وکیل دیوان عدالت اداری

وکیل دیوان عدالت اداری گروه وکلای حکمت ،در این مقاله تجربه سال ها فعالیت خویش در این حوزه اعم از شکایت از آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری-عوارض شهرداری و………… و حدود صلاحیت دیوان عدالت اداری را در اختیار شما قرار میدهد با ما همراه باشید.

دیوان عدالت اداری چیست؟

دیوان عدالت اداری در جهت اجرای اصل یکصد و هفتاد و سوم قانون اساسی و برای رسیدگی به شکایات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به ماموران، واحدها و آیین نامه های دولتی خلاف قانون یا شرع یا خارج از حدود اختیارات مقام تصویب کننده، تشکیل شده است و زیر نظر رئیس قوه قضاییه فعالیت می کند.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:تخلیه اماکن تجاری

وکیل دیوان عدالت اداری گروه وکلای حکمت با بیش از صدها پرونده موفق در این حوزه آماده ارائه خدمت به شما عزیزان میباشد.

 صلاحیت و حدود اختیارات دیوان عدالت اداری:

مطابق ماده ۱۰ قانون دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۹۲/۳/۲۵ صلاحیت و حدود اختیارات دیوان به قرار زیر است:

۱- رسیدگی به شکایات و تظلمات و اعتراضات اشخاص حقیقی یا حقوقی از:

الف- تصمیمات و اقدامات واحدهای دولتی اعم از وزارتخانه اعم از وزارتخانه ها و سازمانها و موسسات و شرکت های دولتی و شهرداری ها و سازمان تامین اجتماعی و تشکیلات و نهادهای انقلابی و موسسات وابسته به آنها

ب- تصمیمات و اقدامات ماموران واحدهای مذکور در بند الف در امور راجع به وظایف آنها

۲- رسیدگی به اعتراضات و شکایات از آراء و تصمیمات قطعی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری و کمیسیون هایی مانند کمیسیون های مالیاتی، هیات حل اختلاف کارگر و کارفرما، کمیسیون موضوع ماده (۱۰۰) قانون شهرداری ها منحصرا از حیث نقض قوانین و مقررات یا مخالفت با آنها

۳- رسیدگی به شکایات قضات و مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری و سایر مستخدمان واحدها و موسسات مذکور در بند (۱) و مستخدمان موسساتی که شمول این قانون نسبت به آنها محتاج ذکر نام است اعم از لشکری و کشوری از حیث تضییع حقوق استخدامی.

تبصره ۱- تعیین میزان خسارت وارده از ناحیه موسسات و اشخاص مذکور در بندهای (۱) و (۲) این ماده پس از صدور رای در دیوان بر وقوع تخلف با دادگاه عمومی است.

تبصره ۲- تصمیمات و آراء دادگاه ها و سایر مراجع قضائی دادگستری و نظامی قضات دادگستری و نیروهای مسلح قابل شکایت در دیوان عدالت اداری نمی باشد.

وکیل دیوان عدالت اداری در زمینه طرح دعوای مربوط به تخلفات و تظلمات دستگاه های اداری و حکومتی نسبت به مردم در دیوان دارای تخصص و تجربه است و در زمینه دعاوی و پرونده هایی که رسیدگی به آن ها در صلاحیت دیوان است، دارای تجارب ارزشمندی است.

عکس وکیل دیوان عدالت اداری

در مورد حق شفعه بیشتر بخوانید:حق شفعه

گروه وکلای حکمت:

گروه وکلای حکمت با متشکل از وکلای دادگستری مجرب و متخصص به امور دیوان عدالت اداری و شعبات و طرق اعتراض به آن آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی در زمینه مشاوره و قبول وکالت در زمینه مربوطه میباشند در صورت تمایل میتوانید از طریق راه های ارتباطی با مجموعه در ارتباط باشید.

تخلیه اماکن تجاری

در این مقاله به تخلیه اماکن تجاری پرداخته ایم با ما همراه باشید.

یکی از دعاوی رایج میان موجر و مستاجر، عدم تخلیه عین مستاجره در پایان قرارداد اجاره از سوی مستاجر است؛ در این موارد، موجر باید با طرح دعوای حقوقی نزد مراجع صالح قضایی، خواستار تخلیه مستاجر و پرداخت اجرت المثل ایام تصرف بی‌مورد مستاجر شود.

اجاره نامه چیست؟

قراردادی است که بر طبق آن یک نفر (موجر)، بهره‌برداری از منافع خانه یا آپارتمان یا مغازه خود را برای مدت معین و در ازای اجاره بها (کرایه) به فرد دیگری (مستاجر) واگذار می‌کند.

سرقفلی چیست؟

سرقفلی وجهی است که مالک (خواه مالک عین باشد یا منفعت) در ابتدای اجاره و جدای از مال الاجاره از مستأجر می گیرد تا محل را به وی اجاره بدهد و واگذار کند.

حق کسب و پیشه یا تجارت چیست؟

حق کسب و پیشه و تجارت حقی است که به طور تدریجی و به مرور زمان برای مستأجر محل کسب و پیشه و تجارت به وجود می آید. در نتیجه بعد از اینکه مستأجر کار و فعالیت کرد و مشتری و اعتبار به دست آورد، حقی برای او به وجود می آید که به آن حق کسب و پیشه و تجارت می گویند.

حق کسب و پیشه یا تجارت به این معنی است که مالک نمی‌تواند پس از پایان یافتن مدت قرارداد مستاجر را مجبور به تخلیه مکان تجاری کند، بلکه قرارداد به صورت خودکار تمدید می‌شود. در واقع مستاجر تا هر زمان که بخواهد می‌تواند ملک را در اجاره خود نگه دارد.

مرجع رسیدگی به درخواست تخلیه اماکن تجاری:

چنانچه ملک مورد اجاره مسکونی باشد، مرجع رسیدگی به درخواست تخلیه عین مستاجره، به‌موجب مقررات قانون شورای حل اختلاف، در صلاحیت این شورا خواهد بود اما چنانچه قرارداد اجاره مربوط به ملک تجاری و تابع مقررات پرداخت حق کسب و پیشه و سرقفلی باشد، مرجع درخواست تخلیه، دادگاه محل خواهد بود.

به عبارت دیگر برای املاک تجاری که با سرقفلی اجاره داده شده اند، میتوان از طریق دادگاه حکم تخلیه گرفت.

همان‌طور که گفتیم تخلیه مورد تجاری در صلاحیت دادگاه‌های عمومی است، در حالی که شوراهای حل اختلاف به تخلیه مورد مسکونی رسیدگی می‌کنند.

پیشنهاد میشود این مطلب جذاب را از دست ندهید:تخلیه ملک مشاع

تشریفات حکم تخلیه اماکن تجاری( مغازه):

برای گرفتن حکم تخلیه مغازه ، تشریفات قانونی پیچیده تر است و ابتدا طرفین دعوا به دادگاه دعوت می‌شوند. پس از جلسات رسیدگی دادگاه و بررسی وضع حق کسب و سرقفلی در صورت صدور حکم تخلیه ،مستاجر اگر همچنان به رای صادر شده اعتراض داشته باشد ، ظرف ۲۰ روز میتواند درخواست تجدید نظر بدهد و پس از این مدت ، رای و حکم تخلیه قطعی و لازم الاجرا خواهد بود.

جهت درخواست دستور تخلیه ملک ،وجود تمامی شرایط زیر ضروری است :

۱-قرارداد استیجاری مدت داشته باشد و زمان آن هم به اتمام رسیده باشد

۲-قرارداد اجاره در ۲ نسخه تنطیم شده باشد .

۳-هر دو نسخه اجاره نامه علاوه بر امضای مستاجر و مالک ، توسط ۲ نفر شاهد امضا شده باشد

با ارائه دادخواست تخلیه به شورای حل اختلاف محل ملک، دستور تخلیه ملک صادر می شود که به صدور برگه اجرائیه هم نیازی نداشته و ظرف مدت یک هفته از تقدیم درخواست موجر اعمال میشود. اگر مستاجر طی مدت ۳ روز ملک را تخلیه نکند، اینکار توسط مامورین اجرایی در تاریخ و ساعت مشخصی انجام می گیرد.

برای درخواست حکم تخلیه ملک در هنگام اتمام زمان قرارداد ، اگر حتی یکی از شرایط بالا وجود نداشته باشد ، مشمول دستور تخلیه نمی شود. در این مواقع با تقدیم دادخواست حکم تخلیه ملک ، حکم تخلیه پس از جلسه رسیدگی توسط مراجع قضایی صادر خواهد شد.

عکس تخلیه اماکن تجاری

 سه مورد از موارد تخلیه حق کسب و پیشه یا تجارت چیست؟

برای درخواست تخلیه اینگونه اماکن تجاری که مشمول قانون روابط موجر و مستاحر سال ۱۳۵۶ هستند راه­های مختلفی وجود دارد اما ۳ راه از همه مهمتر است و بیش از سایر موارد شایع هستند و مورد استفاده موجرین قرار می­گیرند که عبارتند از:

۱-تخلیه محل سرقفلی (حق کسب و پیشه) به دلیل انتقال به غیر تحت هر شرایط و هر قراردادی

۲-تغییر شغل بدون هرگونه اجازه کتبی از موجر

۳-تغییرات در دکوراسیون داخلی یا بیرونی محل سرقفلی (حق کسب و پیشه) بدون اجازه موجر یا مالک آن ملک

در صورتی که قرارداد اجاره رسمی باشد چه میشود؟

اگر قرارداد از نوع رسمی باشد برای گرفتن دستور تخلیه مغازه باید به اداره ثبت اسناد مراجعه و با تکمیل فرم اجرائیه ، از دفتراسنادی که قرارداد استیجاری در آن تنظیم شده ، درخواست صدور اجراییه گردد. در این حالت ، دستور تخلیه از طرف اداره ثبت اسناد و املاک صادر و ظرف ۴۸ ساعت به مستاجر ابلاغ می شود و مستاجرهم ۳ روز از زمان دریافت ابلاغیه ، برای تخلیه مغازه مهلت دارد.

در صورت نیاز به وکیل تخلیه اماکن تجاری با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نمونه دادخواست تخلیه اماکن تجاری:

مشخصات طرفین

خواهان :

خواننده :

خواسته یا موضوع – صدور حکم به تخلیه عین مستأجره واقع در پلاک ثبتی …. به جهت تخریب و نوسازی به تجویز با جلب نظر کارشناس نسبت به حق کسب و پیشه مستأجرین به انضمام کلیه خسارات دادرسی و حق الوکاله وکیل

دلایل و منضمات – رونوشت مصدق ۱ – سند مالکیت ۲ – پروانه ساختمانی ۳ – ثانی دادخواست ۴ – وکالتنامه وکیل

ریاست محترم دادگاه عمومی حقوقی احتراماً به استحضار می رساند :

۱ . موکل به موجب سند مالکیت شماره ……. مالکیت ملک به پلاک ثبتی …… واقع در قطعه سوم به …… درید مالکانه دارد. ۲. قسمتی از ملک به صورت یک باب مغازه در ید استیجاری خواندگان بوده است با توجه به اینکه ملک فرسوده بوده و نیاز به تخریب و نوسازی دارد موکل نیز از شهرداری پروانه ساختمانی به شماره ……. برای تخریب و نوسازی دریافت نموده لذا مستنداً به بند یک ماده ۱۵ قانون روابط مؤجر و مستأجر ۱۳۵۶ درخواست رسیدگی و صدور حکم به تخلیه عین مستأجره با جلب نظر کارشناس نسبت به پرداخت حق کسب و پیشه مستأجرین به انضمام کلیه خسارات قانونی مورد استدعاست.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:حکم تخلیه

گروه وکلای حکمت:

گروه وکلای حکمت متشکل از وکلای دادگستری مجرب و متخصص به امور حقوقی بالاخص مسائل املاک و تخلیه آن آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به شهروندان عزیز میباشد. در صورت تمایل می توانید با راه های ارتباطی مسائل حقوقی خود را با گروه ما در میان بگذارید تا بهترین نتیجه مطلوب را بدست آورید.

مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم

همه جرائم واقع شده دارای دو اثر است یعنی هم تعرض به حق عمومی است و هم ممکن است خساراتی به بزه دیده وارد کند که او می تواند از دو جهت فوق در دادگاه طرح دعوی کند بنابراین ما در این مختصر به شما خواهیم گفت که مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم چیست و مدعی یا بزه دیده چگونه می تواند ضرر و زیان ناشی از جرم را از دادگاه صالح مطالبه کند.

ضررو زیان ناشی از جرم چیست؟

زمانی که جرمی واقع میشود آثار آن علاوه بر هم خوردن نظم جامعه منجر به خساراتی به بزه دیده خواهد شد و قانون به متضرر از جرم در مقام مدعی خصوصی، این حق را داده است که بتواند حقوق از دست رفته خود را از مراجع کیفری و حقوقی مطالبه کند. بنابراین طبق قانون متهم پس از آنکه تحت تعقیب قرار میگیرد شاکی می تواند اصل و رونوشت تمامی ادله خود را به مرجع تعقیب تسلیم کند.

در مورد احکام ارث بیشتر بخوانید:احکام ارث به زبان ساده

چه ضرر و زیانی قابل مطالبه است؟

در واقع ضرری قابل مطالبه است که مستقیما ناشی از جرم باشد و متضرر بتواند در مقام مدعی خصوصی با دادخواست به دادگاه مطالبه کند.

مطالبه خسارت عدم نفع :

در دادگاه حکم به خساراتی داده می شود که صدق اتلاف کند یعنی متضرر می توانسته در آمدی داشته باشد و به دلیل ارتکاب جرم از آن محروم شده است.

ضرر و زیان قبل از ختم دادرسی :

مطالبه خسارات ناشی از جرم با شروع تحت تعقیب قرار گرفتن متهم مطابق ادله ارائه شده قابل مطالبه است  و تا قبل از ختم دادرسی دادخواست تقدیم مرجع رسیدگی خواهد شد و دادگاه مکلف است ضمن صدور حکم جزایی و یا اگر رسیدگی به امر ضرر و زیان محتاج به تحقیقات بیشتری باشد حکم جزایی را صادر و سپس به دادخواست ضرر و زیان رسیدگی کند.

مطالبه ضرر و زیان بعد از ختم دادرسی :

در صورتی که شاکی ضرر و زیان خود را قبل از ختم دادرسی تقدیم مرجع رسیدگی نکند منجر به تضییع حقوق وی نخواهد شد بلکه او می تواند دادخواست حقوقی خود را حتی پس از صدور رای به دادگاه حقوقی صالح تقدیم و درخواست حقوق ضایع شده خود باشد.

اسقاط حق عمومی و اسقاط حق خصوصی:

سقوط حق عمومی باعث اسقاط حق خصوصی نخواهد شد و اگر به دلایلی از جمله فوت و صدور قرار موقوفی تعقیب و جرم نبودن عمل و قرار منع تعقیب و برائت شاکی خصوصی می تواند حق خود را مطالبه کند.

خسارات ناشی از جرم و اموال ناشی از جرم :

خسارات ناشی از جرم و اموال ناشی از جرم با هم متفاوت است چون اموال حاصل از جرم بدون نیاز به تقدیم دادخواست به مالک آن برگردانده می شود اما خسارات نیازمند تقدیم دادخواست است.

شرایط اقامه دعوی :

در اولین قدم شخص باید ذی نفع باشد و دارای اهلیت باشد و در مواقعی که فوت کرده است وراث یا قائم مقام او می تواند تحت شرایطی خسارات ناشی از جرم را مطالبه کند.

نمونه دادخواست مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم:

 ریاست محترم …..

با سلام احتراماً به استحضار می رساند:

ریاست محترم دادگستری بخش ………… سلام علیکم با احترام به استحضار می‌رساند: خوانده دعوا آقای ………….. هنگامی که قصد ساختن ساختمان خود را داشته و به وسیله لودر گودبرداری می‌نمود، به سبب بی‌احتیاطی خانه ملکی اینجانب خواهان …………. را خراب کرده است. و به علاوه، اشیای منقول خانگی را نیز از حیز انتفاع خارج نموده و به این ترتیب مبلغی معادل ……… ریال به اینجانب خسارت وارد کرده است. لذا نظر به مراتب یادشده و اینکه خانه ملکی و اشیای خانگی منقول از حیز انتفاع خارج شده، تقاضای رسیدگی و صدور حکم مبنی بر محکومیت خوانده به پرداخت مبلغ ………. ریال را دارم. با کمال احترام نام و نام خانوادگی امضا قبلاً از لطاف حضرتعالی کمال امتنان و سپاس را دارم.

با احترام………..

امضا                                                                                                                           محل امضاء

عکس مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم

مرجع صالح رسیدگی به مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم:

دادخواست اصلی به دادگاه صالح کیفری رسیدگی کننده یا دادگاه حقوقی یا شورای حل اختلاف محل اقامتگاه مباشر اصلی جرم برای رسیدگی تقدیم میشود.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:مطالبه خسارت

گروه وکلای حکمت:

گروه وکلای حکمت متشکل از وکلای دادگستری مجرب و متخصص در امور کیفری و دیگر مسائل حقوقی پیرامونی ، آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی مطلوب به همگان میباشد لذا در صورت تمایل می توانید از طریق راه های ارتباطی با مجموعه وکلای حکمت در ارتباط باشید.

مشاوره حقوقی مهریه

در این مقاله سعی بر آن شده است که به اهمیت مشاوره حقوقی مهریه پرداخته شود.هنگامی که در مطالبه مهریه خود به مشکل برخورد کرده اید امکان دارد به دلیل عدم آگاهی نسبت به این موضوع واکنش نامناسبی نشان دهید.گروه وکلای حکمت تلاش میکند تا در راستای رسیدن به حق قانونی خود با کمک مشاوره حقوقی مهریه صفر تا صد مراحل دریافت مهریه را در اختیار شما عزیزان بگذارد با ما همراه باشید:

مهریه چیست؟

مطابق گفته مشاوره حقوقی مهریه:

مهریه کلمه ای است عربی که در فارسی به آن ” کابین ” می گویند . همچنین به جای مهریه از لغات ” صداق ” ، ” نحله ” ، ” فریضه ” نیز استفاده می شود.

مهریه به مالی گفته میشود که مرد هنگام عقد ازدواج به همسر خود پرداخت میکند و یا مکلف به پرداخت میشود.زوجه میتواند به محض جاری شدن عقد ، مهریه خود را درخواست کند و این موضوع ربطی به طلاق ندارد.

چگونگی تعیین مقدار مهریه:

مطابق ماده ۱۰۸۰ قانون مدنی:

تعیین مقدار مهر منوط به تراضی طرفین است.

چه چیزهایی میتواند مهریه باشد؟

ماده ۱۰۷۸ قانون مدني ايران :

هرچيزي را كه ماليت داشته و قابل تملك نيز باشد مي توان مهر قرار داد.

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی مهریه با وکلای متخصص می توانید با گروه وکلای حکمت تماس حاصل فرمایید.

انواع مهریه:

۱-مهر المسمی

۲-مهر المثل

۳-مهرالمتعه

مهرالمسمی چیست؟

مهریه‌ای که در زمان عقد مشخص شود مهرالمسمی نام دارد. مهرالمسمی توسط زوجین یا نماینده‌ آن‌ها تعیین می‌شود.

مهرالمثل چیست؟

مهریه‌ای که در صورت وقوع نزدیکی به زن تعلق می‌گیرد. ملاک تعیین مهرالمثل وضعیت زن است.

بر اساس ماده ۱۰۹۱ قانون مدنی در تعیین مهرالمثل:

حال زن از حیث شرافت خانوادگی و سایر صفات و و ضعیت او نسبت به اماثل و اقران و اقارب او و همچنین معمول محل و… در نظر گرفته می‌شود.

وقوع طلاق قبل از تعیین مهر و بعد از وقوع نزدیکی، زن را مستحق دریافت مهرالمثل می‌کند.

گروه وکلای حکمت با در اختیار داشتن وکلای مجرب پایه یک دادگستری در نیاوران و تهرانپارس آماده ارائه خدمت در باب مشاوره حقوقی مهریه میباشد.

عکس مطالبه مهریه

مهرالمتعه چیست؟

اگر میزانه مهریه در عقد ذکر نشود و زوج قبل از تعیین مهریه و وقوع نزدیکی همسرش را طلاق بدهد، زن مستحق مهرالمتعه است. برخلاف مهرالمثل، مهرالمتعه متناسب با وضعیت مالی مرد تعیین می‌شود.

در مورد شروط ضمن عقد نکاح بیشتر بخوانید:شروط ضمن عقد نکاح

از چه راههایی میتوان مهریه را مطالبه کرد؟

طبق گفته مشاوره حقوقی مهریه ، میتوان مهریه را از :

۱-دادگاه خانواده

۲-اجرای ثبت

مطالبه کرد.

آسانترین راه دریافت مهریه چیست؟

اگر زوج مالی داشته باشد که دارای سند رسمی باشد زوجه میتواند  با کمک مشاوره حقوقی مهریه نسبت به مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت اقدام کند و آن اموال را توقیف کند.

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی مهریه میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مهریه زن بعد از فوت شوهر :

فوت زوج پس از وقوع عقد تأثیری در مالکیت زن بر مهر ندارد و زن می تواند کل مهر را از ما ترک شوهر استیفا کند و در صورت فوت زن، حق مذکور به ورثه او منتقل می شود.

دریافت مهریه در صورت اثبات رابطه نامشروع:

چنانچه رابطه نامشروع زوجه ثابت شود ، باز هم زوجه مستحق دریافت تمامی مهریه است.

پیشنهاد میشود در مورد حکم رشد بیشتر بخوانید:حکم رشد

وضعیت مهریه زوجه در صورت طلاق خارج از ایران:

مطابق با  ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی:

به مجرد عقد زن مالک مهر میشود و میتواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید.

مطالبه مهریه عند الاستطاعه:

در مهریه هایی که نوع آن در سند ازدواج عندالاستطاعه مشخص شده است زوجه باید استطاعت و عدم اعسار زوج را به اثبات برساند در غیر این صورت نمی تواند برای مطالبه ی مهریه اقدام کند.

برای دریافت مشاوره حقوقی مهریه آنلاین به کانال تلگرام گروه وکلای حکمت بپیوندید.

چگونگی وضعیت دریافت مهریه در عقد دائم و موقت:

در عقد موقت اگر مهریه ذکر نشود آن عقد باطل است در حالی که در عقد دائم می توان آن را ذکر ننمود، در این صورت اگر در میزان مهریه توافقی صورت نگیرد و بین زن و شوهر نزدیکی صورت گیرد زن مستحق مهرالمثل است.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:شرایط حضانت فرزند به چه صورت است؟ نکات قانونی مربوط به حضانت فرزند در طلاق توافقی

مشاوره حقوقی مهریه گروه وکلای حکمت:

گروه وکلای حکمت واقع در تهرانپارس و نیاوران و با در اختیار داشتن وکلای مجرب پایه یک دادگستری به روش های مختلف اعم از حضوری – تلفنی-آنلاین به شما عزیزان مشاوره دهد.

گروه وکلای حکمت به دلیل داشتن دانش حقوقی لازم و تجربه کافی در دعاوی خانوادگی و همچنین پیگیری مستمر پرونده ها آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

مطالبه خسارت

در باب خسارات شاید تاکنون به این فکر کرده باشید که انواع خسارات قابل مطالبه چیست ؟ چگونه می توانید آن را مطالبه کنید ما در این مختصر در وهله اول به شما خواهیم گفت که مبنای یک خسارت چه خواهد بود وچه کسی مستحق مطالبه خسارت خواهد بود همچنین در این راستا شما را با یک مشاوره حقوقی و کیفری تخصصی من باب جبران خسارات آشنا خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که چگونه حقوق از دست رفته خود را می توانید مطالبه و شخص مقابل را محکوم به پرداخت کنید .

خسارت چیست؟

خسارت در واقع زیانی است که شخصی بر مال یا جان دیگری خواهد زد و هرکدام به شکلی ازجمله اتلاف یا نقص نمایان خواهد شد .

انواع خسارت:

به طور کلی در قانون مدنی خسارات ناشی از دو منشا خواهد بود:

۱)خسارات ناشی از قرارداد

۲) خسارات غیر قراردادی

خسارت قراردادی :

این نوع خسارت زمانی اتفاق می افتد که طرفین بر مبنای قصد و اراده خود با توافق همدیگر یک عمل حقوقی به نام معامله یا قرارداد را منعقد می کنند اولین خسارت در این مواقع خسارت ناشی از نقض قراردادی است که شخص متعهد از انجام تعهد خود ،خود داری می کند و به واسطه آن به شخص متعهد له خسارت وارد می شود.

شرط ورود خسارت قراردادی:

۱)وجود یک قرارداد صحیح

۲)خسارت ناشی از اجرا نکردن مفاد یک قرارداد

نقض تعهد و ورود خسارت فقط  به موجب یک عقد صحیح ناشی خواهد شد و اگر عقد به هر علتی باطل یا فاسد باشد به تبع بطلان آن تعهدات ناشی از ان نیز از بین خواهد رفت

بنابراین اولین عامل جبران خسارات وجود یک تعهدی است که طرفین بر با قصد و اراده خود ان را به وجود آورده اند.

خسارت غیر قراردادی:

این نوع خسارت زمانی است که هیچ قراردادی وجود نداشته باشد و قانون گذار شخصی که به دیگری خسارت وارد کرده است از دو راه ملزم به جبران کرده است :

۱-تسبیب

۲- اتلاف

این نوع خسارت ناشی از تقصیر است یعنی شخص خسارت زننده  را عرف یا قانون مقصر میداند  یعنی شخص عمدا و یا خطا به دیگری زیان می رساند.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:فسخ قرارداد ملکی چیست ؟

خسارت تاخیر در اجرای تعهد قراردادی:

اگر برای اجری  تعهد موعد تعیین شده باشد و با سر آمدن موعد متعهد اجرای تعهد نکند متعهد له می تواند آن را الزام و جبران خسارت تاخیر اجرای تعهد خود را بخواهد و در آخر اگر الزام ممکن نبود قرارداد را فسخ کند.

اگر برای اجرای تعهد موعدی نباشد به محض انعقاد عقد طرفین باید اجرای تعهد کنند و به صرف تخلف شخص می تواند فسخ و یا الزام کند

خسارت تاخیر تادیه:

خسارت تاخیر تادیه دین و یا وجه التزام پیش بینی شده در قرارداد است که در واقع یک نوع تراضی درباره خسارت ناشی از عدم اجرای تعهد است و اگر توافقی در مورد این نوع خسارت نشده باشد دادگاه می تواند پس از درخواست ذی حق نسب به آن رای صادر کند این نوع خسارات در مطالبات پولی پس از مطالبه صاحب حق علاوه بر وجه آن دین باید به ذی حق پرداخت شود.

بیشتر بخوانید:تایید فسخ قرارداد به جهت خیار تاخیر ثمن

گروه وکلای حکمت:

با توجه به عهد شکنی های امروزه بابت انعقاد قراردادها و خسارات قراردادی و غیر قراردای و حتی خسارات تاخیر تادیه از باب مطالبه دین باید بدانید که برای رسیدن به حق قانونی خود ، اجرا و مطالبه خسارت در یک بازه زمانی قابل مطالبه خواهد بود و پیشنهاد میشود قبل از هر اقدامی برای مطالبه خسارت با یک مشاوره حقوقی متخصص در مطالبه خسارت قانونی مشورت و برای عدم تضییع حقوق قانونی خود و پیگیری مستمر هم اکنون با گروه وکلای حکمت تماس حاصل فرمایید .

شماره های تماس : ۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰-۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷-۰۲۱۲۶۴۵۵۶۸۸-۰۲۱۲۶۱۳۸۷۵۳

ادرس دفتر شماره۱:نیاوران رو به روی پاساژ نارون پلاک ۱۲۷ طبقه۶ واحد ۱۱

آدرس دفتر شماره۲:تهرانپارس خیابان قانع یا ۱۴۲ شرقی پلاک ۳۹ واحد ۵

 

وکیل مجرب و متخصص خیابان فرشته

ما در این مقاله با شما همراه هستیم تا شما را با وکیل متخصص خیابان فرشته آشنا کنیم در مورد ویژگی های وکیل متخصص خیابان فرشته و همچنین حوزه فعالیت ملکی وکیل خیابان فرشته توضیحاتی به شما همراهان عزیز ارائه دهیم با ما باشید.

وکیل کیست؟

وکیل کسی است که از طرف شخص دیگری، اعم از حقوقی یا حقیقی به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌شود. وکالت یک عقد جایز است که در چارچوب مقررات قانون مدنی منعقد می‌شود و طرفین آن وکیل و موکل نامیده می‌شوند.

همانطور که از اسم آن مشخص است یک وکیل متخصص و مجرب ملکی در دعاوی ملکی فعالیت میکند و تخصص دارد.

یک وکیل متخصص خیابان فرشته در دعاوی املاک میتواند از حق شما در برابر زمین خواری-ملک های اوقافی در مقابل اداره جات و یا افراد دفاع کند.شما میتوانید توسط وکالت نامه ای که به یک وکیل ملکی میدهید صفر تا صد تمام مراحل دعاوی ملکی خود را به وکیل ملکی بسپارید.

گروه وکلای حکمت سعی دارد در این مقاله شما را با انواع کلاهبرداری های املاک آشنا کند و اینکه چگونه با داشتن دانش حقوقی از این کلاهبرداری ها جلوگیری کنید.

دعاوی ملکی چیست؟

به وکیلی که در حوزه دعاوی ملکی فعالیت میکند وکیل ملکی گفته میشود.دعاوی ملکی ارتباطی با اموال غیر منقول و انسان دارد.دعاوی ملکی با توجه به نوع آن ممکن است هم جنبه حقوقی داشته باشد و هم جنبه کیفری.

اموال غیر منقول:

اموالی هستند که امکان جا به جایی ندارند مانند:خانه،زمین و ………

وکیل متخصص خیابان فرشته دعاوی املاک در چه مواردی تجربه دارد:

 1. رای دادگاه های بدوی و تجدید نظر
 2. رای اصراری
 3. نظریه های مشورتی
 4.  رای وحدت رویه
 5. نمونه دادخواست و معرفی دعوا
 6. نشست های قضائی
 7. رای شعب دیوان عالی کشور

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:مراحل تنظیم سند رسمی ملک از ابتدا تا انتها صفر تا صد مراحل تنظیم سند رسمی

در تمامی این مواردی که ذکر شده است در اختیار داشتن یک وکیل متخصص و مجرب خیابان فرشته که وارد به دعاوی املاک و یا وکیل قرارداد متخصص مورد نیاز است.

عکس وکیل خیابان فرشته

ویژگی های یک وکیل ملکی متخصص خیابان فرشته:

۱-اولین ویژگی یک وکیل ملکی داشتن تجربه لازم و کافی در حوزه دعاوی ملکی است.

۲-دیگر ویژگی یک وکیل ملکی داشتن دانش و تسلط بر تمامی مواد قانونی مربوط به حوزه ملکی است.

شما همراهان عزیز میتوانید برای پرسیدن سوالات مربوط به دعاوی ملکی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا با وکیل متخصص خیابان فرشته وارد به دعاوی املاک مشاوره بگیرید.

حوزه فعالیت یک وکیل ملکی:

یک وکیل ملکی با پرونده های بسیار زیادی در حوزه املاک سر و کار دارد از جمله:

۱- الزام به تنظیم سند رسمی

۲- تصرف عدوانی

۳- دعاوی خلع ید

۴- مشارکت در ساخت

۵-حق سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت

۶- دستور تخلیه

۷-الزام به تحویل مبیع

۸-رفع مزاحمت

۹-تعدیل اجاره بها

۱۰-دعاوی مربوط به شهرداری و ……………

گروه وکلای حکمت با در اختیار داشتن وکیل متخصص خیابان فرشته و مشاوره حقوقی در دعاوی املاک میتواند شما را در خرید و فروش ،نقل و انتقال املاک،شهرداری همراهی کند.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:املاک اوقافی-سند اوقافی چیست و چه تفاوتی با سند ملکی دارد؟انواع وقف و شرایط آن کاملا کاربردی

 

عکس مشاوره گرفتن از وکیل ملکی

برای مشاوره گرفتن با یک وکیل ملکی متخصص خیابان فرشته به کجا مراجعه کنیم:

بهترین وکیل مجرب و متخصص خیابان فرشته وکیلی است که به چهارچوب دادگاه های مربوط به دعاوی املاک آشنایی داشته باشد.و برای موکلین خود دلسوزی کند.

گروه وکلای حکمت:

با مدیریت داود چشمی دارای ۱۷ سال سابقه در دعاوی حقوقی و کیفری و با در اختیار داشتن وکلای پایه یک دادگستری می‌تواند به مشکلات حقوقی –کیفری-خانوادگی-ملکی کمک کند. چنانچه نیاز به مشاوره حقوقی با وکلای قانونی و مورد تایید دادگستری را دارید ، می‌توانید با گروه وکلای حکمت تماس بگیرید.

وکیل ورشکستگی

در این مقاله با شما همراه هستیم تا در مورد وکیل ورشکستگی و مزایای داشتن وکیل ورشکستگی و دلایل ورشکستگی توضیحاتی به شما ارائه دهیم ، ما را همراهی کنید.

 ورشکستگی چیست؟

ورشکستگی یا توقّف حالت یک تاجر یا شرکتی تجاری است که از پرداخت بدهی‌های خود ناتوان شده و نمی‌تواند تعهدات خود را عملی کند. در اصطلاح به این چنین افراد ورشکسته، معسر یا مفلس می‌گویند.

معسر به چه کسی گفته میشود؟

ورشکستگی و مقررات آن تنها دربرگیرنده بازرگانان می‌شود و چنانچه اشخاص عادی قادر به پرداخت بدهی خود نباشند اصطلاحاً به آنان «معسر» گفته می‌شود.

شرکت‌های تجارتی چون بازرگان شناخته می‌شوند، مشمول مقررات ورشکستگی می‌شوند ولی شریکان و مدیران آن‌ها چون تاجر نیستند مشمول این مقررات نخواهند شد. برای تقسیم دارایی‌های ورشکسته، بستانکاران نسبت به هم حق تقدمی ندارد ولی در حالت معسر، هر بستانکاری که زودتر اقدام نماید به نتیجه خواهد رسید.

وکیل ورشکستگی

انواع ورشکستگی:

 1. ورشکستگی عادی
 2. ورشکستگی به تقصیر
 3. ورشکستگی به تقلب

پیشنهاد میشود در مورد استارتاپ بیشتر بخوانید:استارت آپ

ورشکستگی عادی:

ورشکستگی عادی نوعی از ورشکستگی است که معلول جریانات عادی امور و عوامل پیش بینی نشده می باشد و در این حالت تاجر مرتکب تقصیر و تقلبی نشده است.

در ورشکستگی عادی ، تاجر ورشکسته مسئولیت کیفری ندارد.

ورشکستگی به تقصیر:

مواردی که دادگاه باید الزاما حکم ورشکستگی به تقصیر اجباری تاجر را صادر نماید عبارتند از:

۱) زیادتر بودن مخارج شخصی و خانوادگی تاجر نسبت به درآمد او در زمان قبل از ورشکستگی.

۲) اگر تاجر مبالغ عمده ای صرف معاملاتی کرده که درعرف تجارت، موهوم یا نفع آن منوط به اتفاق محض است، یا به عبارت دیگر انجام معاملات غیر متعارف با سود کاملا احتمالی.

۳) انجام معاملاتی چون خریدی بالاتر یا فروشی نازلتر از قیمت روز بازار و یا کسب پول به گونه ای که به مصلحت وی نباشد، به منظور به تاخیر انداختن در امر ورشکستگی.

۴) ترجیح یکی از طلبکاران بر طلبکاران دیگر پس از توقف.

مواردی که دادگاه ممکن است حکم ورشکستگی به تقصیر تاجر اختیاری را صادر نماید عبارتند از:

۱) اگر به حساب شخصی دیگر و بدون آنکه عوضی دریافت نماید، تعهداتی کرده باشد که با توجه به وضعیت مالی تاجر در زمان انجام آن تعهدات، تعهدات فوق سنگین و فوق العاده باشد، یا به عبارت دیگر تعهد غیر متعارف به نفع دیگری کند.

۲) اگر تاجر از پرداخت بدهی های خود ناتوان شده باشد و این موضوع را ظرف ۳ روز از تاریخ ناتوانی در پرداخت بدهی های خود به دادگاه اعلام نکند وصورت حساب دارائی و دفاتر تجارتی خود را تسلیم دادگاه ننماید.

۳) نداشتن دفاتر تجاری یا نقص یا بی ترتیبی در آنها.

۴) ذکر نکردن بدهی ها و مطالبات در صورت دارائی به طور دقیق.

نکته قابل ذکر در اینجا این است که صدور حکم ورشکستگی به تقصیر در موارد فوق الذکر منوط بدان است که تاجر در امور فوق مرتکب تقلب نشده باشد، چرا که در این صورت باید حکم ورشکستگی به تقلب او را صادر نمود، نه حکم ورشکستگی به تقصیر را.

ورشکستگی به تقلب:

در ورشکستگی به تقلب ، در واقع تاجر ورشکسته نمی باشد، ولی دست به اقداماتی میزند تا خود را ورشکسته و ناتوان از پرداخت بدهی های خود معرفی نماید.

در موارد ذیل حکم ورشکستگی به تقلب تاجر صادر می گردد.

۱) اگر تاجر ورشکسته دفاتر خود را مفقود نموده باشد.

۲) اگر تاجر ورشکسته قسمتی از دارائی خود را مخفی کرده باشد یا به واسطه تبانی و معاملات صوری از بین برده باشد.

۳) اگر تاجر ورشکسته خود را به طور تقلبی به میزانی که در حقیقت بدهکار نیست، خود را بدهکار وانمود کند.

ورشکستگی به تقلب نیز مانند ورشکستگی به تقصیر  جرم محسوب می گردد.

وکیل ورشکستگی

دلایل ورشکستگی:

۱-نداشتن سرمایه کافی

۲-استفاده از نقدینگی به طور نامناسب

۳-بی توجهی به رقبا

۴-تبلیغات و بازاریابی ضعیف

۵-عدم انعطاف پذیری کافی و لازم

۶-پیش بینی نکردن امورات

۷-استخدام کارکندان ضعیف

۸-تلاش برای انجام دادن کارها بطور کامل و بی ایراد

۹-رشد کنترل نشده

وکیل ورشکستگی به شما کمک میکند که یکبار دیکر فعالیت تجاری خود را آغاز کنید.

چه زمانی ورشکستگی ثابت میشود؟

ورشکستگی باید به حکم دادگاه صادر شود و تا زمانی که دادگاه حکم ورشکستگی ر اصادر نکرده باشد ورشکستگی  تاجر ثابت نمیشود.

یکی از مزایای داشتن وکیل ورشکستگی حفظ منافع فرد ورشکسته میباشد.

پیشنهاد میشود این مطب را از دست ندهید:ثبت شعبه و نمایندگی شرکت چگونه است؟صفر تا صد ثبت شرکت و نمایندگی

مرجع صالح رسیدگی به ورشکستگی:

دادگاه عمومی محل اقامت تاجر صلاحیت رسیدگی به این موضوع را دارد. اعلام ورشکستگی بر حسب تقاضای یک یا چند نفر از طلبکاران یا به تقاضای دادستان یا حتی اظهار خود تاجر صورت می‌گیرد.

مدارک لازم برای طرح دعوای ورشکستگی توسط وکیل ورشکستگی:

 1. رونوشت خوانا و تأیید شده حکم ورشکسته
 2. رونوشت خوانا و تأیید شده قرارداد ارفاقی
 3. رونوشت خوانا از اسناد ثابت کننده پرداخت دیون و عمل به وظایف قانونی در طول مدت ورشکستگی
 4. مدارک شناسایی شامل کارت ملی و شناسنامه
 5. دادخواست تنظیم شده جهت دعوی اعاده اعتبار ورشکسته
 6. درخواست استعلام از مراجع ذیربط و استماع شهادت شهود
 7. شماره پرونده صدور حکم ورشکستگی که معمولاَ در دادنامه موجود است

با در اختیار داشتن وکیل ورشکستگی مجرب و متخصص گروه وکلای حکمت به سرعت به حل و فصل موضوع ورشکستگی خود بگردازید.

گروه وکلای حکمت:

در صورتی که نیاز به در اختیار داشتن وکیل ورشکستگی مجرب و متخصص میتوانید با گروه وکلای حکمت از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۸:۳۰ و روز های پنجشنیه از ساعت ۹ الی ۱۲ تماس حاصل فرمایید.

شما همراهان عزیز میتوانید تمام امور حقوقی-کیفری –خانوادگی-شرکت-قراردادها را به ما بسپارید.

راههای ارتباطی با وکیل ورشکستگی گروه وکلای حکمت:

۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰

۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۳۷

۰۲۱۲۶۴۵۵۶۸۸

۰۲۱۲۶۱۳۸۷۵۳

استرداد لاشه چک

امروزه شاید با صدور چک های بلا محل در جامعه  مواجه شده باشید و یا حتی در دام کلاهبرداران حرفه ای افتاده اید بنابراین بهتر است قبل از هر عملی با یک مشاوره حقوقی در مسائل حقوقی و کیفری صدور چکهای بلامحل و استرداد لاشه چک مشاوره کامل و جامع ای داشته باشید ما در این محتوا علمی و تخصصی به شما خواهیم گفت چک چیست؟ لاشه چک چیست ؟ و چگونه می توان استرداد لاشه چک انجام داد.

چک در معنای حقوقی:

چک در قانون تجارت ایران نوشته‌ای است که به موجب آن صادر کننده وجوهی را که نزد محال علیه دارد کلاً مسترد ‌یا به دیگری واگذار نماید. پس چک سند انتقال وجه است و در هر چک سه نفر وجود دارند بانک، کسی که چک صادر می‌کند و کسی که وجه چک در‌یافت می‌کند.

چک در معنای کیفری:

مطابق قانون صدور چک ضرورت ندارد که محال علیه چک حتما بانک باشد و به موجب قانون صدور چک صدور چک عهده بانک را جزء اسناد در حکم لازم الاجرا تلقی نموده است .

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:مندرجات الزامی روی چک-کاملا کاربردی

چک کیفری: 

اوراقی است که به طور رسمی از طرف بانکها طبق قوانین صادرمی شود و برای تحقق جرم صدور چک بلا محل لازم است از این اسناد استفاده شود و به بانک محال علیه دستور پرداخت وجه ان را به دیگری می دهد.

عکس استرداد لاشه چک

 استرداد لاشه چک:

چک به عنوان یک سند عادی امروزه کاربردی زیاد دارد و بسیاری از افراد آن را در امور مالی و انجام اعمال حقوقی استفاده می کنند بنابراین ممکن است بعد از صدور آن بین صادر کننده و دارنده آن اختلاف ایجاد شود و منجر به طرح دعوی حقوقی شود از جمله این دعوی طرح استرداد لاشه چک است.

زمان طرح دعوی استرداد لاشه چک :

با وصول وجه چک یا اجرای تعهدات ناشی از صدور ان چک به شکل یک لاشه در امده است بنابراین دارنده آن باید به محض وصول چک را به صادر کننده آن تحویل دهد و اگر دارنده از تحویل آن امتناع کند صادر کننده می تواند به دادگاه رجوع و طرح دعوی استرداد کند البته بهتر است ابتدا اظهارنامه ای را برای دارنده آن فرستاده و چک را مسترد کند. تا خوانده نتواند ادعای عدم بی اطلاعی نماید.

هزینه دادرسی استرداد لاشه چک:

دعوی استرداد لاشه ی چک از جمله دعوی مالی است لذا باید هزینه ی دادرسی آن پرداخت شود البته عده ای دعوی استرداد لاشه چک را غیر مالی دانسته است  . اما در این باره اختلاف نظر وجود دارد و بعضی آن را مالی میدانند و بر اساس مبلغ مندرج در چک الزام به پرداخت هزینه دادرسی می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت طرح دعوای استرداد  لاشه ی چک:

 1. مدارک شناسایی
 2. ارائه ی اسنادی که بیان کننده ی امانی بودن چک یا شهادت شهود یا قرارداد حاوی تصریح به تضمینی بودن چک بابت انجام تعهد و مدرک انجام تعهد یا انفساخ و بطلان قرارداد حاوی تصریح به تضمینی بودن چک بابت انجام تعهد یا انفساخ و بطلان قرارداد یا رسید پرداخت وجه چک.
 3. تصویر اظهارنامه درخواست استرداد لاشه ی چک

موارد مذکور در مورد استرداد لاشه سفته و برات انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:نحوه اعلام مفقودی چک بلامحل و راههای وصول آن

عکس دادگاه استرداد چک

مرجع رسیدگی به استرداد لاشه چک :

مراجع قضایی صالح  مرجع حل اختلاف یا دادگاه عمومی محل اقامت خوانده یا همان دارنده چک  می باشد.

شورای حل اختلاف:

چنانچه وجه مندرج در چک تا بیست میلیون تومان و یا کم تر باشد قابل طرح در شورای اختلاف می باشد.

دادگاه عمومی:

اگر مبلغ بیست میلیون تومان باشد در صلاحیت دادگاه عمومی قرار می گیرد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:قانون صدور چک جدید (سال ۹۷)

نموننه دادخواست دعوی استرداد لاشه چک:

ریاست محترم مجتمع قضایی “شهرستان محل اقامت خوانده”

با سلام احتراماً به استحضار می رساند:

خوانده محترم طی یک صورتجلسه مکلف گردید چک های متعلق به موکل را به وی مسترد نماید لکن به دلیل کلاهبرداری و اعزام به زندان از انجام این مهم استنکاف نمود و طی اقاریر خود در مرحله بازپرسی اذعان نموده است که چک ها را مسترد ننموده است و چک های ناشی از کلاهبرداری در ید وی قرارگرفته و پیرو این اقرار بازپرس محترم نیز دستور جلوگیری از پرداخت را به بانک محال علیه و اداره ثبت (اجراییات) صادر نمود و پس از مضی مدت و طی روال مشارعلیه محکوم و رای آن نیز در دادگاه تجدیدنظر قطعی گردید لکن مع الاسف از استرداد چک ها استنکاف می نماید حالیه با عنایت به مراتب مارالذکر در راستای ابطال و استرداد لاشه چک ها مستدعی است دستور فرمایید رسیدگی شایسته را مبذول فرمایند.

گروه وکلای حکمت:

در دعوی استرداد لاشه چک با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری که متخصص در دعاوی اسناد تجاری است آمادگی ارائه خدمات حقوقی در بخش دعاوی اسناد تجاری می باشد جهت بهره مندی از خدمات گروه وکلای حکمت با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

وکیل دادگاه انقلاب

مشگروه وکلای حکمت در این مقاله سعی دارد به بررسی وکیل دادگاه انقلاب و جرائمی که رسیدگی به آنها در صلاحیت دادگاه انقلاب هست بپردازیم با ما همراه باشید.

وکیل دادگاه انقلاب:

دادگاه انقلاب در تاریخ ۰۵/۱۲/۱۳۵۷ مطابق با دستور امام خمینی برای محاکمه زندانیان و متهمان انقلاب ۵۷ تشکیل شد.

که پس از تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی به عنوان یکی از دادگاه های دادگستری دارای صلاحیت ذاتی گردید.

گروه وکلای حکمت با در اختیار داشتن بهترین و مجرب ترین وکیل دادگاه انقلاب آماده خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز میباشد.

انواع صلاحیت دادگاه انقلاب :

۱-صلاحیت ذاتی

۲-صلاحیت محلی

۳-صلاحیت شخصی

صلاحیت ذاتی:

صلاحیت های دادگاه بر دو نوع است یکی صلاحیت نسبی و دیگری صلاحیت ذاتی. منظور از صلاحیت ذاتی این است که دادگاهی که صلاحیت ذاتی دارد یعنی فقط در برخی موارد رسیدگی میکند و در غیر از آن صلاحیتی ندارد مثل دادگاه انقلاب که فقط به پرونده هایی از قبیل مواد مخدر و موارد امنیتی و… رسیدگی می نماید.

صلاحیت محلی:

صلاحیت محلی همان صلاحیت نسبی است و منظور دادگاهی است که فقط در محدوده خاصی رسیدگی می نماید و غیر از آن نه مثل اینکه در محدوده محله ای از تهران جرمی صورت گیرد که در آن صورت فقط دادگاه آن محدوده صالح به رسیدگی است.

صلاحیت شخصی:

منظور از صلاحیت شخصی این است که رسیدگی به جرایم بعضی از اشخاص در صلاحیت نوع خاصی از دادگاه ها است مثل جرایم اطفال که رسیدگی به آن در صلاحیت دادگاه اطفال است.

جهت مشاوره با وکیل دادگاه انقلاب با گروه وکلای حکمت در ارتباط باشید.

دادگاه کیفری یک:

دادگاه کیفری یک از رییس و دو مستشار تشکیل شده است که با دو عضو هم جلسه به رسمیت شناخته میشود و هم در صورتیکه رییس حضور نداشته باشد ریاست آن دادگاه بر عهده آن مستشاری است که سابقه قضائی بیشتری را داشته باشد.

دادگاه کیفری یک و دو یک مرجع عمومی هستند.

دادگاه کیفری یک صلاحیت رسیدگی به چه دعاوی را دارد؟

 جرم هایی که مجازات آنها سلب حیات هست مانند:اعدام و قصاص

جرم هایی که مجازات آنها شامل حبس ابد می باشد.

 جرم هایی که مجازات آنان شامل قطع عضو هست یا جرم هایی که مجازات آنها پرداخت نصف دیه و بیشتر از نصف بوده باشد.

. جرم هایی که شامل مجازات حبس تعزیری درجه ۱،۲ و ۳ می باشد

 جرم های سیاسی و مطبوعاتی

شما میتوانید با کمک گرفتن از یک وکیل دادگاه انقلاب در جرم خود تخفیف بگیرید.

در مورد شهادت دروغ بیشتر بخوانید:شهادت دروغ چیست و مجازات آن در قانون -کاملا کاربردی

دادکاه کیفری دو:

دادگاه کیفری دو جایگزین دادگاه عمومی جزایی سابق شده است.

مطابق ماده ۲۹۵ قانون:

دادگاه کیفری دو با رئیس یا دادرس علی البدل در حوزه قضایی هر شهرستان تشکیل می گردد.

دادگاه کیفری دو صلاحیت رسیدگی به چه دعاوی را دارد؟

مطابق با ماده ۳۰۱ قانون آیین دادرسی کیفری ، دادگاه کیفری دو صلاحیت رسیدگی به همه جرم ها را دارد بجز چیزی که قانون در صلاحیت مرجع دیگر باشد.

بطور مثال دعاوی که در ماده ۳۰۳ قانون آیین دادرسی کیفری از صلاحیت دادگاه کیفری دو بیرون آمده و برای رسیدگی به آن جرائم دادگاه انقلاب صالح می باشد.

تقسیم بندی صلاحیت اختصاصی دادگاه های کیفری:

۱-عمومی کیفری

۲-اختصاصی کیفری

مرجع عمومی کیفری:

مرجع عمومی کیفری دادگاه انقلاب متشکل از دادگاه کیفری ۱ و دادگاه کیفری ۲ میباشد.

حضور وکیل دادگاه انقلاب به همراه متهم میتواند متهم را یا حق قانونی خود اشنا کند تا از ضایع شدن حق وی خودداری شود.

عکس وکیل دادگاه انقلاب

مرجع اختصاصی کیفری:

مرجع اختصاصی کیفری دادگاه انقلاب تشکیل شده از دادگاه کودکان و نوجوانان-دادگاه نظامی-دادگاه ویژه روحانیون میباشد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:تعلیق مجازات چیست؟شرایط و احکام آن-قابلیت اعتراض-مجازات قابل تعلیق و غیر قابل تعلیق-کاملا کاربردی و به زبان عامیانه

مواردی که دادگاه انقلاب صلاحیت رسیدگی به آن را دارد عبارتند از:

۱-محاربه

۲-فساد فی الارض

۳-جرائم مربوط به امنیت داخلی و خارجی

۴-تبانی علیه جمهوری اسلامی

۵-بغی

۶-قاچاق اسلحه و مهمات و مواد تحت کنترل

۷-توهین به امام خمینی (ره) و رهبری

۸-اقدام مسلحانه یا احراق –تخریب و اتلاف اموال به منظور مقلابله با نظام

۹-جرائم مربوط به مواد مخدر –روانگردان ها یا حتی پیش سازه های مربوط به مواد مخدر

۱۰-چرائم مربوط به امور سمعی و بصری

۱۱-ایجاد رعب و وحشت بین مردم و قتل و غارت در ارتباط با امنیت داخلی جمهوری اسلامی

۱۲-ورود دسته جمعه و مسلح به عنف و در موقع شب به منازل مسکونی مروم و سرقت اموال و تهدید و ایجاد وحشت

۱۳-جرائم مربوط به اخلال در نظام اقتصادی با هدف ضربه زدن به نظام یا مقابله با علم به تاثیر داشتن آن

۱۴-رسیدگی به دعاوی مربوط به اصل ۴۹ قانون اساسی

۱۵-قاچاق کالا و ارز حرفه ای و یا سازمان یافته و قاچاق اقلام ممنوعه

۱۶-جرائم مربوط به قاچاق اموال فرهنگی و تاریخی

۱۷-جرائمی که عمل به آنها مصداق جرم علیه امنیت باشد. و ……….

همگی این جرائم مربوط به دادگاه انقلاب است که با کمک گرفتن از یک وکیل دادگاه انقلاب مجرب میتوانیدمشکل پرونده خود را حل کنید.

ویژگی های وکیل دادگاه انقلاب:

از ویژگی های وکیل دادگاه انقلاب عبارتند از:

۱-وکیل دادگاه انقلاب باید قابل اعتماد باشد

۲-وکیل دادگاه انقلاب باید آشنا به تمامی امور مربوط به دعاوی کیفری

۳-وکیل دادگاه انقلاب باید دارای علم و تخصص کافی باشد تا بتواند از حق موکل خود دفاع کند.

۴-یک وکیل دادگاه انقلاب باید از سلامت اخلاقی و رفتاری برخوردار باشد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:جرائم رایانه ای چیست؟قوانین مربوط به آن-نمونه شکواییه جرائم رایانه ای -کاملا کاربردی

گروه وکلای حکمت:

وکیل دادگاه انقلاب تمام پرونده های مربوط به دادگاه انقلاب را قبول میکند.

شما میتوانید با وکیل دادگاه انقلاب مشاوره حضوری-تلفنی-آنلاین داشته باشید.

گروه وکلای حکمت با مدیریت داود چشمی با در اختیار دادشتن وکلای مجرب آقا و خانم که هر یک در حوزه ای خاص تبحر دارند آماده خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز میباشد.

جهت هماهنگی مشاوره با وکیل دادگاه انقلاب روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۸:۳۰ با شماره های ۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷-۲۶۴۵۵۶۸۸-۲۶۱۳۸۷۵۳ تماس حاصل فرمایید.

حکم رشد

همه شما در زمان معامله با افراد دیگر بر مبنای عقل و درایت خود شاید حاضر نشوید با یک دختر و یا پسری که هنوز به سن بلوغ نرسیده است معامله کنید اصولا این افراد تحت ولایت و یا سرپرستی می باشند و از تصرف در اموالشان ممنوع شده اند ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که حکم رشد چیست ؟ در حکم رشد چه سوالاتی می پرسند؟ و چگونه باید حکم رشد گرفت؟ و به بررسی شرایط درخواست صدور حکم رشد و معرفی یک مشاوره حقوقی متخصص و مجرب در گروه وکلای حکمت  می پردازیم .

حکم رشد چیست؟

هر انسانی که تازه متولد می شود دارای حقوق مدنی است که از یک مدت معین می تواند به صورت مستقل از حقوق خود استفاده کند  یکی از مهمترین حقوقی که برای یک فرد در نظر گرفته شده است حق مالی است که با اسباب متفاوتی به اشخاص منتقل می شود در قانون مدنی یکی از شرایط اعمال حق مالی، سن و دیگری اهلیت اوست که مجوزی برای تصرف در اموال محسوب خواهد شد .

اهلیت چیست؟

کسی اهل محسوب میشود که دارای قوای دماغی سالم باشد و در اصطلاح حقوقی عاقل و بالغ و داشتن یک سن مناسب از نظر قانون گذار باشد و در صورت فقدان هر یک از آنها شخص محجور است که محجوریت او می تواند با توجه اوضاع و احوال یک فرد شناخته شود و یا با بررسی و حکم دادگاه.

درخواست صدور حکم رشد؟

پس از آنکه شخص به سن بلوغ قانونی برسد رشید محسوب خواهد شد و مطابق قانون اثبات آن نیز لازم دانسته شده است از آنجا که حکم رشد جز امور حسبی محسوب می شود شخص باد در دادگاه خانواده آن را مطرح و درخواست رسیدگی کند.

عکس حکم رشد

اثبات رشد؟

دادگاه درخواست صدور حکم را بررسی و ادعاهای مزبور را با انجام تحقیقات محلی و جلب نظر کارشناس تخصصی اثبات خواهد کرد و پس از آن حکم رشد را صادر خواهد کرد .

مدارک لازم برای درخواست صدور حکم رشد:

۱)شناسنامه و کارت ملی

۲)مدرکی که اثبات کننده ادعای درخواست صدور حکم باشد مانند شهادت شهود

۳)فرم درخواست صدور حکم

در رابطه با فسخ نکاح بیشتر بخوانید:فسخ نکاح|موارد فسخ نکاح|آخرین قوانین فسخ نکاح|وکیل خانوادگی|گروه وکلای حکمت

نقش پزشک قانونی در حکم رشد :

یکی از وظایف پزشک قانونی در نظرات کارشناسی خود تعیین سن و صدور گواهی رشد است که توسط  نامه ای از مراجع قضایی که توسط متقاضی مراجعه می شود انجام خواهد شد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:ازدواج و طلاق ایرانیان مقیم خارج از کشور

چرا تعیین سن کنیم:

اصولا اشخاصی که در خصوص سن شناسنامه ای خود دجار تردید هستند و ادعایی مبنی بر کم بودن یا بیشتر بودن سن شناسنامه ای آنها است یا حتی ممکن است شخص مراجعه کنند فاقد مدرک هویتی باشد که خود به دو دسته صغاری که به سرپرستی انتخاب می شوند یا به فرزند خواندگی و گروه دوم اتباع افغانی هستند که برای تعیین سن به این سازمان می برند و فرد از نظر رشد عقلی و جسمی معاینه و در نهایت بر اساس شرایط لازم حکم رشد وی صادر خواهد شد.

لغو حکم رشد چگونه است؟

شخص پس از رسیدن به سن بلوغ دارای رشد است که با اثبات دادگاه حکم رشد وی اعلام میشود اما در صورتی که پس از سن بلوغ شخص اهلیت خود را از دست بدهد باید لغو حکم او را از دادگاه درخواست نمود که دادگاه با ارجاع به پزشک قانونی و با نظریه کارشناسی مربوطه در صورتی که عدم اهلیت را محرز دانست حکم رشد را لغو خواهد کرد.

پیشنهاد میشود در مورد اثبات نسب طفل بیشتر بخوانید:اثبات نسب طفل

نمونه دادخواست حکم رشد:

ریاست محترم …..

با عرض سلام و تحیت احتراما به استحضار عالی می رساند:

۱- مطابق مدارک سجلی تقدیمی، اینجانب…………….. فرزند………………. به شماره شناسنامه……………… در تاریخ………………… به دنیا آمدم.

۲- با توجه به شرایط مذکور، سن اینجانب بیش از ۹ سال تمام قمری است و بنده از لحاظ رشد، چه از نظر عقلی و چه از نظر جسمی به میزان کافی رسیده ام و شخصا قادر به اداره ی اموال و تصدی امور و تشخیص مصلحت خود در تمامی زمینه های مالی و غیر مالی هستم. فلذا با توجه به مدارک تقدیمی مستنداً به ماده ۱۲۱۰ قانون مدنی صدور حکم به شرح ستون خواسته مورد استدعاست.

محل امضاء

خدمات گروه وکلای حکمت :

با در نظر گرفتن سن بلوغ و اهلیت معامله کننده و زمینه های تخصصی مشاوره حقوقی با یک وکیل پایه یک دادگستری در صدور حکم رشد و چگونگی لغو آن با اطمینان می توانید در گروه وکلای حکمت از طریق خدمات ویزه آنها از جمله مشاوره های آنلاین و تصویری برای ایرانیان مقیم خارج با اصول منشور اخلاقی خود و با به کارگیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا برای مشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند با شما همکاری لازم را مبزول دارند.

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد آنها و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:موکل های ما در مشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

راههای ارتباطی ما در تلگرام:۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰

کانال تلگرامی ما جهت عضویت:Vokalayehekmat@

وکیل جعل اسناد

در این مقاله در رابطه با وکیل جعل اسناد -وظایف وکیل جعل اسناد و ……… توضیحاتی به شما ارائه دهیم با ما همراه باشید:

جعل چیست؟

از جمله جرائمی است که با اعتبار و اطمینان مردم سروکار دارد به همین منظور در صورت واقع شدن آن ، مجازات سنگینی در پی دارد.

جرم جعل از جمله جرائم کیفری است که رسیدگی به آن در صلاحیت محاکم کیفری است.

جعل عبارت است از :

ساختن يا تغيير آگاهانه نوشته يا سند برخلاف حقيقت به ضرر ديگري

آنچه پايه جرم جعل را تشكيل مي‌دهد امكان به اشتباه انداختن ديگري است به نحوي كه بتوان او را فريب داد تا سند غيرواقعي را به عنوان سند اصلي باور كند.

بیشتر بخوانید:جرائم رایانه ای چیست؟قوانین مربوط به آن-نمونه شکواییه جرائم رایانه ای -کاملا کاربردی

چه رفتارها و اعمالی جعل سند تلقی میشود؟

جرم جعل به ۲ دسته جعل مادی ، جعل معنوی تقسیم میشود:

جعل مادی:

۱-ساختن مهر يا امضاي اشخاص رسمي يا غير رسمي:

مهر معمولاً از جنس چوب، فلز و مانند آنهاست و داراي نوشته‌ها و علايمي است كه همانند امضا انتساب يك سند يا نوشته را به ديگري ثابت مي‌كند مانند مهر ادارات دولتي، شركت‌هاي تجاري يا اشخاص عادي

۲-خراشيدن:

اين عمل معمولاً با وسايلي مثل تيغ، چاقو و نظاير آنها صورت مي‌گيرد. يعني جاعل حروفي را با كمك اين وسايل از روي نوشته يا سند محو مي‌كند مثلا کلمه ((است)) در سند به ((نیست)) تبدیل میشود

۳-تراشيدن:

در تراشيدن جاعل كل كلمه را محو مي‌كند مثلاً نام يكي از طرفین معامله در قرارداد حذف میشود

۴-قلم بردن:

در قلم بردن کلمه ای اضافه یا حذف نمیشود بلکه امکان دارد قسمت هایی از سند ناخوانا شود یا بر روی آن قلم کشیده شود

۵-الحاق:

در این مورد چیزی به سند اضافه میشود مثلا رقمی جلوی مبلغ چک اضافه شود

۶-محو:

پاک کردن بخش هایی از سند با مواد شیمیایی یا لاک غلط گیر

۷-اثبات:

خارج کردن سند از بطلان

۸-سياه كردن يا دست بردن در تاريخ سند:

ناخوانا کردن بخش هایی از سند با استفاده از جوهر یا موادی مانند آن

۹-الحاق نوشته‌اي به نوشته ديگر:

در اينجا جاعل بخش‌هايي از يك نوشته را به بخش‌هايي از نوشته ديگر پيونده داده و منضم مي‌كند به نحوي كه حالتي بوجود مي‌آيد كه خواننده آن را نوشته‌اي واحد تصور مي‌كند. براي مثال امضايي از يك نوشته را به متن يك پيش نويس كه امضا نشده ضميمه كرده و مي‌چسباند.

۱۰- به كار بردن مهر ديگري بدون اجازه صاحب آن به قصد جا زدن آنها به عنوان اصل براي استفاده خود يا ديگري و به ضرر غير:

جاعل مهر فرد ديگري (مثل مهر يك شركت اداره يا يك فرد عادي) را بدون اجازه صاحب آن مورد استفاده قرار مي‌دهد و آن را در ذيل يك نوشته يا سند به كار مي‌برد.

عکس جرم جعل

جعل معنوی:

گاهی اوقات به جای اینکه جعل مادی و فیزیکی روی اسناد و مدارک صورت گیرد جعل معنوی انجام میشود.

مثال: سردفتر اسناد رسمي هنگام تنظيم سند معامله يك اتومبيل برخلاف اظهارات فروشنده مبني بر عدم دريافت وجه معامله، در سند قيد مي‌كند كه فروشنده وجه معامله را دريافت کرده است.

مجازات جرم جعل:

مطابق ماده ۵۳۶ بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۵، هر کس در اسناد و نوشته‌های غیررسمی جعل کند یا از سند مجعول استفاده کند، علاوه بر جبران خسارت به حبس از ۶ ماه تا دو سال یا پرداخت سه تا دوازده میلیون ریال جزای نقدی محکوم خواهد شد.

اگر کارمند دولت در اجرای وظیفه و امور مربوط به کار خود مرتکب جعل در سند رسمی شود، به یک تا پنج سال حبس یا به پرداخت ۶ تا ۳۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم می‌شود و اگر کسی که در سند و نوشته رسمی جعل می‌کند، کارمند دولت نباشد، مجازات وی ۶ ماه تا سه سال حبس یا جزای نقدی از سه تا هجده میلیون ریال است (مواد ۵۳۲-۵۳۴ بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی)

پبشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:تعلیق مجازات چیست؟شرایط و احکام آن-قابلیت اعتراض-مجازات قابل تعلیق و غیر قابل تعلیق-کاملا کاربردی و به زبان عامیانه

مجازات استفاده از سند مجعول:

مطابق قانون مجازات اسلامی، اگر کسی بداند که یک سند جعلی است و با علم به جعلی بودن، از آن سند و نوشته استفاده کند، مرتکب جرم استفاده از سند مجعول شده است. در این حال اگر سند جعلی و ساختگی مورد استفاده، سند رسمی باشد، مرتکب به ۶ ماه تا سه سال حبس یا سه تا هجده میلیون ریال جزای نقدی و اگر غیررسمی باشد، به ۶ ماه تا دو سال حبس یا سه تا دوازده میلیون ریال جزای نقدی محکوم خواهد شد.

وکیل جرم جعل اسناد:

وکیل جرم جعل اسناد کسی است که امور جعل و نوع آن و طریقه رسیدگی آن در محاکم آگاهی کاملی دارد و میتواند به راحتی رسیدگی لازمه را انجام دهد و حق تضییع شده موکل را احقاق نماید.

جرم جعل از نوع جرائم پیچیده است که انجام و پیگیری آن در صلاحیت وکیل کیفری مجرب به امور جعل در اسناد است به همین منظور با سپردن امور خود به وکیل متخصص به امور جعل پرونده شما به بهترین نحو به نتیجه مطلوب میرسد.

طرح شکایت کیفری جعل توسط وکیل جعل اسناد:

اینکه شکایت جعل اسناد از ناحیه وکیل مجرب و متخصص به این امور شروع و تحت رسیدگی قرار گیرد بهتر تا وکیل غیر متخصص به این امور رسیدگی نماید.

ویژگی وکیل جعل اسناد:

از ویژگی های وکیل جعل اسناد رسیدگی سریعتر و دقیق تر است چرا که وکیل دیگر این قابلیت را ندارد به همین منظور مراجعه به وکیل مربوطه از حائز اهمیت برخوردار است.

گروه وکلای حکمت:

گروه وکلای حکمت متشکل از وکلای متخصص و مجرب به امور جعل و دیگر مسائل مرتبط آماده ارائه خدمات حقوقی به بهترین نحو هستند تا پرونده کیفری شما را به نتیجه مطلوب برسانند.

در صورت تمایل میتوانید با راه های ارتباطی مربوطه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره حقوقی خانواده

در این مقاله سعی بر آن شده اس تا با زبانی ساده و صریح در رابطه با اهداف مشاوره حقوقی خانواده توضیحاتی ارائه داده شود با ما همراه باشید.

تشکیل خانواده و پایداری آن از مهم ترین موارد جامعه میباشد و با توجه به قواعد و مقررات حقوق مدنی، می‌توان گفت خانواده عضوی از جامعه است که اعضای آن، بدلیل قرابت یا زوجیت، همبستگی حقوقی و اجتماعی یافته‌اند.

این عضو از جامعه شامل زوجه ، زوج و فرزندان آن‌ها می‌شود که با ریاست شوهر در کنار هم زندگی می‌کنند.موضوع حقوق خانواده در منابع فقهی و به تبع آن، قانون مدنی ایران، شامل مباحث مهمی چون نکاح، انحلال نکاح، قرابت و نَسَب است. اکر در ارتباط با

حضانت

طلاق از جانب زوجه

طلاق توافقی

طلاق

عسر و حرج

مهریه

نامزدی

نفقه فرزندان

نفقه

وظایف مشاور حقوقی خانواده: 

راهنمایی کردن و مشاوره حقوقی عالی بهترین راه برای یک خانواده اعم از طلاق، حضانت فرزند یا هر چیز دیگری است.

کارایی مشاوره حقوقی خانواده:

اگر بدنبال پاسخ به مسائل حقوقی خانواده مانند طلاق ، حضانت فرزند ، حمایت ازکودک ، نفقه هستید  مهم است که بدانید نظام حقوق خانواده چه کارایی دارد که بهترین راه فهمیدن آن مشاوره حقوقی خانواده میباشد. مشاوره حقوقی خانواده میتواند راهنمایی صحیح را انجام داده و بهترین مسیر را جلوی شما قرار داده و اینکه از کجا و چگونه شروع کنید را میتواند مشاوره بدهد.

عکس مشاوره حقوقی خانواده

اهداف مشاوره حقوقی خانواده:

داشتن درک اساسی از فرآیندهای مختلف که ممکن است متحمل شوید یکی از اهداف اصلی مشاوره حقوقی خانواده است. هدف اصلی ما کمک به شهروندان در زمینه قانون خانواده که به کمک نیاز دارند میباشد.

انواع مشاوره حقوقی خانواده:

تیم متخصص مشاوره حقوقی خانواده گروه وکلای حکمت برای کمک به شما آماده است.

فرقی نمیکند شما در چه زمینه ای به کمک نیاز دارید طلاق، حضانت فرزند، حقوق کودک، حمایت از کودک، حقوق مالی زوجه ، نامزدی و یا هر گونه مشکل خانواده دیگری که نیاز به مشاوره حقوقی خانواده دارید، گروه وکلای حکمت متشکل از مشاوران و وکلای متخصص در امور خانواده آماده ارائه بهترین خدمات حقوقی به همگان است.

گروه وکلای حکمت: 

متشکل از چندین وکیل متخصص و با تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی خانواده را به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است و برای اهالی محترم نیاوران برای تسهیل در اخذ مشاوره با وکیل در نیاوران به صورت ۲۴ ساعته مشاوره حقوقی در نظر گرفته است و در صورتی که وکیل در نیاوران را جست و جو می نمائید میتوانید از وکلای متخصص و با تجربه در نیاوران و در نزدیکی خود جهت امور حقوقی و کیفری و تنظیم قرارداد و مشاوره تلفنی و یا در صورت تمایل به صورت حضوری مشاوره دریافت نمائید. وکیل نیاوران در واقع با توجه به امکان ارائه کلیه امور حقوقی در کلیه مراجع حقوقی و کیفری شهر تهران و یا کشور را دارد و در صورت مشاوره تلفنی امکان حضور در محل شرکت جهت تنظیم قرارداد و یا حضور در مراجع قضایی شهر تهران و سایر استان ها وجود دارد.

کافی است با شماره های گروه وکلای حکمت تماس گرفته تا در صورت نیاز ، وقت مشاوره با وکیل نیاوران برای شما تعیین شود.

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند.

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

وکیل دروس

با تخصصی شدن امور حقوقی و کیفری بیشتر از هر زمان دیگر احتیاج به وکیل و مشاوره حقوقی توسط وکیل مجرب و متخصص در دروس نیازمند هستیم.

در این مجموعه تخصصی که گروهی از وکلای مجرب و متخصص در حوزه های تخصصی خانواده ، ملکی ، کیفری ، ثبتی ، وصول مطالبات چک و سفته ، مهاجرت ، ایرانیان مقیم خارج از کشور و… مشغول به فعالیت هستند.

گروه وکلای حکمت:

متشکل از چندین وکیل مجرب و متخصص دروس وبا تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است و برای اهالی محترم دروس برای تسهیل در اخذ مشاوره با وکیل در دروس به صورت ۲۴ ساعته مشاوره حقوقی تلفنی در نظر گرفته است و در صورتی که وکیل مجرب و متخصص دروس را جست و جو می نمائید میتوانید از وکلای متخصص و با تجربه در دروس و در نزدیکی خود جهت امور حقوقی و کیفری و تنظیم قرارداد و مشاوره تلفنی و یا در صورت تمایل به صورت حضوری مشاوره دریافت نمائید. وکیل مجرب و متخصص دروس در واقع با توجه به امکان ارائه کلیه امور حقوقی در کلیه مراجع حقوقی و کیفری شهر تهران و یا کشور را دارد و در صورت مشاوره تلفنی امکان حضور در محل شرکت جهت تنظیم قرارداد و یا حضور در مراجع قضایی شهر تهران و سایر استان ها وجود دارد.

کافی است با شماره های گروه وکلای حکمت تماس گرفته تا علاوه بر مشاوره حقوقی در صورت نیاز وقت مشاوره با وکیل مجرب و متخصص دروس برای شما تعیین شود.

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کارگیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند.

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

با در اختیار داشتن وکیل مجرب و متخصص دروس پرونده های ملکی خود را به سرانجام برسانید.

عکس وکیل دروس

منشور اخلاقی گروه وکلای حکمت: 

 • رعایت صداقت و درستی
 • کیفیت در کار
 • مشتری مداری
 • فوریت در امور محوله
 • تخصصی کردن کار وکالت
 • آموزش

مجتمع قضائی عدالت ( مجتمع الکترونیکی )

دعاوی حقوقی منطقه ۱ تهران

دعاوی کیفری منطقه ۱ تهران

اگر در ارتباط با دعاوی حقوقی و کیفری خود به مشکل برخورد کردید میتوانید از وکیل مجرب و متخصص دروس گروه وکلای حکمت مشاوره دریافت کنید.

آدرس مجتمع قضائی عدالت:

میدان تجریش , انتهای خیابان فنا خسرو ( ثبت سابق ) , پلاک ۷۳

تلفن مجتمع قضائی عدالت : ۲۲۷۲۷۴۶۲ و ۵ – ۲۲۷۲۷۴۸۰

مجتمع قضائی شهید صدر ( حقوقی )

دعاوی حقوقی مناطق ۷ و ۳ تهران

دعاوی خانواده منطقه ۷ تهران

آدرس مجتمع قضائی شهید صدر :

خیابان استاد مطهری , خیابان میرعماد , جنب فرمانداری تهران

تلفن مجتمع قضائی شهید صدر : ۸۸۷۵۹۷۸۲ و ۸۸۷۵۹۷۸۰ و ۳۰-۸۸۷۵۰۰۲۱

مجتمع قضائی قدوسی ( کیفری )

دعاوی کیفری مناطق ۷ و ۶ و ۳ تهران

آدرس مجتمع قضائی قدوسی  :

میدان ونک، خیابان ملاصدرا، تقاطع کردستان، شماره ۶۴، ساختمان فرهاد

تلفن مجتمع قضائی قدوسی :

۸۸۷۳۰۴۴۹ و ۸۸۷۳۰۴۸۹ و ۸۸۷۳۸۳۴۶ و ۸۸۷۳۷۴۳۰

مجتمع قضائی ( دادگاه )  خانواده ( ۲ ) – ونک
کلیه اختلافات مدنی ناشی از امور زناشوئی و دعاوی خانوادگی از قبیل دعاوی مربوط به نکاح و طلاق و فسخ آن و مهریه و نفقه زوجه و یا بر اشخاص واجب النفقه و حضانت در این مجتمع رسیدگی می شود.
در این مجتمع به دعاوی خانوادگی در مناطق ۶ و ۳ و ۲ و ۱ شهرداری رسیدگی می شود.

آدرس مجتمع قضائی خانواده ونک :

تهران – ولنجک – بلوار دانشجو – میدان یاسمن -خیابان عدالت

تلفن مجتمع قضائی خانواده ونک :

۲ – ۸۸۷۷۳۶۲۱ و ۸۸۷۹۳۶۰۳ و ۸۸۷۷۳۶۲۴ و ۸۸۸۸۲۵۷۹

وکیل در تجریش

از انجا که امروزه بالغ بر ۱۵ میلیون پرونده های کیفری و حقوقی در دادگاه ها و دادسراها مطرح می شود سوالات زیر از طرف هموطنان پر تکرار خواهد بود چه وکیلی انتخاب کنبم؟ چطور وکیل انتخاب کنیم؟در انتخاب وکیل چه معیاری را در نظر بگیریم؟چه وکیلی خوب است؟بهترین وکیل را چطور پیدا کنیم؟ما در این مختصر پاسخ سوالات را خواهیم داد و به شما خواهیم گفت که کدام وکیل به درد پرونده با حوزه تخصصی شما خواهد خورد.گروه وکلای حکمت در نیاوران و محدوه های آن و به عنوان وکیل و مشاوره حقوقی تجریش (ملکی،خانوادگی و حقوقی،کیفری و..) با معرفی وکلای مجرب و متخصص آماده خدمت با بالاترین کیفیت به هموطنان گرامی خواهد بود.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:صفر تا صد طلاق از طرف مرد-مزایا و معایب-تقسیط مهریه- کاملا کاربردی و به زبان ساده

کدام وکیل و مشاوره حقوقی در تجریش را انتخاب کنبم :

امروزه شاید همه ما و یا حتی شما هموطنان در حرفه وکالت با تبلیغات بیش از اندازه در خصوص برخی از وکلا و یا حتی موسسات حقوقی روبرو شده باشیم بنابراین پیشنهاد این است که قبل از انتخاب یک وکیل در حوزه موضوع پرونده خود به صرف تبلیغات اکتفا نکرده و سعی در انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری قابل اعتماد و دارای سابقه حقوقی و کیفری بسیار باشد.

ناگفته نماند از آنجا که حرفه وکالت نیاز به تجربیاتی در امور وکالت است اما در برابری یا داشتن علم و به روز بودن یک وکیل نخواهد کرد چرا که شغل وکالت با تمامی مشکلات و مسائل حقوقی روز نیز سرو کار خواهد داشت بنابراین یک وکیل علاوه بر سابقه وکالت باید دارای دانش کافی و کار آمد در حرفه وکالت باشد در انتخاب یک وکیل خوب و کار آمد سن و جنس او نیز ملاک انتخاب نخواهد بود همانطور که در انتخاب یک پزشک چنین معیاری مد نظر نیست .

چرا باید وکیل و مشاوره حقوقی در تجریش را انتخاب کنبم ؟

شما می توانید بسته به نیاز و مسئله حقوقی و یا کیفری خود همچنین حتی با در نظر گرفتن صرفه وقت برای تعیین یک وکیل و مشاوره حقوقی در تجریش و یا در حوزه اقامت خود برای مراجعه سریع به وی از مهمترین و بهترین مزیت در انتخاب یک وکیل پایه یک دادگستری با راهنمایی و پیشنهاد گروه وکلای حکمت به خواسته خود دست یابید.

عکس وکیل در تجریش

حوزه فعالیت وکلای متخصص و مشاوره حقوقی در تجریش:

از آنجا که قرارداد وکالت از نظر حقوقی یک عقد امنی است بنابراین امانت داری از ویژگی های یک وکیل خوب و مجرب و متخصص در امور حقوقی و کیفری می باشد بنابراین یک وکیل و مشاوره حقوقی امانت دار و وکیل متخصص در تجریش و حوزه آن توانایی انجام امور ذیل را خواهد داشت :

 1. وکیل در دعاوی و تنظیم قرارداد ( وکیل اجاره، مشارکت، نقل و انتقالات، معاوضه، سرقفلی ، وقف و املاک و……)
 2. وکیل در دعاوی خانوادگی( مهریه، نفقه، حضانت، اجرت المثل و……)
 3. وکیل در دعاوی کیفری( کلاهبرداری ، سرقت، توهین، افترا، انتقال مال غیر و…………)

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:طلاق از طرف زن|از شروع ثبت دادخواست تا ثبت طلاق|آپدیت شده|وکیل خانواده|گروه وکلای حکمت

گروه وکلای حکمت:

در آخر با حسن ختام و با معرفی وکیل در تجریش و نیاوران و حوزه های آن خواهد گفت که شما هموطنان گرامی مراقب وکلای وکیل نما و یا متخلف باشید و در دام موسسات حقوقی کلاهبردار نیفتید و خدمات حقوقی خود را از چندین وکیل با تجربه بپرسید  و حتی حق الوکاله را بر اساس تشخیص وکیل و پذیرش موکل تعیین کنید و بدانید که مسائل حقوقی تنها یک راه جا نخواهد داشت و وکلای مختلف با تخصص و تجربه های متفاوت خود ممکن است راه حل های  متفاوتی در اختیار شما قرار دهد.

وکیل مجرب در کامرانیه

امروزه افراد برای دسترسی به تمامی نیازهای خود ابتدا نزدیکترین نقطه را به محل زندگی خود انتخاب می کنند بنابراین بهتر است برای دسترسی فوری و صرفه جویی در وقت خود حتی برای جستجو در یک وکیل حقوقی و کیفری در گوگل نزدیکترین دفتر وکالت را به محل زندگی خود سرچ کنید بنابراین موتورهای جستجوگر گوگل برای پاسخ نیاز شما به دنبال یک وکیل مجرب و متخصص در کامرانیه خواهد گشت :

 وکیل مجرب در کامرانیه :

شاید در ابتدای جستجو برای پیدا کردن یک وکیل مجرب و متخصص در کامرانیه که در موضوع حقوقی و کیفری شما دارای تخصص باشد امری پیچیده باشد ولی با اندکی وقت در گوگل و یک سرچ هدفمند به وکیل متخصص و مجرب در کامرانیه در امور حقوقی و کیفری هدایت خواهید شد و کافی است وکیل پایه یک دادگستری کامرانیه یا وکیل مجرب و متخصص در امور حقوقی و کیفری کامرانیه را جستجو کنید.

در مورد شروط ضمن عقد بیشتر بخوانید: شروط ضمن عقد نکاح

ویژگی های یک وکیل مجرب و متخصص در کامرانیه :

در بدو انتخاب یک وکیل مجرب و متخصص در کامرانیه بهتر است ابتدا بدانید یک وکیل نیز مانند یک پزشک باید دارای صداقت و امین موکل خود باشد و دارای حسن معاشرت با موکل خود بوده و با اخلاق و درایت خود سعی در هدایت او برای حل مشکلش می باشد.

هدف از داشتن یک وکیل مجرب و متخصص در کامرانیه:

در نظام قضایی وکلا بازوی قوی و یکی ازدو بال فرشته عدالت است که می تواند اختلافات مردمی را به نحو عادلانه حل و فصل نماید و ارزش عدالت برای قضات و وکلا  حداقل تا قبل از اقامه دعوی و حل و فصل دعاوی مطابق مستندات کافی است تا ارزش انرا بیش از بیش نمایان کند.

اصل خدمت گذاری وکلا بر مبنای اصل عدالت ایجاب می کند که وکیل مجرب و متخصص در کامرانیه مصلحت موکل خود را در نظر گرفته و با مصالحه و سرعت بیشتر در انجام وظیفه حرفه ای خود دعوا را خاتمه دهد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:غایب مفقود الاثر

مشاوره حقوقی تخصصی با وکلای مجرب و متخصص در کامرانیه :

بسیاری از افراد ممکن است در رویارویی با ارتباطات اجنماعی خود با دیگران بدون هیچ گونه مشکلاتی زندگی کرده باشند و لی به دلیل یک اتفاق غیر قابل پیش بینی به دام یک شخص مجرم و یا حتی در مسائل حقوقی با یک کلاهبردار رو برو شده باشند که به دلیل انکه تاکنون در دادگاه و یا حتی در داسرا حضور نداشته اند با پرویه های اداری و یا حتی جلسات دادرسی و فن دفاع ان اشناییتی نداشته اند و از انجا که طی کردن مراحل دادرسی در دادگاه ها و یا حتی حضور در دادسرا و دادگاه های کیفری دارای پروسه های طولانی و نیاز به تخصص خواهد داشت  بنابراین بهتر است از یک حقوقدان و یا مشاوره حقوقی و به صورت تخصصی تر با یک وکیل دادگستری مجرب با بیش از ۱۷ سال سابقه مشورت کنید .

عکس وکیل در کامرانیه

بررسی پرونده های کیفری و حقوقی توسط  وکیل مجرب و متخصص در کامرانیه:

به نظر میرسد که تنها چیزی که در رسیدگی به یک پرونده در پروسه قضایی مهم باشد دستیابی به یک نتیجه مطلوب با کمترین زمان باشد بنابراین بهتر است قبل از هر کاری یک وکیل مجرب در کامرانیه و محل زندگی شما هموطنان گرامی در ابتدا در جه اعتبار و ارزش اسناد و مدارک موجود را بسنجد و نحوه دفاع و ادله طرف مقابل نیز بررسی شود و با یک مطالعه جامع بتواند موضوع را پیش ببرد .

گروه وکلای حکمت:

با در نظر گرفتن ضرورت اخلاق و یا رفتار حرفه ای در امر وکالت امروزه بیش از بیش این امر مورد توجه قرار گرفته است و دستور العملهای اخلاقی نیز بر این مبنا در نظر گرفته شده است گروه وکلای حکمت نیز براین اساس با منشور اخلاقی:

 • رعایت صداقت و درستکاری
 • مسئولیت پذیری
 • نظارت و پیگیری مستمر
 • رعایت حفظ اسرار موکل
وکیل مجرب و حرفه ای در فرمانیه

ما در این مختصر به شما خواهیم گفت که یک وکیل مجرب در فرمانیه کیست و چگونه یک وکیل از بدو تشکیل تمدن بشری مورد نیاز هر جامعه حقوقی بوده است همچنین خواهیم گفت که وکیل چگونه می تواند یک وکیل خلاق باشد که بتواند با سابقه ای درخشان از پرونده های کیفری و حقوقی خود بتواند از شما دفاعی موفق خواهد داشت .

با ظهور تمدن بشر و تشکیل زندگی اجتماعی انسانها در تقابل با یکدیگر با بروز مشکلات  عدیده ، بیش از بیش به داشتن یک داور برای حل و فصل اختلافات خود ضروری دانستن بنابراین گاه با تعیین داور حل و فصل اختلاف انجام میشد همچنین در تاریخ بشر دیده شده است که قضات شاهی برای تمام عمر انتخاب  و عالی ترین مقام قضایی بوده اند و به اختلاف پایان می دادند.

شغل وکالت و حضور آن در قوانین ایران:

اولین بار با پیدایش تمدن بشری در ایران اگرچه به نام های دیگر به وجود آمده است و با آمدن اسلام به ایران محاکم مذهبی در این میان نقش به سزایی در حل و اختلاف و دعاوی و رسیدگی به جرایم اجتماعی داشتند اگرچه با گسترش حوزه وکالت بسیاری از زمامداران از حرفه وکالت و افراد شاغل در این حرفه خوششان نمی آید که در این راستا با وضع قوانینی سعی در محدود کردن شغل وکلای دادگستری کرده اند ولی به مرور زمان این حرفه و افراد شاغل در آن به احترام و جایگاه خود را به دست آورد و امروزه در کشورهای زیادی مجمع های مستقلی است که بر اعضای خود نظارت می کنند.

جایگاه وکیل از قبل تا به امروز:

در طول تاریخ بشر همواره چهره وکیل مدافع و وکالت در خور حوادث و وقایع بوده است و در اداره امور اجتماعی به عنوان یک شغل حرفه ای و تخصصی و از موجه ترین مشاغل با سابقه ای به اندازه قدمت تاریخ بشر بوده است نمایان شده است.

وکالت در ایران بعد از اسلام:

مستندا به ادله اربعه و مدارک مسلم درباره جواز و حقانیت وکالت در کتب فقهی اشاره شده است و وکیل در دفاع از مردم در محاضر شرعی و محاکم و مراجع عرفی به کار رفته است و همچنین به عنوان امین قائم مقام فرد محسوب شده است در اسناد به جا مانده گاهی وکیل را مامور اجرای اوامر سلطان و اوامر مالی در برابر وزیر به کار برده اند و طبق منابع زیاد فارسی در باره وکیل و قاضی  سخن به میان آمده  به گونه ای که تاریخ در زمینه قانونگذاری و داروی و وکالت گواهی می دهد و وکلا در طول تاریخ متمدن بشر و تاریکی های جامعه استبدادی از حقوق افراد دفاع کرده  و اجرای قانون و عدالت را خواستار می شدند.

چگونگی تشخیص یک وکیل مجرب و کارآمد در فرمانیه :

به راستی چگونه می توانستند تفاوت یک وکیل موفق و کار آمدتر را با وکیلی که کارایی کمتری دارد تشخیص دهند باید گفت امروزه می توان به راحتی در این باب نظر داد که تفاوت ها در داشتن و یا نداشتن مهارتها و گاهی خلاقیتهای مختص و منحصر هر کس می باشد که باعث می شود شخصی در هرم یک شغل قرار گیرد و از دیگر افراد هم صنف خود متمایز شود بنابراین یک وکیل باید بداند در رویارویی با موکل چه آمادگی لازم است و ابزارهای لازم مشاوره برای نوع خاص پرونده وی چیست.

عکس وکیل در فرمانیه

وکیل مجرب در فرمانیه خلاق و کار آمد:

یک وکیل خلاق و کارآمد باید بداند مهارتهای استفاده از ابزارها برای یک ارتباط موثر با موکل چگونه است و استاندارهای رابطه او با موکل چه خواهد بود همچنین یک وکیل باید بداند که چطور می تواند در یک موضوع خاص از خود خلاقیت نشان دهد و در نقطه پایانی سوالات مطرح شده چه جوابی قاضی را اقناع خواهد کرد.

همچنین باید به دنبال راه حل های جایگزین در یک پرونده بوده زیرا وکیل در پاسخ به سوالات و دفاع در مقابل ادعاهای طرف مقابل با ریسکی روبرو است و باید آن را بتواند با خلاقیت خود مدیریت کند پس در مهارتهای مذاکره یک وکیل باید بتواند مهارتهایی را چه قبل از مذاکره و چه بعد از مذاکره بدان نیاز است واقف بوده و تاکتیکهای و فن بدل انها را پیدا کند .

دفاع وکیل مجرب در فرمانیه با شرح وظایف:

وکلا به مراجعین خود مشاوره حقوقی خواهند داد و به عنوان نماینده آنها در دادگاه ها و مراجع قضایی مطابق قانون دفاع خواهند کرد دفاع وکلا با شرح وظایف آنها در قوانینی مد نظر است که از جمله :

۱٫حضور در دادگاه ها به عنوان نماینده موکل خود و دفاع از وی

.۲ پیگیری امور قید شده در وکالت نامه

۳. تهیه پیش نویس‌‌‌‌‌ها، قراردادها و نامه‌‌‌‌‌ها برای درج در پرونده

۴. جمع آوری و نگهداری از مستندات و مدارک مربوط به پرونده برای ارائه به دادگاه جهت دفاع از موکل خود

۵. شرکت در جلسات و مذاکره‌‌‌‌‌ها و بررسی بیشتر پرونده و یا ارائه توضیحات یا دلایل و مدارک به ذی نفعان

۶. ارائه مدارک و شواهد به دادگاه و دفاع از موکل توسط وکیل مجرب در فرمانیه

۷. مشاوره حقوقی به مراجعان توسط وکیل مجرب در فرمانیه

۸. تحلیل نتیجه موارد با استفاده از دانش رویه‌‌‌‌‌های قضایی

تخصصی شدن حرفه وکالت :

با پیشرفت تمدن و صنعت مشکلات روابط اجتماعی رو به افزون است بنابراین وکلا باید در هر نوع اختلاف کما اینکه موردی خاص و به روز باشد واقف باشد و اطلاعات آنها به روز و در رویارویی با آنها بتوانند با داشتن مهارتهای دفاع و تسلط بر قوانین با پیچیدگی مسائل و پرونده های حقوقی به صورت شخصیتی توانا برای حل آنها و مشاوره لازم حل و فصل کنند.

در ذیل به مواردی که یک وکیل مجرب و حرفه ای فرمانیه می تواند وکالت کند اشاره می شود:

 • وکالت در امور حقوقی که شامل( وکالت در امور خانواده مهریه ، نفقه ، اجرت المثل ، حضانت ، نگه داری)
 • امور ملکی و ثبتی ، قراردادهای مشارکت در ساخت ، اجاره ، سرقفلی، حق کسب و پیشه ، تخلیه و..
 • وکالت در امور کیفری شامل( رسیدگی به جرائم کلاهبرداری ، سرقت؛ جعل ،استفاده ازسند مجعول ،رابطه نامشروع ، جرایم علیه عفت عمومی و…….
 • وکالت در امور شرکتها ( ثبت ،اختلافات ثبتی،انعقاد قراردادها ، صدور اسناد تجارتی به وکالت از شرکت و یا ضمانت و…

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:شرایط حضانت فرزند به چه صورت است؟ نکات قانونی مربوط به حضانت فرزند در طلاق توافقی

گروه وکلای حکمت:

بهتر است در راستای حل مسائل حقوقی خود با تخصصی شدن حرفه وکالت و انجام پروژه های گوناگون توسط وکلایی با تجربه مشکلات حقوقی خود را با کمترین زمان با نتیجه ای مطلوب پیش ببرید که درگیر اطاله دادرسی و مشکلات عدیده قضایی نشوید.

وکیل کیفری

یکی از حساس  و دشوارترین وکالت ها ،وکالت کیفری است که لازم به داشتن علم کافی و تبحر لازم است.در وکالت کیفری حتی چگونگی ادای جمله نیز در روند پرونده تاثیر به سزایی دارد بنابراین در اختیار داشتن یک وکیل کیفری خوب که با تمامی جزییات وکالت کیفری آشنا باشد امری است مهم در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد وکیل کیفری و ویژگی های یک وکیل کیفری خوب اطلاعات کافی بدهیم.

وکیل کیفری کیست؟

وکیل کیفری به شخصی گفته میشود که در حوزه دعاوی کیفری اعم از  سرقت، خیانت در امانت، کلاهبرداری، انتقال مال غیر، جعل و  استفاده از سند مجعول و غیره فعالیت می کند.

در دعاوی کیفری افراد با در اختیار داشتن وکیل کیفری میتوانند از زمان وقوع جرم تا اجرای حکم از حق خود دفاع کنند.

طبق اصل ۳۵ قانون اساسی:

در تمامی محکمه ها هر دو طرف حق دارند برای خود وکیل انتخاب کنند و اگر توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند باید برای آنها امکانات تعیین وکیل را فراهم کرد.

در تمای دعاوی کیفری به علت تخصصی بودن و اهمیت پرونده بهتر است که شاکی و متهم با یک وکیل کیفری مجرب در این حوزه مشاوره بگیرند تا در حداقل زمان ممکن به نتیجه مطلوب برسند.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:تعلیق مجازات چیست؟شرایط و احکام آن-قابلیت اعتراض-مجازات قابل تعلیق و غیر قابل تعلیق-کاملا کاربردی و به زبان عامیانه

خصوصیات وکیل کیفری:

۱-یک وکیل کیفری باید تحصیلات تخصصی در حوزه کیفری داشته باشد

۲-یک وکیل کیفری باید از دانش و تجربه کافی برخوردار باشد.

۳-یک وکیل کیفری باید با روند رسیدگی پرونده در دادگاه ها و دادسرا ها آشنا باشد.

۴-یک وکیل کیفری باید تمام مواد قانونی دعاوی کیفری آشنایی داشته باشد.

عکس شکایت از متهم

چگونگی شکایت از متهم در دعاوی کیفری:

اگر فردی جرمی را مرتکب شود طبق قانون قاضی میتواند برای آن مجازات تعیین کند که به آن شکایت کیفری میگوید.

شکایت کیفری بهتر است توسط وکیل کیفری تنظیم شود که به آن شکواییه میگویند.برای شکایت کیفری توسط وکیل کیفری اول باید به دادسرای محل وقوع جرم مراجعه شود.

تنظیم شکواییه شکایت کیفری توسط وکیل کیفری:

شکواییه باید خطاب به دادستان و مشتکی عنه یا متشاکی باشد.مشخصات کامل مشتکی عنه باید کامل نوشته شود.سپس محل وقوع جرم زمان وقوع جرم و همچنین تمامی ادله و دلیل شکایت خود را بطور کامل شرح دهد و این مدارک پیوست شکواییه به دادسرای محل وقوع جرم تحویل دهد.سپس پرونده برای تحقیقات بیشتر به ارسال میشود پس از پایان تحقیقات پرونده مورد نظر به یکی از شعب دادیاری یا بازپرسی ارجاع میشود.

در دعاوی کیفری به دلیل اینکه موضوع بطور مستقیم با جان ، مال ، آبرو شخص است بهتر است از وکیل کیفری گروه وکلای حکمت کمک بگیرید.

فرق وکالت در امور کیفری با وکالت در امور حقوقی چیست؟

در رابطه با اصول و روش های وکالت در دعاوی حقوقی و کیفری فرقی نیست. وکیل کیفری در دعاوی کیفری باید همچون دعاوی حقوقی قوانین جاری را رعایت کند و در نهایت صداقت به امور وکالتی خود بپردازد.وکیل کیفری باید تمام تلاش خود را برای رسیدن حق موکل خود انجام دهد.

چه دعاوی کیفری محسوب میشوند؟

رفتارهایی که طبق قانون دارای مجازات هستند دعاوی کیفری محسوب میشوند مانند:

 1. اعدام
 2. قطع عضو
 3. تبعید
 4. حبس
 5. شلاق

مهمترین دعاوی کیفری:

۱-قتل عمد و غیر عمد

۲-جرم جعل و شرایط آن

۳-جرم خیانت در امانت

۴-جرم کلاهبرداری و عناصر آن

۵-انتقال مال غیر

قتل عمد و غیر عمد:

قتل عمد: قتل یعنی جنایت بر نفس یا سلب حیات از یک انسان مهدورالدم است با قصد و نیت قبلی

قتل غیر عمد:قتلی که شخص بدون انکه قصد کشتن کسی را داشته باشد منجر به سلب حیات وی میشود.

جرم جعل :

به موجب قانون مجازات اسلامی جرم جعل تعریف نشده ولی مصادیقی از آن نام برده شده از جمله ساختن یک سند که به ضرر دیگری استفاده کند و یا مهر ساختگی دیگری.

جرم خیانت در امانت:

این جرم در قانون مجازات اسلامی با این مضمون که شخصی مالی را به دیگری میسپارد و بنابراین است که ان مال به صاحبش برگردد و یا باید به یک مصرف مشخص برسد ولی امانت گیر به ضرر مالک ان را تصرف و یا تلف میکند.

جرم کلاهبرداری و عناصر آن:

مطابق ماده ۱قانون تشدید اختلاس و کلاهبرداری ,کلاهبردار کسی است که با توسل به وسایل متقلبانه و فریب دیگری مال او را میبرد.

عناصر جرم کلاهبرداری:عنصر قانونی; مادی ,معنوی.

شخص با قصد و نیت قبلی و با وسایل متقلبانه و استفاده از آن مال دیگری را میبرد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:کلاهبرداری رایانه ای چیست؟مجازات قانونی آن و شیوه پیگیری آن؟-کاملا کاربردی

انتقال مال غیر:

مطابق نص قانون مدنی معامله به مال غیر جز به عنوان ولایت و یا وکالت غیر نافذ است و در قانون مجازات اسلامی  انتقال مال غیر است با مجازات مقرره قانونی.

برای جلوگیری از تضییع حقوق خود تلاش کنید بنابراین داشتن وکیل کیفری در دعاوی کیفری به شما بسیار کمک خواهد کرد.

عکس وکیل کیفری

مرجع صالح رسیدگی به دعاوی کیفری:

قتل عمد : دادگاه کیفری ۱

قتل غیر عمد :دادگاه کیفری ۲

گروه وکلای حکمت:

در آخر باید بگوییم اگر برای طرح دعوا و یا دفاع از دعوایی که بر علیه شما مطرح شده است نیاز به مشاوره وکیل متخصص کیفری دارید میتوانید با گروه وکلای حکمت تماس گرفته و از وکیل کیفری پایه یک دادگستری مشاوره بگیرید تا حتما بتوانید بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

مشاوره حقوقی ثبت شرکت

مشاوره حقوقی ثبت شرکت :
همانطور که در تمام مسائل پزشکی ، خانوادگی ، اقتصادی و… مشاوره های متخصص وجود دارد و هرکس در زمینه های لازم مشاوره انجام می دهند در مسائل حقوقی هم مشاوره داریم که متخصص های امر مرتبط توصیه های تخصصی لازم را ارائه می دهند که به آن مشاوره حقوقی ثبت شرکت میگویند.

در هر زمینه تخصصی حقوقی لازم باید به فرد متخصص مراجعه کنیم و مشاوره لازم را اخذ کنیم. یکی از این مسائل ، امور مربوط به شرکت ها و ثبت آنها است که امروزه شرکت ها با آنها سر و کار دارند.برای ثبت شرکت به صورت قانونی حتما به وکیل ثبت شرکت مراجعه کنید.

مشاوره حقوقی ثبت شرکت صالح کیست؟

متاسفانه اخیرا موسسات ثبت شرکت بصورتی فزاینده و بدون نظارت رشد کرده اند به گونه ای که کسی اصلا با امور شرکت ها و ثبت آنها سر و کار ندارد اما در کوچه و خیابان تبلیغات گسترده آنها را مشاهده میکند که بصورت حرفه ای و البته ناصحیح امور مربوط به شرکت ها را انجام می دهند.بهتر است برای ثبت شرکت از یک مشاوره حقوقی ثبت شرکت کمک بگیرید.

امور مربوط به شرکت ها و ثبت آنها در صلاحیت وکیل دادگستری است و باید در هر کاری به اهل فن آن مراجعه کرد در این موضوع هم لازم است به یک وکیل مجرب و متخصص و یا مشاوره حقوقی ثبت شرکت  مراجعه و مشاوره لازم را اخذ و در صورت صلاحدید امور وکالتی خود را به وکیل مربوطه سپرد.

چرا باید به امور شرکت ها و ثبت آن به وکیل دادگستری و مشاوره حقوقی ثبت شرکت مراجعه کنیم؟

انجام امور شرکت ها و ثبت آنها نیازمند داشتن دانش لازم در این امور و تجربه لازم و از همه مهم تر داشتن پروانه وکالت است تا بتوان با تمام این موارد امور مربوطه را انجام داد به همین منظور انجام این امور از صلاحیت موسسات فریبنده و مردم عادی خارج است پس بهتر است برای اینکه شرکت در ریسک خطر قرار نگیرد تمام این امور را با نظارت یک وکیل مجرب و متخصص و مشاوره حقوقی ثبت شرکت پیش برد تا بتوان به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:شرکت نسبی چیست ؟ ویژگی های شرکت نسبی؟

عکس ثبت شرکت

امور مربوط به شرکت ها و ثبت آنها چیست؟

۱-مشاوره در تنظیم اساسنامه انواع شرکتهای تجاری

۲-ثبت شرکت (انواع شرکتها از جمله مسئولیت محدود و سهامی خاص و …)

۳-تهیه صورتجلسات قانونی و ثبت تغییرات شرکت

۴-نظارت بر عملکرد  قانونی و ثبت افزایش و کاهش سرمایه شرکت

۵-ثبت ورود و خروج شرکا در شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود

۶-ثبت برند و نام تجاری و حمایت قانونی از برند شرکت

۷-مشاوره حقوقی به مدیران شرکتهای تجاری

۸-تهیه انواع قراردادهای استخدامی و تجاری

۹-طرح دعاوی و دفاع از دعاوی شرکتهای تجاری از جمله ورشستگی ، انحلال و غیره

۱۰-طرح دعوای ابطال تصمیمات هیات مدیره و مدیر عامل

۱۱- داوری در دعاوی تجاری مرتبط با موضوعات شرکتهای تجاری

۱۲-میانجی گری در اختلافات حاصله بین شرکت و همکاران و شرکای تجاری خارج از شرکت

۱۳-پیگیری دعاوی شرکتهای تجاری در مراجع قضایی و اداری

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:مراحل ثبت شرکت ها به زبان ساده-کاملا کاربردی

گروه وکلای حکمت:

متشکل از چندین وکیل متخصص با تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی ثبت شرکت را به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است و برای اهالی محترم نیاوران برای تسهیل در اخذ مشاوره با وکیل در نیاوران به صورت ۲۴ ساعته مشاوره حقوقی در نظر گرفته است و در صورتی که وکیل در نیاوران را جست و جو می نمائید میتوانید از وکلای متخصص و با تجربه در نیاوران و در نزدیکی خود جهت امور حقوقی و کیفری و تنظیم قرارداد و مشاوره تلفنی و یا در صورت تمایل به صورت حضوری مشاوره دریافت نمائید.

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند.

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

بهترین وکیل خانواده

 بهترین وکیل خانواده :

بسیاری از شما هموطنان در هنگام رویارویی با مسائل و مشکلات حقوقی به دنبال یک وکیل خوب و متخصص در امور حقوقی یا خانواده می گردید تا بتواند با راهنمایی و یک مشاوره تخصصی به سوالات حقوقی شما با کمترین زمان پاسخ دهد به راستی  چطور می توان یک وکیل پایه یک دادگستری را برای یک پرونده خانواده انتخاب نمود ؟ در پاسخ باید بدانید زمانی که شما در گوگل بهترین وکیل خانواده در ایران و یا بهترین وکیل خانواده در تهران را سرچ میکنید موتورهای جستجوگر شما را با مسائل ذیل آشنا خواهد کرد :

انتخاب وکیل متخصص در امور خانواده :

شاید پیدا کردن یک وکیل خانواده در ابتدای امر قدری پیچیده باشد و یا حتی ندانید به کدام وکیل پایه یک دادگستری در برخورد با مشکل حقوقی یا خانوادگی خود رجوع کنید زیرا وکلا با تخصصی شدن امور حقوقی ممکن است در زمینه های خانواده ، پرونده های ملکی  ،پرونده های کیفری ،و… که هر کدام دارای موضوعات مختلف حقوقی می باشد فعالیت نمایند بنابراین نمیتوان گفت بهترین وکیل ملکی و یا بهترین وکیل کیفری و متخصص امور جزایی همان بهترین وکیل خانواده است تا بتوان برای رفع مشکل حقوقی در خانواده از جمله  مهریه ، نفقه ، حضانت ، ملاقات فرزند، نگه داری به او مراجعه کرد .

انتخاب براساس موضوع پرونده :

باید بدانید که انتخاب وکیل خانواده باید بر اساس نوع پرونده و شرایط اثباتی باشد که بتوان با جستجو در گوگل وکیل پایه یک دادگستری که بتواند بهترین وکیل خانواده باشد را جستجو  کرد زیرا امروزه اینگونه نیست .که هر شخصی که وکیل دادگستری باشد بتواند در همه موضوعات حقوقی و کیفری که به او رجوع می شود وکالتی حرفه ای و با موفقیت داشته باشد .

وکیل خانواده در نیاوران و تهرانپارس :

برای آنکه مشاوره و رفع مشکلات حقوقی در زمینه مسائل خانوادگی خود را در کمترین زمان و با حداقل هزینه  نتیجه ای مطلوب کسب کنید بهتر است وکیل خود را در محل زندگی خود انتخاب کنبد بنابراین گروه وکلای حکمت برای شما اهالی محترم نیاوران و تهرانپارس آماده خدمات حقوقی از جمله مشاوره حقوقی ، وکالت به صورت کاملا تخصصی  ، مشاوره تلفنی و حضوری توسط وکلای پایه یک دادگستری با تعهد و تجربه بالا در کلیه دعاوی خانوادگی در داخل و خارج از کشور می باشد .

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:ازدواج و طلاق ایرانیان مقیم خارج از کشور

موضوعات مورد وکالت:

دعاوی خانوادگی  که در قانون مدنی و در قانون حمایت خانواده و قانون آیین دادرسی مدنی راجع به بخشی از موارد و حتی قانون جزا تعریف شده است که در ذیل اموری که در اختیار یک وکیل خانواده است بیان شده است.

 1. نامزدی و خسارات ناشی از ان
 2. نکاح دائم و موقت و اذن در نکاح
 3. شروط ضمن عقد ،ازدواج مجدد ،جهیزیه
 4. مهریه نفقه زوجه و اجرت المثل ایام زوجیت ،تمکین و نشوز
 5. طلاق و رجوع از طلاق فسخ و انفساخ نکاح بذل مدت وانقضای آن
 6. حضانت و ملاقات طفل ،نسب رشد و حجر و رفع آن
 7. ولایت قهری قیمومت امور مربوط به ناظر و امین اموال محجور و وصایت در امور به آنان
 8. نفقه اقارب
 9. امور راجع به غایب مفقود الاثر
 10. سرپرستی کودکان بی سرپرست
 11. اهدای جنین و تغییر جنسیت

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:ازدواج مجدد مرد و شرایط ازدواج مجدد مردان{آپدیت شده}وکیل خانواده-گروه وکلای حکمت

مهمترین دعوای خانوادگی :

امروزه شاید به وفور با دعاوی طلاق یا حتی طلاق توافی و یا طلاق از سوی مرد ، طلاق از سوی زن روبرو شده اید بنابراین امروزه دعوی طلاق بیشتر پرونده های خانواده را به خود اختصاص داده است بنابراین یک وکیل خوب خانواده در امور طلاق می تواند با تخصص و تجربه خود دعوایی کاملا فنی و دشوار را برای شما هموار سازد بنابراین بهتر است برای هرکدام از موارد طلاق با بهترین وکیل خانواده آشنا شوید .

خصوصیات یک وکیل خوب خانواده :

اولین خصوصیت یک وکیل متخصص خوب با تجربه بودن اوست چه بسا وکلایی که به دلیل وارد شدن در پرونده های حقوقی با یک موضوع خاص راه حلهایی برای مشکلات حقوقی شما بشناسند بنابراین مشورت با وکیلی که  دارای تجربه ای زیاد در مسائل خانوادگی باشد در رسیدن به هدف موثر تر واقع شود .دومین خصوصیت متخصص بودن یک وکیل است که بهتر است با وکلایی که به صورت تخصصی فعالیت می کنند پرونده خود را بسپارید و دارای حسن معاشرت و رازدار و با امانت باشد.

وکیل خانواده و پیشگیری از جرم :

یکی از مواردی که در جامعه ممکن است عاملی برای جرم شناخته شود فقر فرهنگی است و از آنجا که خانواده در جهت رشد افراد  عامل سرنوشت سازی است بنابراین یکی از گزینه های رشد فکری و فرهنگی  افزایش اطلاعات حقوقی و قانونی اعضای یک خانواده می باشد زیرا کمبود اگاهی خانواده عاملی برای  وقوع جرم در آینده خواهد بود.

گروه وکلای حکمت:

با در اختیار داشتن کادری مجرب میتواند شما را در تمامی دعاوی خانوادگی راهنمایی و مشاوره کند در صورت لزوم با شماره های ۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷ و ۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰ تماس حاصل فرمایید.

وکیل

آیا تا به الان با جرائم پزشکی برخورد کرده اید؟

در مورد کوتاهی و قصور پزشکان از آشنایان و دوستان چیزی به گوشتان خورده است؟

آیا اطلاع دارید چگونه با جرائم پزشکی برخورد میشود؟

در این مقاله در مورد اینکه جرائم پزشکی چیست؟

بهترین وکیل جرائم پزشکی در تهرانپارس و نیاوران چه کسی است و چگونگی رسیدگی به دعاوی جرائم پزشکی با شما همراه هستیم تا شما را آگاه سازیم تا بتوانید با کمک یک وکیل جرائم پزشکی به حق قانونی خود برسید. دانستن نکات قانونی جرائم پزشکی حق شماست.

قصور به چه معناست؟

قصور در لغت به معنای کوتاهی کردن است اما مفهوم حقوقی آن است که فردی، کار یا وظیفه محول ‌شده به خود را انجام ندهد. وظیفه‌ای که قانونگذار برعهده کسی قرارداده است.

تفاوت قصور پزشکی و تقصیر پزشکی :

در تقصیر پزشکی عمدی وجود دارد و اراده قبلی در آن دخالت دارد ولی در قصور پزشکی نوعی عمدی وجود ندارد و از روی سهو اتفاق می افتد.

مصادیق تقصیر پزشکی:

۱-بی احتیاطی

۲-بی مبالاتی

۳-مهارت و رعایت نکردن نظامات دولتی

در صورت نیاز به وکیل جرائم پزشکی با گروه وکلای حکمت در ارتباط باشید.

پزشکان هم مانند تمامی مشاغل دیگر یک سری تعهدات اخلاقی دارند که حتما باید آن را رعایت کنند. یک دکتر یا جراح اول باید نسب به بیمار خود تعهد و مسئولیت داشته باشد.

با مشاوره حقوقی گرفتن از وکیل جرائم پزشکی گروه وکلای حکمت زودتر نسبت به بررسی پرونده خود زودتر اقدام کنید.

بر اساس ماده ۴۹۵ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲:

هرگاه پزشک در معالجاتی که انجام می‌دهد موجب تلف یا صدمه بدنی شود، ضامن دیه است مگر آن که عمل او مطابق مقررات پزشکی و موازین فنی باشد یا این که قبل از معالجه برائت گرفته باشد و مرتکب تقصیری هم نشود و چنانچه اخذ برائت از مریض به دلیل نابالغ یا مجنون بودن او، معتبر نباشد یا تحصیل برائت از او به دلیل بیهوشی و مانند آن ممکن نشود، برائت از ولی مریض تحصیل می‌شود.

تبصره یک ماده ۴۹۵ قانون مجازات اسلامی:

در صورت عدم قصور یا تقصیر پزشک، در علم و عمل برای وی ضمان وجود ندارد هرچند برائت اخذ نکرده باشد.

و بر اساس ماده ۴۹۶ این قانون، پزشک در معالجاتی که دستور انجام آن را به مریض یا پرستار و مانند آن صادر می‌کند، درصورت تلف یا صدمه بدنی ضامن است مگر آنکه مطابق ماده ۴۹۵ این قانون عمل کند.

طبق تبصره‌های یک و دو این ماده نیز در موارد مزبور، هرگاه مریض یا پرستار بداند که دستور اشتباه است و موجب صدمه و تلف می‌شود و با وجود این به دستور عمل کند، پزشک ضامن نیست بلکه صدمه و خسارت مستند به خود مریض یا پرستار است. همچنین در قطع عضو یا جراحات ایجاد شده در معالجات پزشکی طبق ماده ۴۹۵ این قانون عمل میشود.

پزشک و بیمار دارای یک رابطه حقوقی هستند و پزشک و جراح وظیفه دارد از تمام نیرو و علمی که دارد استفاده کند تا بتواند به درمان بیماری ، بیمار خود کمک کند.اگر پزشک به دلیل سهل انگاری و عدم علم کافی به بیمار آسیب برساند و یا نسبت به وظایف و تعهدات پزشکی بی اهمیت باشد و آن را به درستی انجام ندهد مورد مجازات و تنبیه قرار بگیرد.

عکس جرائم پزشکی

تخلفات پزشکی چیست؟

به جرائم مربوط به پزشکان و پیرا پزشکان گفته میشود که توسط قوه قضاییه بررسی میشود و حکم آن را قاضی صادر میکند. بدلیل اینکه این حکم باید مطلابق با علم پزشکی دارد ، نظر پزشکی قانونی و پزشکان در صدور حکم تاثیر به سزایی دارد .

جرائم پزشکی که توسط قوه قضاییه پیگیری میشود عبارتند از:

۱-قتل

۲- ضرب و جرح و نقص عضو اعم از عمدی یا غیرعمدی

۳- سقط جنین بر خلاف ضوابط قانونی

با مشاوره گرفتن از یک وکیل متخصص جرائم پزشکی در کوتاه ترین زمان ممکن به حق و حقوق قانونی خود برسید.

اگر آسیب ها و صدماتی که به بیمار وارد شده باشد توسط تیم پزشکی باشد علاوه بر پزشک اصلی ،تیم پزشکی هم مورد بازجویی و مجازات قرار خواهند گرفت، این در صورتی است که مقصر بودن آنها برای قاضی احراز شود.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:جعل گواهی پزشکی

جرائمی که توسط سازمان نظام پزشکی بررسی میشوند:

۱-عدم‌ رعایت‌ موازین‌ شرعی‌ و قانونی‌ و مقررات‌ صنفی‌ و حرفه‌ای‌ و شغلی‌

۲-سهل‌ انگاری‌ درانجام‌ وظایف‌ قانونی‌ به‌ وسیله‌ شاغلان‌ حرف‌ پزشکی‌ و وابسته‌ به‌ پزشکی

مجازات و جریمه های پزشکان بر اساس نوع تخلف و درجه تخلف :

۱-تذکر یا توبیخ‌ شفاهی‌ در حضور هیئت‌ مدیره‌ نظام‌ پزشکی‌ محل‌

۲- اخطار یا توبیخ‌ کتبی‌ با درج‌ در پرونده‌ نظام‌ پزشکی‌ محل‌

۳-توبیخ کتبی با درج در پرونده نظام پزشکی و نشریه نظام پزشکی محل با الصاق رای در تابلو اعلانات نظام پزشکی محل

۴- محرومیت‌ از اشتغال‌ به‌ حرفه‌های‌ پزشکی‌ و وابسته‌ از ۳‌ ماه‌ تا ۱‌ سال‌ در محل‌ ارتکاب‌ تخلف‌

۵- محرومیت‌ از اشتغال‌ به‌ حرفه‌های‌ پزشکی‌ و وابسته‌ از ۳‌ ماه‌ تا ۱ سال‌ در تمام‌ کشور

۶- محرومیت‌ از اشتغال‌ به‌ حرفه‌های‌ پزشکی‌ از بیش‌ از ۱ سال‌ تا ۵‌ سال‌ در تمام‌ کشور

به چه علت جرائم پزشکان شامل حبس نمی شود؟ 

مطابق ماده ۶۴ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲:

مجازات‌های جایگزین حبس عبارت از دوره مراقبت، خدمات عمومی رایگان، جزای نقدی، جزای نقدی روزانه و محرومیت از حقوق اجتماعی است که در صورت گذشت شاکی و وجود جهات تخفیف با ملاحظه نوع جرم و کیفیت ارتکاب آن، آثار ناشی از جرم، سن، مهارت، وضعیت، شخصیت و سابقه مجرم، وضعیت بزه‌دیده و سایر اوضاع و احوال، تعیین و اجرا می‌شود.

بخشنامه رییس قوه قضاییه در رابطه با اعمال مجازات های جایگزین حبس مربوط به پزشکان:

از آنجا که قانونگذار در فصل نهم قانون مجازات اسلامی مصوب ۱/۲/۱۳۹۲مجازات های جایگزین حبس را تصویب و ابلاغ نموده، ضرورت دارد قضات دادگاه ها در رسیدگی به جرایم پزشکی نظر به حساسیت مشاغل پزشکی و با ملاحظه جایگاه متهم، دفعات یا کیفیت ارتکاب، قصد و نیت احسان به بیمار و سایر جهات مخففه در صورتی که قتل غیر عمد به واسطه بی احتیاطی یا بی مبالاتی یا به سبب عدم رعایت نظامات واقع شود، در تعیین کیفر با رعایت فصل نهم قانون مذکور به ویژه مواد ۶۴، ۶۸، ۷۰، ۸۳، ۸۵ و ۸۶ حسب مورد از مجازات جایگزین حبس از نوع جزای نقدی و یا دوره مراقبت استفاده نمایند. بدیهی است با تصویب آیین نامه موضوع ماده ۷۹ قانون مذکور امکان استفاده از خدمات عمومی رایگان نیز فراهم خواهد گردید.

جرائم مربوط به پزشکان:

۱-سهل انگاری در انجام وظیفه و عدم رعایت موازین شرعی و قانونی

۲-بر ملا کردن اسرار مربوط به بیماری افراد

۳-انجام اعمال برخلاف شئونات پزشکی

۴-جذب بیمار از طریق تبلیغات گمراه کننده

۵-فریفتن بیمار

اگر در رابطه با جرائم پزشکی به مشکل برخورد کرده اید میتوانید از وکیل جرائم پزشکی گروه وکلای حکمت کمک بگیرید تا با حداقل هزینه شما را به حقوق خود برساند.

صدور گواهی خلاف واقع توسط پزشک:

اگر پزشکی برای شروع عمل جراحی از خانواده بیمار رضایت بگیرد در صورت ناموفق بودن عمل خانواده بیمار، باز هم میتوانند نسبت به پزشک و عمل او اعتراض و شکایت داشته باشند و نسبت به شکایت خود پیگیر باشند جرائم مربوط به پزشکان نیاز به شاکی خصوصی دارد که با شکایت شاکی روند شکایت در مراجع مربوطه شروع میشود.

چگونگی شکایت از پزشکان:

شکایت از پزشکان راههای مختلفی دارد که این راهها عبارتند از:

۱-در جرائم ساده با شماره ۱۶۹۰ که مربوط به سازمان نظام پزشکی تماس بگیرید در این سامانه شکایت شما ثبت خواهد شد و برای رسیدگی به شکایت جلسه ای نیز تشکیل میشود.

عکس مرجع صالح رسیدگی به جرائم پزشکی

مراجع صالح رسیدگی به جرائم پزشکی:

۱-دادسرای ویژه که به هر نوع شکایت علیه پزشکان رسیدگی میکند.

۲-شورای حل اختلاف مربوط به امور بهداشت(اگر پزشکی با همکاران خود به مشکل داشته باشد و هزینه دادرسی مربوط به آن شکایت کمتر از ۲۰ میلیون تومان باشد و یا در صورتیکه پزشک و یا بیمار با هم توافق کنند که به شورای حل اختلاف مراجعه کنند.

۳-سازمان نظام پزشکی که تخلفات مربوط به اداری و انتظامی را مورد بررسی قرار میدهد.
درتمام این شکایت ها نظریه پزشکی قانونی بسیار مورد اهمیت است زیرا نظر دادن و صدور رای قاضی بر مبنای نظریه کارشناسان پزشکی است.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:اعاده دادرسی از طریق رییس قوه قضاییه-شرایط و مهلت اعتراض- کاملا کاربردی

گروه وکلای حکمت:

با مدیریت داود چشمی وکیل پایه یک دادگستری با در اختیار داشتن وکیل جرائم پزشکی آماده پاسخگویی به شما عزیزان میباشد.

وکیل شرکت

وکیل شرکت

امروزه شرکت ها بدلیل گستردگی و پیچیدگی مسائل حقوقی شرکت ها و کسب و کارها، به یک وکیل دادگستری متخصص به امور شرکت ها نیازمند هستند.

تعریف شرکت:

شرکت قراردادی است که بر اساس آن اعضا یا شرکا سود حاصل از سرمایه را تقسیم می‌کنند.

مطابق ماده ۲۰ قانون تجارت، انواع شرکت های هفت گانه در ایران به شرح ذیل است:

۱- شرکت سهامی (اعم از شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی عام)

۲- شرکت با مسئولیت محدود

۳- شرکت تضامنی

۴- شرکت مختلط غیرسهامی

۵- شرکت مختلط سهامی

۶- شرکت نسبی

۷- شرکت تعاونی تولید و مصرف

چنانچه از قوانین ، نحوه تنظیم قرارداد ، آثار حقوقی مفاد قرارداد و شرایط آن و سایر موارد ، اطلاع حقوقی لازم را نداشته باشد چه بسا در صورت بروز مشکل و اختلاف با طرف مقابل ، ممکن است نه تنها سودی کسب ننماید بلکه سرمایه خود را نیز به عنوان ضرر ازدست بدهد که هرچه مطلب در خصوص اهمیت موضوع گفته شود شاید کم باشد ،

لذا شرکت ها و تجار می توانند در وهله اول در این راستا از وکلای دادگستری یاری و کمک بگیرند و در مرحله بعد ، شرکت ها در صورت توسعه تجارتشان می توانند یک واحد حقوقی با تعدادی از وکلای دادگستری نیز در محل شرکت داشته باشند  .

یسنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:شرکت نسبی چیست ؟ ویژگی های شرکت نسبی؟

چرا شرکت ها به وکیل دادگستری نیاز دارند ؟

شرکتها و تجار می توانند با اعطای وکالت به وکیل دادگستری نسبت به اقامه دعوی ، دفاع و پیگیری امورات خود در محاکم ، توسط وکیل دادگستری اقدام نمایند .

پرداخت حق الوکاله و حق المشاوره  نوعی سرمایه گذاری در جهت حفظ منافع محسوب می شود .

راهکارهای حقوقی ، تنظیم قراردادها ، آثار حقوقی شروط قرارداد ، نحوه طرح دعوی حقوقی ، تنظیم دادخواست و لوایح دفاعی ، که همگی در صلاحیت وکیل دادگستری میباشد.

دادن وکالت به وکیل دادگستری و پیگیری امورات حقوقی توسط وکیل با صرفه تر از پیگیری توسط خود مدیران شرکتها خواهد بود.

خدمات حقوقی که توسط وکیل دادگستری ارائه می گردد:

مشاوره حقوقی و نظارت بر انعقاد قرارداد شرکت ها با سایر اشخاص

حضور در واحد حقوقی شرکت ها و ارائه مشاوره حقوقی و ارائه خدمات حقوقی

وكالت در دعاوی مربوط به قراردادها ، مطالبات ، موضوعات و مسائل تجاری

تنظيم قرارداد ها ، دادخواست ، شكوائيه ، واخواهی ، تجدیدنظر خواهی ، لايحه دفاعيه

 دیگر خدمات حقوقی مختص به شرکت ها:

 • نحوه ثبت شرکت و برند و علامت تجاری
 • تشکیل پرونده مالیاتی واخذ کد اقتصادی
 • اخذ گواهی ارزش افزوده
 • پلمپ دفاترقانونی شرکت و تحریر آن
 • بیمه کارکنان شرکت
 • ضمانت نامه های بانکی شرکت
 • نحوه نقل و انتقال سهام و سم الشرکه
 • نحوه تغییر در سرمایه شرکت
 • ورود و خروج اعضاء شرکت
 • ثبت شعبه شرکت
 • اخذکارت بازرگانی برای شرکت
 • قراردادهای تجاری و حرفه ای شرکت با اشخاص ثالث
 • نحوه تقسیم مسئولیت ها بین اعضاء شرکت و اعضاء هیات مدیره شرکت
 • مسئولیت های قانونی دارندگانحق امضاء شرکت
 • ثبت صورتجلسه تصمیمات وتغییرات شرکت
 • نحوه دعوت و تعداد لازم سهامداران و شرکاء شرکت جهت تشکیل مجامع عمومی
 • نحوهانحلال شرکت ، ثبت انحلال شرکت، تعیین مدیر تصفیه و شیوه تصفیه شرکت

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:الزامات حقوقی استارت آپ ها-کاملا کاربردی

مزایای استفاده شرکت ها از خدمات حقوقی وکیل شرکت ها:

متاسفانه در موارد متعددی مشاهده شده است که شرکت ها بدلیل عدم آشنایی کافی با وظایف و تکالیف حقوقی ای که بر عهده دارند، دچار مشکلات عدیده ای میشوند ، چنانچه شرکت از مشاوره و راهنمایی وکیل شرکت ها استفاده می کرد میتوانست از بروز مشکلات و گرفتاری ها در آینده جلوگیری کند.

دادگاه صالح برای رسیدگی به دعاوی شرکت ها:

رسیدگی به اختلافات و دعاوی شرکت ها یا حقوقی است یا کیفری که در ادامه صلاحیت دادگاه در هر دو مورد را بررسی می نماییم:

۱- دعاوی کیفری شرکت ها

دعاوی کیفری شرکت ها مطابق با قاعده عامی که وجود دارد و همچنین مطابق با قانون، در محل وقوع جرم رسیدگی می شود.

۲- دعاوی حقوقی شرکت ها

در مورد صلاحیت دادگاه ها در دعاوی حقوقی شرکت ها، قانون آیین دادرسی مدنی تعیین تکلیف نموده است:

ماده ۲۲ قانون آیین دادرسی مدنی: دعاوی راجع به ورشکستگی شرکت های بازرگانی که مرکز اصلی آنها در ایران است، همچنین دعاوی مربوط به اصل شرکت و دعاوی بین شرکت و شرکا و اختلافات حاصله بین شرکا و دعاوی اشخاص دیگر علیه شرکت تا زمانی که شرکت باقی است و نیز در صورت انحلال تا وقتی که تصفیه امور شرکت در جریان است، در مرکز اصلی شرکت اقامه می شود.

ماده ۲۳ قانون آیین دادرسی مدنی: دعاوی ناشی از تعهدات شرکت در مقابل اشخاص خارج از شرکت، در محلی که تعهد در آنجا واقع شده یا محلی که کالا باید در آنجا تسلیم گردد یا جایی که پول باید پرداخت شود اقامه می شود. اگر شرکت دارای شعب متعدد در جاهای مختلف باشد دعاوی ناشی از تعهدات هر شعبه با اشخاص خارج باید در دادگاه محلی که شعبه طرف معامله در آن واقع است اقامه شود، مگر آنکه شعبه یاد شده برچیده شده باشد که در این صورت نیز دعاوی در مرکز اصلی شرکت اقامه خواهد شد.

دلایل نیاز شرکت ها به وکیل متخصص:

تمامی وکلا می بایست در مسائل قانونی و حقوقی مهارت لازم را دارا باشند و به روز باشند تا در هنگام جستجوی وکیل اطمینان حاصل شود که قرارداد ها و معاملات موکلین شان مطابق با آخرین قوانین و مقررات هستند.

تمامی شرکت ها بدلایل پیچیدگی قوانین و معاملات امروزی نیازمند به داشتن یک وکیل دادگستری مجرب هستند تا تمام مسائل حقوقی و قضایی لازمه را با بهترین عملکرد به نتیجه برساند.

اگر یک شرکت به عنوان موکل وکیل دادگستری در دادرسی محاکمه شود، در نهایت این وکیل است که باید از سوی شرکت مذاکره کننده و نماینده باشد تا دفاع لازم را انجام دهد.

گروه وکلای حکمت: 

متشکل از چندین وکیل متخصص وبا تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است .

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند.

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

وکیل

در وهله اول باید بدانیم وکیل تامین اجتماعی کیست؟

یک وکیل تامین اجتماعی در چه مواردی میتواند کمک کند؟

وکیل تامین اجتماعی به شکایاتی که کارگران بر علیه کارفرما میکنند رسیدگی میکند.

بر اساس قانون سازمان تامین اجتماعی کارفرما علیه کارگران وظایفی دارد که در صورتی که کارفرما به این وظایف و حدود اختیاراتی که دارد عمل نکند کارگران میتوانند با کمک وکیل تامین اجتماعی علیه کارفرما شکایت کنند.و با کمک وکیل تامین اجتماعی به حقو و حقوق قانونی خود برسند.

بیشتر بخوانید:سوابق بیمه تامین اجتماعی-کاملا کاربردی

از جمله وظایفی که برای کارفرما در قانون تعریف شده است عبارتند از:

 1. مرخصی
 2. حقوق
 3. حق مسکن
 4. عیدی و پاداش
 5. حق اولاد
 6.  خوار و بار و

تمامی این موارد باید طبق قانون به کارگر پرداخته شود.

اگر کارفرما بنا به هردلیلی به این وظایف عمل نکند کارگر میتواند با کمک وکیل تامین اجتماعی و مراجعه به اداره کار حق پایمال شده خود را دریافت کند.

در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با وظایف وکیل تامین اجتماعی آشنا کنیم.

رسیدگی به شکایات کارکر علیه کارفرما:

اختلافاتی که بین کارگر و کارفرما صورت میگیرد باید در کوتاهنترین زمان و با حداقل هزینه برطرف شود.نتیجه این دعوا برای کارگر بسیار اهمیت دارد. پس کمک گرفتن از وکیل تامین اجتماعی برای پیگیری روند پرونده بسیار موثر می باشد.

مراحلی که باید برای شکایت از کارفرما طی کنید:

مراحل شکایت از کارفرما مراحل پیچیده ای دارد بنابراین باید حتما از یک وکیل تامین اجتماعی کمک بگیرید تا با تمام مراحل رسیدگی به شکایت آشنایی داشنه باشد.

در مرحله اول شکایت کارگران باید به اداره کار و امور اجتماعی مراجعه کنند پس از مراجعه فرم هایی در اختیار آنان قرار گرفته که با در این فرم ها تمامی تخلفات کارفرما از قوانین قید شود و کارگر با علامت زدن هر کدام از گزینه ها تعیین میکند که نسبت به آن مورد شکایت دارد.هنگامی که این فرم توسط کارگر و با کمک وکیل تامین اجتماعی پر شد هیئت تشخیص بدوی تمامی اسناد را بررسی کرده و کارشناس و یا بازرس مربوطه را برای صحت موارد ذکر شده به محل مورد نظر میفرستد.و با کمک آن رای صادر میکند

چنانچه کارگر شکایت کننده بیمه باشد، می بایست به شعبه مختص بیمه گذار تامین اجتماعی خود برود و به شعب اداره کار و امور اجتماعی مراجعه نماید، سپس از واحد ارجاع مورد نظر یک نامه جهت شعبه بیمه گذار خود دریافت نماید.

پس از طی  کردن این مراحل کارگر یا وکیل بیمه تامین اجتماعی باید به قسمت کارگزاری بیمه تامین اجتماعی مراجعه کرده و تمامی سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را جمع آوری کند و سپس آن را به اداره کار تحویل دهد.

یک وکیل تامین اجتماعی خوب میتواند شاکی خود را در تمامی مراحل پشتیبانی کند.

شکایت از کارفرما به دلیل بیمه نکردن:

یکی از مهمترین وظایفی که کارفرما نسب به کارگر خود دارد بیمه کردن است.و در پایان هر ماه بیمه مربوط به کارگر و کارمند خود را طبق حقوقی که مشخص شده است برای سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.و لیست آن را برای سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.. کارفرما وظیفه دارد که به موازات آن مالیاتی را نیز به اداره دارائی پرداخت نماید و اگر از انجام دادن آن امتناع کند کارگر می تواند به کمک وکیل بیمه تامین اجتماعی برای دریافت بیمه شکایت نماید.

در صورت نیاز به وکیل تامین اجتماعی با گروه وکلای حکمت در تماس باشید.

عکس سازمان تامین اجتماعی

محاسبه حق بیمه کارگران تامین اجتماعی:

حق بیمه کارگران با توجه به درآمدی که در طول ماه کارگر دریافت میکند محاسبه میشود.اگر هرچقدر حقوق کارگر بالاتر باشد میزان حق بیمه وی هم بیشتر میشود.

شکایت از کارفرما به دلیل اخراج کردن:

اخراج کردن کارگر و کارمند اماکن دارد به دلایل گوناگونی صورت بگیرد .البته گاهی نیز اخراج کردن  کارگران ممکن است به دلیل به علت انتقاد و یا کم کردن هزینه ها است . بر اساس هر دلیلی که باشد کارمند و یا کارگر می توانند با مشورت وکیل بیمه تامین اجتماعی برای آن راه حل مناسب پیدا کند.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:هنگام شکایت از کارفرما چه نکاتی باید رعایت شود؟کاملا کاربردی

حق تنظیم قرارداد موقت:

در اکثر موارد کارفرما میتواند با کارگر قرارداد موقت ببندد تا میزان کارایی نیروی مورد نظر را بررسی کند.و پس از سنجش او با کارگر قرارداد اصلی تنظیم کند.و کارفرما وظیفه دارد بیمه او را از زمان شروع به کار گرداخت کند.
وکیل بیمه تامین اجتماعی میتواند به کارگر یا کارگرانی که نسبت به قرارداد و یا امور دیگر ادیگر اعتراضدارند کمک کند و از راهنمایی و کمک ایشان بهره بگیرند.

مهلت شکایت علیه کارفرما تامین اجتماعی:

برای دریافت مطالبات کارگر و دریافت حق و حقوق و سنوات وقت مشخصی وجود ندارد.و کارگر میتواند هر زمان برای مطالبه آن شکایت کند.

در صورت مرگ کارفرما،کارگر میتواند با کمک وکیل تامین اجتماعی برای دریافت حق و حقوق خود از وراث شکایت کنند.

یک وکیل تامین اجتماعی خوب میتواند از هدر رفتن زمان و هزینه جلوگیری کند.

عقد قرارداد قانونی بین کارگر و کارفرما تامین اجتماعی:

عقد قرارداد بین کارگر و کارفرما امری خصوصی است . در تنظیم قرارداد بین کارگر و کارفرما باید تمامی موارد اعم از

۱-مرخصی

۲-ساعت کاری

۳-مدت قرارداد و نعطیلات به طور منظم و دقیق

اگر هر کدام از این موارد در قرارداد ذکر نشده باشد، قرارداد مشکل داشته و کارگر می تواند به کمک وکیل بیمه تامین اجتماعی نسبت به قرارداد مذکور شکایت نماید.

مرجع صالح رسیدگی به اختلافات کارگر و کارفرما تامین اجتماعی:

اگر بین کارگر و کارفرما اختلافی اتفاق بیفتد  کدام از طرفین از طرف مقابل خود شکایتی داشته باشد،

اول باید  با سازش طرفین در شوراي اسلامي يا اگر در واحدي شوراي اسلامي كار نباشد از طريق انجمن صنفي كارگران و يا نمايندگان قانوني كارگران و كارفرما حل و فصل خواهد شد .

اگردر مرحله اول کارفرما و کارگر با یک دیگر به توافق نرسیدند و اختلاف برقرار باشد حل مشکل توسط هيات هاي تشخيص و حل اختلافات پیگیری و رسیدگی می شود ..

 گروه وکلای حکمت:

با در اختیار داشتن وکیل متخصص تامین اجتماعی و مشاوره حقوقی میتواند در زمینه حل و فصل اختلافات در حوزه تامین اجتماعی با توجه به سابقه ،جنسیت ،موقعیت جغرافیایی به شما هموطنان عزیز خدمت رسانی کرده و از حق شما دفاع میکند..

گروه کلای حکمت این امکان را فراهم کرده است که بتوانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری از مشاوران و کارشناسان بیمه تامین اجتماعی کمک بگیرید.

با کمک گروه وکلای حکمت لایحه ،دادخواست،شکواییه خود را تنظیم کرده و با خیالی آسوده به مراجع مربوطه بروید و از حق خود دفاع کنید.

عکس غایب مفقود الاثر

فهرست مطالب این مقاله >برای مطالعه روی عنوان دلخواه کلیک کنید

غایب مفقود الاثر کیست؟

مطابق ماده‌ ۱۰۱۱ قانون مدنی:

غایب مفقودالاثر به كسی گفته میشود كه از غیبت او مدت نسبتاً زیادی گذشته باشد و از او به هیچ وجه خبری به دست نیاید.

غایب مفقود الاثر دارای وضع خاص حقوقی است که آثاری برای آن در قانون تعیین شده است.

مطابق قانون ایران برای غایب مفقود الاثر چهار مرحله پیش بینی شده است:

الف) حفظ مال و اموال غایب مفقود الاثر قبل از تعیین امین

ب) تعیین امین برای اداره مال و اموال غایب مفقود الاثر

ج) دادن اموال به تصرف موقت ورثه غایب مفقود الاثر

د) صدور حکم موت فرضی غایب مفقود الاثر و دادن اموال به تصرف قطعی وراث وی

حفظ مال و اموال غایب مفقود الاثر قبل از تعیین امین:

زمانی که غایب مفقودالاثر بودن شخصی احراز شود قبل از اینکه امین برای اداره و حفظ اموال وی تعیین شود ، توسط دادستان یا نماینده وی اموال غایب حفظ و اداره میشود که این اقدامات از قبیل مهر و موم اموال و فروش اموال ضایع شدنی و همچنین وصول طلب وی است.

تعیین امین برای اداره مال و اموال غایب مفقود الاثر:

مطابق ماده‌ ۱۰۱۲ قانون مدنی:

اگر غایب مفقودالاثر برای اداره اموال خود تكلیفی معین نكرده باشد و كسی هم نباشد كه قانوناً حق تصدی امور او را داشته باشد، محكمه برای اداره اموال او یك نفر امین معین می‌كند و تقاضای تعیین امین فقط از طرف مدعی‌ العموم و اشخاص ذی نفع در این امر قبول می‌شود.

اما مطابق قانون تعیین یکی از وراث به عنوان امین بر دیگران اولویت دارد اما بدین شرط که تضمینات کافی را برای حفظ و اداره اموال وی بسپارد.

ماده ۱۰۱۴  قانون مدنی:

اگر يکي از وراث غايب تضمينات کافيه بدهد، محکمه نمي‌تواند امين ديگري معين کند و وارث مزبور به اين سمت معين خواهد شد.

وظایف و اختیارات امین در غایب مفقود الاثر چیست؟

در قانون امور حسبی و قانون مدنی وظایف و اختیارات امین تعیین شده است.

ماده ۱۴۱ قانون امور حسبی:

هر‌ گاه در بین اموال غایب مال ضایع‌شدنی باشد، ورثه یا امین که اموال غایب به تصرف آنها داده شده است، آن مال را فروخته و از نتیجه فروش با رعایت مصلحت غایب مالی خریداری کرده یا اقدام دیگری که به صرفه غایب باشد، انجام می‌دهد.

ماده ۱۴۲ قانون امور حسبی:

هر یک از امین و ورثه که اموال غایب به تصرف آنها داده شده است، می‌توانند با اجازه دادستان اموال منقوله غایب را که مورد احتیاج نیست، فروخته و از پول آن مال دیگری که موافق مصلحت غایب باشد، خریداری کنند یا اقدام دیگری که به صرفه غایب باشد، انجام دهند.

ماده ۱۴۷ قانون امور حسبی:

نفقه اشخاص واجبالنفقه غایب و دیون غایب از وجوه نقد یا منافع اموال او داده می‌شود و در صورت عدم کفایت از اموال منقوله فروخته خواهد شد و اگر اموال منقول هم کافی نباشد، از اموال غیرمنقول فروخته می‌شود.

ماده ۱۴۸ قانون امور حسبی:

در غیر مورد ماده قبل، ورثه و امین حق ندارند اموال غیرمنقول غایب را بفروشند یا رهن بگذارند.

ماده‌ ۱۰۲۸ قانون مدنی:

امینی كه برای اداره كردن اموال غایب مفقودالاثر معین می‌شود، باید نفقه زوجه دائم یا منقطعه كه مدت او نگذشته و نفقه او را زوج تعهد كرده باشد و نیز اولاد غایب را از دارایی غایب تادیه کند. در صورت اختلاف در میزان نفقه تعیین آن به عهده محكمه است.

 دادن اموال به تصرف موقت ورثه در غایب مفقود الاثر:

در صورتی که دو سال از آخرین خبر غایب مفقود الاثر بگذرد و خبری از وی نباشد وراث وی میتوانند از دادگاه صلاحیت دار مبنی بر تحت اختیار گرفتن اموال وی تقاضا کنند.

ماده ۱۰۲۵ قانون مدنی:

وراث غایب مفقودالاثر می‌توانند قبل از صدور حكم موت فرضی او نیز از محكمه تقاضا کنند كه دارایی او را به تصرف آنها بدهد؛ مشروط بر اینكه اولا غایب مزبور كسی را برای اداره كردن اموال خود معین نكرده باشد و ثانیا دو سال تمام از آخرین خبر غایب گذشته باشد، بدون اینكه حیات یا ممات او معلوم باشد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:دعاوی مالی و غیرمالی چیست؟تفکیک دعاوی مالی و غیر مالی +مصادیق دعاوی مالی و غیر مالی

وظایف و الزامات وراث غایب مفقود الاثر مبنی بر تحت اختیار گرفتن موقتی اموال وی چیست؟

مطابق ماده ۱۵۰ قانون امور حسبی وظایف وراث مبنی بر تصرف موقتی بر اموال ، همانند وظایف و اختیارات امین است.

عکس غایب مفقود الاثر

 صدور حکم موت فرضی غایب مفقود الاثر و دادن اموال به تصرف قطعی وراث وی:

ماده ۱۰۲۰ قانون مدنی:

موارد ذیل ازجمله مواردی محسوب است که عادتا شخص غایب زنده فرض نمی شود:

۱ – وقتی که ده سال تمام ازتاریخ آخرین خبری که ازحیات غایب رسیده است گذشته و در انقضاء مدت

مزبور سن غایب ازهفتاد و پنج سال گذشته باشد.

۲ – وقتی که یک نفر بعنوانی از عناوین جزء قشون مسلح بوده و در زمان جنگ مفقود و سه سال تمام از تاریخ انعقاد صلح بگذرد بدون اینکه خبری از او برسد هرگاه جنگ منتهی به انعقاد صلح نشده باشد مدت مزبور پنج سال ازتاریخ ختم جنگ محسوب می شود.

۳ – وقتی که یک نفر حین سفری بحری درکشتی بوده که آن کشتی در آن مسافرت تلف شده است سه سال تمام از تاریخ تلف شدن کشتی گذشته باشد بدون اینکه از آن مسافرخبری برسد.

ماده ۱۰۲۱ قانون مدنی:

در مورد فقره اخیر ماده قبل اگر با انقضاء مدتهای ذیل که مبداء آن ازروز حرکت کشتی محسوب می شود کشتی به مقصد نرسیده باشد و در صورت حرکت بدون مقصد به بندری که از آنجا حرکت کرده برنگشته و از وجود آن به هیچ وجه خبری نشده کشتی تلف شده محسوب می شود:

الف – برای مسافرت در بحر خزر و داخل خلیج فارس یکسال

ب – برای مسافرت در بحر عمان ،اقیانوس هند،بحراحمر،بحرسفید (مدیترانه ) ،بحر سیاه و بحر آزوف دو سال

ج – برای مسافرت درسایر بحار سه سال

ماده ۱۰۲۲ قانون مدنی:

اگر کسی در نتیجه واقعه ای به غیرآنچه درفقره ۲ و ۳ ماده ۱۰۲۰ مذکور است دچار خطر مرگ گشته و مفقود شده و یا درطیاره بوده و طیاره مفقود شده باشد وقتی می توان حکم موت فرضی او را صادر نمود که پنج سال از تاریخ دچار شدن به خطر مرگ بگذرد بدون اینکه خبری از حیات مفقود رسیده باشد.

ماده ۱۰۲۳ قانون مدنی:

در مورد مواد ۱۰۲۰ و۱۰۲۱ و ۱۰۲۲ محکمه وقتی می تواند حکم موت فرضی غایب را صادر نماید که در یکی از جراید محل و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار تهران اعلانی درسه دفعه متوالی هرکدام به فاصله یک ماه منتشر کرده و اشخاصی را که ممکن است از غایب خبری داشته باشند دعوت نمایدکه اگر خبر دارند به اطلاع محکمه برسانند. هرگاه یکسال از تاریخ اولین اعلان بگذرد و حیات غایب ثابت نشود حکم موت فرضی او داده می شود.

نکته:

۱-با بازگشت غایب دیگر علتی برای بقای حکم موت فرضی وجود ندارد و هر ذینفع و از جمله خود شخص که دیگر غایب نیست، حق درخواست الغای حکم موت فرضی را از دادگاهی که حکم مزبور را صادر کرده را دارد.

۲-درخصوص اموال تقسیم شده وی اگر بعد از صدور حکم فوت فرضی، غایب مفقود الاثر پیدا شود، کسانی که اموال او را به عنوان وراثت تصرف کرده اند باید آنچه را که از اعیان یا عوض و یا منافع اموال مزبور حین پیدا شدن غایب مفقود الاثر موجود می باشد مسترد کنند، اما اگر اموال تلف شده باشد و اثری از آن نباشد، دیگر غایب مفقود الاثر نمی تواند ادعایی نسبت به آنها داشته باشد.

دادگاه صلاحیت دار برای رسیدگی به امور غایب مفقود الاثر:

رسیدگی به امور شخص غایب مفقود الاثر در صلاحیت دادگاه محل آخرین اقامتگاه است.

ماده ۱۲۶ قانون امور حسبی:

امور راجع به غایب مفقود ‌الاثر با دادگاه شهرستان محلی است که آخرین اقامتگاه غایب در آن محل بوده است.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:دادخواست چیست؟دانستنی های حقوقی-کاملا کاربردی

طلاق زوجه از مرد غایب مفقود الاثر و آثار حقوقی آن:

مطابق قانون مدنی وضعیت همسر شخص غایب مفقود الاثر مشخص شده است:

ماده‌ ۱۰۲۹ قانون مدنی:

هرگاه مردی چهار سال تمام غایب مفقودالاثر باشد، زن او می‌تواند از دادگاه تقاضای طلاق کند. در این صورت دادگاه اقدام به نشر سه نوبت آگهی هر کدام به فاصله‌ یک ماه در یکی از جراید محل و یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار تهران خواهد کرد و پس از گذشت یک سال از تاریخ آخرین آگهی، در صورتی که خبری از غایب نرسیده باشد، حکم به طلاق خواهد داد و زن پس از وقوع طلاق و نگه‌ داشتن عده‌ وفات می‌تواند مجدداً ازدواج کند.

نکته:

اگر شخص غایب پس از وقوع طلاق و گذشتن مدت عده پیدا شود، حقی نسبت به زن سابق خود نخواهد داشت اما اگر قبل از انقضای مدت عده پیدا شود، نسبت به طلاق حق رجوع خواهد داشت، یعنی می‌تواند با اظهار اراده‌ خود مبنی بر ادامه‌ ازدواج اثر طلاق را از بین ببرد.

گروه وکلای حکمت

گروه وکلای حکمت با متشکل از وکلای دادگستری مجرب و متخصص در امور حسبی آمادگی ارائه با کیفیت ترین خدمات حقوقی در سریعترین زمان به همگان میباشد لذا در صورت تمایل میتوانید با شماره های ۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷ و ۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰ تماس حاصل فرمایید.

عکس اثبات نسب

امروزه شاید اثبات نسب یکی از دعاوی مبتلا به در محاکم دادگستری است که در پی اثبات خویشاوندی و نژاد طفل می باشد یا به عبارتی می خواهد فرزندی طفل با پدر و مادر او را اثبات کند اولین راه اثبات علقه زوجیت نیز همین دعوای اثبات نسب است که قانون گذار نطفه را در هنگام انعقاد ، از طریق مشروع با وجود رابطه نکاح می داند. .با این حال اگر شما در پی یک وکیل خلاق برای اثبات نسب هستید و به دنبال پاسخ سوالات خود مبنی بر اینکه:

اثبات نسب چیست ؟

اثبات نسب چگونه است ؟

چگونه اثبات نسب کنیم ؟

برای دعوای اثبات نسب ادله اثباتی مقرر شده که یک وکیل متخصص اثبات نسب به آنها با عملکردی علمی پاسخ خواهد داد :

نسب:

علاقه و رابطه خونی و حقوقی موجود میان دو نفر که در اثر تولد یکی از صلب یا بطن دیگری به وجود آمده است به عبارتی رابطه پدر فرزندی و مادر فرزندی است که ار رابطه خونی و حقوقی ،پدر و مادر را به فرزند مربوط می کند.

نفی نسب:

حمایت از حقوق کودکانی که در خانواده متولد و دارای نسب مشروع هستند حفظ حرمت خانواده ایجاب می کند که نسب طفل نیاز به اثبات نداشته باشد بنابراین نفی آن نیز به سادگی پذیرفته نخواهد شد.

اثبات نسب طفل :

در اثبات نسب معمولا به دنبال اثبات نسب پدری است چرا که اثبات مادری به دلیل ۹ ماه بارداری و امور محسوس و آشکار قابل اثبات است ولی نسب پدری دشوار تر است زیرا مدعی باید بدون هیچ سند و شاهدی ثابت کند که محصول نزدیکی مادر و شوهر اوست بنابراین در این زمان قانون گذار با اماره قانونی فراش این موضوع را حل خواهد کرد.

مطابق ماده ۱۱۶۷قانون مدنی:

طفل متولد از زنا به زانی ملحق نمی شود مگر یکی از طرفین زنای به شبهه باشد که ملحق به طرفی است که از فساد آگاه نیست

مهمترین ادله اثبات نسب طفل :

۱-سند ولادت یا شناسنامه

۲-  شهادت و امارات

۳-اقرار

عکس تزیینی شناسنامه

شناسنامه :

یکی از دلایل اثبات نسب به دادگاه ارائه شناسنامه کودک است زیرا قانون گذار بعد از تولد نوزاد با تعیین زمان مشخص طرفین را ملزم به گرفتن شناسنامه  مطابق مدارک ذیل برای نوزاد کرده است.

شهادت و امارات:

یکی از شرایطی که میتواند ارکان نسب طفل را اثبات کند شهادت است.تشخیص این شهادت بر عهده دادگاه است.دادرس اجباری به تایید مفاد گواهی ندارد.

اقرار:

یکی دیگر از راههای اثبات نسب طفل اقرار است.

مطابق ماده۱۲۷۳ قانون مدنی:

قرار به نسب در صورتی صحیح است که اولا تحقق نسب بر حسب عادت و قانون ممکن باشد ثانیا کسی که به نسب او اقرار شده‌ تصدیق کند مگر در مورد صغیری که اقرار بر فرزندی او شده به شرط آن که منازعی در پیش نباشد.

ماده ۱۲ قانون ثبت احوال کشور در خصوص ثبت و لادت :

ولادت هر طفل در ایران اعم از اینکه پدر و مادر طفل ایرانی یا خارجی باشند باید به نماینده یا مأمور ثبت احوال اعلام شود و ولادت اطفال ایرانیان مقیم خارج از کشور به مأمور کنسولی ایران در محل اقامت و اگر نباشد به نزدیکترین مامور کنسولی و یا سازمان ثبت احوال کشور اعلام می شود.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:ازدواج و طلاق ایرانیان مقیم خارج از کشور

متقاضی شناسنامه نوزاد :

 1. پدر یا جد پدری با ارائه شناسنامه.
 2. مادر در صورتی که ازدواج او قانونا” به ثبت رسیده باشد.
 3. وصی یا قیم یا امین با ارائه مدارک ذیربط.
 4. متصدی یا نماینده موسسه ای که طفل به آنجا سپرده شده است.
 5. صاحب واقعه که سن او ۱۸ سال تمام به بالا باشد.

  مدارک مورد نیاز اثبات نسب طفل:

 1. اصل شناسنامه پدر و مادر.
 2. گواهی ولادت صادره توسط پزشک یا ماما.
 3. فیش بانکی طبق تعرفه جاری.
 4. حضور یکی از والدین یا جد پدری و چنانچه ازدواج پدر و مادر طفل به ثبت نرسیده باشد اعلام ولادت و امضاء اسناد متفقاً به عهده پدر و مادر خواهد بود.

عکس تزیینی اثبات نسب

اثبات نسب بین والدین و فرزند:

اثبات نسب پدر از طرف همسر :

در این نوع اثبات طرف دعوا مادر طفل است که تحقق شرایط اماره فراش مورد اختلاف است و پدر زوجیت را در زمان انعقاد نطفه منکر است این نوع دعاوی زمانی مطرح می شود و بیشتر شایع است یا به دلیل عدم ثبت نکاح است به ویژه عقد موقت که امروزه مردان بدون ثبت آن ازدواج موقت می کنند یا عدم تنظیم عقد نامه رسمی است که مدتها بعد از وقوع نکاح است.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:شروط ضمن عقد نکاح

اثبات نسب پدر از سوی فرزند :

در این مورد به دلیل اینکه طفل توانایی و صلاحیت اقامه دعوی راندارد دعوی از طرف مادر مطرح می شود  ولی چنانچه از سن صغر خارج و کبیر شود میتواند دعوی اثبات نسب علیه مرد اقامه و مدعی رابطه نسبی با او شود که مادر در این مورد خواهان دعوی است و به واسطه شهود اثبات خواهد شد .

اثبات نسب پدری از سوی پدر :

در صورتی که پدر ادعای ابوت بر طفل صغیر را داشته باشد صرق اقرار وی کافی است اما اگر بالغ باشد علاوه بر اقرار نیاز به تصدیق خوانده نیز خواهد بود.

اثبات نسب مادری :

از سوی فرزند:

در این مورد اختلاف دیده نمیشود بلکه در حد تصحیح یا تکمیل شناسایی است که با اقرار طرفین ثابت می شود.

از سوی پدر :

پدر ولایتا از سوی فرزند دعوای اثبات نسب مادری اقامه می کند که باید ابتدا رابطه زوجیت اثبات شود که بیشتر در عقد موقت پیش می آید خواهان باید ضمن اثبات زوجیت خود با خوانده بارداری در این دوران و تولد طفل از بطن خوانده را به اثبات برساند.

اثبات نسب مادری از سوی مادر:

ایتدا زن باید ضمن اثبات رابطه زوجیت با پدر و تولد طفل در زمان زوجیت یا تا ۱۰ ماه پس از انحلال نکاح ابستنی و زایمان خود و این که طفل متولد از او را نیز اثبات کند که برای اثبات می تواند به اقرار و شهادت شهود سند اثبات کند و نیازی به ازمایش ژنتیکی نخواهد داشت .

دادگاه صالح در اثبات نسب طفل:

در قانون حمایت خانواده قانون گذار اثبات نسب را در صلاحیت دادگاه خانواده می داند.

گروه وکلای حکمت:

متشکل از چندین وکیل متخصص با تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت در امور ازدواج و طلاق و اثبات نسب طفل برای افراد فراهم نموده است .

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند.

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

عکس حق شفعه

قانون گذار بر مبنای حقوقی که هر فرد خواهد داشت ضمانت اجرایی مقرر کرده است و از اختیارات هر مالکی این است که هر صاحب مالی می تواند با هرکس و با هر مبلغی مال خود را معامله کند و هیچ کس نمی تواند مالی را از تصرف مالک خارج کند مگر به حکم قانون ولی شاید شما کمتر با واژه حق شفعه آشنا باشید و حتی ندانید که حق شفغه یک استثنایی است که می توان مال را حتی بدون رضایت مالک آن از تصرف وی خارج کرد .

در تعریفی از حق شفعه ابتدا باید بدانید حق چیست و در صورت تعرض به آن چه ضمانت اجرایی قانون گذار بر آن مقرر شده است حق شفعه از حقوقی است که شاید به نوعی اکثر افراد از آن بی اطلاع باشند و در جامعه زیاد از آن استفاده نمیشود ما در این مقاله مختصر و  به شما خواهیم گفت در املاک خود می توانید از حقی به عنوان حق شفعه بر خوردار شوید.

حق چیست؟

در زبان حقوقی حق به سلطه و اختیاری تعبیر می شود که در یک جامعه معین برای یک انسان در برابر انسان دیگر یا  برای یک انسان در برابر اشیاء به رسمیت شناخته می شود مثلا حق مالکیت یک شخص یر یک ملک و لی اعمال این حق نباید به گونه ای باشد که موجب متضرر شدن شخص دیگری شود به گونه ای که در قانون اساسی قانون گذارمی گوید هیچ کس نمیتواند اعمال حق خویش را وسیله اضرار به غیر یا تجاوز به منافع عمومی قرار دهد .

حق شفعه چیست؟

حق شفعه در زبان بسیار ساده باید گفت حقی است که زمانی ۲ شخص در یک مال غرمنقول مانند ملک با هم شریک می باشند و دیگری سهم خود را می فروشد  و بر اساس این انتقال شریک دیگری مستحق حقی خواهد شد که به حق شفعه نام گذاری شده است.

این حق دارای شرایطی است که در این مختصر توضیح خواهیم داد.

حق شفعه در قانون چگونه است :

بر اساس ماده ۸۰۸ قانون مدنی:

حق شفعه زمانی محقق می شود که مال غیر منقول قابل تقسیمی بین دو نفر مشترک باشد و یکی از دو شریک حصه خود را به قصد بیع به شخص ثالث منتثل کند و شریک دیگر حق دارد قیمتی را که مشتری داده است به او بدهد و حصه مبیعه را تملک کند حق مزبور را حق شفعه و صاحب حق را شفیع گویند.

شرایط اعمال حق شفعه :

۱)مال غیر منقول باشد مانند ملک

۲) شرکت به حالت مشاع باشد

۳) مال غیر منقول قابل تقسیم باشد

۴) شرکت در مال بین ۲ نفر باشد

۵) معامله شریک باید به قصد فروش و مالک کردن دیگری باشد

۶) زمانی که شریک می خواهد حق شفعه خود را اعمال کند باید همان مبلغی را که مشتری به شریک داده به او بدهد نه کمتر و نه بیشتر از آن

عکس حق شفعه

 حق شفعه آپارتمان :

اصل ایجاد و اعمال حق شفع بر مال غیر منقول ذاتی است که در معنای ساده تر همان زمینی است که بدون بنا است .

بنابراین اگر زمینی به شخصی تعلق داشته باشد و بنای ساخته شده روی زمین متعلق و مشترک بین دو شریک دیگر باشد اگر یکی از شرکا مال خود بفروشد برای شریک  دیگر حق شفعه ای نیست اما آپارتمانها یی که بر روی زمین مشاع ساخته می شود چون در راه عبور و یا مجری مشترک هستند حق شفعه ایجاد خواهد شد.

بنابراین هرگاه معامله راجع به اعیان و بدون زمین باشد حق شفعه وجود نخواهد داشت مثلا ساختمانی که بدون زمین فروخته می شود و اگر در زمینی که بین چند نفر مشاع است فروخته شود حق شفعه ایجاد می شود.

ایجاد حق شفعه در راه عبور یا مجرای آب مشترک :

در اعمال حق شفعه ۲ شریک باید در ملک با هم شریک باشند تا با فروش یکی از شرکا شریک دیگر دارای این حق شود ولی در یک مورد قانون گذار زمانی که ملک ۲ نفر در راه عبور یا مجری آب با هم مشترک هستند و یکی از مالکین زمین خود را با آن راه عبور یا مجری آب مشترک بفروشد شریک دیگر حق شفعه خواهد داشت اگرچه در ملک شریک نباشد

فسخ معامله و آثار آن بر حق شفعه :

از آنجا که حق فسخ آثاری دارد و این آثار به آینده باز می گردد و نسبت به اعمالی که در گذشته اتفاق افتاده اثری نخواهد داشت بنابراین

به موجب قانون مدنی اگر شریک سهم خود را بفروشد و در معامله حق فسخ برای خود قرار دهد این حق فسخ مانع از ایجاد حق برای شریک دیگر نخواهد شد هرچند در حقوق کنونی معامله دارای حق فسخ چون مالکیت متزلزل است حق شفعه ای در آن نخواهد بود.

اجرای حق شفعه بر قسمتی از مال :

شریک نمیتواند حق شفعه را فقط نسبت به قسمتی اجرا کند بنابراین یا کلا باید از آن صرف نظر کن یا تمام آن مال را مطالبه و وجه یا ثمن قراردادی را به مشتری تحویل دهد.

بطلان معاملات با اجرای حق شفعه :

اگر شریک ملک خود را بفروشد و مشتری بعد از معامله ملک خود را انتقال دهد و پس از ان شریک بخواهد حق شفعه خود را اجرا کند تمامی معاملاتی که مشتری انجام داده است باطل می شود.

اقاله عقد و آثار آن  :

اگر شریک ملک خود را بفروشد و پس از مدتی شریک و خریدار معامله خود را با اقاله به هم زنند حق شفعه شریک که در حین معامله برای شریک دیگر ایجاد شده است با این اقاله از بین نخواهد رفت.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:برای اقاله قرارداد ملکی چه باید کنیم ؟

پس از آنکه شریک به اخذ به شفعه استناد کرد چه کسی مشئول بازگرداندم مال به شفیع یا شریک است :

بعد از اخذ به شفعه اگر مال به تصرف مشتری داده شده باشد مشتری با اخذ به شفعه مسئول و ضامن در بازگرداندن و یا پس دادن مال به شریک است و اگر هنوز به تصرف وی داده نشده شریک یا شفیع می تواند به شریک دیگر خود رجوع کند و حتی حکم خلع ید وی را بخواهد

اگر وجوه پرداختی به خریدار توسط شریک ، پول دیگری باشد:

در این صورت اعمال حق شفعه شریک با پولی که متعلق به دیگری است باطل است و شفیع یا شریک موظف است که مال را برگرداند.

فوری بودن حق شفعه :

فوری بودن حق شفعه یعنی شریک باید به محض آگاه شدن از وقوع بیع حق خود را اعمال کند مطابق قانون مدنی هر کسی آگاه به قانون است و جهل به ان مسموع نخواهد بود بنابراین عدم اگاهی از معامله و فوری بودن حق باید در مقام اثبات چیزی غیر از جهل به قانون باشد . همچنین تاخیری که در اعمال حق شفعه باعث اسقاط حق شفعه می شود تاخیری است که از نظر عرف اهمال و تقصیر محسوب شود .

فلسفه اخذ به شفعه :

تملک قهری مال است که این قائده استثنایی است بر اینکه هیچ کس نمیتواند مالی را از تصرف مالک خارج کند مگر به حکم قانون و همچنین قائده قابلیت  استناد عقد نسبت به ثالث.

گروه وکلای حکمت:

میتوانید برای آنکه بتوانید در زمان حق شفعه از مراجع قضایی اقدام کرده و به درستی از حق خود دفاع کنید با یک وکیل متخصص ملکی و یا مشاوره حقوقی مشورت کنید ما با شما هستیم و شما را برای رسیدن به حق خود هدایت خواهیم کرد.

ازدواج و طلاق ایرانیان خارج از کشور

 

ایرانیان مقیم خارج از کشور با مسائلی حقوقی متعددی روبرو هستند که یکی از این مسائل ازدواج و طلاق است که آثار حقوقی گوناگونی دارد به همین منظور ثبت آن هم حائز اهمیت است.

هموطنان خارج از کشور باید توجه ویژه ای به مسائل حقوقی بالاخص موارد مربوط به احوال شخصیه داشته باشند در غیر اینصورت تبعات و آثار حقوقی سوء ایی میتواند در برداشته باشد.

عکس ازدواج و طلاق

فهرست مطالب این مقاله >برای مطالعه روی عنوان دلخواه کلیک کنید

مراکز ثبت ازدواج و طلاق ایرانیان در خارج از کشور:

مطابق ماده ۳۱ قانون ثبت احوال ، حوزه‌های کنسولی نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به منزله دفاتر رسمی ثبت ازدواج و طلاق بوده و با اخذ مدارک لازم نسبت به ثبت اين دو واقعه در دفاتر مربوطه و همچنین شناسنامه‌های زن و شوهر اقدام خواهند كرد.

ازدواج مرد ایرانی با زن ایرانی یا ازدواج مرد ایرانی با زن خارجی:

برای ثبت ازدواج حضور زن و شوهر یا وکیل یا وکلای قانونی آنها در نمایندگی به همراه مدارک ذیل الزامی است.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:ازدواج مجدد مرد و شرایط ازدواج مجدد مردان{آپدیت شده}وکیل خانواده-گروه وکلای حکمت

مدارک لازم برای ثبت ازدواج ایرانیان مقیم خارج از کشور:

۱- تقاضانامه کتبی زوجین مبنی بر ثبت ازدواج آنها و درج آدرس و شماره تلفن

۲-اصل شناسنامه زن و شوهر

۳-گواهی ثبت ازدواج محلی صادره از مراجع ذیربط

۴-گواهی کتبی انجام عقد شرعی

۵-گواهی بهداشتی زوجین ( انجام آزمایشات مربوط به ازدواج، تالاسمی، هپاتیت و ایدز)

۶-اجازه نامه قانونی ولی زوجه (پدر) در صورتیکه برای بار اول ازدواج می‌کند، ضمنا در صورت فوت ولی، ارائه گواهی فوت الزامی است

۷- گواهی تجرد زن وشوهر(در صورتی که شناسنامه آنان المثنی باشد)

۸- هشت قطعه عکس (تمام رخ، بدون عینک و کلاه و رعایت شعائر اسلامی)

۹- در صورت درج طلاق در شناسنامه هریک از زوجین ارائه تصویر طلاقنامه

۱۰- پرداخت هزینه طبق تعرفه مربوطه

عکس طلاق توافقی

طلاق توافقی خانم و آقای ایرانی مقیم خارج از کشور:

اگر خانم و آقا ایرانی مقیم خارج از کشور باشند و مایل به جدایی مبنی بر طلاق توافقی باشند بدین صورت است که هر دو به سفارت یا کنسولگری یا دفتر حافظ منافع ایران در خارج از کشور مراجعه میکنند در بیشتر مواقع غیر حضوری انجام میشود.

به گونه ای که برای شخصی در ایران مثلا گروه وکلای حکمت وکالت در طلاق از طریق پست ارسال کنند تا وکیل مربوطه  از آن طریق و در اسرع وقت رای طلاق توافقی را از دادگاه خانواده اخذ و سپس در دفتر طلاق مربوطه ثبت رسمی کند. سپس مدارک (طلاق نامه و شناسنامه های مهر طلاق خورده) را برای خانم و آقای مقیم خارج از کشور که متقاضی بودند ارسال کند.

البته روش دیگری در این مورد وجود دارد و آن این که مستندا به ماده ۱۵ قانون حمایت خانواده زوجین از کنسولگری ایران نشانی و مشخصات مراکز یا اشخاص صلاحیت دار برای اجرای صیغه طلاق را اخذ کنند و پس از مراجعه و اخذ گواهی اجرای صیغه طلاق مجددا با درخواست کتبی ثبت طلاق به کنسولگری ایران بدهند.

اگر طلاق توافقی از دادگاه های خارج از کشور صادر شده باشد باید برای اجرای رای در داخل کشور ، تنفیذ رای از دادگاه های ایران اخذ شود که البته چون طلاق توافقی است راحت تر انجام میشود.

صدور رای طلاق یکطرفه از ناحیه خانم یا آقا از دادگاه های خارج از کشور:

اگر هریک از آقا یا خانم از دادگاه های خارج از کشور حکم طلاق بگیرند برای اجرای آن باید از دادگاه های ایران تنفیذ رای را اخذ کنند اما اگر گیرنده حکم طلاق از دادگاه خارج آقا باشد تنفیذ آن از دادگاه های ایران راحت تر انجام میگیرد اما اگر گیرنده حکم طلاق از دادگاه خارج خانم باشد مدرک طلاق خارجی‌در حد یک مدرک و دلیل بر نارضایتی از ادامه زناشویی می‌پذیرند، نه بیشتر. در این فرض، تنفیذ به سهولت میسر نمی‌شود.

نکته قابل توجه خانم های مقیم خارج از کشور برای طلاق:

اگر زن به اعتبار طلاق خارجی در خارج با مرد دیگری ازدواج کند ، بر پایه قوانین ایران ، مجرم شناخته میشود و اقدام او چند شوهری شناخته و در حکم زناست و مجازات آن سنگین است.

مراجعه خانم و آقای مقیم خارج از کشور به مراکز اسلامی برای اجرای صیغه طلاق:

در بعضی موارد آقا یا خانم بجای مراجعه به دادگاه صالح محل اقامت ، به مراكز اسلامی در کشور مربوطه مراجعه می‌كنند و صیغه طلاق شرعی جاری میشود كه در اینصورت طبق ماده واحده اصلاح مقررات مربوط به طلاق ، دفاتر رسمی طلاق ایران حق ثبت طلاق‌هایی كه گواهی عدم امكان سازش برای آنها صادر نشده است را ندارند. در غیر اینصورت ، سردفتر دفتر مربوطه متخلف و مطابق قوانین با وی برخورد میشود.

شیوه صحیح مراجعه خانم و آقا به مراکز اسلامی برای اجرای صیغه طلاق ایرانیان مقیم خارج ازکشور:

یکی دیگر از موارد این است که زوجین مقیم خارج از كشور با توافق به دادگاه خارجی مراجعه میکنند و حكم طلاق از دادگاه خارجی صادر می‌شود و زوجین به یكی از مراكز اسلامی مراجعه کرده ، صیغه طلاق شرعی جاری میشود و به اتفاق به كنسولگری ایران در آن كشور مراجعه می‌کنند و با ارایه گواهی جاری شدن صیغه طلاق شرعی و حكم صادره ، تقاضای ثبت طلاق در دفتر كنسولگری و اسناد سجلی خود را مطرح میكنند.

 امتناع خانم یا آقا از حضور در نمایندگی های ایران برای ثبت طلاق:

چنانچه خانم یا آقا متقاضی ثبت طلاق بوده و یکی از طرفین از حضور در نمایندگی امتناع كند ضمن اخذ درخواست كتبی و روئیت حكم قطعی طلاق صادره از دادگاه كشور مربوطه و گواهی جاری شدن صیغه طلاق شرعی از سوی یكی از مراجع قابل قبول نمایندگی ،با ابلاغ مراتب به فرد غایب و رعایت مهلت قانونی (یك ماه) و عدم دریافت اعتراض از سوی شخص غایب نسبت به ثبت واقعه طلاق اقدام و موضوع از طرف نمایندگی به اطلاع شخص غایب خواهد رسید.

نکته:

مأمورین کنسولی ایران در خارج از کشور باید نسبت به ایرانیان مقیم حوزه مأموریت خود وظایفی را که به موجب قوانین و نظامات جاریه به عهده دوایر سجل احوال مقرر است، انجام دهند.

۲ سوال رایج در ارتباط با تقاضای طلاق از سوی هر یک از زن و شوهر مقیم خارج از کشور از دادگاه های ایران؟

۱-اگر خانم مقیم خارج از کشور متقاضی برای طلاق باشد اما آقا با طلاق موافق نباشد چه مقیم خارج از کشور باشد چه نه چگونه است؟

در این مواقع خانم  میتواند با ارسال وکالت در طلاق برای وکیل دادگستری مقیم ایران و همراه با ارائه دلیل طلاق مثل یکی از موارد دوازده گانه شروط ضمن عقد یا عسر و حرج از دادگاه خانواده تقاضای طلاق یکطرفه از جانب خانم را تقدیم نماید.

همچنین خانم میتواند در کشور محل اقامت تقاضای طلاق کند ولی باید این را بداند که رای دادگاه خارجی فقط در صورتی در ایران معتبر است که مطابق قوانین ایران باشد و بعد تنفیذ رای دادگاه خارجی را از ایران انجام دهد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:استرداد جهیزیه و نکات قانونی آن |آپدیت شده |استرداد جهیزیه با سیاهه،بدون سیاهه|وکیل خانوادگی

۲- اگر آقا مقیم خارج از کشور متقاضی برای طلاق باشد اما خانم با طلاق موافق نباشد چه مقیم خارج از کشور باشد و چه نه چگونه است؟

آقا میتواند با ارسال وکالت طلاق از کشور محل اقامت برای یکی از وکلای دادگستری مقیم ایران دادخواست طلاق از طرف آقا را ثبت نماید یا اگر خانم مقیم خارج از کشور است به دادگاه محل اقامت خود مراجعه نماید و رای طلاق یکطرفه را اخذ نماید و سپس دادخواست تنفیذ رای طلاق را تقدیم دادگاه مربوطه نماید.

ماده ۱۵ قانون حمایت خانواده ایران:

لازم به ذکر است قانون حمایت خانواده مطابق ماده فوق الذکر این اجازه را به ایرانیان مقیم خارج از کشور داده است تا دعاوی و امور خانوادگی خود را در دادگاه های و مراجع صالح محل کشور اقامت خود طرح نمایند که البته لازم است آن حکم صادره شده در ایران هم مورد تنفیذ قرار گیرند.

ماده ۱۵ قانون حمایت خانواده اجازه داده است زوج یا زوجین مقیم خارج از کشور با شرایطی میتواند درخواست طلاق را برای ثبت به سفارت ایران تقدیم کنند.

در صورت درخواست طلاق یکطرفه از ناحیه آقای مقیم خارج از کشور تکلیف حقوق مالی خانم چه میشود؟

در این مواقع خانم میتواند برای مطالبه حقوق قانونی خود به دادگاه های ایران مراجعه و دادخواست مربوطه را تقدیم نماید.

عکس مرجع صالح برای طلاق

دادگاه صالح ایران برای رسیدگی به ازدواج و طلاق خانم یا آقای مقیم خارج از کشور:

ماده ۱۴ قانون حمایت از خانواده مقرر کرده است:

که هرگاه یکی از زوجین مقیم خارج از کشور باشد، دادگاه محل اقامت طرفی که در ایران اقامت دارد برای رسیدگی صالح است.

حال در نظر بگیرید زوجین مقیم خارج از کشور هستند اما یکی از آنان به طور موقت در ایران سکونت دارد در اینجا دادگاه محل سکونت فرد ساکن در ایران و اگر هر دو در ایران سکونت موقت داشته باشند، دادگاه محل سکونت موقت زوجه برای رسیدگی صالح است.

گاهی نیز پیش می‌آید که هیچ یک از زوجین در ایران سکونت ندارد در این زمان نیز دادگاه شهرستان تهران صلاحیت رسیدگی به دعوای آنان را دارد، مگر آنکه زوجین برای اقامه دعوا در محل دیگر توافق کنند. البته برابر قوانین کشور ما دادگاه‌های داخلی باید صلاحیت آن دادگاه را احراز کنند.

نمونه دادخواست تنفیذ طلاق ایرانیان مقیم خارج از کشور:

 

مشخصات طرفيننامنام خانوادگىنام پدرشغل 

محل اقامت

شهر – خيابان -كوچه –  شماره –پلاك

خواهان     
خوانده     
وكيل يا نماينده قانونى     
تعيين خواسته وبهاي آنتنفيذ طلاق منعقده در كشور …….. وثبت رسمي واجرای آن در ايران به انضمام كليه خسارات قانوني
دلايل ومنضمات دادخواستكپي مصدق:۱- عقدنامه، ۲-حكم طلاق،۳-دادنامة شمارة…….. صادره از…….. ،۴-ترجمة رسمی دادنامة مذکور
رياست محترم دادگاه خانواده

باسلام احتراماً به استحضار مي رساند:

اينجانب با خوانده به استناد كپي مصدق عقدنامه شماره ……. مورخ   /    /    عقد ازدواج دائمي در دفترخانه …………  منعقد كرده ايم.

نظر به عدم حصول توافق اخلاقي در ادامه و استمرار زندگي مشترك در نهايت موفق به اخذ حكم طلاق به شماره …….. از……  كشور ……..گرديديم فلذا به استناد حكم يادشده (كپي وترجمة مصدق ضميمه) مستنداً به مادة ۹۷۲ قانون مدنی تنفيذ حكم طلاق صادره و اجراي صيغه طلاق و ثبت رسمي آن در يكي از دفاتر اسناد رسمي مورد استدعاست.

محل امضاء – مهر – انگشت

 

 

 

گروه وکلای حکمت: 

متشکل از چندین وکیل متخصص با تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت در امور ازدواج و طلاق برای افراد فراهم نموده است .

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند.

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

عکس شرط ضمن عقد

در زندگی هر انسانی برای انجام امور روزمره خود ممکن است قراردادی را منعقد کرده باشد از جمله خرید و فروش ملک یا اجاره املاک و هبه اموال یا حتی نکاح بنابراین ممکن است در تنظیم قرارداد خود با شرط ضمن عقد نیز برخورد کرده باشید.

ما در این مختصر در مورد شرط ضمن عقد برای شما توضیح خواهیم داد و اینکه چه شروطی دارای بار حقوقی است و یا باطل است

در تمامی عقود می توانید شروط ضمن عقد مقرر کنید که عقد نکاح نیز نمی تواند از  آن دسته عقود  استثنا باشد بنابراین زوجین می توانند ضمن عقد نکاح با توافق یکدیگر شروطی مقرر کنند و از طرفی قانون گذارنیز ضمن سند نکاح شروطی را برای طرفین مقرر کرده است.

که در زمان انعقاد عقد نکاح بهتر است با یک وکیل متخصص در امور قراردادها و همچنین امور خانواده مشورت کامل داشته باشید :

شروط ضمن عقد چیست؟

علاوه بر عقودی که قانون گذار در قانون تصریح کرده و قواعد خاصی بر آن در نظر گرفته است  طرفین می توانند آزادانه بر مبنای اراده خود اموری را با توافق یکدیگر در عقد قرار دهند که این توافق به شروط ضمن عقد نام گرفته اند ولی این آزادی اراده نباید به گونه ای باشه که به نظم عمومی مخالف باشد.

عکس شروط ضمن عقد

شروط صحیح ضمن عقد :

قانون گذار مطابق قانون شروطی که صحیح است نام برده است از جمله آنکه اگر طرفین شرطی قرار داده اند شخصی که باید اجرای تعهد کند بتواند آن را انجام دهد و یا موضوع آن مشروع باشد و مخالف نظم عمومی نباشد همچنین دارای نفع و فایده باشد .

شروط باطل ضمن عقد نکاح:

شروطی که مطابق قانون انجام آن غیر مقدور باشد و شرطی که در آن نفع و فایده ای نباشد و یا نامشروع باشد از نظر قانون گذار باطل است.

موضوع شرط و انواع شرط ضمن عقد نکاح :

شرط فعل :

موضوع شرط همانند یک عقد می تواند انجام یک عمل یا ترک یک عمل باشد که در قانون به عنوان شرط فعل می باشد که طرفین می توانند این شرط را برای خودشان یا بر شخص ثالثی قرار دهند.

شروطی که باطل هستند و باعث باطل شدن عقد نیز می شوند :

هرعقدی دارای یک آثار حقوقی است مثل عقد بیع که آثار آن انتقال مالکیت یک ملک باشد در نتیجه اگر شرطی شود با این مضمون که مثلا مالکیت منتقل نشود شرط باطل و باعث بطلان عقد خواهد شد این قاعده در عقد نکاح نیز جاری است به گونه ای که طرفین شرط کنند که زوجیت محقق نشود.

شرط صفت :

شرط صفت یعنی شرطی که طرفین راجع به کمیت و یا کیفیت مورد معامله می کنند مثلا این مال را می خرم به شرط این که ۳۰۰ کیلو باشد و در مورد کیفیت باید جنس و وصف مال را تعیین کند مانند برنج طارم مشهد این قاعده در عقد نکاح اینگونه است که شرط صفت در موقعیت اجتماعی و یا جسمی مرد یا زن قرارداده می شود .

شرط نتیجه:

تحقق امری در خارج از عقد شرط می شود مثل دادن وکالت در عقد نکاح که به محض انعقاد عقد زن و کیل در طلاق خواهد شد.

با این توضیح مختصر روشن است که شروط ضمن عقد نکاح نیز همانند شروط ضمن عقود دیگر باید دارای همین شرایط باشد.

شروطی که طرفین قصد انجام آن را ضمن عقد نکاح دارند تعهداتی است که در حین ازدواج با توافق زوجین وارد در محتوی عقد یا سند نکاحیه خواهد شد یعنی با اراده و رضایت طرفین .

از آنجا که مطابق نظر قانون گذار و فقه اسلامی ازدواج قرارداد محسوب می شود و این قرارداد به محض انعقاد دارای حقوق و تکالیف برای طرفین خواهد شد از طرفی ممکن است زن از برخی حقوق مدنی و معنوی محروم گردد از جمله داشتن شغل که اگر منافی حیثیت خانواده نیز باشد مرد می تواند زن را منع کند حق سفر؛ ولایت بر فرزندان و جدایی از همسر ( طلق ) از طرف دیگر دارای حقوق مادی مانند مهریه و نفقه را خواهد شد.

از شروط ضمن عقد می توان در مواردی که زن از مسائلی محروم خواهد شد استفاده نمود و آثار حقوقی آن را تغییر داد مثلا طبق شرطی ضمن عقد مرد به زن خود حق طلاق یا جدایی بدهد این در صورتی است که در قانون حق طلاق برای زن مقرر شده است .

در سند نکاح تعدادی شروط نیز گنجانده شده که باید در ضمن عقد آن شروط امضا شود تا قابلیت اجرایی داشته باشد و اگر بعضی شروط امضا نشود هیچ ضمانت اجرایی نخواهد داشت .

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:اجرت المثل اموال|محاسبه و مطالبه اجرت المثل| اجرت المثل اموال موروثی|وکیل دعاوی حقوقی

عکس شروط عقد

نمونه هایی از شروط ضمن عقد که طرفین می توانن در عقد نکاح ایجاد کنند :

طرفین عقد مطابق قانون می توانند هر شرطی که مخالف با مقتضای ذات عقد نباشد قرار دهند یا در ضمن عقد لازم دیگر مثلا شرط کنند هر گاه شوهر زن دیگر بگیرد یا در مدت معینی غلیب شود یا ترک انفاق کند یا بر علیه زن سوء قصد کند یا سوء رفتاری نماید که زندگی آنها با یکدیگر غیر قابل تحمل شود زن وکیل و وکیل در توکیل باشد که پس از اثبات تحقق شرط در محکمه نهایی خود را مطلقه سازد .

از آنجا که شرط ضمن عقد نباید با ذات عقد مخالف باشد بنابراین بعضی از فقها معتقدند فلسفه عقد ازدواج تشکیل خانواده و تمتع جنسی است در حالی که اجماع فقها بر این است که زن می تواند شرط عدم رابطه جنسی بگذارد و منع شرعی ندارد .

وجود شرط ضمن عقد در صورت توافق طرفین می تواند جایگزین قانون نیز باشد وراه حلی است که به زنان اجازه می دهد تا زمانی که قوانین اصلاح نشده اند از این شروط برای خلاءحقوقی خود استفاده نمایند و تا حدودی بتوانند از حق خود دفاع کنند.

از سال ۱۳۶۰ به بعد در سند ازدواج که از طرف اداره ثبت اسناد چاپ می شود شروطی به عنوان شرط ضمن عقد پیش بینی کرده است  و سر دفتر قبل از انعقاد عقد مکلف است صیغه عقد را برای زوجین قرائت کند.

 

شروط  مصرحه مندرج در عقد نکاح :

 1. ضمن عقد ازدواج زوج شرط نموده است که هرگاه طلاق به در خواست زوجه نباشد و طبق تشخیص دادگاه تقاضای طلاق ناشی از تخلف زن از وظایف همرداری یا سوء اخلاق و رفتار او نباشد زوج موظف است تا نصف دارایی موجود را که در ایام زناشویی با او به‌دست آورده یا معادل آن را طبق نظر دادگاه، بلاعوض به زوجه منتقل نماید

شرط وکالت در طلاق :

ضمن عقد نکاح، زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل غیر داد که در موارد مشروحه ذیل با رجوع به دادگاه و اخذ مجوز دادگاه پس از انتخاب نوع طلاق خود را مطلقه نماید و نیز به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل غیر داد تا در صورت بذل از طرف او قبول کند (یعنی اگر زن مهریه خود را ببخشد زن وکالت خواهد داشت این بخشش را به‌جای شوهرش قبول کند). این موارد عبارتند از:

الف ـ استنکاف شوهر از دادن نفقه به مدت ۶ ماه به هر عنوان و عدم امکان الزام او به تأدیه نفقه و همچنین در موردی که شوهر سایر حقوق واجبه زن را به مدت ۶ ماه ایفا نکند و اجبار او به ایفا هم ممکن نباشد.

ب ـ سوء رفتار یا سوء معاشرت زوج به حدی که ادامه زندگی را برای زوجه غیرقابل تحمل نماید.

ج ـ ابتلای زوج به امراض صعب‌العلاج به نحوی که دوام زناشویی برای زوجه مخاطره‌انگیز باشد.

د ـ جنون زوج در مواردی که فسخ نکاح شرعا ممکن نباشد. (منظور جنون ادواری است).

هـ ـ عدم رعایت دستور دادگاه در مورد منع اشتغال زوج به شغلی که طبق نظر دادگاه صالح، منافی با مصالح خانوادگی و حیثیت زوجه باشد مثلا زوج گدایی کند

و ـ محکومیت شوهر به حکم قطعی به مجازات ۵ سال حبس یا بیشتر یا به جزای نقدی که مجموعا منتهی به ۵ سال یا بیشتر بازداشت شود و حکم مجازات در حال اجرا باشد. در تمام این موارد، در صورتی حق طرح دعوای طلاق برای زن ایجاد می‌شود که حکم قطعی محکومیت شوهر صادر شود و مرد در زندان باشد.

ز ـ ابتلای زوج به هرگونه اعتیاد مضری که به تشخیص دادگاه به اساس زندگی خانوادگی خلل وارد آورد و ادامه زندگی را برای زوجه دشوار نماید.

ح ـ زوج، زندگی خانوادگی را بدون عذر موجه ترک کند (تشخیص ترک زندگی خانوادگی و تشخیص عذر موجه با دادگاه است) و یا ۶ ماه متوالی بدون عذر موجه از نظر دادگاه غیبت کند.

ط ـ محکومیت قطعی زوج در اثر ارتکاب جرم و اجرای هرگونه مجازات اعم از حد و تعزیر در اثر ارتکاب جرمی که مغایر با حیثیت خانوادگی و شؤون زوجه باشد. تشخیص این که مجازات مغایر با حیثیت خانوادگی است با توجه به وضع و موقعیت زوجه و عرف و موازین دیگر با دادگاه است.

ی ـ در صورتی که پس از گذشت ۵ سال، زوجه از شوهر خود به جهت عقیم بودن و یا عوارض جسمی دیگر صاحب فرزند نشود.

ک ـ در صورتی که زوج مفقودالاثر شود و ظرف ۶ ماه پس از مراجعه زوجه به دادگاه پیدا نشود.

هـ ـ زوج بدون رضایت زوجه همسر دیگری اختیار کند یا به تشخیص دادگاه بین همسران خود به عدالت رفتار ننماید.

ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی :

البته قابل ذکر است که شروط ضمن عقد نکاح از قانون حمایت خانواده سال ۵۳ نوشته شده است که در آن مواد شروط مربوط به تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش و اختیار همسر دوم توسط مرد گنجانده شده بود به طوری که با از اصلاح ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی اقدامی مفید و می توانست در رهایی زن از بسیاری عسر و حرج کمک کند منتها با اصلاحیه از این فایده کاسته شده است .

در صورتی که دوام زوجیت موجب عسر و حرج زوجه شود وی می تواند به حاکم شرع مراجعه و تقاضای طلاق کند چنانچه عسر و حرج در محکمه ثابت شود دادگاه می‌تواند زوج را اجبار به طلاق نماید و در صورتی که اجبار میسر نباشد زوجه به اذن حاکم شرع طلاق داده می‌شود.

مهمترین شروط ضمن عقد نکاح :

۱-وکالت در طلاق

۲-حق تحصیل

۳-حق اشتغال

۴-حق خروج از کشور

۵- حق حضانت فرزندان در صورت طلاق

۶-حق تعیین مسکن

لازم است بدانید تنظیم هر شرط و استفاده از الفاظ آن برای آنکه  تغییری در مفهوم و حیطه اعمال شرط ایجاد کند یا حتی باعث باطل شدن آن نشود دارای تخصص و بار علمی می باشد که توسط یک وکیل متخصص خانواده و قراردادها می توانید ان را قبل از انعقاد عقد نکاح مقرر کنید.

ضمانت اجرا تخلف از شروط ضمن عقد نکاح :

شروط ضمن عقد نکاح از جمله تنصیف دارایی یک نهاد قراردادی است که بر اساس توافق طرفین ایجاد می شود  و چنانچه شوهر از قبول آن امتناع کند و یا ان را امضا نکند هیچ حقی برای زن ایجاد نمیشود و مسئولیتی برای شوهر نیز ایجاد نمیشود و لی با قبول هر شرط و امضای ذیل ان مرد متعهد به اجرا آن خواهد شد و در صورت تخلف از ان مسئول جبران خسارات وارده خواهد بود.

 

وکیل دادسرای ارشاد

یکی از دادسراهایی که به صورت ویژه به اعمال منافی عفت و روابط نامشروع رسیدگی میکند دادسرای ارشاد است.یکی از مهمترین موضوعاتی که باید در خصوص وکیل دادسرای ارشاد در نظر داشته باشید این است که:

بهترین وکیل دادسرای ارشاد چه کسی است؟

دادسرای ارشاد به چه موارد و پرونده هایی رسیدگی میکند؟

چه جرائمی در صلاحیت دادسرای ارشاد است؟

بهترین و مجرب ترین وکیل متخصص دادسرای ارشاد شخصی است که با تمام قوانین و مقررات کیفری آشنایی داشته باشد.

به دلیل اهمیتی که این موضوع دارد در این مقاله به بررسی وکیل دادسرای ارشاد میپردازیم و آن را با شما همراهان همیشگی به اشتراک میگذاریم .

دادسرای ارشاد تهران به چه موضوعاتی رسیدگی میکند:

۱-جرائم مربوط به تجهیزات و ادوات ماهواره

۲-خرید و فروش –انتشار-تکثیر محصولات سمعی و بصری مستهجن  مبتذل

۳-مشروبات الکلی و قاچاق آن

۴-ایجاد مزاحمت برای بانوان یا اطفال در معابر و انظار عمومی

۵-مراکز فساد و فحشا دائر کردن و مدیریت آن و ترغیب دیگران به فعالیت در این مراکز

۶-شرب خمر

۷-جرائم منافی عفت و اخلاق عمومی

۸-قمار و تمامی جرائم مرتبط با آن مانند تحصیل مال نامشروع و شرط بندی

۹-قاچاق انسان

۱۰-رانندگی در حالت مستی

۱۱-ساخت و نگهداری مشروبات الکلی

۱-مجازات های مرتبط با ماهواره:

طبق قانون وارد کردن، تولید کردن و توزیع تجهیزات ماهواره جرم می باشد و علاوه بر ضبط و مصادره اموال کشف شده، مرتکب به جریمه نقدی ده تا یکصد میلیون ریال محکوم خواهد شد.

استفاده کنندگان از ماهواره هم علاوه بر ضبط این تجهیزات به جریمه نقدی از یک میلیون تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد. همچنین حمل، نگهداری، نصب و تعمیر این تجهیزات نیز جریمه نقدی از یک تا پنج میلیون ریال را برای مرتکبان در پی خواهد داشت.

شما میتوانید از یک وکیل دادسرای ارشاد یاری بگیرید تا بتوانید در جرم خود تخفیف بگیرید.

۲-مجازات انتشار فیلمهای مبتذل و مستهجن:

قانون ۱۴ جرایم رایانه‌ای :

هرکس به وسیله سیستم‎های رایانه‎ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده محتویات مستهجن را تولید، ارسال، منتشر، توزیع یا معامله کند یا به قصد ارسال یا انتشار یا تجارت تولید یا ذخیره یا نگه داری کند، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

جهت مشاوره با وکیل دادسرای ارشاد با ما در ارتباط باشید.

۳-مجازات قاچاق مشروبات الکلی:

ماده ۷۰۳ قانون مجازات اسلامی:

وارد نمودن مشروبات الکلی به کشور قاچاق محسوب می گردد و واردکننده صرف نظر از میزان آن به شش ماه تا پنج سال حبس و تا هفتادوچهار(۷۴) ضربه شلاق و نیز پرداخت جزای نقدی به میزان ده برابر ارزش عرفی(تجاری) کالای یادشده محکوم می شود. رسیدگی به این جرم در صلاحیت محاکم عمومی است.

تبصره ۱:

درخصوص مواد (۷۰۲) و (۷۰۳)، هرگاه مشروبات الکلی مکشوفه به میزان بیش از بیست لیتر باشد، وسایلی که برای حمل آن مورد استفاده قرار می گیرد چنانچه با اطلاع مالک باشد به نفع دولت ضبط خواهد شد در غیر این صورت مرتکب به پرداخت معادل قیمت وسیله نقلیه نیز محکوم خواهد شد.

آلات و ادواتی که جهت ساخت یا تسهیل ارتکاب جرائم موضوع مواد مذکور مورد استفاده قرار می گیرد و وجوه حاصله از معاملات مربوط به نفع دولت ضبط خواهد شد.

تبصره ۲:

هرگاه کارکنان دولت یا شرکتهای دولتی و شرکتها یا موسسات وابسته به دولت، شوراها، شهرداریها یا نهادهای انقلاب اسلامی و به طور کلی قوای سه گانه و همچنین اعضاء نیروهای مسلح و ماموران به خدمات عمومی در جرائم موضوع مواد(۷۰۲)و(۷۰۳) مباشرت، معاونت یا مشارکت نمایند علاوه بر تحمل مجازاتهای مقرر، به انفصال موقت از یک سال تا پنج سال از خدمات دولتی محکوم خواهند شد.

تبصره ۳:

دادگاه نمی تواند تحت هیچ شرایطی حکم به تعلیق اجراء مجازات مقرر در مواد (۷۰۲) و (۷۰۳) صادر نماید.

حضور وکیل دادسرای ارشاد به همراه متهم میتواند متهم را یا حق قانونی خود اشنا کند تا از ضایع شدن حق وی خودداری شود.

جرم مزاحمت خیابانی

۴-مجازات مزاحمت برای بانوان و اطفال در معابر و انظار عمومی در قانون:

۱-برای اینکه این عمل دقیقا مصداق جرم «مزاحمت برای بانوان و اطفال» تلقی شود، باید اماکن عمومی باشد.

۲-معابر، عبارت است از محل‌هایی است که رفت و آمد در آنها در همه اوقات شبانه‌ روز برای عموم مردم آزاد است.

۳-حضور داشتن یا نداشتن شهود برای تحقق جرم در این معابر شرط نیست.

جرم مزاحمت برای بانوان به ۲ روش قابل تحقق است:

۱-ایجاد مزاحمت‌ و تعرض نسبت به اطفال و بانوان در معابر یا اماکن عمومی

۲ -ارتکاب عمل توهین‌آمیز در یکی از این دو محل نسبت به اشخاص مذکور

که مجازات آن در قانون اینطور آمده است:

 • حبس: از ۲ تا ۶ ماه
 • شلاق: تا ۷۴ ضربه

۵-مجازات دایر کردن مرکز فساد و فحشا:

مرکز فساد و فحشا به جایی گفته میشود که در آن شرایط و امکانات انجام و گسترش اعمال ضد عفت و اخلاق عمومی فراهم باشد.

مطابق قانون ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی:

افراد ذیل به حبس از یک تا ده سال محکوم می‌شوند و در مورد بند الف علاوه بر مجازات مقرر، محل مربوطه به طور موقت با نظر دادگاه بسته خواهد شد:

الف – کسی که مرکز فساد و یا فحشاء را دایر یا اداره کند.

ب – کسی که مردم را به فساد یا فحشاء تشویق نموده یا موجبات آن را فراهم نماید.

هرشخصی در این اماکن فعالیت داشته باشد و اداره آن را عهده دار باشد مجرم محسوب و محکوم به مجازات است.

برای بهره مندی از مشاوره تخصصی توسط وکیل دادسرای ارشاد می توانید با گروه وکلای حکمت که در این حوزه تخصص دارند در ارتباط باشید ..

6-مجازات شرب خمر در قانون مجازات اسلامی

۶-مجازات شرب خمر در قانون مجازات اسلامی:

مطابق ماده ۲۶۴ قانون مجازات اسلامی:

مصرف مسکر از قبیل خوردن، تزریق و تدخین آن کم باشد یا زیاد، جامد باشد یا مایع، مست کند یا نکند، خالص باشد یا مخلوط به گونه ای که آن را از مسکر بودن خارج نکند، موجب حد است.
تبصره- خوردن فقاع (آب جو مسکر) موجب حد است هرچند مستی نیاورد.

و مطابق ماده ۲۶۵ قانون مجازات اسلامی:

حد مصرف مسکر، هشتاد ضربه شلاق است.

۷-اعمال منافی عفت چیست؟- مجازات آن مطابق قانون ایران چگونه است؟ دادگاه صالح آن؟

اعمالی در قانون مجازات ایران تعریف شده است که بر خلاف اخلاق و عفت عمومی است و مجازات سنگینی برای آن در نظر گرفته شده است.

منظور از جرائم منافی عفت در این قانون، جرائم جنسی حدی، همچنین جرائم رابطه نامشروع تعزیری مانند تقبیل و مضاجعه است که برای رسیدگی به این قبیل جرایم گاهی نیاز به شکایت شاکی خصوصی نیست و از طریق گزارش ضابطین دادگستری و اعلام دادستان نیست.

مجازات قانونی این قبیل جرائم میتواند تا ۹۹ ضربه شلاق تعزیری و یا دیگر مجازات سالب حیات از قیبل رجم ، سنگسار و… باشد.

اگر شاکی مدعی رابطه نامشروع جنسی و جسمانی از قبیل بوسیدن، در آغوش گرفتن و … باشد مستقیما در دادگاه و بدون انجام تحقیقات مقدماتی در دادسرا رسیدگی می شود.

ولی اگر مدعی رابطه نامشروع غیر جسمانی از طریق پیامک، تلگرام و امثالهم باشد در صلاحیت دادسرای عمومی است و مثل سایر جرایم از طریق دادسرا می بایستی شکایت کرد و پیگیری انجام شود.

۸-مجازات قمار و شرط بندی در قانون:

طبق قانون مدنی قمار و شرط بندی حرام شمرده شده است.

مطابق با ماده ۷۰۵ قانون مجازات اسلامی:

قماربازی با هر وسیله‌ای ممنوع است و مرتکبان آن به یک تا شش ماه حبس یا ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده و در صورت تجاهر(یعنی اصرار و تکرار جرم) به قماربازی به هر دو مجازات محکوم می‌شوند.

البته شرط خاص برای تحقق این جرم قصد برد و باخت است؛ یعنی سوء نیتی مبنی بر قصد برد و باخت باید وجود داشته باشد. اما اگر قصد برد و باختی وجود نداشته باشد مرتکب این عمل مجرم نیست.

۹-مجازات قاچاق انسان مطابق قانون مبارزه با قاچاق انسان:

‌ قاچاق انسان عبارتست از:

‌الف – خارج یا واردساختن و یا ترانزیت مجاز یا غیرمجاز فرد یا افراد از مرزهای‌کشور با اجبار و اکراه یا تهدید یا خدعه و نیرنگ و یا با سوء استفاده از قدرت یا موقعیت‌خود یا سوء استفاده از وضعیت فرد یا افراد یادشده، به قصد فحشاء یابرداشت اعضاء و‌جوارح، بردگی و ازدواج.

ب – تحویل گرفتن یا انتقال دادن یا مخفی نمودن یا فراهم ساختن موجبات اخفاء‌فرد یا افراد موضوع بند (‌الف) این ماده پس از عبور از مرز با همان مقصود.

ماده ۳ :

چنانچه عمل مرتکب «قاچاق انسان» از مصادیق مندرج در قانون مجازات اسلامی باشد مطابق مجازات‌های مقرر در قانون یادشده و در غیراین صورت به حبس از دو تا ده سال و پرداخت جزای نقدی معادل دوبرابر وجوه یا اموال حاصل از بزه یا وجوه و اموالی که از طرف بزه دیده یا شخص ثالث وعده پرداخت آن به مرتکب داده شده است، محکوم می‌شود.

تبصره ۱ :

چنانچه فرد قاچاق شده کمتر از هجده سال تمام داشته باشد و عمل ارتکابی از مصادیق محاربه و افساد فی الارض نباشد، مرتکب به حداکثر مجازات مقرر در این ماده محکوم می‌شود.

تبصره ۲:

کسی که شروع به ارتکاب جرائم موضوع این قانون نماید لیکن نتیجه منظور بدون اراده وی محقق نگردد، به شش ماه تا دو سال حبس محکوم می‌گردد.

تبصره ۳ :

مجازات معاونت در جرم «قاچاق انسان» به میزان دو تا پنج سال حبس حسب مورد و نیز جزای نقدی معادل وجوه یا اموال حاصل از بزه یا وجوه و اموالی که از طرف بزه دیده یا شخص ثالث وعده پرداخت آن به مرتکب داده شده است، خواهد بود.

چنانچه فرد قاچاق شده کمتر از هجده سال تمام داشته باشد و عمل ارتکابی از مصادیق محاربه و افساد فی الارض نباشد، مرتکب به حداکثر مجازات مقرر در این ماده محکوم می‌شود

ماده ۴ :

هرگاه کارکنان دولت یا موسسات، شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به دولت و نیرو‌های مسلح یا موسسات و نهاد‌های عمومی غیردولتی یا نهاد‌های انقلاب اسلامی یا به طور کلی کارکنان قوای سه گانه به نحوی از انحاء در جرائم موضوع این قانون دخالت داشته باشند، علاوه بر مجازات‌های مقرر در این قانون، باتوجه به نقش مجرم به انفصال موقت یا دائم از خدمات محکوم خواهند شد.

ماده ۵ :

چنانچه موسسات و شرکت‌های خصوصی به قصد ارتکاب جرائم موضوع این قانون، ولو بانام و عنوان دیگری تشکیل شده باشند، علاوه بر اعمال مجازات‌های مقرر، پروانه فعالیت یا مجوز مربوط ابطال و موسسه و شرکت به دستور مقام قضائی تعطیل خواهد گردید.

ماده ۶ :

چنانچه «قاچاق انسان» توام با ارتکاب جرائم دیگری تحقق یابد، مرتکب یا مرتکبان علاوه بر مجازات مقرر در این قانون، به مجازات‌های مربوط به آن عناوین نیز محکوم خواهند شد.

ماده ۷ :

هرتبعه ایرانی که در خارج از قلمرو حاکمیت ایران مرتکب یکی از جرائم موضوع این قانون گردد، مشمول مقررات این قانون خواهد بود.

ماده ۸ :

تمامی اشیاء، اسباب و وسائط نقلیه‌ای که عالما و عامدا به امر «قاچاق انسان» اختصاص داده شده اند به نفع دولت ضبط خواهد شد.

برای رسیدن به حق واقعی خود از وکیل دادسرای ارشاد گروه وکلای حکمت استفاده کنید.

10-مجازات مصرف مشروبات الکلی در حین رانندگی

۱۰-مجازات مصرف مشروبات الکلی در حین رانندگی:

اگر مشروبات الکلی در حین رانندگی باشد مجازات آن ۸۰ ضربه شلاق است و گواهینامه را ضبط کرده و به مدت ۶ ماه از رانندگی محروم میشود و وسیله نقلیه به مدت ۲۱ روز توقیف میشود.که در دادسرای ارشاد انجام میشود .داشتن وکیل دادسرای ارشاد هیچ منعی نداردو افراد میتواند یک وکیل دادسرای ارشاد همراه خود داشته باشند.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:جرائم رایانه ای چیست؟قوانین مربوط به آن-نمونه شکواییه جرائم رایانه ای -کاملا کاربردی

جرم به همراه داشتن شیشه خالی مشروب چیست؟

به همراه داشتن شیشه خالی مشروب جرم محسوب نمیشود و فاقد مجازات است.

۱۱-مجازات جرم ساخت و نگهداری و مشروبات الکلی:

مطابق ماده ۷۰۲ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۵:

هرکس مشروبات الکلی را بسازد یا بخرد یا بفروشد یا در معرض فروش قراردهد یا حمل یا نگهداری کند یا در اختیار دیگری قراردهد به شش‌ماه تا یک‌سال حبس و تا هفتاد و چهار(۷۴) ضربه شلاق و نیز پرداخت جزای نقدی به میزان پنج برابر ارزش عرفی (تجاری) کالای یادشده محکوم می شود.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:۱۱ سوال رایج در مورد نصب دوربین مدار بسته کدامند؟

گروه وکلای حکمت:

جرایم در صلاحیت دادسرای ارشاد و دادگاه مربوطه آن ، بسیار مجازات سنگین و حتی محدود کننده حقوق اجتماعی را در بردارد پس بهتر است تا قبل از اینکه حکمی صادر شود و هنوز در مراحل رسیدگی باشد این قبیل پرونده ها به یک وکیل متخصص دادسرای ارشاد و مشاوره حقوقی متخصص به امور در صلاحیت دادسرای ارشاد سپرد تا پرونده شما عادلانه رسیدگی شود.

به همین منظور گروه وکلای حکمت با متشکل از وکلای دادگستری مجرب و متخصص آماده است تا این قبیل پرونده های شما را رسیدگی نماید تا نتیجه مطلوب را بدست آورید.

ازدواج مجدد مردان

سابقه چند همسری به قبل از اسلام بر می گردد که محدودیتی برای آن وجود نداشت و مردان تا هر تعدادی می توانستند همسر داشته باشند با آمدن اسلام ازدواج مردان محدود به چهار زن شد و اسلام با قید رعایت عدالت محدودیت جدیی برای مردان ایجاد کرد اگر چه در فقه اسلامی جز شرط عدالت شروطی دیگر برای مرد در نظر گرفته نشده اما در سال ۵۳ قانونگذار با تصویب ماده ای این موضوع را دگرگون و اصل را بر ممنوعیت ازدواج مجدد مردان نهاد مگر با احراز شروطی که مرد با تحقق آن شروط و اثبات در داگاه می تواند ازدواج مجدد نماید ما در این مختصر می خواهیم به سوالات شما در خصوص اینکه آیا برای ازدواج مجدد مرد اجازه زن اول لازم است و آیا جزء شروطی که قانون گذار گفته می باشد پاسخ دهیم .

ازدواج مجدد در قانون خانواده سال ۴۶:

با تصویب قانون حمایت خانواده سال ۱۳۴۶ قانون گذار ازدواج مجدد مرد را منوط به اجازه دادگاه کرده است که دادگاه با تحقیق از زن فعلی مرد و احراز تمکن مالی و اجرای عدالت به مرد اجازه ازدواج مجدد می دهد که اگر بدون اجازه دادگاه عمل شود برای مرد مجازات در پی خواهد داشت.

ماده ۱۴ قانون حمایت خانواده سال ۴۶ :

هرگاه مرد بخواهد با داشتن زن همسر دیگری اختیار نماید باید از دادگاه تحصیل اجازه کند. دادگاه وقتی اجازه اختیار همسر تازه خواهدداد که با انجام اقدامات ضروری و در صورت امکان تحقیق از زن فعلی توانایی مالی مرد و قدرت او را به اجرای عدالت احراز کرده باشد. هرگاه مردی‌بدون تحصیل اجازه از دادگاه مبادرت به ازدواج نماید به مجازات ۶ ماه تا ۲ سال حبس محکوم خواهد شد .

پیشنهاد میشود در مورد فسخ نکاح بیشتر بدانید:فسخ نکاح|موارد فسخ نکاح|آخرین قوانین فسخ نکاح|وکیل خانوادگی|گروه وکلای حکمت

قانون ازدواج مجدد مردان

قانون خانواده مصوب ۱۳۵۳:

قانون مدنی در مورد تعدد زوجات به طور اختصاصی اشاره ای نکرده است اما آن را به رسمیت شناخته است.
در سال ۵۳ قانون با تصویب قانون جدید حمایت خانواده قانون سال ۴۶ به طور کلی منسوخ اعلام شد که در این قانون ، قانون گذار ازدواج مجدد مرد را ممنوع و مشروط به شرایط ذیل نموده است که رضایت همسر اول یکی از شروط فوق اعلام شده است :

شرایط ازدواج مجدد مرد:

۱ – رضایت همسر اول.

۲ – عدم قدرت همسر اول به ایفای وظایف زناشویی.

۳ – عدم تمکین زن از شوهر.

۴ – ابتلاء زن به جنون یا امراض صعب‌العلاج.

۵ – محکومیت زن به حبس بیش از شش ماه.

۶ – ابتلاء زن به هر گونه اعتیاد مضر.

۷ – ترک زندگی خانوادگی از طرف زن.

۸ – عقیم بودن زن.

۹ – غایب مفقودالاثر شدن زن

در صورتی که مرد شرایط بند ۲ تا ۹ را نداشته باشد تنها راه ازدواج مجدد مرد رضایت هسر اول خواهد بود.
که باید دادخواستی به طرفیت همسر اول خود تنظیم کند و در آن خطاب به دادگاه دلایل خود را بیان کند تا زن نیز در جلسه دادرسی اماده و دفاعیات خود را مطرح کند در صورتی که زن مخالفت نماید و حاضر به تمکین و ایفای زناشوئی باشد دادگاه با ازدواج مجدد مخالفت خواهد کرد .

ازدواج مجدد مردان-مجازات دادگاه

مجازات عدم ثبت ازدواج مجدد بدون اذن دادگاه:

مطابق قانون سردفتران حق ندارند بدون اجازه دادگاه اقدام به ثبت ازدواج کنند و اگر سردفتری بر خلاف قانون اقدام کند به محرومیت از اشتغال به سر دفتری محکوم می شود .

مجازات مرد در ازدواج مجدد:

اگرچه ثبت واقعه ازدواج مجدد الزامی است و اگر مردی بدون ثبت در دفاتر رسمی ازدواج کند به جزای نقدی یا حبس محکوم خواهد شد به همین دلیل برای آنکه از این مجازات رهایی یابند اقدام به ازدواج موقت می کنند ولی همین ازدواج موقت راهی است.

برای حق طلاق زن ازدواج موقت بنا بر نظر فقها داخل در ممنوعیت ازدواج مجدد بیان شده است ولی قانون گذار تصریحی به آن ندارد و نظر به گفته حقوقدانان واژه همسر مطلق است و هم زن دائم و هم زن موقت را در بر خواهد گرفت.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:صیغه ۹۹ ساله -مهریه زن در صیغه ۹۹ ساله-احکام صیغه ۹۹ ساله در قانون-وکیل خانواده

قانون حمایت خانواده مصوب ۹۱:

عده ای گمان می کنند که با تصویب قانون ۹۱ قانون سال ۵۳ و شروط آن منسوخ است ولی قانون گذار تصریحی به نسخ آن نکرده است بنابراین همچنان ازدواج مجدد مرد مشوط به شروط قانونی است و قابل استناد است.

حقوق زن در ازدواج مجدد مرد :

درازدواج مجدد مرد برای زن ۲ حق ایجاد خواهد شد :
۱)اجرای عدالت توسط مرد
۲)حق طلاق برای زن
اجرای عدالت مرد به گونه ای است که اگر زن در صورت عسر و حرج در تمکن مالی موجبات طلاق وی فراهم خواهد شد.

ازدواج مجدد مرد و اعمال حق طلاق :

در صورتی که در عقد نامه شرط ازدواج مجدد با حق طلاق برای زن باشد :
اگر ازدواج مجدد مرد بدون رضایت همسر اول ولی با اذن دادگاه به دلیل تخلف زوجه از شرایط مقرر در قانون باشد زن نمیتواند از حق طلاق خود استفاده و خود را مطلقه سازد .

ازدواج مجدد در زمان عده :

ازدواج مجدد مرد اگر در زمان عده در طلاق رجعی باشد مشمول قوانین فعلی و مطالب فوق خواهد شد زیرا زن همچنان در حکم همسر وی خواهد بود پود.

و اگر در طلاق بائن که زن حکم همسر را نخواهد داشت نیازی به اذن وی نیز نخواهد بود.

مطلب مقابل را از دست ندهید:استرداد جهیزیه و نکات قانونی آن |آپدیت شده |استرداد جهیزیه با سیاهه،بدون سیاهه|وکیل خانوادگی

حقوق مالی زن در ازدواج مجدد مرد :

زن در زندگی زناشوئی به موجب عقد نکاح دارای حقوقی خواهد شد که از جمله حقوق مالی وی خواهد بود.

گروه وکلای حکمت: 

متشکل از چندین وکیل متخصص و با تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است و برای اهالی محترم نیاوران برای تسهیل در اخذ مشاوره با وکیل در نیاوران به صورت ۲۴ ساعته مشاوره حقوقی در نظر گرفته است .

در صورتی که وکیل در نیاوران را جست و جو می نمائید میتوانید از وکلای متخصص و با تجربه در نیاوران و در نزدیکی خود جهت امور حقوقی و کیفری و تنظیم قرارداد و مشاوره تلفنی و یا در صورت تمایل به صورت حضوری مشاوره دریافت نمائید.

وکیل نیاوران در واقع با توجه به امکان ارائه کلیه امور حقوقی در کلیه مراجع حقوقی و کیفری شهر تهران و یا کشور را دارد و در صورت مشاوره تلفنی امکان حضور در محل شرکت جهت تنظیم قرارداد و یا حضور در مراجع قضایی شهر تهران و سایر استان ها وجود دارد.

کافی است با شماره های گروه وکلای حکمت تماس گرفته تا در صورت نیاز ، وقت مشاوره با وکیل نیاوران برای شما تعیین شود.

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند همکاری نماید.

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم.

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

صیغه 99 ساله

زمانی که از ازدواج دائم و یا موقت صحبت می شود ممکن است بسیاری از افراد در مورد اینکه ایا صیغه همان ازدواج موقت است سوالی در ذهنشان مترتب می شود و پس ازآن سوالاتی چون : منظور از صیغه ۹۹ ساله چیست؟و آیا صیغه ۹۹ ساله در شناسنامه ثبت می شود؟صسغه ۹۹ ساله چه شرایطی دارد ؟صیغه ۹۹ ساله چه حکمی دارد ؟ بنابراین ما نیز قصد داریم در این مختصر به سوالات شما پاسخ دهیم با ما همراه باشید.

صیغه ۹۹ ساله یا نکاح موقت:

ازدواج موقت یا صیغه نوعی ازدواج در مذهب شیعه است که عقد ازدواج برای برای مدت معین و محدودی با مهریه ای معلوم بین زن و مرد بسته می شود و با پایان مدت رابطه زوجیت خود به خود منقضی می شود فقها آن را مطابق آیه ۲۴ سوره نساء مشروع می داند و در قانون مدنی ایران به رسمیت شناخته شده است که به عنوان صیغه محرمیت معروف است.

شرایط صیغه ۹۹ ساله :

صیغه ۹۹ ساله یا منقطعه شباهت ها و یا تفاوت هایی با ازدواج یا نکاح دائم دارد که از جمله آن تعیین مدت در عقد منقطع است
که دارای حداقل و حداکثری نیست و در مورد صیغه ۹۹ ساله عده ای معتقدند در صورتی که مدت این نوع نکاح از طول عمر انسان بیشتر باشد ازدواج به دائم تبدیل می شود.

این مطلب را هم بخوانید:فسخ نکاح|موارد فسخ نکاح|آخرین قوانین فسخ نکاح|وکیل خانوادگی|گروه وکلای حکمت

اتمام صیغه ۹۹ ساله :

در عقد موقت یا صیغه ۹۹ ساله طرفین می توانند مدت عقد را تمدید کنند هم چنین مرد می تواند از ادامه آن صرف نظر کرده و یا به اصطلاح مدت باقی مانده را بذل کند و زوجیت را به پایان برساند یا طرفین می توانند پس از پایان مدت آن را به ازدواج دائم تبدیل کنند.

مهریه در نکاح موقت یا صیغه ۹۹ ساله :

همانطور که نکاح دائم بدون مهریه نخواهد شد صیغه ۹۹ ساله یا نکاح موقت نیز حتی با یک شاخه گل منعقد خواهد شد به این گونه که در ازدواج موقت در هنگام انعقاد عقد باید مهر تعیین شود در غیر این صورت عقد باطل خواهد بود ولی در نکاح دائم تعیین مهریه را می توان به بعد از انعقاد عقد نیز موکول کرد ولی از آنجا که قانون گذار به تعیین مهریه در ازدواج موقت تاکید بسیار کرده است ضمانت اجرای آن را بطلان می داند .

تاثیر رابطه زناشوئی در مهریه صیغه ۹۹ ساله :

در ازدواج موقت یا صیغه ۹۹ ساله حتی در صورت عدم نزدیکی بین زوجین کل مهر بر مرد واجب است یعنی باید کل مهریه را پرداخت کند و اگر نزدیکی انجام نشود و مدت نیز باقی مانده و مرد آن را بذل کند باید نصف مهریه را پرداخت کند .

قرائت صیغه عقد موقت

قرائت صیغه عقد موقت:

در صیغه موقت زن و مرد می توانند خود صیغه عقد را بخوانند و مدت و مقدار مهریه را معین کنند.

موانع ازدواج موقت:

۱)از جمله شرایط ازدواج موقت همانند نکاح دائم زن نباید در عقد شخص دیگری باشد یا اگر درعقد دیگری بوده است و این عقد منحل شده باید مدت عده ان تمام شده باشد.
۲)زنی که قرار است به عقد مردی در آید با مردی که قصد ازدواج دارد زنا نکرده باشد ، زیرا همین موضوع منجر به حرام شدن بین آنها خواهد شد و نمیتوانند در آینده با هم ازدواج کنند.

نفقه در صیغه ۹۹ ساله :

در نکاح دائم نفقه بر عهده شوهر است و در صورت عدم پرداخت برای وی دارای مسئولیت حقوقی و کیفری است ولی در نکاح موقت نفقه به زن تعلق نخواهد گرفت مگر طرفین به آن توافق کنند و در صورت عدم پرداخت زن تنها می تواند از دادگاه الزام شوهر را به دادن نفقه در خواست کند.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:نفقه چیست|هرآنچه باید در مورد نفقه بدانید(آپدیت شده)|گروه وکلای حکمت|وکلای پایه یک دادگستری|

ارث زن در ازدواج موقت یا صبغه ۹۹ ساله :

در نکاح دائم زوجین از یکدیگر ارث می برند ولی در ازدواج موقت حتی با شرط ضمن عقد نیز زن مستحق ارث شوهر نخواهد شد ولی اگر فرزندی در این نوع عقد متولد شود وی از پدر و مادر مشروع خود ارث خواهد برد.

شرایط الزامی ثبت صیغه موقت:

قانون گذار در موارد زیر ثبت صیغه ۹۹ ساله را الزامی می داند :
۱)در صورت باردار شدن زوجه
۲)توافق طرفین
۳)شرط ضمن عقد
با تصریح قانون ثبت نکاح موقت الزامی نیست مگر یکی از شرایط فوق حاصل شود.

پایان صیغه 99 ساله

پایان صیغه ۹۹ ساله :

در نکاح دائم با طلاق عقد منحی می شود ولی در نکاح موقت طلاق وجود نخواهد داشت و مختص عقد دائم است بنابراین نکاح موقت با اتمام مدت نکاح یا بخشش مدت از طرف مرد پایان می یابد مگر زن وکالت در بذل مدت داشته باشد که بتواند بذل کند.
ازدواج موقت با فوت و یا فسخ به دلیل موارد قانونی منحل شود یا به دلیل تخلف از صفتی که ضمن عقد بیان شده باشد.

حضانت فرزند در عقد موقت :

در عقد موقت اگر پدر و مادر از یکدیگر جدا شوند حق سرپرستی تا ۷ سالگی با مادر است و بعد ازآن با پدر است و پس از بلوغ فرزند خود تصمیم به این می گیرد که با کدام زندگی کند.
اگر پس از ۷ سالگی پدر حاضر به قبول حضانت فرزند نباشد مادر می تواند حضانت را قبول کند ولی پدر همچنان باید مخارج فرزند را بپردازد.

بیشتر بخوانید:طلاق از طرف زن|از شروع ثبت دادخواست تا ثبت طلاق|آپدیت شده|وکیل خانواده|گروه وکلای حکمت

گروه وکلای حکمت:

با مدیریت داود چشمی متخصص در امور حقوقی و خانواده

در صورتی که می خواهید در ازدواج یا نکاح موقت و یا صیغه ۹۹ ساله  از حقوق قانونی خود مطلع شده می توانید با یک وکیل متخصص و یا مشاوره حقوقی خانواده مشورت کنید بنابراین می توانید در این زمینه با گروه وکلای حکمت که دارای دو شعهبه در شرق تهران و نیاوران می باشد تماس حاصل کنید.

طلاق از طرف زن

از آنجا که مطابق قانون حق طلاق با مرد است بی شک طلاق از سوی زوجه می تواند یکی از مشکل ترین پرونده های دادگاه خانواده باشد مگر طلاق توافقی بوده و یا زن وکالت در طلاق داشته باشد بنابراین بهتر است هرگونه اقدام برای تقدیم دادخوست طلاق از طرف زن توسط یک وکیل مجرب طلاق از جانب زوجه باشد بنابراین در این مختصر به شما خواهیم گفت چگونه زن دادخواست طلاق بدهد ؟شرایط طلاق از طرف زن چگونه است؟ آیا زن می تواند یک طرفه طلاق بگیرد ؟ طلاق از طرف زن و شرایط و زمان و مهریه چگونه است؟ اگر زوجه وکالت در طلاق(حق طلاق) از همسر خود ندارد و یا اگر طلاق توافقی نباشد باید دادخواست طلاق از طرف زوجه به دادگاه خانواده تقدیم کند بنابراین بهتر است قبل از دادخواست طلاق به دادگاه خانواده با یک وکیل خانواده متخصص مشورت کنید .

طلاق از طرف زن :

از انجا که حق طلاق برای مرد است زن می تواند به موجب موادی از قانون مدنی با تقدیم دادخواست به دادگاه خانواده از همسر خود جدا شود البته چون در خواست طلاق از طرف زن نیاز به اثبات شروط در عقد نامه دارد بنابراین بهتر است برای درخواست طلاق از طرف زن و اجرا گذاشتن مهریه و نفقه و اجرت المثل ،توسط وکیل متخصص خانواده اقدام نمایید.

این مطلب را از دست ندهید:صفر تا صد طلاق از طرف مرد-مزایا و معایب-تقسیط مهریه- کاملا کاربردی و به زبان ساده

عواملی که زن می تواند با استناد به آنها طلاق بگیرد:

 1. اعتیاد مضر شوهر
 2. عدم پرداخت نفقه حداقل به مدت ۶ ماه
 3. مریضی سخت نا علاج
 4. امراض مقاربتی
 5. بچه دار نشدن زوج
 6. ترک زندگی توسط زوج
 7. ازدواج مجدد بدون رضایت همسر
 8. رابطه جنسی غیر متعارف

و….

مراحل طلاق از طرف زن

مراحل طلاق از طرف زن:

در صورت طلاق از طرف زن ابتدا مراجعه به دفتر خدمات الکترونیکی قضائی و سپس مراجعه به مشاوران سرانجام با ارائه نظریه های صادر شده در شعبه ای که پرونده در آن مطرح می باشد بر مبنای ادله و مدارک موجود در پرونده حتی در صورت عدم رضایت مرد دادگاه حکم به طلاق خواهد داد.

مدت زمان طلاق از طرف زن :

از انجا به موجب قانون طلاق قابل تجدید نظ و فرجام خواهی است پس ازرسیدگی در دادگاه بدوی و صدور رای قابل اعتراض و رسیدگی در دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی کشور خواهد بود در صورتی که پرونده مورد اعتراض قرار گیرد حدود یکسال طول خواهد کشید.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:فسخ نکاح|موارد فسخ نکاح|آخرین قوانین فسخ نکاح|وکیل خانوادگی|گروه وکلای حکمت

مدارک لازم برای در خواست طلاق از طرف زن :

۱)سند ازدواج

۲)شناسنامه

۳)کارت ملی

پرداخت مهریه در طلاق از طرف زن :

در صورتی که زن در خواست طلاق نماید به صراحت قانون اگر زوجه کراهتی نسبت به شوهر خود داشته باشد می تواند تمام یا مقداری از مهریه خود را به همسرش بذل کند و با احراز عسر و حرج و کراهت تقاضای طلاق خلع کند و مابقی مهریه خود را مطالبه کند این نوع طلاق نیز خود نوعی طلاق توافقی می باشدو در مورد شرط تنصیف دارایی نیز فقط در طلاق از طرف مرد به آن رسیدگی خواهد شد.

پرداخت نفقه در طلاق از طرف زن :

در طلاق مرد تا اتمام عده باید نفقه زن خود را بپردازد مگر توافقی نسبت به آن شده باشد لکن اگر دخول انجام نشده باشد نفقه بعد از طلاق به زوج تعلق نخواهد گرفت.

حضانت فرزندان در طلاق از طرف زن

حضانت فرزندان در طلاق از طرف زن:

حضانت فرزندان باید در ضمن حکم طلاق اظهار نظر شود حسب قانون حضانت فرزندان تا پایان ۷ سالگی با مادر است و بعد از آن با پدر البته در حضانت فرزند باید مصلحت کودک در نظر گرفته شود  . بعد از سن بلوغ یعنی دختر ۹ سال و پسر ۱۵ سال حضانت مفهومی نخواهد داشت و انتخاب با فرزند است که با کدام یک بخواهد زندگی کند.

بیشتر بخوانید:سلب حضانت فرزند از پدر یا مادر

حق طلاق یا وکالت در طلاق برای زن :

مرد می تواند حق طلاق خود را به زن منتقل کند اما انتقال این حق به معنای سلب حق از سوی زوج نمیباشد و او همچنان می تواند زوجه خود را نیز طلاق دهد بعد انتقال حق طلاق زن اختیار دارد که در کوتاهترین زمان و با شرایطی که در وکالتنامه آمده است بدون حضور همسر خود و با انتخاب وکیل برای او از طریق طلاق توافقی و صدور گواهی عدم سازش از دادگاه خانواده  با دادنامه طلاق خود را مطلقه سازد .همچنین بهتر است که در اعطای وکالت در طلاق نسبت به سایر مسایل مانند حضانت و ساعات ملاقات او نفقه و اجرت المثل و جهیزیه به صراحت تعیین تکلیف شود.

درج شرط ضمن عقد نکاح در طلاق از طرف زن :

زوجه می تواند ضمن عقد شرط کند که اگر مرد با دیگری ازدواج کند وکیل در طلاق با حق توکیل به غیر باشد که پس از اثبات تخلف مرد از شرط می تواند خود را مطلقه سازد ولیکن در موردی که ازدواج مجدد بر مبنای نشوز زن نباشد چرا که اگر علت ازدواج مجدد عدم تمکین زن و نشوز وی باشد با اثبات این مسله زوجه را مستحق استفاده از این حق نمیدانند .

در مورد حضانت بیشتر بدانید:شرایط حضانت فرزند به چه صورت است؟ نکات قانونی مربوط به حضانت فرزند در طلاق توافقی

عدم پرداخت حقوق مالی زن در طلاق از طرف زن:

در عدم پرداخت امور مالی بین عجز از انفاق و استنکاف از انقاق تفاوت است زیرا در صورت استنکاف از پرداخت و  الزام و عدم اجرای حکم دادگاه زوجه می تواند درخواست طلاق کند ولی اگر مرد در صورت عجز از پرداخت باشد طلاق با مشکل روبرو است مگر زن در عسر و حرج باشد و برای رهایی از این مشقت در خواست طلاق کند .

گروه وکلای حکمت: 

متشکل از چندین وکیل متخصص و با تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است و برای اهالی محترم نیاوران برای تسهیل در اخذ مشاوره با وکیل در نیاوران به صورت ۲۴ ساعته مشاوره حقوقی در نظر گرفته است .

در صورتی که وکیل در نیاوران را جست و جو می نمائید میتوانید از وکلای متخصص و با تجربه در نیاوران و در نزدیکی خود جهت امور حقوقی و کیفری و تنظیم قرارداد و مشاوره تلفنی و یا در صورت تمایل به صورت حضوری مشاوره دریافت نمائید.

وکیل نیاوران در واقع با توجه به امکان ارائه کلیه امور حقوقی در کلیه مراجع حقوقی و کیفری شهر تهران و یا کشور را دارد و در صورت مشاوره تلفنی امکان حضور در محل شرکت جهت تنظیم قرارداد و یا حضور در مراجع قضایی شهر تهران و سایر استان ها وجود دارد.

کافی است با شماره های گروه وکلای حکمت تماس گرفته تا در صورت نیاز ، وقت مشاوره با وکیل نیاوران برای شما تعیین شود.

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند همکاری نماید.

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم.

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

اجرت المثل اموال و مطالبه آن

اجرت المثل چیست؟اجرت المثل از دو واژه اجرت و مثل تشکیل شده است یعنی اجرت یک عمل در مقایسه با نمونه های مشابه به چه مقدار خواهد بود

بطورمثال: میزان حق الزحمه یک کارگر زمانی که به دستور صاحب ملک ساختمان او را رنگ میزند.

در جامعه انسانی افراد در ارتباط با یکدیگر می توانند از اموال و یا نیروی کار یکدیگر بهره مند شوند و در قبال آن به زبان عامیانه حق الزحمه خود را دریافت کنند و یا حتی با توافق به صورت مجانی عمل کنند .زمانی که در مورد اجرت المثل سوالاتی از قبیل آیا اجرت المثل خسارت است؟ آیا اجرت المثل زندانی دارد ؟آیا اجرت المثل قسطی می شود ؟ و سوالات از این قبیل ما در پاسخ به سوالات شما خواهیم گفت که اجرت المثل در صلاحیت شورای حل اختلاف است یا دادگاه ؟و د رچه مواقعی اجرت المثل به اموال یا حتی در زندگی زناشوئی به زن تعلق خواهد گرفت ؟

 

اجرت المثل در ۲ جا کاربرد خواهد داشت :

۱)اجرت المثل اموال

۲)اجرت المثل زمان زوجیت

اجرت المثل در چه مواقعی تعلق خواهد گرفت :

اگر شما برای انجام یک عمل و یا حتی استفاده از اموال شخص دیگری بر مبنای یک توافق قبلی مبلغی را تعیین کنید تحت عنوان اجرت المسمی  قابل پرداخت است ولی اجرت المثل زمانی است که عکس این قضیه اتفاق می افتد یعنی توافق و قراردادی در بین نیست و اگر باشد هم باطل شده است  و شما از منافع مال دیگری چه با اذن و چه بدون اذن وی استفاده کرده اید در این صورت  است دادگاه با نظریه کارشناس منتخب اجرت المثل استفاده از این منافع را تعیین خواهد کرد .

مبنای محاسبه اجرت المثل

مبنای محاسبه اجرت المثل :

شرط مطالبه اجرت المثل این است که در عرف بتوان برای انتفاع ازآن مال یا عمل مبلغی تعیین نمود و عادتا قابل اجاره دادن نیز باشد بنابراین اجرت المثل بر مبنای نظر کارشناس بر اساس عرف تعیین خواهد شد  .

مدارک لازم برای مطالبه اجرت المثل :

بعد از مراجعه به وکیل متخصص در امور اجرت المثل ملک یا اموال برای نحوه محاسبه (مشاعی- غیر مشاعی )… خانه خودرو و اموال  موروثی به شما خواهد گفت که مدارک ذیل را در زمان مراجع به مراجع قضایی در اختیار داشته باشید:

۱)تصویر اصل سند مالکیت (اختیاری)

۲)تصویر اجاره نامه (اختیاری)

۳)تصویر نظریه کارشناس(اختیاری)

همچنین وی تاکید خواهد کرد که مدارک فوق همراه با کارت ملی برای احراض هویت و کارت عابر بانک جهت پرداخت هزینه دادرسی الزامی است .

در مورد اجرت المثل بیشتر بخوانید:به چه زنانی اجرت المثل تعلق نمی گیرد؟

نحوه مطالبه اجرت المثل بدون داشتن سند مالکیت

نحوه مطالبه اجرت المثل بدون داشتن سند مالکیت :

وکیل متخصص املاک و اجرت المثل ایام تصرف به شما خواهد گفت در صورتی که مدارک لازم برای طرح دعوی مطالبه اجرت المثل را ندارید اجرت المثل چگونه پرداخت می شود.

در صورت عدم وجود مدارک اختیاری فوق می­توانید یکی از موارد ذیل را ارائه نمایید:

۱-شهادت شهود و مطلعین

۲- تحقيقات محلي

۳- معاينه محلي

۴- درخواست جلب نظر کارشناس

۵- درخواست استعلام

۶- شماره پرونده استنادي

۷- سایر دلایل  و مستندات

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:تصرف ماترک بدون اجازه وراث  ؟مطالبه اجرت المثل   ، ثبت و انتقال ملک متوفی بدون اذن وراث ، سهم الارث زن دوم بدون اولاد ؟

مرجع صالح مطالبه اجرت المثل اموال:

اگر شما برای مطالبه اجرت المثل ایام تصرف شخصی که اموال وی در تصرف دیگری است قصد مراجع به مراجع قضایی را دارید پس از مراجعه به یک وکیل دادگستری ،وکیل بعد از اینکه به دقت و حوصله به صحبتهای شما گوش می دهد مرجع صالح طرح دعوی را این گونه شرح خواهد داد:

از آنجا که برای طرح دعوی در دادگاه های حقوقی نیاز به تقدیم دادخواست دارید با پرداخت هزینه دادرسی بر اساس خواسته مقوم شده پرداخت و دادخواست ثبت خواهد شد البته اگر مبلغ کمتر از ۲۰میلیون تومان مقوم شود:

مرجع صالح : شورای حل اختلاف

 مرجع صالح :دادگاه عمومی حقوقی

اگر بیش از مبلغ ۲۰ میلیون تومان مقوم شود.

قابل اعتراض بودن اجرت المثل:

قانون گذار در قانون آیین دادرسی مدنی احکامی که خواسته خواهان یا ارزش ان بیشتر از ۳۰۰۰۰۰ تومان است قابل اعتراض می داند بنابراین رای صادره در دادگاه تجدید نظر استان قابل اعتراض است و اگر در شورا مطرح باشد در دادگاه عمومی حقوقی قابل اعتراض خواهد بود.

اجرت المثل ایام زوجیت :

به موجب قانون یکی از امور حقوقی و مالی زن اجرت المثل ایام زوجیت است که تحت شرایطی به وی تعلق خواهد گرفت در روابط زناشویی این فرض موجود است که زن قصد دریافت اجرت انجام کارهای خود را ندارد و اشاره به پرداخت اجرت از طرف قانون گذار قصد تفهیم این موضوع است که زن وظیفه ای به انجام کارهای منزل ندارد و در صورتی که به امر یا دستور مرد باشد باید اجرت آن به زن داده شود .

پرداخت اجرت المثل در اموال مشاع

پرداخت اجرت المثل در اموال مشاع :

مال مشاع مالی است که دو یا بیش از ۲ نفر در یک مال دارای حقوقی می باشند و و هریک در ذره ذره آن مالک محسوب می شوند بنابراین هر گونه تصرف بدون اذن شریک دیگر ، شریک متصرف محکوم به پرداخت اجرت المثل خواهد شد .

 نحوه مطالبه اجرت المثل اموال موروثی:

از انجا که اموال مورث پس از فوت وی به ورثه وی خواهد رسید ورسه در حکم مالکین مشاع خواهند بود بنابراین تصرف هریک از آنها در مال فوق محکومیت متصرف به پرداخت اجرت المثل را به همراه خواهد داشت.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:اجرت المثل زن چیست ؟( قبل ،بعد طلاق،طلاق توافقی )نحوه محاسبه و مطالبه آن -کاملا کاربردی 

 گروه وکلای حکمت:

اجرت المثل یکی از موارد حقوقی است که در دادگاه ها دارای پرونده های زیادی است که  نقش کارشناس در آن دارای اهمیت بسیار است طبق یک تایید عقلی هرکس باعث ورود زیان به دیگری شود باید آن را جبران کند بنابراین با یک وکیل منتخب و متبحر مشورت علمی و تخصصی داشته باشید تا حقی از شما ضایع نشود بنابراین برای دفاع از حق خود و جلوگیری از اطاله های دادرسی بهتر است با گروه وکلای حکمت تماس حاصل بفرمایید چرا که گروه وکلای حکمت همان قانون است آماده بهترین خدمات حقوقی به هموطنان عزیز است.

قانون را بدانید تا از حقوق خود آگاه شوید ولی وکیل خود نباشید.

گروه وکلای حکمت متشکل از چندین وکیل متخصص و با تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است و برای اهالی محترم نیاوران برای تسهیل در اخذ مشاوره با وکیل در نیاوران به صورت ۲۴ ساعته مشاوره حقوقی در نظر گرفته است. 

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم.

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

فسخ نکاح

این مقاله در ارتباط با دعوای فسخ نکاح و دادگاه صالح و همچنین نمونه دادخواست آن میباشد که هریک از زوجین در صورتی که بخواهند عقد نکاح را از طریق دادگاه فسخ نمایند این مقاله برای آنها کاملا کاربردی و به زبان عامیانه میباشد بصورتی که محتویات آن خلاصه و حاوی نکات مفید میباشد. ما را در ادامه همراهی نمایید.

فسخ در لغت:

فسخ در لغت به معنای نقض، زایل گردانیدن، تباه کردن و شکستن آمده است.

فسخ نکاح از نگاه قانون:

مطابق قانون مدنی ایران ، فسخ نکاح یکی از موارد انحلال ازدواج میباشد. هرگاه ازدواج ضرر و زیانی را مطابق قانون متوجه یکی از طرفین نماید شخص متضرر میتواند مطابق موارد ذیل برای جبران ضرر و زیان تقاضای فسخ عقد نکاح را تقدیم دادگاه بکند. فسخ نکاح متفاوت از طلاق و آثار آن است.

مقتضی خانواده و محیط آن مبتنی بر ثبات و بقاء است و دیدگاه قانون هم بر این است که اساس خانواده پابرجا باشد اما قانونگذار برای جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی یکی از زوجین که در معرض عیوب پر اهمیت قرار می‌گیرد به طور صریح و مشخص موارد فسخ نکاح را معین کرده است.

عیوب در آقا و اعمال حق فسخ از جانب خانم:

عیوب مختص آقا در ماده ۱۱۲۲ قانون مدنی برشمرده شده است و به موجب آن هرگاه مرد به دلیل عارضه‌ای ناتوان از انجام عمل زناشویی باشد قانون به خانم حق می‌هد که ازدواج را فسخ نماید:

۱- عنن: ناتوانی مرد در نعوظ به شرط آنکه بعد از گذشت مدت یک سال از تاریخ رجوع زن به دادگاه، رفع نشود عنن در صورتی که پس از عقد ایجاد شود نیز زن را صاحب حق فسخ نکاح می‌کند.

۲- خصاء: که عارضه مربوط به اخته شدن مرد است.

۳- مقطوع بودن آلت تناسلی

عیوب در خانم و اعمال حق فسخ از جانب آقا:

عیوب مختص خانم در ماده ۱۱۲۳ قانون مدنی برشمرده شده است و به موجب آن اگر این عیوب در هنگام عقد موجود باشد و آقا بدون آگاهی به آنها با خانم ازدواج کرده باشد. (مواد ۱۱۲۴ و ۱۱۲۶ ق. م.) قانون به آقا حق فسخ ازدواج را می‌ دهد.
۱- قرن: استخوانی است در فرج که مانع نزدیکی می‌گردد
۲- جذام: بیماری پوستی
۳- برص: نوعی بیماری پوستی‏ که بر اثر آن لکهای معمولاً بزرگ سفید یا سیاه در بدن پدید می‏آید
۴- افضاء: یکی شدن مجرای بول و حیض را اِفضاء می‌گویند
۵- زمین‌گیری
۶ نابینایی از دو چشم

عیوب مشترک در خانم و آقا که موجب فسخ نکاح میشود:

جنون تنها مصداق عیوب مشترک در زوجین است که موجب حق فسخ می‌شود. بر طبق ماده ۱۱۲۱ قانون مدنی، جنون هر یک از زوجین به شرط استقرار، اعم از اینکه مستمر یا ادواری باشد، برای طرف مقابل موجب حق فسخ ازدواج است.

تدلیس و فریب در ازدواج:

تدلیس در لغت به معنی فریب دادن، پنهان کردن، تاریک ساختن و مبهم کردن است.

حق فسخ نکاح بدلیل تدلیس و فریب در ازدواج:

یکی دیگر از مواردی که به خانم یا آقا حق فسخ عقد ازدواج را می‌دهد، تدلیس یا فریب در ازدواج است. یعنی یکی از طرفین صفت‌هایی را به خود نسبت می دهد که آنها را ندارد. مثلا یکی از طرفین خودش را دارای تحصیلات عالی یا ثروتمند یا متخصص در هنر خاصی معرفی کند، اما بعد از اینکه خطبه عقد جاری شد، شخص فریب خورده متوجه شود که تمام چیزهایی که درباره طرف مقابل تصور می‌کرده ، دروغ بوده است.

در مورد استرداد جهیزیه بیشتر بخوانید:استرداد جهیزیه و نکات قانونی آن |آپدیت شده |استرداد جهیزیه با سیاهه،بدون سیاهه|وکیل خانوادگی

تفاوت تدلیس و فریب با تخلف از شرط صفت در ازدواج:

شرط صفت یعنی اینکه صفت خاصی در شخص شرط شده باشد، ولی بعد از عقد معلوم شود که فرد فاقد آن وصف بوده است (ماده ۱۱۲۸ ق. م.). صفت شرط شده باید دارای نفع و فایده‌ای عقلایی و مشروع باشد. ثانیاً باید صفتی باشد که موجب ترغیب فرد شود. یعنی فرد با اتکا به این صفت، با شخص ازدواج کند؛ این می‌تواند اوصاف ظاهری، و یا درباره‌ شخصیت مادی و معنوی فرد باشد که در موارد تخلف از شرط صفت نیز به استناد ماده ۱۱۲۸ عقد قابل فسخ خواهد بود.

تفاوت تدلیس با تخلف از شرط صفت در عقد نکاح:

در این است که در تدلیس فرد قصد فریب دارد، ولی در تخلف از شرط صفت، فرد چنین نیتی ندارد و واقعاً خود را واجد آن صفت می‌داند، اما بعد از عقد متوجه می‌شود که دارای آن وصف خاص نیست. مثل اینکه دختر یا پسری خود را منتسب به خانواده‌ای دارای ثروت و مقام بداند، ولی بعدا متوجه شود که نسبتی با آن خانواده ندارد.

ماده ۶۴۷ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات):

چنانچه هر یک از زوجین قبل از عقد ازدواج طرف خود را به امور واهی از قبیل داشتن تحصیلات عالی، تکمن مالی، موقعیت ‌اجتماعی، شغل و سمت خاص، تجرد و امثال آن فریب دهد و عقد بر مبنای هر یک از آن‌ها واقع شود مرتکب به حبس تعزیری از شش ماه تا دو سال‌ محکوم می‌گردد.

مواردی که در این ماده ذکر شده است اصطلاحا به صورت تمثیلی است یعنی ممکن است مصادیق فریب در ازدواج ، کتمان ازدواج قبلی یا رابطه نامشروع منجر به ازاله بکارت قبلی یا تظاهر به دوشیزدگی باشد.

در تمامی موارد تخلف از شرط صفت، تدلیس محقق نمی‌گردد، بلکه زمانی تدلیس به حساب می­آید که قصد فریب و گول زدن لحاظ شده باشد.

فسخ نکاح

در مورد فسخ نکاح بصورت ذیل میتوان طرح دعوا کرد:

به محض اطلاع از موجبات فسخ ، عقد را خود ذیحق فسخ نماید و به موجب اظهارنامه مراتب اعمال اراده خود را به طرف مقابل اطلاع دهد. سپس با تقدیم دادخواست به دادگاه صدور حکم بر تأیید فسخ را طلب کند.

ضمن دادخواست به تأیید فسخ، می‌توان صدور حکم بر اموری، چون استرداد جهیزیه، مطالبه مهریه و نفقه و اجرت المثل را مطالبه کرد.

مدارک لازم برای فسخ نکاح:

۱-مدارک شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه

۲-عقدنامه

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:صفر تا صد طلاق از طرف مرد-مزایا و معایب-تقسیط مهریه- کاملا کاربردی و به زبان ساده

دادگاه صالح برای رسیدگی به فسخ نکاح:

مرجع صالح برای رسیدگی دعوای فسخ فسخ نکاح دادگاه خانواده شهرستان مربوطه میباشد.

نمونه دادخواست فسخ نکاح:

با سلام

احتراماً به استحضا رمی رساند:

اینجانب به موجب تصویر مصدق عقدنامه شماره …….. مورخ …… دفترخانه شماره ……. شهرستان …….. با خوانده عقد ازدواج دایم منعقد کرده ایم. ایشان قبل از ازدواج و در زمان خواستگاری خود را پسری مجرد معرفی نمودند که بنده پس از گذشت مدت ….. از تاریخ ازدواج اطلاع یافتم که ایشان یک بار ازدواج کرده اند و این موضوع را از بنده مخفی نگه داشته اند. لذا با توجه به شرح دادخواست و به استناد ماده ۱۱۲۰، ۱۱۲۸ و ۱۱۳۱ قانون مدنی، به دلیل تدلیس و تخلف از شرط صفت در ازدواج، رسیدگی و صدور حکم به فسخ نکاح را استدعا دارم.

گروه وکلای حکمت:

متشکل از چندین وکیل متخصص و با تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است و برای اهالی محترم نیاوران برای تسهیل در اخذ مشاوره با وکیل در نیاوران به صورت ۲۴ ساعته مشاوره حقوقی در نظر گرفته است و در صورتی که وکیل در نیاوران را جست و جو می نمائید میتوانید از وکلای متخصص و با تجربه در نیاوران و در نزدیکی خود جهت امور حقوقی و کیفری و تنظیم قرارداد و مشاوره تلفنی و یا در صورت تمایل به صورت حضوری مشاوره دریافت نمائید. وکیل نیاوران در واقع با توجه به امکان ارائه کلیه امور حقوقی در کلیه مراجع حقوقی و کیفری شهر تهران و یا کشور را دارد و در صورت مشاوره تلفنی امکان حضور در محل شرکت جهت تنظیم قرارداد و یا حضور در مراجع قضایی شهر تهران و سایر استان ها وجود دارد.

کافی است با شماره های گروه وکلای حکمت تماس گرفته تا در صورت نیاز ، وقت مشاوره با وکیل نیاوران برای شما تعیین شود.

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند.

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

استرداد جهیزیه

قانون گذار به مسائل مالی زن در قانون توجه کرده است از جمله مهریه و نفقه زن و حتی اجرت المثل ایام زوجیت در صورت اثبات اینکه قصد تبرع نداشته است ولی در خصوص جهیزیه و استرداد آن در قانون به آن اشاره و حتی تعریفی از ان نشده است از انجا که مرد زمانی که می خواهد زن خود را طلاق دهد باید تمامی حقوق مالی وی را پرداخت کند سوال این است ایا جهیزیه جز حقوق مالی زن محسوب خواهد شد یا خیر ؟ آیا جهیزیه به زن تعلق می گیرد ؟ استرداد جهیزیه چقدر طول می کشد؟ما در این مختصر خوهیم گفت که جهیزیه از نظر قانون و عرف چیست؟ برای استرداد جهیزیه چه کنیم ؟

جهیزیه از نظر قانون:

قانون گذار تعریفی از جهیزیه ارائه نکرده است اما ..
آوردن جهیزیه جزء تکالیف شرعی و قانونی زوجه محسوب نمیشود و تهیه وسایل بر عهده شوهر است و در یک تحلیل حقوقی و مطابق رویه قضایی می توان انرا در غالب عقد عاریه دانست اینگونه که شخص صاحب مال ( زوجه) اجازه تصرف و انتفاع در مال خود را به همسر داده و همسر یا زوج در زمان استفاده امین اموال زوجه خواهد بود و زوجه هر زمانی که بخواهد می تواند با استرداد ان مانع انتفاع زوج شود و دراین صورت مرد در صورت هر گونه خسارات با تقصیر وی مسئول جبران خواهد بود.

جهیزیه از نظر عرف جامعه

جهیزیه از نظر عرف جامعه :

در عرف جامعه جهیزیه مجموعه اموال منقولی دانسته شده است که زن برای استعمال زندگی مشترک به منزل شوهر می آورد .

اموال و وسایلی که شوهر به منزل می آورد جهیزیه نیست ،جهیزیه همان اموال منقولی است که زن در ابتدای شروع زندگی مشترک به خانه شوهر آورده است.

دادخواست استرداد جهیزیه  :

زن در صورتی که بخواهد به موجب دادخواست جهیزیه خود را مطالبه کند اگر اموالی باقی مانده باشد همان اموال به علاوه منافع ان را میتواند مسترد کند و از لحاظ استهلاک و یا بعضا خرابی آن شوهر مسئولیتی نخواهد داشت مگر با تعدی و تفریط وی تلف شده باشد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:تعدیل اقساط مهریه و بازار داغ آن (آپدیت شده)راههای تعدیل مهریه+وکیل خانواده

امتناع زوج از استرداد جهیزیه :

از آنجا که جهیزیه اموال زن محسوب میشود و به مرد اجازه انتفاع از آن را داده است بنابراین زوج در حکم امین است و از زمان مطالبه همسر مسئول هر کسری و نقص و تلف است.

اثیات مالکیت جهیزیه با سیاهه:

طبیعتا برای آنکه شخصی که دارای حقی است بتواند در دادگاه محق شناخته شود باید برای اثبات آن ادله ای محکمه پسند ارائه دهد بنابراین استرداد جهیزیه از آن مستثنی نخواهد بود .لیست سیاهه در واقع رسیدی است که زن در هنگام اوردن وسایل زندگی مشترک تهیه کرده و تمامی جزئیات هر وسیله را مثلا فرش دست بافت است یا ماشینی باید در ان قید کرده همسر خود می رساند امضای شاهاد ذیل این رسید لزومی نخواهد داشت ولی خالی از فایده نخواهد بود.

استرداد جهیزیه بدون سیاهه یا فاکتور خرید :

ممکن است در طول زندگی مشترک مرد وسایلی را خریداری کرده باشد بنابراین استرداد جهیزیه بدون سیاهه و یا فاکتور خرید به اسانی نخواهد بود و اثبات آن کاری بس دشوار است که در این مواقع بهتر است با یک و کیل متخصص خانواده و یک وکیل مجرب طلاق مشاوره حقوقی لازم را داشته باشید.

استرداد جهیزیه در قانون اجرای احکام:

مطابق قانون اجرای احکام از اموال منقول موجود در محل سکونت زوجین انچه معمولا و عادتا مورد استفاده اختصاصی زن است متعلق به وی و آنچه مورد استفاده اختصاصی مرد باشد متعلق به شوهر و بقیه از نظر مقررات این قانون مشترک بین آنها خواهد بود مگر خلافش اثبات شود.

استرداد جهیزیه

استرداد جهیزیه با شرایط ذیل ممکن خواهد بود :

۱)تسلیم مال موضوع دعوی به زوج
۲)بقاء اموال (جهیزیه)
۳)مالکیت خواهان ( زوجه )
۴)تصرف زوج بر اموال
مهمترین شرط از موارد مذکور بقای اموال می باشد و اگر تلف شده یا موجود نباشد بهتر است با یک وکیل متخصص خانواده و ی مشاوره حقوقی در این زمینه مشورت کنید تا حقی از شما زائل نشود .

در مورد مرد ناشزه بیشتر بخوانید:مردناشزه کیست ؟ حقوق زن در ناشزه بودن مرد(عدم تمکین مرد )

مراحل دادرسی استرداد جهیزیه :

بعد از دادخواست مطالبه از دادگاه و یا شورای حل اختلاف ،داد گاه دلائل زوجه را بررسی خواهد کرد و یا به صدورقرارتحقیق یا معاینات محلی صورت جلسه ای تنظیم خواهد کرد.زوجه می تواند قبل از طرح دعوی استرداد جهیزیه درخواست تامین خواسته را به منظوراحراز وجود عین و تصرف زوج و سهولت در اجرا مطرح نماید.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:نفقه چیست|هرآنچه باید در مورد نفقه بدانید(آپدیت شده)|گروه وکلای حکمت|وکلای پایه یک دادگستری|

فروش جهیزیه ،جرم فروش مال غیر :

هر شخصی که معامله ای انجام می دهد باید مالک آن مال باشد در غیر این صورت مرتکب فروش مال غیر خواهد شد بنابراین اگر مرد اموال و یا جهیزیه را بفروشد جرم خیانت در امانت است.

اعتراض به حکم استرداد جهیزیه :

اگر مرد در طول زندگی مشترک اموالی را تهیه کرده باشد و زن آنها را جزء جهیزیه خود اعلام کند مرد در صورت داشتن دلایل محکمه پسند پس از صدورحکم میتواند ظرف ۲۰ روز به حکم صادره اعتراض کند.

مرجع صالح رسیدگی به استرداد جهیزیه:

دادگاه صالح برای رسیدگی به دعوای استرداد جهیزیه زوجه د مواردی شورای حل اختلاف محل سکونت مشترک میباشد و در مواردی دیگر دادگاه خانواده مربوطه ،صالح به رسیدگی است.

نمونه برگ دادخواست استرداد جهیزیه:

خواهان

خانم/آقای…

خوانده

خانم/آقای…

تعیین خواسته و بهای آن

۱-الزام خوانده به استرداد جهیزیه مقوم به ….. ریال    ۲- صدور قرار تامین خواسته      ۳- پرداخت کلیه خسارات ناشی از دادرسی

دلایل و منضمات دادخواست

۱.کپی مصدق عقدنامه شماره ۱۴۸۶۵    ۲. سیاهه اموال    ۳. عنداللزوم شهادت شهود

ریاست محترم دادگاه

با سلام

احتراماً به استحضار می رساند با توجه به تصویر مصدق عقد نامه پیوست به مدت …. سال است که با خوانده ازدواج نموده ام، اخیراً بدون دلیل و با توجه به صورتجلسه کلانتری پیوست، اقدام به بیرون کردن اینجانب از منزل مشترکمان نموده و از استرداد جهیزیه ام، که در بدو زندگی، به منزل مشترک منتقل نموده، امتناع می نماید و حاضر به استرداد آنها نیست. لذا باتوجه به مواد ۱۹۸ و ۵۱۵ و ۵۱۹ قانون آیین دادرسی مدنی تقاضای صدور حکم محکومیت خوانده مبنی بر استرداد جهیزیه، طبق لیست سیاهه پیوست را با احتساب خسارات قانونی مورد استدعاست.

ضمناً به لحاظ در معرض تضییع یا تفریط بودن جهیزیه موکل و با عنایت به مواد ۱۰۸ و ۱۱۷ قانون آیین دادرسی مدنی، بدواً تقاضای دستور قرار تامین خواسته با وصف اجرا قبل از ابلاغ را دارد.

محل امضاء

گروه وکلای حکمت: 

متشکل از چندین وکیل متخصص و با تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است و برای اهالی محترم نیاوران برای تسهیل در اخذ مشاوره با وکیل در نیاوران به صورت ۲۴ ساعته مشاوره حقوقی در نظر گرفته است .

در صورتی که وکیل در نیاوران را جست و جو می نمائید میتوانید از وکلای متخصص و با تجربه در نیاوران و در نزدیکی خود جهت امور حقوقی و کیفری و تنظیم قرارداد و مشاوره تلفنی و یا در صورت تمایل به صورت حضوری مشاوره دریافت نمائید.

 1. وکیل نیاوران در واقع با توجه به امکان ارائه کلیه امور حقوقی در کلیه مراجع حقوقی و کیفری شهر تهران و یا کشور را دارد و در صورت مشاوره تلفنی امکان حضور در محل شرکت جهت تنظیم قرارداد و یا حضور در مراجع قضایی شهر تهران و سایر استان ها وجود دارد.

کافی است با شماره های گروه وکلای حکمت تماس گرفته تا در صورت نیاز ، وقت مشاوره با وکیل نیاوران برای شما تعیین شود.

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند همکاری نمای.

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم.

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

تنظیم قرارداد

امروزه قراردادها یکی از با اهمیت ترین مسائل و موضوعات حقوقی است که اگر به آن توجه ویژه شود شاهد کاهش دعاوی و پرونده های قضایی است که امنیت حقوقی و اقتصادی را برای مردم بدنبال دارد که شایسته است بدلیل پیچیدگی های موارد مربوط به کسب و کارها و معاملات عموم مردم توجه ویژه ای به قراردادهای خود داشته باشند بصورتی که تمام قراردادها و توافقات خود را با نظر و مشورت وکیل دادگستری متخصص به امور قراردادها تنظیم کنند که حتی میتوانند برای اجرا و بقای قرارداد با وکیل خود مشورت لازم را انجام دهند.

تعریف قرارداد در قانون:

قرارداد یا عقد طبق ماده۱۸۳  قانون مدنی عبارت است از اینکه : یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد به امری نمایند و مورد قبول آن­ها قرار گیرد.
بر اثر عقد میان دو طرف، یک رابطه جدید حقوقی برقرار می­شود و طرفین با توجه به موضوع قرارداد نسبت به یکدیگر باید تعهداتی را انجام دهند.

امروزه با گسترش معاملات و تبادلات مالی ، تنظیم قراردادها و توافقات مکتوب حائز اهمیت است. به همین منظور امروزه برای انواع کسب و کارها و تجارت ها داشتن قرارداد جزو بدیهیات و مقدمات کار است.

تنظیم و اجرای قرارداد امری تخصصی و نیازمند تجربیات گوناگون است به عبارت دیگر قراردادها زمانی صحیح و اصولی هستند که از چارچوب حقوقی و قانونی برخوردار باشد و اینکه قراردادها توسط وکیل متخصص به امور انواع قراردادها تنظیم شده باشد تا طرفین ذینفع بهترین بهره برداری مثبت را ببرند و کمترین خطا و ایرادی را داشته باشد.

انواع قراردادها:

 • قراردادهای املاک (قولنامه ، مبایعه نامه ، مشارکت در ساخت ، اجاره و…)
 • قراردادهای تجاری
 • قراردادهای مشارکتی و سرمایه گذاری
 • قراردادهای امور بانکی
 • قراردادهای نفت و گاز و امور پتروشیمی
 • قراردادهای پیمانکاری و امور مربوط به شهرداری ها
 • قراردادهای امور بیمه و گمرک
 • قراردادهای امور تجارت الکترونیک
 • قراردادهای چاپ و نشر
 • قراردادهای انواع تبادلات مالی بین اشخاص عادی

نکات مختلفی برای تنظیم انواع قراردادها وجود دارد که هر یک از قراردادهای فوق بندها و عبارت های حقوقی مختص به خود را دارد.

یکی مهمترین نکات این است که نباید از پیش نویس انواع قراردادها در مشاورین املاک و نمایشگاه ها و فضای اینترنت استفاده کرد چرا که موضوعات و قصد و نیت طرفین و تعهدات و مسائل مالی آنها متفاوت است.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:اقاله قرارداد ملک چیست ؟شرایط اقاله قرارداد ملک -نمونه اقاله نامه -کاملا کاربردی

ارکان عموم قراردادها:

۱-عنوان قرارداد

۲-متن قرارداد

۳-مبلغ قرارداد

۴-شرایط ضمن عقد

۵-تاریخ و موعد انحام تعهد و قرارداد

۶-شروع و پایان قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد

 وکیل قرارداد و مشاور حقوقی:

وکیل قرارداد و مشاور حقوقی میتواند شما را در تمام مسائل حقوقی و قضایی راهنمایی لازم را انجام دهد بالاخص مسائل مربوط به قراردادها که میتواند گشایشی باشد برای امور کسب و کار و دیگر موارد پیرامونی آن.

البته توصیه بهتر این است که هر صاحب کسب و کار یا مدیر شرکتی یا هر کسی که با قراردادها سر و کار دارند از داشتن یک وکیل قرارداد دائمی متخصص به امور قراردادها در کنار خود بهره مند شوند تا قراردادهای خود را به وکیل مربوطه بسپارند.

مزایا و معایب تنظیم و عدم تنظیم قرارداد:

تنظیم قرارداد باید حقوقی و قانونی باشد تا کاربرد لازم را داشته باشد.

به عبارت دیگر گاهی نداشتن قرارداد بهتر از تنظیم قرارداد ناصحیح و غیر اصولی است.

تنظیم قرارداد توسط غیر کارشناس و اشخاص غیر وکیل قرارداد آسیب هایی را به سرمایه و دارایی های عموم وارد میکند که گاهی غیر قابل جبران است بنابراین بهتر است قراردادهای خود را به وکیل متخصص به امور قراردادها واگذار نماییم.

عدم تنظیم قرارداد در آینده مشکلاتی را ایجاد میکند به عنوان مثال در صورت اختلاف بین دو شخص در مسائل ملکی و مالی ، اگر قراردادی موجود نباشد احقاق حق و برگشت سرمایه امری سخت و گاهی غیرممکن است چرا که مستندات و مدارکی دال بر اثبات حق خود در دست نیست تا بتوان از طریق آن حق و حقوق مالی و غیرمالی تلف شده خود را اثبات کرد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:نمونه قرارداد اجاره (آپارتمان ،مغازه ،خانه مسکونی، خودرو )بصورت دستی و یا مشاور املاکی -کاملا کاربردی و حرفه ای به زبان ساده

کاربرد قرارداد در دعاوی مطرح در دادگستری:

قرارداد و توافقات مکتوب تنظیم شده توسط وکیل متخصص به امور قراردادها میتواند در صورت اختلاف و شکل گیری دعاوی در دادگستری ، ظرف مدت کوتاهی حق و حقوق ضایع شده خود من جمله سرمایه و دارایی تلف شده را استیفاء و ابقاء نمود.

به عنوان مثال یک قرارداد صحیح و اصولی در خصوص خرید و فروش ملک ، فروشنده بد قول و ناحق را میتوان ظرف مدتی محکوم و حقی را احقاق نمود.

دعوای ناشی از قراردادها یکی از رایج ترین دعاویی مطرح در دادگستری است.

وکیل قرارداد و تنظیم قرارداد

گروه وکلای حکمت: 

متشکل از چندین وکیل متخصص و با تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است و برای اهالی محترم نیاوران برای تسهیل در اخذ مشاوره با وکیل در نیاوران به صورت ۲۴ ساعته مشاوره حقوقی در نظر گرفته است و در صورتی که وکیل در نیاوران را جست و جو می نمائید میتوانید از وکلای متخصص و با تجربه در نیاوران و در نزدیکی خود جهت امور حقوقی و کیفری و تنظیم قرارداد و مشاوره تلفنی و یا در صورت تمایل به صورت حضوری مشاوره دریافت نمائید. وکیل نیاوران در واقع با توجه به امکان ارائه کلیه امور حقوقی در کلیه مراجع حقوقی و کیفری شهر تهران و یا کشور را دارد و در صورت مشاوره تلفنی امکان حضور در محل شرکت جهت تنظیم قرارداد و یا حضور در مراجع قضایی شهر تهران و سایر استان ها وجود دارد.

کافی است با شماره های گروه وکلای حکمت تماس گرفته تا در صورت نیاز ، وقت مشاوره با وکیل نیاوران برای شما تعیین شود.

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند.

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم.

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

نفقه چیست؟

نفقه چیست ؟قانون گذار در قانون تعریف نفقه را اینگونه تصریح می کند که در واقع تامین معیشت و زندگی زن باشد شا مل خانه ، اثاثیه ، منزل، غذا ، لباس ، و دارو ، که از زمان عقد دائم بر عهده شوهر قرار می گیرد.

نفقه حقوقی و کیفری:

امروزه بحث مسائل خانوادگی از مباحث داغ در دادگاه های خانواده است که هریک اززوجین بنا بر دلایل خود خواستار جدایی از یکدیگر میباسند بنابراین در صورت تقاضا از طرف هریک از انها  باید تکلیف مسائل حقوقی در ضمن حکم دادگاه مشخص شود از جمله حقوق مالی زن که نفقه از جمله حقوق مالی وی می باشد زمانی که شما در مورد نفقه سوالاتی چون نفقه چیست؟ تمکین چیست؟برای در خواست نفقه چه باید کرد ؟آیا نفقه واجب است؟آیا نفقه گذشته زن قابل مطالبه است؟ از ما پرسیده می شود ما در این مختصر به آنها پاسخ خواهیم داد .

 

پرداخت نفقه برعهده کیست؟

به موجب ماده ای از قانون مدنی تکلیف دادن نفقه بر عهده شوهر خواهد بود و دینی است که با انعقاد عقددائم  وآغاز زندگی زناشویی به گردن مرد مستقر خواهد شد این قاعده از قوانین آمره محسوب می شود که نمیتوان بر خلاف آن توافق نمود یعنی طرفین توافق کنند که نفقه برعهده همسر باشد و یا شخص ثالث دیگر پرداخت کند.

شرط پرداخت نفقه ، تمکین زن :

تمکین در قانون به دو صورت تعریفشده است:

 1. تمکین عام
 2. تمکین خاص

تمکین عام :

انجام تمامی امور زندگی که یکی از مصادیق آن اقامت در اقامتگاه دایمی شوهر است یعنی باید زن برای دریافت نفقه در خانه ای که شوهرتهیه کرده است تمکین کند

تمکین خاص:

این نوع تمکین ،داشتن رابطه زناشویی بین زوجین است.

مسئولیت عدم پرداخت نفقه

مسئولیت عدم پرداخت نفقه  :

نفقه شامل نیازهای متعارفی است که به عنوان حق زن ،قانون ایران در مورد آن به شدت سختگیری کرده است چرا که در صورت عدم پرداخت آن ممکن است زن دچار عسر و حرج شود و منجر به فساد وی شود.بنابراین هر چیزی که از نظر عرف جز مایحتاج یک زن محسوب شود جزء نفقه او محسوب و تصرفات وی بر آن مالکانه در حدود متعارف است در غیر این صورت یعنی عدم پرداخت به زن ،مرد دارای مسئولت مدنی و کیفری خواهد بود .

در مورد تعدیل اقساط مهریه بیشتر بخوانید:تعدیل اقساط مهریه و بازار داغ آن (آپدیت شده)راههای تعدیل مهریه+وکیل خانواده

مسئولیت حقوقی مرد :

مطابق قانون نفقه دینی است که به گردن مرد با عقد دائم قرار می گیرد در نتیجه زوج موظف است خانه ای مستقل و آزاد برای وی فراهم کند و اگر خانه مطابق شئونات زن نباشد و به شرافت و حیثیت او لطمه وارد شود می تواند منزل را ترک کند و تا زمان برگشت پرداخت نفقه بر عهده شوهر خواهد بود در صورت عدم پرداخت زوجه می تواند دادخواست حقوقی مبنی بر مطالبه نفقه گذشته و حال خود را مطالبه کند.

عدم پردات نفقه راهی برای اجبار مرد به طلاق:

در صورتی که بعد از مطالبه زوجه شوهر نخواهد و یا نتواند نفقه را پرداخت کند و یا حتی در شرایطی که به موجب دادگاه اجبار به پرداخت می شود زن می تواند در خواست طلاق خود را به دادگاه ارائه دهد.

پرداخت نفقه ایام عقد ( قبل از ازدواج ):

درست است که زن به موجب عقد نکاح محق به نفقه خواهد بود و لی تا زمانی که به خانه شوهر وارد نشود نفقه ای به او پرداخت نخواهد شد و لی در صورتی که نسبت به شروع زندگی آمادگی خود را اعلام کند ولی شوهر از شروع زندگی اجتناب نماید باید نفقه به زوجه وی پرداخت کند و زن برا ی دریافت نفقه خود سه برگ اظهار نامه را دریافت و به مجتمع قضایی مراجعه می کند یا با تسلیم استشهادیه در خواست خود را به داد گاه تحویل می دهد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:صفر تا صد طلاق از طرف مرد-مزایا و معایب-تقسیط مهریه- کاملا کاربردی و به زبان ساده

پرداخت نفقه بعد از طلاق و فسخ نکاح :

در صورتی که زوجین به موجب طلاق رجعی از یکدیگر جدا شوند مرد موظف است در زمان عده یعنی ۳ ماه و ۱۰ روز به زوچه خود نفقه پرداخت کند  فقط به موجب قانون در طلاق بائن و یا فسخ نکاح زوجه نمیتواند نفقه ای دریافت کند

پرداخت نفقه در زمان فوت همسر :

فوت از موارد انحلال عقد است بنابراین  باعث قطع رابطه زناشویی نیزمی شود و تمکین عام و خاص با فوت و نبود همسر معنای خود را از دست خواهد داد در نتیجه زن نمیتواند نسبت به نفقه در مورد همسر متوفی اقدام کند ولیکن مخارج زندگی وی عندالمطالبه از اموال اقاربی (تمکن فرزندان ، ابوین وی ) که پرداخت نفقه به عهده آنان است تامین خواهد شد اگر زن حامله باشد تا وضع حمل نفقه جنین پرداخت خواهد شد.

نفقه گذشته زن در صورت فوت همسر:

از آنجا که نفقه به محض وقوع عقد مرد را مکلف به پرداخت آن می کند در مورد نفقه گذشته زن که پرداخت نشده است همانند دینی که به گردن مرد می باشد از اموال وی بعد از فوت قابل مطالبه از وراث خواهد بود و حتی از دیون ممتاز دانسته شده است.

نفقه اولاد بعد از فوت پدر

نفقه اولاد بعد از فوت پدر :

نفقه اولاد بعد از فوت به عهده اجداد پدری است که در صورت عدم قدرت آنها یا نبود آنها نفقه بر عهده مادر خواهد بود که در صورت عدم قدرت مادر نیز  پرداخت به عهده اجداد و جدات مادری و جدات پدری واجب النفقه است و اگر برخی معسر باشند سهم آنان راباید دیگران پرداخت کنند.

پرداخت نفقه در عقد موقت :

در عقد موقت زن مستحق نفقه نخواهد بود مگر طرفین بر آن توافق کرده باشند.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:۲۵ سوال رایج درباره طلاق توافقی-صفر تا صد طلاق توافقی

نفقه چیست؟

نحوه محاسبه نفقه :

نفقه با توجه به وضعیت زندگی و شئونات خانوادگی وضعیت عمومی جامعه تعیین کننده واریزی آن خواهد بود و در صورتی که زوجین در مورد ان اختلافی داشته باشند مطابق نظریه کارشناسی خواهد بود.

جرم عدم پرداخت نفقه :

به موجب قانون مجازات اسلامی هرکس با داشتن استطاعت مالی نفقه زن خود را ندهد یا از تادیه نفقه سایر اشخاص واجب النفقه امتناع کند دادگاه اورا از ۳ ماه و یک روز تا ۵ ماه حبس محکوم می کند یعنی مرد مرتکب دو جرم عدم پرداخت نفقه و ترک انفاق زوجه  وافراد واجب النفقه غیر از زن می شود.

داشتن استطاعت مالی  مرد از شروط  واجب تحقق این جرم است یعنی مجازات ترک انفاق برای کسی است که با داشتن استطاعت مالی از تادیه نفقه زن خود امتناع کند.

شکایت کیفری نفقه:

زوجه می‌تواند در یک برگ معمولی شکایت خود را نسبت به شوهر مرقوم کرده و به دادگاه تسلیم کند، دادگاه در این شرایط در سریع‌ترین زمان ممکن به شکایت او رسیدگی می کند و شوهر باید نفقه را در سریع ترین زمان ممکن پرداخت کند. امتناع مرد نسبت به واریز نفقه باعث خواهد شد تا او راهی زندان شود. زن می‌تواند از طریق شکایت کیفری نفقه زمان حال را دریافت کرده و نفقه گذشته نیز با ارائه دادخواست به دادگاه قابل پیگیری است.

اگر برای شکایت کیفری نفقه به مشکل برخورد کرده اید با یاری گرفتن از وکلای پایه یک دادگستری گروه وکلای حکمت سریعتر به حق خود برسید.

براساس ماده ۶۴۲ قانون مدنی:

هر کسی که با وجود استطاعت مالی و تمکین زن، نفقه زن و فرزندان خود را پرداخت نکند، دادگاه او را حداقل به ۳ ماه و یک روز تا حداکثر ۵ ماه به زندان محکوم می کند.

نفقه چیست

دادگاه صالح رسیدگی به شکایت کیفری و حقوقی نفقه زوجه:

اگر زوجه شکایت کیفری علیه زوج اقامه کند دادسرای محل زندگی صالح به رسیدگی است.اگر مبلغ ادعایی تا ۲۰ میلیون تومان باشد در صلاحیت شورای حل اختلاف شهرستان مربوطه میباشد.اگر بالاتر از ۲۰ میلیون تومان باشد در صلاحیت دادگاه خانواده شهرستان مربوطه است.

گروه وکلای حکمت: 

متشکل از چندین وکیل متخصص و با تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است و برای اهالی محترم نیاوران برای تسهیل در اخذ مشاوره با وکیل در نیاوران به صورت ۲۴ ساعته مشاوره حقوقی در نظر گرفته است .

در صورتی که وکیل در نیاوران را جست و جو می نمائید میتوانید از وکلای متخصص و با تجربه در نیاوران و در نزدیکی خود جهت امور حقوقی و کیفری و تنظیم قرارداد و مشاوره تلفنی و یا در صورت تمایل به صورت حضوری مشاوره دریافت نمائید.

وکیل نیاوران در واقع با توجه به امکان ارائه کلیه امور حقوقی در کلیه مراجع حقوقی و کیفری شهر تهران و یا کشور را دارد و در صورت مشاوره تلفنی امکان حضور در محل شرکت جهت تنظیم قرارداد و یا حضور در مراجع قضایی شهر تهران و سایر استان ها وجود دارد.

کافی است با شماره های گروه وکلای حکمت تماس گرفته تا در صورت نیاز ، وقت مشاوره با وکیل نیاوران برای شما تعیین شود.

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند همکاری نماید.

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم.

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

وکیل رابطه نامشروع-گروه وکلای حکمت

وکیل رابطه نامشروع کیست؟وکیل رابطه نامشروع در تهران چگونه میتواند شما را در رسیدن به حق قانونی خود یاری کند.

گروه وکلای حکمت قصد دارد شما را با جرم رابطه نامشروع و همچنین اثرات مخربی که بر روی روابط زن و شوهری دارد آشنا کند مشاوره گرفتن با یک وکیل رابطه نامشروع مجرب رابطه نامشروع در تهران میتواند کمک شایانی به شما در این زمینه بکند.

باز هم توصیه میکنیم وکیل رابطه نامشروع گروه وکلای حکمت را انتخاب کنید.

با ما همراه باشید تا آخرین قوانین به روز رابطه نامشروع از طریق وکیل رابطه نامشروع را در اختیارتان قرار دهیم.

تعریف رابطه نامشروع بر اساس ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی:

هرگاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد ، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه شوند ، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه کننده تعزیر می شود.

وکیل رابطه نامشروع

رابطه نامشروع و حق طلاق:

امروزه یکی از دلایل اصلی اختلاف بین زوجین رابطه نامشروع و خیانت کردن است. باید به اطلاع برسانیم رابطه نامشروع جزء دلایل اصلی برای طلاق زن نیست و زن باید برای طلاق گرفتن از روش های دیگری استفاده کند.

مشورت گرفتن با یک وکیل رابطه نامشروع متخصص کمک بسیار زیادی به شما در گرفتن طلاق میکند.

مطابق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی :

مرد می‌تواند هر وقت که بخواهد زن خود را طلاق دهد ، به اراده و خواست مرد صورت می‌گیرد و زن نیز در موارد خاصی از جمله: خودداری شوهر از دادن نفقه یا غیبت شوهر به مدت چهار سال و عسر و حرج زن ، می‌تواند از دادگاه درخواست طلاق کند.

در رابطه با شهادت دروغ بیشتر بخوانید:شهادت دروغ چیست و مجازات آن در قانون -کاملا کاربردی

رابطه نامشروع و پرداخت نفقه:

رابطه نامشروع و نفقه هیچ ارتباطی با هم ندارند. زوج حتی در صورت اثبات و احراز رابطه نامشروع مکلف به پرداخت نفقه زوجه است و حتی اثبات رابطه  نامشروع حق زوجه را برای دریافت نفقه در ایام زوجیت از بین نمیبرد.

در اختیار داشتن یک وکیل رابطه نامشروع گروه وکلای حکمت میتواند شما را به حقوق مالی و قانونی خود برساند.

تاثیر رابطه نامشروع در پرداخت مهریه:

داشتن رابطه نامشروع مرد با زن دیگری از تعهدی که مرد نسبت به پرداخت مهریه دارد چیزی کم نمیکند. فقط طرفین میتوانند با یکدیگر توافق کنند که از میزان مهریه کم و کلا آن را حذف کنند.

پس زوجه میتواند در هر زمان و تحت هر شرایطی حتی در صورتی که رابطه نامشروع انجام داده باشد مهریه خود را طلب کند.

رابطه نامشروع و طلاق از طرف مرد:

مردان در تمامی شرایط و بدون دلیل و مدرک همسر خود را با پرداخت حقوق مالی زن طلاق دهد.ولی اگر مردی بتواند رابطه نامشروع همسر خود را ثابت کند از پرداخت اجرت المثل و شرط تنصیف دارایی یعنی نصف کردن مال معاف شوند.

زیرا در حالت عادی مرد اگر بخواهد همسر خود را طلاق دهد باید نصف اموال و دارایی و اجرت المثل ایام زوجیت را پرداخت کند.

مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار:

مطابق ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی:

هرگاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد ، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه شوند ، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه کننده تعزیر می شود.

وکیل رابطه نامشروع

رابطه نامشروع و طلاق از طرف خانم

رابطه نامشروع و طلاق از طرف خانم:

داشتن رابطه نامشروع از جمله دلایلی است که زوجه میتواند برای طلاق اقدام نماید.

زن پس از اثبات رابطه نامشروع به دلیل عسر و حرجی که بوجود آمده است میتواند از دادگاه تقاضای حکم طلاق را داشته باشد.

مدارک لازم برای اثبات رابطه نامشروع:

ثابت کردن جرم رابطه نامشروع به سختی امکان پذیر است ولی در صورت:

۱-اقرار مرتکب شونده

۲-وجود شاهد

۳-فیلم-عکس-پیامک-چت

تمامی این موارد باعث میشود که رابطه نامشروع اثبات شود .

توصیه میشود برای اثبات رابطه نامشروع از یک وکیل رابطه نامشروع متخصص و مجرب دراین حوزه کمک بگیرید.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:سوء پیشینه چیست و چگونه سوءپیشینه خود را پاک کنیم؟

مدارک لازم برای شکایت رابطه نامشروع:

۱-مدارک هویتی اعم از کارت ملی-شناسنامه

۲-عقدنامه برای اثبات رابطه زوجیت

که باید تمام دلایل خود را در شکواییه نام ببرید و شاهدان خود را معرفی کنید.

مراحل شکایت کیفری رابطه نامشروع:

رابطه نامشروع جزء جرائم کیفری است و باید در دادسرا یا دادگاه مطرح شود.اگر زوج به دلیل رابطه نامشروع جسمانی شکایت کند باید این شکایت را در دادگاه مطرح کند ولی اگر این ارتباط از طریق پیامک و چت باشد شکایت باید در دادسرا مطرح شود.

استفاده از یک وکیل رابطه نامشروع در تهران می‌تواند به شما کمک کند تا شکایت کیفری خود را به سرانجام برسانید.

وکیل رابطه نامشروع

مجازات رابطه نامشروع از طریق تلگرام و تلفن:

در خصوص رابطه نامشروع از طریق تلگرام شاکی میتواند از طریق اسکرین شات و پرینت از محتوای پیام ها باخبر شود و میتواند به عنوان یک مدارک در دادگاه از آن استفاده کند.

گروه وکلای حکمت با در اختیار داشتن وکیل رابطه نامشروع پایه یک دادگستری میتواند شما را در این امر یاری کند.

اثبات رابطه نامشروع از طریق پیامک(مسیج):

برای اثبات رابطه نامشروع از طریق پیامک دادسرا یا دادگاه میتواند از اپراتور مربوطه اطلاعات مربوط به تماس های تلفنی و پیامک های متهم را دریافت کند.

هیچ یک از زوجین نمیتوانند شخصا برای دریافت پرینت تلفن همراه همسر خود اقدام کنند فقط در صورت تشخیص دادگاه این عمل قابل انجام است.

مجازات رابطه نامشروع (زنا) دختر و پسر:

مجازاتی که برای ارتباط با دختر باکره در نظر گرفته شده است اعدام است ولی اگر دختری به سن بلوغ رسیده باشد و با میل و رضایت این ارتباط برقرار شود هر دو طرف حکم زنا خواهند گرفت ولی در صورتی که حکم زنا به اثبات نرسد طرفین مرتکب رابطه نامشروع شدند.

مطابق ماده ۶۶۷ قانون آیین دادرسی کیفری:

ارائه ‎دهندگان خدمات دسترسی موظفند داده های ترافیک را حداقل تا شش ‌ماه پس از ایجاد حفظ نمایند و اطلاعات کاربران را حداقل تا شش ‌ماه پس از خاتمه اشتراک نگهداری کنند.
تبصره ۱:

داده ترافیک، هرگونه داده‎ ای است که سامانه های رایانه‎ ای در زنجیره ارتباطات رایانه ‎ ای و مخابراتی تولید می‌کنند تا امکان ردیابی آنها از مبدا تا مقصد وجود داشته باشد. این داده ها شامل اطلاعاتی از قبیل مبدا، مسیر، تاریخ، زمان، مدت و حجم ارتباط و نوع خدمات مربوطه می شود.
تبصره ۲:

اطلاعات کاربر، هرگونه اطلاعات راجع به کاربر خدمات دسترسی از قبیل نوع خدمات، امکانات فنی مورد استفاده و مدت زمان آن، هویت، ‌نشانی جغرافیایی یا پستی یا قرارداد اینترنت ( IP )، شماره تلفن و سایر مشخصات فردی را شامل می‌شود.

ماده ۶۶۸ قانون آیین دادرسی کیفری:

ارائه‌ دهندگان خدمات میزبانی داخلی موظفند اطلاعات کاربران خود را حداقل تا شش‌ ماه پس از خاتمه اشتراک و محتوای ذخیره شده و داده ترافیک حاصل از تغییرات ایجاد شده را حداقل تا پانزده روز نگهداری کنند.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:جرائم رایانه ای چیست؟قوانین مربوط به آن-نمونه شکواییه جرائم رایانه ای -کاملا کاربردی

وکیل رابطه نامشروع

نمونه شکوائیه رابطه نامشروع:

شاکی …………………. به نشانی ……………………………………………………………………………

مشتکی عنه ……………………. به نشانی ……………………………………………………………….

تاریخ وقوع جرم …………….. محل وقوع جرم ………………………………………………………

موضوع: رابطه نامشروع

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان …………………………

با سلام و احترام، به استحضار می‌رساند:

اینجانبه ……….. (شاکیه دعوی) مطابق سند شماره ………….. زوجه دائم و قانونی آقای ……… (مشتکی‌عنه) می‌باشم.

مدت ………….‌ سال از زندگی مشترک فی‌مابین اینجانبان می‌گذرد و ثمره این زندگی دو فرزند به نام‌های …………. و ………….. می‌باشد.

مع هذا، مدتی قبل واقف شدم که خانم با نام…………. که گویا مطلقه نیز می‌باشد، با بکارگیری حیله و ترفند، زوج (شوهر) اینجانبه را فریب داده و بدین وسیله سعی در مزاحمت با ایشان را دارد.

از آنجایی که در حال حاضر هیچگونه علقه زوجیتی فی‌مابین این زن و شوهر وجود ندارد و رفت و آمد و اعمال نامشروع آن‌ها جنبه قانونی و شرعی ندارد.

لذا، به استناد ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) مصوب سال ۱۳۷۵ تقاضای رسیدگی و تعقیب و مجازات نامبردگان را دارم.

با تشکر و سپاس فراوان

امضاء

آدرس مراجع و دادگاه های صالح به رسیدگی جرم رابطه نامشروع:

دادسرای ارشاد

نشانی: خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست سابق) جنب بیمارستان آسیا

مجتمع قضایی ارشاد

نشانی: تهران – خیابان مطهری – روبهروی خیابان سلیمان خاطر

گروه وکلای حکمت: 

متشکل از چندین وکیل متخصص و با تجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است و برای اهالی محترم نیاوران برای تسهیل در اخذ مشاوره با وکیل در نیاوران به صورت ۲۴ ساعته مشاوره حقوقی در نظر گرفته است .

در صورتی که وکیل در نیاوران را جست و جو می نمائید میتوانید از وکلای متخصص و با تجربه در نیاوران و در نزدیکی خود جهت امور حقوقی و کیفری و تنظیم قرارداد و مشاوره تلفنی و یا در صورت تمایل به صورت حضوری مشاوره دریافت نمائید.

وکیل نیاوران در واقع با توجه به امکان ارائه کلیه امور حقوقی در کلیه مراجع حقوقی و کیفری شهر تهران و یا کشور را دارد و در صورت مشاوره تلفنی امکان حضور در محل شرکت جهت تنظیم قرارداد و یا حضور در مراجع قضایی شهر تهران و سایر استان ها وجود دارد.

کافی است با شماره های گروه وکلای حکمت تماس گرفته تا در صورت نیاز ، وقت مشاوره با وکیل نیاوران برای شما تعیین شود.

گروه وکلای حکمت مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند همکاری نماید.

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم.

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

 

طلاق از طرف مرد

یکی از موارد انحلال نکاح دائم ،طلاق است که مرد بر مبنای موادی از قانون مدنی و قانون حمایت خانواده می تواند با رعایت شرایط مقرر درقانون یعنی پرداخت حقوق مالی زوجه تقاضای طلاق همسرش را بنماید و رضایت و عدم رضایت زوجه در آن موثر نخواهد بود ما در این مختصر سعی داریم که در کوتاهترین جملات به دلیل سوالات کثیری در مورد اینکه اگر زن طلاق نخواهد تکلیف چیست ؟ اگر زن طلاق نخواهد چه می شود ؟اگر زن طلاق نخواهد مرد بخواهد ؟ صفر تا صد طلاق از طرف مرد –شرایط- زمان-مهریه-مزایا و معایب –تقسیط مهریه توضیح خواهیم داد.

شرایط طلاق از طرف مرد:

به موجب قانون اختیار طلاق با مرد است و وی می تواند حتی بدون دلیل موجه به دادگاه دادخواست طلاق دهد البته بعد از درخواست مرد دادگاه مورد را به داوری ارجاع خواهد داد و اگر طی داوری انجام شده سازش حاصل نشود داوران نظر خود مبنی بر عدم امکان زندگی مشترک ارائه می دهند و مطابق قانون حمایت خانواده دادگاه خانواده مبادرت به صدور گواهی عدم امکان سازش خواهد نمود و در صورتی که زوجه در جلسات داوری و دادگاه شرکت نکند طلاق غیابی خواهد بود .

جهت مشاوره با وکیل متخصص در زمینه خانواده کلیک نمایید

وکیل 

مشاوره حقوقی 

مدارک لازم برای طلاق از طرف مرد:

 1. اصل سند ازدواج
 2. اصل شناسنامه مرد
 3. کپی کارت ملی مرد

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:۲۵ سوال رایج درباره طلاق توافقی-صفر تا صد طلاق توافقی

طلاق از طرف مرد چقدر طول میکشد

طلاق از طرف مرد چقدر طول میکشد:

به طور کلی درخواستهای طلاق از طرف مرد در بازده زمانی کوتاه تری طی خواهد شد ( حدود۶ یا ۸ماه )ولی اگر در خواست طلاق از طرف زن باشد مدت زمان بیشتری طی خواهد کرد( حدودا ۱ سال ) ولی در حکم دادگاه شاهد آن نیز بوده ایم که اگر چه درخواست طلاق از طرف مرد جزء اختیارات قانونی او است ولی اگر زن راضی به طلاق نباشد موجب طولانی شدن طلاق از سوی مرد خواهد شد حتی یک سال و ییشتر .همچنین در خواست مطالبات مالی زن ناشی از درخواست طلاق از سوی مرد از موجبات اطاله و یا طولانی شدن دادرسی خواهد بود  .

گواهی عدم امکان سازش :

گواهی عدم سازش در ۲ صورت صادر می شود :

۱)زمانی صادر می شود که مرد در خواست طلاق دهد و طی مراحل داوری و عدم امکان سازش بین طرفین دادگاه صادر خواهد کرد که در قانون حمایت خانواده جدید به آن توجه شده است

۲)طلاق توافقی که هردو طرف در این نوع طلاق رضایت به جدایی خواهند داشت و طرفین می توانند با دریافت این گواهی اقدام به ثبت طلاق خود خواهند کرد .

مدت اعتبار  گواهی عدم امکان سازش :

مدت اعتبار گواهی عدم امکان سازش ۳ ماه است در صورتی که مرد متقاضی صدور آن باشد می تواند از تاریخ ابلاغ گواهی آن را به دفتر خانه ارائه دهد در صورتی که ظرف مدت ۳ ماه از ابلاغ گواهی رابه دفتر ثبت طلاق ارائه ندهد اعتباری نخواهد داشت اگر گواهی به در خواست زن صادر شده باشد او موظف است طی مدت ۳ ماه آن را به دفترخانه ارائه دهد پس از ارائه گواهی به دفتر خانه نوبتی برای اجرای صیغه طلاق تعیین خواهد کرد .

نوع طلاق از طرف مرد

نوع طلاق از طرف مرد :

 1. طلاق رجعی؟
 2. طلاق بائن؟

با توجه به رجعی و بائن بودن انواع طلاق در قانون ،مرد پس از درخواست گواهی عدم امکان سازش دادگاه حکم به طلاق رجعی خواهد داد یعنی مرد می تواند در زمان عده زن به او رجوع کند.

حقوق مالی زن در طلاق از طرف مرد :

دادگاه ضمن صدور رای خود با توجه به شروط ضمن عقد نکاح و مندرجات سند ازدواج در طلاق از طرف مرد تکلیف امور مالی زوجه از جمله جهیزیه ،مهریه، و نفقه زوجه ،همچنین اجرت المثل ایام زوجیت را مطابق قانون و پرداخت هزینه های حضانت و نگهداری فرزندان مشترک را تعیین کند .

ثبت طلاق موکول به پرداخت مالی زن است مگر زوجه یا همسر وی پرداخت امور مالی را چه دفعتا واحده و یا به صورت اقساط به بعد از ثبت طلاق رضایت دهد.

حضور وکیل دادگستری در تنصیف دارایی :

در مواردی که زوجین بند الف از شرایط ضمن عقد در سند ازدواج خود را موسوم به شرط تنصیف دارائی امضا نموده باشند الزامی است که در طلاق از طرف مرد تا نصف دارائی موجود خود را که در ایام زناشوئی  به دست اورده است بلاعوض به زوجه دهد البته این در صورتی است که مرد نتواند ثابت کند که تقاضای طلاق ناشی از تخلف زن از وظایف همسری یا سوءاخلاق و رفتار وی بوده است که حائز اهمیت است که در این مواقع وکیل متخصص در امور خانواده در پروند شما حضور داشته باشد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:مردناشزه کیست ؟ حقوق زن در ناشزه بودن مرد(عدم تمکین مرد )

تقسیط مهریه :

به موجب قانون به مجرد عقد نکاح زن مالک مهر خواهد شد و مرد موظف به پرداخت این دین می باشد و حتی پرداخت به نحو اقساط چیزی از ماهیت آن کم نخواهد کرد یعنی در صورتی که مهریه اقساطی را پرداخت نکند دین او حال می شود .

حکم به پرداخت مهریه معادل و یا بیشتر و کمتر از ۱۱۰ سکه تمام بهار آزادی به موجب قانون حمایت خانواده و قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی منوط به اثبات توانایی مالی زوج توسط زوجه است ولی از آنجا که مطابق قانون اصل بر اعسار مرد است زن باید توانایی مالی وی را اثبات کند در غیر این صورت حبس ناشی از محکومیت مالی به جهت عدم پرداخت مهریه منتفی خواهد شد و صرفا پرداخت کمتر و یا معادل ۱۱۰ سکه بهار ازادی تقسیط خواهد شد و در بیشتر از ۱۱۰ سکه در صورتی که مرد توانایی مالی نداشته باشد حتی حکم اقساط نیز داده نمی شود .

طلاق بدون پرداخت مهریه

طلاق از طرف مرد بدون پرداخت مهریه:

مهریه دینی که به گردن زوج است و تحت هر شرایطی باید پرداخت شود و این طلبکار یعنی زوجه است که باید از دین خود بگذرد در نتیجه زن میتواند یا مهریه را ببخشد و یا به مقدار کمتر از ان بذل کند در نتیجه طلاق از طرف مرد بدون پرداخت مهریه ممکن نخواهد بود و اگر مهریه پرداخت نشده باشد و یا حکمی در این خصوص صادر نشده باشد دادگاه باید ضمن صدور حکم خود تکلیف مهریه را مشخص کند.

گروه وکلای حکمت:

امروزه به دلیل تخصصی شدن مسائل حقوقی و حتی مشکلات کثیر خانوادگی نیاز است که زوجین به این نکته دقت کنند که وجود فرد سوم که واقف به مسائل حقوقی است و تخصص فراوان دارد ضروری به نظر میرسد و نظر او را جویا شوند و لزوم مشورت با وکیل متخصص خانواده در طلاق به درخواست مرد بهترین راه حل رادر اختیار شما قرار خواهد داد .

با مدیریت داود چشمی وکیل پایه یک دادگستری ،با بیش از ۱۶ سال سابقه درخشان در صدها پرونده کیفری و حقوقی توانسته است در راستای خدمات قضایی به شما هموطنان عزیز که با شعار صداقت ، حفظ اسرار موکلین ، پیگیری مستمر در پروندهای کیفری و حقوقی ،منشور اخلاقی خود را تنظیم کرده است آماده هر گونه مشاوره اعم از حضوری و تلفنی در ۲۴ ساعت خواهد بود .

دفتر شماره ۱ :

خیابان نیاوران ،پ۱۲۷ ط۶ واحد ۱۱

دفتر شماره ۲:

فلکه اول تهرانپارس ،خ ۱۴۲ شرقی ،پ۳۹ واحد ۵ تلفن ۷۷۷۱۹۳۳۷ -۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰

 

جرم رابطه نامشروع

جرم رابطه نامشروع در قوانین ایران:

امروزه با وجود توسعه روابط مجازی و دسترسی آسان به آن بعضی از رفتارهای شهروندان در دست تغییر هستند.

یکی از این رفتارها روابط بین دختر و پسر است که براحتی با عضویت در شبکه های مجازی می توانند انواع روابط را تشکیل دهند. البته جرائم دیگری هم در فضای مجازی از قبیل کلاهبرداری رایانه ای ، توهین ، تهدید ، اخاذی و… شایع است اما می خواهیم به طور خاص درباره رابطه نامشروع و انواع و شکل گیری و مجازات و روند رسیدگی آن توضیحاتی را ارائه دهیم.

جرم رابطه نامشروع در قوانین ایران:

رابطه نامشروع در ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی: هر گاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل ‌یا مضاجعه شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه ‌کننده تعزیر می‌شود.

رابطه نامشروع چیست؟

عبارت است از روابط دو جنس مخالف (دختر – پسر) که از حدود شرعی و قانونی تجاوز کرده و به حریم خصوصی افراد وارد شود بنابراین روابطی که خارج از محدوده شرعی و عرفی دختر و پسر باشد رابطه نامشروع نامیده میشود.

رفتارها و اعمال و روابط مشمول رابطه نامشروع:

هر نوع عملی است که منافی عفت عمومی تلقی گردد و صرف تنها بودن دختر و پسر در مکان یا جایی ، در ماشین نشستن دو نامحرم و یا قدم زدن آنها نمی‌تواند رابطه نامشروع تلقی گردد.

بر اساس ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی:

رفتار مجرمانه جرم رابطه نامشروع یکی از افعال مثبت مادی لمسی چون « تقبیل و مضاجعه و غیره » می‌باشد که تقبیل به معنی بوسیدن دختر و پسر می باشد. مضاجعه به معنی همبستر شدن دختر و پسر می باشد.

مصادیق و موارد ذکر شده در قانون جنبه تمثیلی دارند بنابراین شامل خیلی از رفتارهای خلاف عرف و قانون میشود.

اما در صورتی که روابط بین دختر و پسر از بابت فعالیت شغلی یا همکلاسی یا هنری یا نمایشی و امثالهم باشد که از نظر عرف و قانون مشروعیت دارد جرم رابطه نامشروع تلقی نمیشود.

با توجه به حضور روز افزون خانم ها در کنار آقایان در جامعه و مشاركت بالای آن‌ها در فعالیت‌های اجتماعی نمی‌توان حضور این دو قشر را در كنار یكدیگر كه در مواردی بالاجبار مثل حضور دو همكار به تنهایی در محل كار و از این دست موارد است و نیز در مواردی با اختیار مثل خوردن نهار در یك رستوران و یا تردد با ماشین همكاران را جرم محسوب کرد.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:اخاذی چیست؟راههای مقابله با آن-رسیدگی به این جرم-و چگونگی اثبات آن

مجازات جرم رابطه نامشروع:

قانون ایران در ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی برای رابطه نامشروع ۹۹ ضربه شلاق تعزیری تعیین نموده است.

شکایت و پیگیری قضایی جرم رابطه نامشروع:

اگر کسی از همسرش بدلیل رابطه نامشروع جنسی و جسمانی (مثل  همبستر شده ، بوسیدن، در آغوش گرفتن و … ) شکایتی دارد باید مستقیما به دادگاه مربوطه به جهت اعلام جرم و شکایت مراجعه کند و اگر همسر مدعی رابطه نامشروع غیر  جنسی و جسمانی مثل تلفن ، پیامک ، تلگرام و … باشد باید به دادسرا مراجعه کند.

اگر دلیل رابطه نامشروع ارتباط تلفنی و پیامکی باشد دادگاه یا دادسرا می تواند از اپراتور مربوطه تلفن همراه ، اطلاعات مربوط به تماس های تلفنی و پیامک های متهم را به جهت بررسی اخذ کند.

رابطه نامشروع از طریق پرینت گرفتن از تماس ها و مکالمات ، پرینت پیامک های بین دختر و پسر ، شنود مکالمات ، وجود تصاویر و یا فیلم، اقرار، شهادت شهود و علم قاضی قابل اثبات است.

جرم رابطه ناشروع

غیر قابل گذشت بودن جرم رابطه نامشروع:

جرم رابطه نامشروع جزو جرایمی است که قانون مجازات ایران آن را جرم دانسته و برایش مجازات تعیین کرده است.

جرم رابطه نامشروع یکی از جرایم منافی عفت میباشد که نیازی به شاکی خصوصی ندارد. به دلیل اینکه موجب برهم زدن نظم جامعه میشود، جزء جرایم غیرقابل گذشت میباشد. در صورتیکه شاکی خصوصی نداشته باشد و یا رضایت بدهد، مجازات پابرجاست.

مثلا اگر مردی مرتکب رابطه نامشروع شود و همسرش گذشت کند، مجازات مرد ساقط نخواهد شد ولی ممکن است مجازات کمتری در نظر گرفته شود.

دادگاه صالح به رسیدگی جرم رابطه نامشروع:

رسیدگی به جرم عمل نامشروع و عمل منافی عفت مستقیما در صلاحیت دادگاه است و نه دادسرا.

بر اساس ماده ۳۰۶ قانون آیین دادرسی کیفری:

جرائم زنا و لواط و سایر جرائم منافی عفت به طور مستقیم، در دادگاه صالح رسیدگی میشود. منظور از جرائم منافی عفت در این قانون، جرائم جنسی حدی، همچنین جرائم رابطه نامشروع تعزیری مانند تقبیل و مضاجعه است. اگر کسی از همسرش بابت جرم رابطه نامشروع جنسی و جسمانی (مثل بوسیدن، در آغوش گرفتن و غیره ) شکایت دارد می بایستی مستقیما به دادگاه به جهت اعلام جرم و شکایت مراجعه کند.

بنابراین، مطابق ماده ۳۰۶ قانون آیین دادرسی کیفری جدید، اصلاحی ۲۴ خرداد۱۳۹۴ به جرایم جنسی حدی، مانند زنا، لواط، مساحقه، رابطه نامشروع غیر از زنا مانند بوسیدن و در آغوش گرفتن، به صورت مستقیم در دادگاه صالح رسیدگی می‌شود.

اما اگر رابطه نامشروع غیر از این موارد باشد به دادسرای مربوطه برای رسیدگی ارجاع میشود.

نمونه شکوائیه جرم رابطه نامشروع:

شاکی …………………. به نشانی ……………………………………………………………………………

مشتکی عنه ……………………. به نشانی ……………………………………………………………….

تاریخ وقوع جرم …………….. محل وقوع جرم ………………………………………………………

 موضوع: رابطه نامشروع

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان …………………………

با سلام و احترام، به استحضار می‌رساند:

اینجانبه ……….. (شاکیه دعوی) مطابق سند شماره ………….. زوجه دائم و قانونی آقای ……… (مشتکی‌عنه) می‌باشم.

مدت ………….‌ سال از زندگی مشترک فی‌مابین اینجانبان می‌گذرد و ثمره این زندگی دو فرزند به نام‌های …………. و ………….. می‌باشد.

مع هذا، مدتی قبل واقف شدم که خانم با نام…………. که گویا مطلقه نیز می‌باشد، با بکارگیری حیله و ترفند، زوج (شوهر) اینجانبه را فریب داده و بدین وسیله سعی در مزاحمت با ایشان را دارد.

از آنجایی که در حال حاضر هیچگونه علقه زوجیتی فی‌مابین این زن و شوهر وجود ندارد و رفت و آمد و اعمال نامشروع آن‌ها جنبه قانونی و شرعی ندارد.

لذا، به استناد ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) مصوب سال ۱۳۷۵ تقاضای رسیدگی و تعقیب و مجازات نامبردگان را دارم.

با تشکر و سپاس فراوان

امضاء

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:توهین چیست؟ و مجازات آن

آدرس مراجع و دادگاه های صالح به رسیدگی جرم رابطه نامشروع:

دادسرای ارشاد

نشانی: خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست سابق) جنب بیمارستان آسیا

مجتمع قضایی ارشاد

نشانی: تهران – خیابان مطهری – روبروی خیابان سلیمان خاطر

منشور اخلاقی گروه وکلای حکمت :

 • رعایت صداقت و درستی
 • کیفیت در کار
 • مشتری مداری
 • فوریت در امور محوله
 • تخصصی کردن کار وکالت
 • آموزش

گروه وکلای حکمت متشکل از چندین وکیل متخصص و باتجربه آمادگی ارائه مشاوره حقوقی به صورت تمام وقت برای افراد فراهم نموده است و برای تسهیل در اخذ مشاوره حقوقی به صورت ۲۴ ساعته مشاوره حقوقی در نظر گرفته شده است و در صورتی که گروه وکلای حکمت را جست و جو می نمائید میتوانید از وکلای متخصص گروه وکلای حکمت و با تجربه در نزدیکی خود جهت امور حقوقی و کیفری و تنظیم قرارداد و مشاوره تلفنی و یا در صورت تمایل به صورت حضوری مشاوره دریافت نمائید. گروه وکلای حکمت با توجه به تخصص های گوناگون حقوقی امکان انجام و ارائه مشاوره در کلیه امور حقوقی و کیفری شهر تهران و یا کشور را دارد و در صورت مشاوره تلفنی امکان حضور در محل شرکت جهت تنظیم قرارداد و یا حضور در مراجع قضایی شهر تهران و سایر استان ها وجود دارد.

کافی است با شماره های گروه وکلای حکمت تماس گرفته تا در صورت نیاز ، وقت مشاوره با گروه وکلای حکمت برای شما تعیین شود.

 

در این مقاله خواهیم گفت وکالت بلاعزل چیست و خیانت در وکالت بلاعزل چگونه است و شما را با وکیل متخصص وکالت بلاعزل راهنمایی خواهیم کرد .

مفهوم عقد وکالت بلاعزل :

عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین، طرف دیگر را برای انجام کارها و امور خود، نایب و وکیل خود می کند.

 وکالت بلاعزل در چه مواردی از بین می رود:

از آنجاییکه عقد وکالت( وکالت بلاعزل) جزء عقود جایز محسوب می شود با فوت و یا جنون هر یک از طرفین عقد( وکیل یا موکل) و یا استعفای وکیل از بین می رود.

ماهیت وکالت بلاعزل:

وکالت بلاعزل سندی است محضری و رسمی که از طریق دفترخانه اسناد رسمی توسط موکل به وکیل داده میشود.

بلاعزل بودن وکالت هیچ ارتباطی به موضوع آن یعنی اموری که انجام آن به عهده وکیل گذاشته شده است ندارد و صرفا به سلب حق موکل در برکناری وکیل مربوط می شود.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:۶ ویژگی یک وکیل خوب و شجاع چیست؟

عزل وکیل در وکالت بلاعزل:

کسی که به دیگری وکالت بلاعزل داده ، می تواند هر وقت بخواهد وکیل خود را عزل کند مگر آنکه وکالت وکیل یا عدم عزل وکیل در ضمن عقد وکالت شرط شده باشد که در این حالت موکل دیگر حق عزل وکیل را از خود ساقط می نماید.

ولکن بلاعزل بودن وکالت مانع از این نیست که خود موکل ( کسی که وکالت داده است ) شخصا خود مورد وکالت را انجام دهد بنابراین با انتقال مورد وکالت توسط خودتان ، وکیل دیگر نمی تواند از آن وکالتنامه استفاده کند.

وکالت بلاعزل

انجام مورد وکالت توسط موکل در وکالت بلاعزل :

موکل(کسی که وکالت داده است)  ،میتواند خود شخصا مال مورد وکالت را به دیگری انتقال دهد مادامی که مال مورد وکالت به کسی انتقال داده نشده باشد در غیر اینصورت امکان دارد به جهت ارتکاب جرم کیفری تحت تعقیب قرار گیرد

از همین رو بهتر است در وکالتنامه های بلاعزل ختیارات در امور جزیی داده شود نه امور کلی.

عباراتی که در وکالتنامه ها موجب بلاعزل شدن آن می گردد:

 1. موکل حق عزل وکیل مرقوم را ضمن عقد خارج لازم از خود  سلب و ساقط نمود….
 2. موکل حق عزل وکیل مرقوم را بمدت ( ۳سال ،۵۰ سال ،۹۹ سال ) را از خود سلب و ساقط نمود….

گروه وکلای حکمت: 

با به کارگیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند با شما همکاری لازم را مبزول میدارند.

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد آنها و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم.

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

خیار غبن

قانون گذار در معاملات برای آنکه شخص متضرر بتواند معامله را به هم بزند از خیار فسخ نام میبرد که این نوع خیارات هریک در جایگاه خود با تعریف قانونی قابل اعمال است.

یکی از خیارات قانونی خیار غبن است به معنای فریب داد یا گول زدن طرف معامله می باشد از جانب هریک ازطرفین معامله.

این نوع معامله قطعا با ضرر و زیان یکی از طرفین همراه خواهد بود که قانون گذار برای رفع زیان از متضرر خیار غبن را پیش بینی کرده است.

در این مقاله با ما همراه باشید با مقاله خیار غبن به زبان ساده چیست و شرایط آن.

خیار چیست؟

خیار غبن چیست؟

خیارغبن واژه‌ای از مصدر عربی و به معنی اختیار داشتن است. در مباحث حقوقی به اختیاری که فرد برای بر هم زدن معامله دارد خیارغبن  گفته می‌شود. به این معنی که در هر قرارداد، طرفین معامله، بر اساس مفاد قرارداد، اختیاراتی برای فسخ قرارداد دارند و می‌توانند طبق توافقات انجام شده با توجه به اختیاراتشان معامله را بر هم زنند.

معنی غبن در لغت:

غبن یعنی ضرر و زیان رساندن و یا فریب دادن و گول زدن دیگری.

مفهوم حقوقی خیار غبن :

خیارغبن در اصطلاح حقوقی به معنی عدم تعادل بین ارزش واقعی ملک و ارزش تعیین شده ، که منجر به اختلاف بین خریدار و فروشنده گردد.

مثال :کسی بموجب مبایعه نامه یک باغ را، به قیمت ۵۰۰ میلیون تومان خریداری نماید بعدا کاشف بعمل آید قیمت واقعی باغ پایین تر از قیمت فروخته شده است ،فروشنده مغبون شده.

مفهوم فقهی خیار غبن :

خیار غبن اصلش خديعه است و در اصطلاح فقهي به مالكيت در آوردن مال است به قيمت اي که از قيمت اصلي زياد باشد و همراه جهل طرف ديگر معامله باشد »

پیشنهاد می شود این مطلب را از دست ندهید :تفاوت خیار غبن فاحش و افحش 

مغبون کیست ؟ غابن کیست؟

 1.  به کسی که در اثر وجود غبن در معامله متضرر شده (مغبون)می گویند.
 2.  به فردی که طرف مقابل خود را ( خریدار) مغبون کرده و در اصطلاح مغبون کننده( غابن ) می گویند.

ویژگی خیار غبن : 

یکی از ویژگی هایی که خیار غبن دارد این است که تنها به یک طرف تعلق ندارد بلکه طرفین در صورت فریب می توانند از آن استفاده و معامله را فسخ کنند.

اسقاط حق خیار غبن :

حق فسخ معامله به موجب خیار غبن  از اختیاراتی است که قانون گذار در عقد قرار داده است و اینگونه است که طرفین می توانند این حق را اعمال و یا از آن صرف نظر کنند.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:مفهوم خیار تدلیس چیست ؟تفاوت با خیار غبن 

خیار غبن چه زمانی قابل اعمال است ؟

خیارغبن زمانی که غبن فاحش باشد( عرفا بین مردم قابل مسامحه و پذیرش نباشد ) تحقق پیدا می کند اگر چه در قانون مدنی شرایطی برای غبن فاحش در نظر گرفته نشده است  اما در شرایطی که صاحب مال ادعا کند که مال مورد نظر غبن فاحش  دارد می تواند پس از اثبات  در دادگاه صالح و بررسی جوانب مختلف قرارداد نسبت به آن توافق حاصل شود.

برای جبران خسارات خود پس از فریب در عقد چه باید بکنید؟

 1. کسی که در معامله مغبون شده( زیان دیده ) ، درابتدا میبایست…
  با ارسال اظهارنامه رسمی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، مراتب اعلام فسخ خود را به جهت خیار غبن به طرف مقابل ( فروشنده) اعلام نماید.
  النهایه مبادرت به تقدیم دادخواست تایید و اعلان فسخ به دادگاه عمومی محل وقوع ملک ؛بنماید ، النهایه دادگاه با ارجاع امر به کارشناس رسمی دادگستری ، حکم به تایید و اعلان فسخ می نماید.
 2. علم و اطلاع واقعی مغبون ( زیان دیده ) از قیمت واقعی ملک ، موجب از بین رفتن خیار غبن می باشد بنابراین مغبون در حین معامله نباید قیمت واقعی مورد معامله را بداند

 خیار غبن فوری و فوریت آن:

مغبون بعد از علم به مغبون شدن ، باید فوراخیار غبن خود را اعمال کند.

ویژگی خیار غبن

صلح در معاملات چیست؟ وآیا خیار غبن در صلح هم جاری است؟

خیارغبن در کلیه معاملات معوض (مثل اجاره و خرید و فروش و…) وجود دارد ولی در معاملات غیر معوض ( هبه و…)وجود ندارد.

خیار غبن، یکی از خیاراتی است که فقط مختص عقد بیع نمی باشد و ممکن است در عقودی دیگر( به غیر از هبه وصلح که صرفا تعین مبلغ ،بر مبنای مسامحه می باشد ) نیز وجود داشته باشد.

آیا درج عبارت اسقاط کافه خیارات باعث اسقاط خیار غبن است ؟

درج عبارت اسقاط کافه خیارات و لو فاحش بل افحش در قرارداد ها موجب سقوط ،خیار غبن طرفین معامله می گردد.

هر چند که بعضی از حقوقدانان و فقها قائل به این امر نیستند.

استنادات قانونی در باب خیار غبن: 

ماده ۴۱۶ قانون مدنی:
هریک ازمتعاملین که در معامله غبن فاحش داشته باشد بعد از علم به آن، میتواند معامله را فسخ نماید.

ماده ۴۱۷ قانون مدنی:
غبن در صورتی فاحش است که عرفا قابل مسامحه نباشد.
طبق ماده ۴۱۸ قانون مدنی:
چنانچه در زمان انجام معامله نسبت به قیمت واقعی عالم بوده باشد، دیگر خیار فسخ نخواهد داشت.
طبق ماده ۴۱۹ قانون مدنی:
شرایط معامله نیز باید در تعیین نمودن مقدار غبن لحاظ شود..
طبق ماده ۴۲۰ قانون مدنی:
خیار غبن از خیارات فوری می باشد.
طبق ماده ۴۲۱ قانون مدنی:

اگر کسی که طرف خود را مغبون کرده است تفاوت قیمت را بدهد خیار غبن ساقط نمی‌شود مگر این که مغبون به اخذ تفاوت قیمت‌ راضی گردد.

آیا با پرداخت تفاوت قیمت خیار غبن ساقط می شود ؟

اگر شخصی که طرف معامله ی خود را متضرر کرده است تفاوت قیمت را به شخص متضرر بدهد،خیار غبن از بین نمی رود. ولی در صورتی که شخص متضرر با گرفتن تفاوت قیمت راضی شود، آنگاه خیار غبن ساقط می شود.

در خصوص کسب اطلاعات در زمینه مشاوره حقوقی پیشنهاد میشود این مطلب را مطالعه کنید:مشاور حقوقی حرفه ای

گروه وکلای حکمت: 

با به کارگیری وکیل متخصص پایه یک دادگستری خانم و آقا برای مشاوره حق خیار غبن در معاملات با وکلای پایه یک دادگستری که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند با شما همکاری لازم را مبزول میدارند

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد آنها و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:

موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

مشاوره در تلگرام

یکی از امکاناتی و خدماتی که گروه وکلای حکمت برای مردم عزیز به منظور راهنمایی بیشتر در نظر گرفته است پرسیدن سوالات حقوقی خود و گرفتن مشاوره آنلاین در  اپلیکیشن تلگرام از وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام است.

در این صفحه شماره هایی که با آن میتوانید چت حقوقی خود را انجام دهید معرفی میکنیم. به شما پیشنهاد می کنیم متن این صفحه را با دقت مطالعه کنید. این صفحه تمام اطلاعاتی را که باید در این زمینه بدانید به صورت مختصر و مفید در اختیارتان قرار داده است.

مشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام:

وکیل آنلاین تلگرام کیست؟

مشاور حقوقی آنلاین

نحوه استفاده از مشاوره وکیل آنلاین تلگرام چگونه است؟

چت با وکیل آنلاین تلگرام ؟

 وکیل آنلاین تلگرام کیست؟

از جمله خدماتی است که  شما هموطنان می توانید از طریق تلگرام مورد استفاده قرار دهید و با بهره گیری از کمک یک فرد خبره و آگاه به مسائل حقوقی شما را کمک خواهد کرد امروزه جود تلگرام و دنیای مجازی داشتن اینترنت کاری بس اسان است چه بسا بتوان از طریق این نرم افزار به منظور رفاه حال موکلان بهره برد.

مشاوره حقوقی آنلاین تلگرام

مشاوره حقوقی آنلاین تلگرام :

مشاوره آنلاین تلگرام گزینه ای است که برخی کاربران بتوانند سوالات حقوقی خود را مطرح نمایند البته این راه مشاوره بیشتر برای سوالات ساده پیشنهاد میشود و بهتر است برای پاسخ به سوالات پیچیده تر خود و یک مشاوره مناسب با یک وکیل مجرب یک مشاوره حضوری، نیز داشته باشد.

مزایای مشاوره انلاین با وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام چیست؟

امروزه یکی از موضوعات بحث برانگیز در مشاوره های حقوقی ،مشاوره آنلاین با وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام است.مشاوره آنلاین تلگرام برای کسانی است که از دسترسی داشتن به یک وکیل خوب محرومند به طور مثال در مناطق دور افتاده ای از کشور افرادی هستند که به یک وکیل خوب و مجرب دسترسی ندارند بنابراین میتدانند از خدمات مشاوره اینترنتی آنلاین تلگرام در زمان احتیاج به آن بهره مند شوند و پاسخ سوال حقوقی خود را دریافت کنند.

همچنین بیماران ناتوان و یا حتی کسانی که به هر دلیلی نمی توانند از منزل خود خارج شوند نیز میتوانند در مشاوره آنلاین تلگرام به راحتی و در زمانهای مختلف با یک حقوقدان در ارتباط باشند و  مشکل حقوقی خود را مطرح کنند و در حداقل زمان به جواب سوال خود برسند. مشاوره آنلاین ۲۴ ساعته است و شاید برای افرادی که نسبت به مشاوره گرفتن تردید دارند یا احساس راحتی در مشاوره حضوری ندارند مناسب باشد.

نحوه استفاده از مشاوره وکیل آنلاین تلگرام چگونه است؟

در ابتدا باید بدانید در مشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام به دنبال چه سوالی و دریافت چه جوابی هستید ؟ چالش ذهنی شما در پاسخ به سوالاتتان در مشاوره آنلاین تلگرام چه خواهد بود؟آیا برای پاسخ سوالات حقوقی خود در مشاوره آنلاین تلگرام به دنبال وکلایی با کادر علمی و مجرب می باشید؟

آیا سوالات حقوقی شما ازمشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام در راستای امور ملکی، چک، تصادفات، بیمه، خانواده،  انحصار وراثت،کیفری و دیگر سوالات حقوقی پیش امده می باشد ؟

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:۶ ویژگی یک وکیل خوب و شجاع چیست؟

چت با وکیل آنلاین تلگرام ؟

ما قصد داریم شما را در چت با وکیل آنلاین تلگرام و مشاوره آنلاین با گروهی از وکلای با تجربه و متخصص با کادر علمی و دارای ۱۶ سال سابقه وکالت در کلیه پرونده های کیفری و حقوقی و نتایج مطلوب آشنا و معرفی کنیم.

 

گروه وکلای حکمت در مشاوره انلاین تلگرام در امور حقوقی و کیفری:

به شما خواهد گفت که زمان یک ضامن موفقیت برای اقدامات قانونی و همچنین پیش گیری از پش آمدهای غیر قابل جبران نقشی طلایی خواهد داشت و مشاوره آنلاین تلگرام جزء خدماتی است که به عنوان یک نیاز ضروری در هر جامعه ای باعث کاهش میزان جرم خواهد شد زیرا با آگاهی افراد از حقوق خود و چگونگی استرداد آن مطلع خواهند شد.

بنابراین برای یک مشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام:

با داشتن یک منشور اخلاقی با شعار صداقت و حفظ اسرار موکلین بستری امن را برای شما فراهم خواهد کرد که هم افراد به دلیل عدم آگاهی از قوانین مرتکب جرم های ناخواسته از روی عمد نشوند به همین دلیل ما ضروری دانستیم تا شما عزیزان در اسرع وقت و به صورت آنلاین با مجرب ترین حقوقدانان و وکلایی با کادر علمی و دارای سابقه در رفع مشکل شما مشاوره نمایند.

آیا صرف مشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام کافی برای حل یک مشکل است :

یک مشاوره تلفنی توسط  مشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام شما را بی نیاز از رجوع به یک حقوقدان به عنوان یک وکیل پایه یک دادگستری نخواهد کرد.

بنابراین ضروری است که بعد از مشاوره های ابتدایی و راهنمایی از طریق مشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام،شرح ما وقع خود را با وکیل متخصص در امر مربوطه با دعوت گروه وکلای حکمت به دفتر خود اقدامات لازم و ضروری را مبذول شما را از بهترین خدمات حقوقی و کیفری بهره مند سازند.

امکانات یک مشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام چیست؟

در واقع مشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام این امکان را فراهم خواهد کرد که گروه وکلای حکمت به صورت آنلاین همواره پاسخگوی سوالات شما مردم عزیز در شرایطی اضطراری باشند تا با این خدمت به شما مردم عزیز زمان و وقت طلایی خود را از دست دهید.

در مواقعی پیش آمده است که افراد توسط مشاورینی از ابتدا به درستی راهنمایی نشده اند بنابراین این مسئله منجر به عدم نتیجه مطلوب حتی تا انتهای کار شده است همانطور که در ساخت یک ساختمان پایه آن محکم و استوار نباشد اقدامات بعدی نیز به مراتب دارای مشکل و چه بسا غیر قابل جبران خواهد شد.

بهتر است در آغاز برای پاسخ سوالات خود با یک حقوقدان و یا وکیل دادگستری در چهار چوب قوانین و مقررات در مشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام همراه باشید گروه وکلای حکمت با ارائه خدمات مشاوره آنلاین تلگرام سعی دارد این نقص را برطرف نماید و با یک جستجوی ساده در گوگل ،توسط راهنمایی موتور جستجوگر به نحو اصولی با وکیل متخصص پیرامون موضوع خود با مشاوره آنلاین تلگرام مشاوره و اقدامات بعدی به نحو اصولی انجام و در نهاین نتیجه مطلوب حاصل شود.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:مشاور حقوقی حرفه ای

خدمات گروه وکلای حکمت در مشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام:

با به کارگیری وکلای پایه یک دادگستری خانم و آقا برای مشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند با شما همکاری لازم را مبزول دارند .

تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد آنها و معرفی مجموعه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:

موکل های ما در مشاوره آنلاین وکلای پایه یک دادگستری در تلگرام مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است.

راههای ارتباطی ما در تلگرام:۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰

کانال تلگرامی ما جهت عضویت:Vokalayehekmat@

وکیل خوب

به راستی یک وکیل خوب چه کسی می باشد؟ چه کسی می تواند وکیل خوبی باشد ؟چه کسی می تواند حتی در دنیای حرفه ای وکالت گام بر دارد و موفق شود؟ویژگی های یک وکیل خوب چیست؟ تمام اینها سوالاتی است که شما به هنگام مراجعه به یک وکیل حقوقی ، وکیل کیفری ، ملکی ،خانوداگی  ممکن است آنها را در ذهن خود مرور کنید. در اینجا ما به شما کمک میکنیم تا پاسخ سوالات خود را در یافتن بهترین و مجرب ترین وکیل و ۵ ویژگی وکیل خوب و شجاع پیدا کنید.ما را همراهی کنید.

در وهله اول به عنوان یکی از ویژگی های یک وکیل خوب ابتدا باید اشاره کرد که یک وکیل خوب باید یک روانشناس خوب باشد تا بتواند موکل یا مراجعه کننده خود را از نظر روانی تحلیل کند و آن را با فن سخن رانی تلفیق نموده و قدرت و اعتماد به نفس را هم به عنوان یک لازمه برای کار خود داشته باشد.

وکیل خوب کیست؟

شاید تاکنون برای شما نیز سوال شده است که معیار انتخاب یک وکیل خوب و شجاع چه می باشد آیا یک وکیل خوب یعنی باید دارای تخصص و ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد وکالت در مقایسه با دیگر مشاغل دارای شان خاص است و از جایگاه مقدسی برخوردار است به همین دلیل این تفاوت برجسته شغل وکالت را از دیگر مشاغل جدا ساخته است.

از ویژگی های یک وکیل خوب این است که زمانی که کار موکل را کار خود بداند و با دلسوزی به نحو احسن آن را انجام دهد و به همان اندازه که موکل دغدغه انجام آن را دارد او نیز به همان اندازه دغدغه موکل خود را داشته باشد.

یک وکیل خوب و شجاع در راستای انجام کار وکالت باید تمامی تلاش خود را برای رسیدن به حق موکل خود بنماید و به هیچ عنوان نمی تواند نتیجه را ضمانت کند چون دارای مسئولیت انتظامی خواهد بود. بنابراین با تلاش خود در راه احقاق حق موکل خود باید با داشتن تخصص و انجام کار حرفه ای در مقابل موکل خود پاسخگو باشد و این جریان معیار سنجش یک وکیل خوب خواهد بود.

بنابراین وکالت برای یک وکیل خوب در مقایسه با دیگر مشاغل دارای احساس مسئولیت به همراه دقت بالا خواهد بود.

وکیل عالی و حرفه ای

۵ ویژگی وکیل خوب و شجاع چیست؟

۱-وکیل خوب با مطالعه پرونده ارائه تحلیل علمی درست میدهد.

۲-توانایی علمی وکیل متبحر و حرفه‌ای بالا است.

۳-وکیل خوب امانت‌دار و قابل اعتماد است.

۴-یک وکیل خوب، شخصیت عالی و ظاهر مرتبی دارد.

۵-مجرب ترین وکیل، کسی است که بر تمامی قوانین تسلط دارد.

۱-وکیل خوب با مطالعه پرونده ارائه تحلیل علمی درست میدهد:

از دیگر ویژگی های یک وکیل خوب و شجاع این است که در ارائه تحلیل یک پرونده به موکل خود چیزی بگویند که به حقیقت نزدیکتر است نه چیزی که موکل آنها دوست دارد که بشنود زیرا این گونه از افراد نه تنها منجر به اتلاف وقت موکل خواهند شد بلکه باعث می شود که زمان زیادی صرف بازگرداندن موکل به واقعیت خواهند شد بنابراین بهتر است از همان ابتدا موکل را با واقعیت یک پرونده اگر عاقبت خوبی نخواهد داشت و یا دارای یک نتیجه مثبت است آگاه نمود و در این صورت است که وکیلی ستاره و به عنوان یک وکیل خوب شناخته خواهد شد که بتواند موقعیت های بحرانی را مدیریت کند.

یک وکیل خوب اطلاعات و مطالب اساسی را که لازم است موکل از آن اگاه شود بعد از مطالعه دقیق پرونده به شکل چاپی یا نسخه الکترونیکی در جلسه اول ملاقات در اختیار وی قرار دهد.

اگر به دن