فن بیان وکلا

در خصوص فن بیان وکلا نیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای فن بیان وکلا نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

فن بیان یکی از مهمترین راههایی است که یک وکیل حرفه ای می تواند نفوذ بیشتری در ذهن مخاطب بجا گذارد فن بیان شامل:

  1. تسلط داشتن در گفتار
  2. مهارت در کنترل استرس

فن بیان و اهمیت کنترل حجم صدا،رابطه زبان بدن و فن بیان،اهمیت ارتباط چشمی در سخنرانی و فن بیان:

  • تسلط داشتن در گفتار:

یکی از ویژگیهای یک وکیل موفق این است زمانی که برای سخنرانی و ارائه مطالب حاضر میشود باید نسبت به جملاتی که ادا میکند تسلط کافی داشته باشد که مطالب را کجا بیان کند و اگر سوالی مطرح شد سریع به سوال جواب داده شود

  • مهارت در کنترل استرس:

بیشتر تنش ها و استرس ها در سخنرانی فشار روانی هستند نه استرس این فشار روانی ممکن است بخاطر مشکلات زندگی و جسمی باشد برای کنترل استرس باید در روز چند مرتبه تنفس عمیق بکشیم و همین کار ساده کمک بزرگی به مهار استرس میکند

فن بیان و اهمیت کنترل حجم صدا:

یک وکیل حفره ای زمانی که میخواهد صحبت کند باید بداند با چه میزان حجم صدا صحبت کند یک تمرین ساده این است که در یک اتاق بنشینید و یک مخاطب فرضی را یکمتری فرض کنید و برای او یک پاراگراف بخوانید و هر بار سخنرانی با یک حجم صدا یکبار با صدای بلند،یکبار آهسته که ببنید ببینید به کدام تن صدا تعلق دارید

انتخاب سرعت مناسب برای بیان کلمه ها و جمله ها:

یک وکیل حرفه ای در سخنرانی که انجام می دهد به تناسب موضوعی که صحبت می کند سرعت بیان خود را باید تغییر دهد.

یک تمرین ساده برای اینکه ببینید کدام میزان سرعت صحبت به شما تعلق دارد و تسلط بیشتری روی آن دارید:

یک پاراگراف را انتخاب کنید و آن را بخوانید و ضبط کنید ابتدا سریع یک بار با سرعت عادی و یک بار هم با سرعت کند سپس گوش دهید ببینید به کدام سرعت تعلق دارید و به آن مسلط تر هستید

رابطه زبان بدن و فن بیان:

یک وکیل مجرب در سخنرانی که انجام می دهد باید زبان بدن و فن بیان با هم ارتباط داشته باشد ولی بیش از حد تکان دادن سر و دست خوشایند نیست و یادآور دکلمه خواندن در دوران مدرسه می شود بطور مثال وقتی در سخنرانی یک موضوع سوالی مطرح می شود با زبان بدن این سوال را مطرح کنید

اهمیت ارتباط چشمی در سخنرانی و فن بیان:

در مقابل صحبت های شما سر تکان دهند و یا در مقابل اشتباهات شما لبخند بزنند این گروه افراد را جزو گروه طلائی خود قرار دهید که درزمان سخنرانی با نگاه کردن به آنها انرژی مثبت بگیرید و سخنرانی خود را ادامه دهید.

روان صحبت کردن:

یکی از ویژگی های وکیل ماهر این است که فن بیان قوی داشته باشد روان صحبت کردن یکی دیگر از موضوعاتی است که در فن بیان مطرح می شود.

اگر وکیل در سخنرانی تپق بزند یا دائما مکث کند و سکوت های پی در پی داشته باشد از روانی کلام جلوگیری می کند.

روش هایی که می تواند در روانی کلام به ما کمک کند عبارتند از:

۱-صدا سازی:تمرین صدا سازی یکی از ویژگی هایی است که نقش بسیار اساسی در روان بودن سخن و کلام دارد.

تمرین صداسازی به شما این امکان را می دهد که از تمام عضلات خود برای تولید صدا استفاده کنید و در نتیجه صدای شما ورزیده ،استاندارد ،دارای حجم و عمق و برد مناسب می شود. یک صدای ورزیده و حرفه ای می تواند به مخاطب حس خوبی را منتقل کند.

۲-دایره واژگان کاربردی:

یک وکیل کاردان  در سخنرانی باید دایره لغاتش کامل باشد تا در زمان سخنرانی دنبال واژه مناسب نگردد،این گشتن دنیال واژه باعت مکث در صحبت ها و سکوت های پی در پی می شود که به روان صحبت کردن آسیب می رساند.هر چه دایره لغات یک وکیل گسترده باشد از تپق زدن و مکث و سکوت جلوگیری می کند.

نحوه تمرین برای افزایش دایره واژگان:

همه کسانی که فارسی زبان هستند از دایره لغات و واژگان غنی برخوردار هستند اما نکته در مورد تعداد ،تنوع،سطح و کلاس کلمات و واژگان در فن بیان از آن بهره مند می شویم قضاوت ما در مورد افراد ،طبقه اجتماعی سطح مالی و حتی میزان سواد و تحصیلات از طریق همین واژگان است.افزایش دایره واژگان بصورت تدریجی اتفاق میافتد و حتی اگر در هفته  دو یا سه واژه به دایره لغات ما اضافه شود پیشرفت خوبی می باشد و این امر در طول ۶ الی یکسال اتفاق میافتد.

الف:حرف زدن-قبل ازتمرین اختصاصی در مورد افزایش دایره لغات بای در طول روز به اندازه کافی حرف بزنید نه در ضرورت.شما باید در هر فرصتی با دوست ،همکار و اعضای خانواده صحبت کنید تا دایره واژگانتان گسترده شود برای اینکار راحت ترین روش خبرخوانی و سخت ترین شیوه کتاب خوانی می باشد که در زمانی که با کسی صحبت می کنید حرفی برای گفتن داشته باشید.سعی کنید روزانه یک ربع الی نیم ساعت را به خواندن خبرها چه روزنامه و یا چه اخبار مجازی اختصاص دهید این کار باعث می شود که از تفاوت  بین این کلمات مطلع شوید.از خبرهای هنری نیز غافل نشوید که می تواند بستر مناسبی برای سخن گفتن با هر گروهی باشد.

تمرین فن بیان :

۱-استفاده از اخبار داخلی و خارجی:خبرهای شبکه های مجازی این مزیت را به شما می دهد که در جمع دوستان و خانواده و همکاران به منبع موثقی تبدیل شوید و این امر در حرف زدن و سخن گفتن بیشتر به شما کمک خواهد کرد.

۲-کتاب خوانی:یکی از تمرین هایی که به شما کمک می کند در مکالمه های روزمره مشارکت قوی تری داشته باشید کتاب خوای است البته در نظر داشته باشید یک کتابخوان حرفه ای صرفا یک سخنران حرفه ای نیست.اگر می خواهید کتلب خواندن باعث تقویت فن بیان شما شود باید سعی کنید زمان خواندن کتاب و پایان ان عامدانه مطالبی که خواندید را با دیگران مطرح کنید  و موضوع آن را مستقیم و غیرمستقیم به بحث بکذارید.

ب:کار کردن با فرهنگ طیفی فرهنگ

 

 

نیاز به وکیل دارید با شماره های زیر تماس بگیرید.

به مطالعه تان ادامه بدهید.

یک سوال جزئی درباره فن بیان وکلا دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان مشاوره حقوقی رزرو کنید. تا مشکل تان حل شود.

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص فن بیان وکلا نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.