه به صراحت تعیین تکلیف شود.

درج شرط ضمن عقد نکاح در طلاق از طرف زن :

زوجه می تواند ضمن عقد شرط کند که اگر مرد با دیگری ازدواج کند وکیل در طلاق با حق توکیل به غیر باشد که پس از اثبات تخلف مرد از شرط می تواند خود را مطلقه سازد ولیکن در موردی که ازدواج مجدد بر مبنای نشوز زن نباشد چرا که اگر علت ازدواج مجدد عدم تمکین زن و نشوز وی باشد با اثبات این مسله زوجه را مستحق استفاده از این حق نمیدانند .

در مورد حضانت بیشتر بدانید:شرایط حضانت فرزند به چه صورت است؟ نکات قانونی مربوط به حضانت فرزند در طلاق توافقی

عدم پرداخت حقوق مالی زن در طلاق از طرف زن:

در عدم پرداخت امور مالی بین عجز از انفاق و استنکاف از انقاق تفاوت است زیرا در صورت استنکاف از پرداخت و  الزام و عدم اجرای حکم دادگاه زوجه می تواند درخواست طلاق کند ولی اگر مرد در صورت عجز از پرداخت باشد طلاق با مشکل روبرو است مگر زن در عسر و حرج باشد و برای رهایی از این مشقت در خواست طلاق کند .

گروه وکلای حکمت: 

متشکل از چندین وکیل متخصص و با تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است و برای اهالی محترم نیاوران برای تسهیل در اخذ مشاوره با وکیل در نیاوران به صورت ۲۴ ساعته مشاوره حقوقی در نظر گرفته است .

در صورتی که وکیل در نیاوران را جست و جو می نمائید میتوانید از وکلای متخصص و با تجربه در نیاوران و در نزدیکی خود جهت امور حقوقی و کیفری و تنظیم قرارداد و مشاوره تلفنی و یا در صورت تمایل به صورت حضوری مشاوره دریافت نمائید.

وکیل نیاوران در واقع با توجه به امکان ارائه کلیه امور حقوقی در کلیه مراجع حقوقی و کیفری شهر تهران و یا کشور را دارد و در صورت مشاوره تلفنی امکان حضور در محل شرکت جهت تنظیم قرارداد و یا حضور در مراجع قضایی شهر تهران و سایر استان ها وجود دارد.

کافی است با شماره های گروه وکلای حکمت تماس گرفته تا در صورت نیاز ، وقت مشاوره با وکیل نیاوران برای شما تعیین شود.

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند همکاری نماید.

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم.

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =