مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی-کاملا کاربردی

سوابق بیمه تامین اجتماعی :

بیمه تامین اجتماعی در بین سایر بیمه های دیگر دارای بیشترین بیمه گذاراست بنابراین تمام افرادی که شاغل و دارای بیمه تامین اجتماعی هستند باید بدانند که چند سال سابقه بیمه دارند وآیا تمام سوابق بیمه ای برایشان اعمال شده است یا خیر ، برای مشاهده سابقه بیمه تامین اجتماعی ازچند طریق میتوان بدون صرف وقت زیاد اقدام کرد.
بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم میشوند:
منظور از بیمه شده اصلی فرد مشغول به کار است که به آن (کارگر) گفته میشود.
بیمه شده فرعی در واقع همان افرادی هستند که به واسطه بیمه شده اصلی بیمه شده اند.بیمه شده اصلی میتواند اعضای خانواده خود را از جملههمسر، فرزندان و والدین خود را بیمه کند.
سابقه بیمه فقط برای بیمه شده اصلی در نظر گرفته میشود و برای بیمه شده فرعی سابقه رد نمیشود.
مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی-کاملا کاربردی

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی-کاملا کاربردی

روش‌های مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی:

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون شماره بیمه از پورتال تامین اجتماعی:

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون شماره بیمه از طریق پورتال تامین اجتماعی امکان‌پذیر است. برای مشاهده سابقه بیمه  ابتدا باید به پورتال بیمه تامین اجتماعی به آدرس account.tamin.ir/auth/login مراجعه کرد.  اگر قبلاً در سیستم ثبت نام کرده باشید  با ورود کد ملی و رمز عبور خود می‌توانید وارد سامانه شده و نسبت به سابقه بیمه خود آگاهی پیدا کنید. اگر  که در این سامانه حساب کاربری ندارید باید ابتدا ثبت نام کنید. از طریق این سامانه به‌سادگی می‌توانید نسبت به مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون شماره بیمه اقدام کنید. تنها با داشتن کد ملی و کلمه عبور خود در سیستم می‌توانید سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را به‌صورت آنلاین مشاهده کنید.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون شماره بیمه با اپلیکیشن تامین اجتماعی:

با استفاده از اپلیکیشن تامین اجتماعی نیز می‌توان اقدام به مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون شماره بیمه کرد. اپلیکیشن تامین اجتماعی همراه خدمات مختلفی را در حوزه بیمه تامین اجتماعی ارائه می‌کند. خدماتی از جمله فیش حقوق مستمری، نوبت‌دهی اینترنتی، برگ پرداخت حق بیمه و… از طریق این اپلیکیشن امکان‌پذیر است. مشاهده سابقه بیمه نیز یکی از خدمات این اپلیکیشن است. البته بعد از رفتن بر روی گزینه “مشاهده سوابق بیمه” در واقع به همان پورتال تامین اجتماعی هدایت می‌شوید و از همان سامانه استعلام دریافت خواهید کرد.
مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی-کاملا کاربردی

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی-کاملا کاربردی

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با استفاده از کد USSD:

روش دیگری که برای استعلام سابقه بیمه تامین اجتماعی بدون داشتن شماره بیمه وجود دارداستفاده از کد USSD است.با شماره گیری کد #۱۴۲* در تلفن همرا خود میتوانید از تاریخ و مبلغ آخرین واریزی کارفرمای خود اطلاع پیدا کنید. بدین‌شیوه که پس از شماره‌گیری #۱۴۲* گزینه “استعلام” را انتخاب کنید و پس از آن دکمه “آخرین سابقه” را فشار دهید. در این مرحله باید کد ملی خود را وارد کنید تا بتوانید تاریخ و مبلغ آخرین حق بیمه واریزی خود را مشاهده کنید.
نکته : برای استعلام سابقه در مرحله اول باید در پورتال سازمان تامین اجتماعی ثبت نام کرده باشید.

دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی با مراجعه حضوری:

برای دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی نیز میتوانید با در دست داشتن اطلاعات شناسایی خود از جمله  کارت ملی-دفترچه بیمه تامین اجتماعی به صورت حضوری به یکی از شعب یا کارگزاری های بیمه تامین اجتماعی رفته و از سابقه خود اطلاع پیدا کنید.

 

گروه وکلای حکمت تحت مديريت داود چشمی با بهره‌گیری تعدادی از برترين وكلاى پايه يك دادگسترى تهران در حال ارائه خدمات حقوقی و مشاوره در زمینه مهاجرت، دعاوی اداره کار، حقوق خانواده، ملکی،چک و سفته، تامین اجتماعی،مالیات، میباشد.

 

شماره تماس جهت مشاوره:۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷-۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰

 

آدرس:تهران-فلکه اول تهرانپارس خیابان قانع (۱۴۲شرقی)پلاک ۳۹ واحد۵

 

وکیل(برای درخواست وکیل کلیک کنید)

 

مشاوره حقوقی(برای دریافت راهنمایی و مشاوره دعاوی تامین اجتماعی کلیک کنید)

 

مشاور حقوقی

 

داود چشمی وکیل پایه یک دادگستری

 

وکیل تامین اجتماعی

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 9 =