مشاوره حقوقی حرفه ای،متخصص(آنلاین-تلفنی-حضوری)۱۷ سال سابقه کار –۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰مشاور ه حقوقی حرفه ای از آنجاییکه عموم افراد جامعه به جهت عدم آشنایی با قوانین و مقرارت جاریه ،دچار مشکلات عدیده ای در جهت حل و فصل مخاصمات خود هستند.بنابراین بهتر است در جریان حل و فصل دعاوی و اختلافات حاصله اعم از (کیفری و حقوقی)… ، از یک وکیل یا مشاوره حقوقی حرفه ای مجرب و کاردان، در زمینه موضوع اختلاف (  وکیل ملکی ، حقوقی ، کیفری ، خانوادگی و..)بهره لازمه را ببرید در غیر اینصورت امکان دارد دچار خسران مالی فراوانی شوید.

فهرست مطالب این مقاله >برای مطالعه روی عنوان دلخواه کلیک کنید

😊برای مشاوره حقوقی همین الان  تماس با شماره های زیر تماس بگیرید .😊
۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰

۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷ 

برای تماس مستقیم (با موبایل) روی شماره های بالا کلیک کنید

گروه وکلای حکمت

دفتر شماره ۱ .خیابان نیاوران ،پ۱۲۷ ط۶ واحد ۱۱

دفتر شماره ۲٫فلکه اول تهرانپارس ،خ ۱۴۲ شرقی ،پ۳۹ واحد ۵ تلفن ۷۷۷۱۹۳۳۷ -۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰

مزایای گرفتن وکیل ومشاوره ای حقوقی حرفه ای: 

 1. بعضی مواقع به جهت عدم آگاهی از مواعد و اوقات مقرر در قوانین دچار مشکل می شوید که وکیل از این موارد اطلاع دارد.
 2. برای دفاع از پرونده خود در دادگاه گاها نیاز به استنباط و استدلال داریم که افراد عادی توانایی استنباط و استدلال را ندارنند
 3.  آشنایی و احاطه به قوانین مرتبط
 4.  غافلگیر نشدن در مقابل اظهارات طرف مقابل در مواقع ارائه ادله

فلذا بدین منظور ،برای انتخاب یک وکیل یا مشاوره حقوقی حرفه ای توانمند شرایط و مشخصات ذیل را مدنظر قرار دهید.

 

پرسش حقوقی خود را رایگان از طریق فرم زیر بپرسید

 

 

 

 

 

 

ویژگی یک وکیل یا مشاوره حقوقی حرفه ای: 

 1. رعایت صداقت و درستکاری: بدین منظور بهتر است به وکیل یا مشاور ه ای حقوقی مراجعه نمایید که نمونه کار او را دیده باشد
 2. آگاهی به قوانین  جاریه  و به روز  ممکلتی: خیلی از وکلاء شاید قوانین و مقرارت جاریه و روز مملکت را مطالعه نکرده باشند و سهوی توجهی به آن نگاه نکرده و بدین وسیله حق و حقوق شما ضایع گردد
 3. امانتداری: وکیل باید در رعایت اسناد و مدارک و اموال مراجعین و موکلین خود نهایت سعی و اهتمام خود را داشته باشد
 4. رعایت اصل فوریت: گاها تاخیر در انجام امور محوله به وکیل موجی تضییع حق موکل می گردد بدین منظور وکیل باید فوریت در کار را لحاظ کند
 5. داشتن محل کار مناسب و داشتن تابلو: خیلی از افراد در چارچوب اسم موسسات حقوقی و با جعل عناوین موجب کلاهبرداری از دیگران را فراهم می آورنند فلذا بدین منظور بهتر است به وکیلی مراجعه شود که هم دفتر  و هم تابلو ومجوز داشته باشد
 6. حسن معاشرت:  وکیل و مشاوره حقوقی باید همانطور که تمایل دارد دیگران با او  رفتار نمایند او با مراجعین و موکلین خود رفتار نماید
 7. پرهیز از شخصی کردن کار و دخیل کردن احساسات خود در موضوع : بعضا رویت شده افرادی تحت تاثیر احساسات شخصی خود قرار گرفته و آنطور که باید نمی توانند احساسات خود را کنترل نمایند و بعبارتی تحت تاثیر رفتار و احساسات دیگران قرار می گیرنند.

آیا می توان بدون گرفتن وکیل،از خود در دادگاه دفاع نمود:

متاسفانه گاها ملاحظه می گردد بعضی افراد در جهت یافتن راهی برای موفقیت خود در پرونده ،اقدام به  خریدن کتوب حقوقی وقانونی می نمایند که این اقدام با توجه به استنباط سطحی افراد اخیر الذکر ، از قوانین مربوطه  ،اقدامی کاملا غیر حرفه ای و ناشیانه محسوب می شود،اما بسیاری از افراد به دلایل زیادی از جمله ..

 1. هزینه بالای گرفتن  وکیل
 2. عدم اعتماد به وکیل
 3. سری بودن موضوع
 4. سایر ادله …

ترجیح می‌دهند خودشان پرونده را پیگیری کنند.

مشاوره حقوقی

به منظور رسیدن به حق خود ، از طریق وکیل یا مشاوره حقوقی حرفه ای هم باید ..

۱٫حقی وجود داشته باشد

۲٫و هم دلائلی برای  اثبات حق موجود باشد

اگر حقی وجود نداشته باشد و یا احیانا برای اثبات حقانیت خود دلایلی وجود نداشته باشد نمی توانید حق خود را حتی با وکیل  هم اثبات  کنید.

و اما اگر وکیل یا مشاوره حقوقی حرفه ای باشد، می تواند با ظرافت خاصی مدارک و دلائلی هم برای شما جمع آوری کند.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:نمونه شکواییه تحصیل مال نامشروع -مجازات -صفر تا صد -قابل دانلود -کاملا حرفه ای و کابردی

تضمین نتیجه پرونده ،آیا کاری معقولانه است ؟

وکلا یا مشاورین حقوقی حرفه ای که نتیجه پرونده را تضمین می نمایند ،در حقیقت اقدام خلاف واقع انجام می دهند چرا که …

از ارائه ادله و نحوه طرف مقابل دعوب، غافل هستند و آگاهی ندارند  ..

با توجه به اینکه نحوه استدلال و استنباط و نحوه رسیدگی هر قاضی متفاوت است ،جای تعجب است که نتیجه دعوی را تضمین می کنند …

برای حصول موفقیت در هر  پرونده ،مجموعه ای از عوامل و شرایط موثر است:

 1. درجه اعتبار و ارزش اسناد و مدارک موجود .
 2. نحوه رسیدگی قاضی
 3. نحوه ارائه ادله و یا دفاع وکیل
 4. نحوه دفاع و ادله طرف مقابل شما

در مورد مشاوره حقوقی حرفه ای  بیشتر بخوانید:نقش مشاور حقوقی در دعاوی

فرق وکیل پایه یک و پایه دو و کارآموز وکالت:  

اگر فردی که وکالت می کند جزء افرادی باشد که از کانون وکلا پروانه گرفته باشد

یا پروانه  کارآموزی وکالت گرفته است  و یا پروانه  وکالت پایه دادگستری اخذ ننموده / و عنوانی در کانون وکلا تحت عنوان وکیل پایه دو نداریم باید بدانیم کارآموزان وکالت اختیارات محدودی دارنند از جمله اینکه ..

در مرحله دیوانعالی کشور نمی توانند پرونده بگیرنند

وکالتنامه آنها با ید به امضاء وکیل سرپرست برسد

سقف پرونده مالی که می توانند بگیرنند سیصد میلیون تومان است

مشاوره حقوقی :

شاید تاکنون با مشکلات حقوقی و جرائمی که در جامعه اتفاق افتاده باشد بر خورد داشته باشید و یا حتی مسئله واقع شده نیز ممکن است برای شما اتفاق افتاده باشد بنابراین در این گونه مواقع شاید تنها راهی که به نظرتون برسد پیدا کردن یک راه حل حقوقی مناسب است در نتیجه شروع به جستجو در گوگل کرده اید و یا حتی از آشنایان و همکاران برای پیدا کردن یک مشاوره حقوقی کمک خواسته اید بنابراین عده کثیری از شما هموطنان مشاوره و همفکری با یک وکیل و یا مشاوره حقوقی را ترجیح خواهید داد به اینکه خود به تنهایی اقداماتی انجام دهید پس نیاز است هر شخصی در تمام طول زندگی خود و در کنار امور کاری و مسائل خانوادگی خود یک مشاور حقوقی نیز داشته باشد زیرا شما نیز ممکن است این جمله معروف را به مراتب شنیده باشید :

“حادثه هیچ وقت خبر نمی کند ”

امروزه به دلیل مشغله ای که افراد دارند شاید نتوانند در تمام امور حقوقی اطلاعات کاملی داشته باشند و با انجام یک عمل حقوقی مثل امضای یک قرارداد که ممکن است درست تنظیم نشده باشد زندگی و سرمایه شما را نابود کند بنابراین بهتر است امور مختلف خود را از نظر حقوقی به یک مشاور حقوقی سپرده تا وی بتواند در این امور شما را کاملا راهنمایی و از معضلات سیستم قضایی رهایی بخشد .

مشاوره حقوقی کیست ؟

مشاور حقوقی همانطور که از اسم آن پیداست شما را در امور مختلف حقوقی که برایتان پیش آمده است راهنمایی حقوقی خواهد کرد بنابراین این لفظ را می توان برای یک وکلای دادگستری و یا کسی که دارای پروانه وکالت نباشد استفاده نمود .

مهارت ها و دانش یک مشاور حقوقی :

 1. یک مشاور حقوقی خوب و توانمند باید به همه قوانین مرتبط حقوقی  تسلط کافی داشته باشد .
 2. گرفتن تصمیم درست و به موقع در شرایط مهم و حساس
 3. یک مشاور حقوقی خوب باید سخن ور خوبی باشد توانایی متقاعد کند
 4. یک مشاور حقوقی خوب باید امین مردم باشد و در نگهداری اسناد و مدارک مراجعه کنندگان کوشا باشد.
 5. داشتن صداقت و تعهد از خصوصیات اخلاقی یک مشاوره حرفه ای است.
 6. یک مشاور حقوقی خوب باید تمامی مسائل و موضوعات مختلف را به خوبی تجزیه و تحلیل کند.

محدودیت های شغلی مشاوره حقوقی :

یکی از محدودیت های شغلی یک مشاور حقوقی این است که به استخدام رسمی یک شرکت یا سازمان یا افراد در نمی آید و قرارداد یک مشاور حقوقی نیز از نوع قرارداد مشاوره خواهد بود و حقوق وی نیز به صورت ساعتی پرداخت خواهد شد  همچنین با توجه به اینکه در هر حوزه حقوقی نیاز به تخصص اون قسمت خواهد داشت در نتیجه یک مشاور حقوقی نیز باید در زمینه های تخصصی تبحر لازم را برای مشاوره داشته باشد .

امروزه بسیاری از شرکتهای بزرگ و یا حتی سازمانهایی با پیچیدگی های بسیار نیاز به مشاوره های حقوقی دارند که دارای مهارتهای حقوقی در زمینه شرکتها و مسائل حقوقی شرکت از جمله خرید سهام و انتقال و انجام هر گونه قراردادهای انجام شده بین شرکا و شرکت با شرکت دیگر و یا با افراد دیگر و همچنین امور ورشکستگی آن می باشند و آینده کار خود را در کنار یک مشاوره حقوقی متبحر ادامه خواهند داد .

وظایف شغلی مشاوره حقوقی :

۱-امور مربوط به دعاوی

۲-امور مربوط به قراردادها

۳-امور مربوط به پژوهش‌ها

۴- ارائه پیش‌نویس و تنظیم قرارداد

امور مربوط به دعاوی :

مشاوره حقوقی در زمینه مربوط به دعاویی جزو مهمترین مشاوره ها محسوب میشود چرا که ، مراجعه کننده به مشاوره حقوقی بدنبال یافتن مسیر و راه صحیح برای پیشبرد پرونده قضایی خود است که در نهایت مراجعه کننده است که پرونده خود را به وکیل دادگستری بسپارد یا نه. به همین دلیل این مرحله از مشاوره جزو حساس ترین و مهمترین مراحل است.

امور مربوط به قراردادها :

این قسم از مشاوره جزو تخصصات مربوط به وکیل و مشاوره مجرب و مسلط به امور قراردادها است بدلیل اینکه ریشه اکثر اختلافات در قراردادهای بی محتوا و غیر فنی است که توسط غیر کارشناس تنظیم شده است به همین منظور قراردادی میتواند از اختلافات در آینده پیشگیری کند که اصولی و قانونی تنظیم شده باشد و جای ابهام و تفسیر نداشته باشد .

وکیل قرار داد 

امور مربوط به پژوهش ها :

این نوع مشاوره جزو تخصص ترین امور حقوقی است که مشاوره قبل از ارائه مشاوره ، پژوهش های لازم را انجام می دهد بعد در نهایت همراه با دانش و اطلاعات کاربردی مشاوره لازه را به شخص یا اشخاص نیازمند ارائه می دهد .

ارائه پیش نویس و تنظیم قرارداد :

پیش نویس و تنظیم قرارداد جزو صلاحیت وکیل دادگستری و مشاور حقوقی است که در صورت نیاز هرکس و بر حسب نیاز ، مشاور حقوقی میتواند علاوه بر ارائه مشاوره ، قراردادهای فنی را هم تنظیم کند تا کمترین آسیب و خدشه ای به حوزه معاملات و تبادلات مالی وارد شود .

تفاوت وکیل و مشاوره حقوقی :

تنها تفاوت بین وکیل و مشاوره حقوقی ، در حوزه وکالت در دادگاه ها و مراجع قضایی و قانونی است که این امر تجربه و آگاهی از رویه موجود میشود در صورتی که مشاور حقوقی از این فرصت بی بهره است و حق وکالت کردن را ندارد .

بهترین مشاوران حقوقی ، اغلب خود وکیل دادگستری هم هستند و همراه با تجربه و رویه موجود مشاوره لازم را ارائه می دهند .

مشاوره حقوقی شرکت :

یک مشاوره حقوقی که قرار است در امور یک شرکت مشاوره نماید باید در تمامی امور و قوانین یک شرکت آگاه باشد در ایران قوانین مرتبط با شرکتها در قانون تجارت و قانون ثبت شرکتها تصریح شده بنابراین مشاوره حقوقی باید واقف به این امور بوده تا بتواند راهنمایی کاملی انجام دهد .داشتن مشاور حقوقی معتبر در قالب یک تیم حرفه ای و مجرب ، تشکیل شده از وکلای پایه یک دادگستری به نوعی سرمایه گذاری در عرصه کار ، تجارت است.

مدیران و مسئولان شرکتها به دلیل عدم آگاهی کافی نسبت به قوانین و مقررات ، شیوه ها و قالب های قراردادی ، راهکارهای حقوقی در شیوه های طرح دعوا و شکایت در مراجع قضایی و داوری نیاز به همکاری با وکلای پایه یک دادگستری را دارند تا بتوانند با بهره مندی از مشاوره حقوقی در رابطه با موضوع شرکت ها. درگیر مسائل حقوقی شده شرکت ها نشده و تمرکز بر روی فعالیت خود داشته باشند.

مواردی که در حوزه دعوی شرکتها مطرح می شود :

 1. امور حقوقی ثبت شرکت و ثبت صورت جلسات شرکت
 2. امور حقوقی تشکیل و حد نصاب جهت تصمیمات مجامع
 3. امور حقوقی ورشکسیتگی به تقصیر ، ورشکستگی ساده ، ورشکستیگی به تقلب ، توقف شرکت ، انجلال شرکت و قرارداد ارفاقی
 4. حضور در جلسات مذاکرات و تنظیم قراردادها
 5. امور حقوقی مربوط به مناقصات و مزایدات و کمیسیون معاملات
 6. تنظیم و نظارت بر قراردادهای کار
 7. قبول وکالت دعاوی شرکت و دفاع از دعاوی علیه شرکت
 8. دفاع در پرونده های اداره کار و دیوان عدالت اداری
 9. معاضدت حقوقی و مشاوره حقوقی به پرسنل و کارمندان شرکت

وکیل شرکت 

مشاوره حقوقی خانواده :

یک مشاور حقوقی خانواده برای آنکه بتواند نسبت به تمام امور خانواده ، مشاوره ای کامل و جامع نماید باید به قوانین بخش خانواده در قانون مدنی و همچنین قانون اجرای احکام و قانون حمایت خانواده تسلط کافی داشته باشد .

اصولا افراد به صورت دو نفره (زوج و زوجه ) به یک مشاور رجوع خواهند کرد ولی در مواقعی نیز طرفین به تنهایی به یک مشاوره حقوقی مراجعه و برای حل مشلات و اختلافات خانوادگی خود با او صحبت و به دنبال یک راه حل خواهند بود. مشاوره حقوقی با اطلاعاتی که از موضوعات و مسائل حقوقی مالی و حتی غیر مالی طرفین خواهد داشت باید با دانش و تبحر خود آنها را راهنمایی و یا به سمت دادگاه برای دریافت حق و حقوق خود به دادگاه هدایت نماید .

مواردی که در حوزه دعوی خانواده مطرح می شود :

 1. ازدواج
 2. طلاق توافقی
 3. طلاق
 4. نفقه
 5. مهریه
 6. حضانت
 7. جهیزیه

حقوق مالی و غیر مالی زن :

با عقد ازدواج و تشکیل خانواده هریک از زن و مرد دارای حقوقی خواهند شد از جمله حسن معاشرت ،قیمومت و سرپرستی و تمکین و نفقه ،مهریه ، اجرت المثل و….

 مشاوره حقوقی کیفری :

یکی از شاخه های علم حقوق ،قانون مجازات اسلامی و دادرسی کیفری است.در دعاوی کیفری به دلیل اهمیت جرائم و تخصصی بودن آن بهتر است با یک مشاوره حقوقی که در زمینه امور جزایی تسلط  و تبحر کافی داشته باشد مشورت نموده تا با تصمیم و راهنمایی درست بتواند در کوتاهترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب برسد .

مواردی که در حوزه دعاوی کیفری مطرح است :

 1. خیانت در امانت
 2. کلاهبرداری
 3. فروش مال غیر
 4. سرقت
 5. قتل فوت در تصادفات رانندگی
 6. دیه
 7. ضرب و جرح
 8. نزاع
 9. جعل و استفاده از سند مجعول
 10. توهین
 11. تجاوز به عنف
 12. تهدید
 13. آدم ربایی مزاحمت تلفنی
 14. مواد مخدر

مشاوره حقوقی ملکی :

یک مشاوره خوب در امور ملکی کسی است که بتواند به قوانین راجع به ملک از جمله خرید و فروش آپارتمان ، زمین ، اجاره ، رهن ، قرارداد های مشارکت، فروش ملک مشاع، انحصار وراثت ملک ، تنظیم قرارداد اجاره در قالب سند رسمی و… تسلط کافی داشته باشد .

مواردی که در حوزه دعوی مربوط به ملک مطرح است :

 1. ابطال بیع نامه
 2. اجاره
 3. الزام به تنظیم سند
 4. حریم ملک
 5. حق ارتفاق و حق انتفاع
 6. خلع ید تخلیه ید تصرف عدوانی
 7. دستور تخلیه
 8. فسخ بیع نامه
 9. قلع و قمع
 10. مالکیت
 11.  انتقال مال غیر
 12. تقسیم و افراز املاک مشاع و الزام به اخذ پایان کار
 13. دعاوی مشارکت در ساخت و الزام به انجام و ایفای تعهد و خسارت های وارده
 14. ، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی

در خصوص امور مربوط به دعاوی ملکی میتوانید پرونده خود را به وکلای مجرب و حرفه ای گروه وکلای حکمت بسپارید.

گروه وکلای حکمت

متشکل از چندین وکیل باتجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است و برای اهالی محترم نیاوران برای تسهیل در اخذ مشاوره با وکیل در نیاوران به صورت ۲۴ ساعته مشاوره حقوقی در نظر گرفته است و در صورتی که وکیل در نیاوران را جست و جو می نمائید میتوانید از وکلای متخصص و با تجربه در نیاوران و در نزدیکی خود جهت امور حقوقی و کیفری و تنظیم قرارداد و مشاوره تلفنی و یا در صورت تمایل به صورت حضوری مشاوره دریافت نمائید. وکیل نیاوران در واقع با توجه به امکان ارائه کلیه امور حقوقی در کلیه مراجع حقوقی و کیفری شهر تهران و یا کشور را دارد و در صورت مشاوره تلفنی امکان حضور در محل شرکت جهت تنظیم قرارداد و یا حضور در مراجع قضایی شهر تهران و سایر استان ها وجود دارد .

کافی است با شماره های گروه وکلای حکمت تماس گرفته تا در صورت نیاز ، وقت مشاوره با وکیل نیاوران برای شما تعیین شود .

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند .

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم .

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است .

Loading...
22 پاسخ
  • سارا خوشنیت گفته:

   سلام. مجموعه گروه وکلای حکمت آماده آموزش در زمینه مشاوره حقوقی میباشد در صورت تمایل با مجموعه ما میتوانید در ارتباط باشید.

   پاسخ
 1. مهسا گفته:

  بسیار عالی متشکرم از سایت بسیار خوب و پر محتوی شما
  لطفا در مورد مشاوره حقوقی ملکی مطالب بیشتری درج کنید تا از ان بهره من شویم ممنون و تشکر از سایت خوب و علمیتون

  پاسخ
 2. منا گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من نیاز به مشاوره حقوقی در زمینه انتقال ارث توسط دیگر وراث بدون رضايت ورثه
  میخواستم لطفا راهنمایی کنید
  مچکرم

  پاسخ
 3. علیرضا جلیلوند گفته:

  وقت گروه وکلای حکمت بخیر
  جناب چشمی وکیل برتر تهران
  ایا مشاوره حقوقی از طریق واتساپ
  نیز برای شرکت ما امکان پذیر است؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *