نمونه دادخواست اجرت المثل ایام زوجیت

در خصوص نمونه دادخواست اجرت المثل ایام زوجیت نیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای نمونه دادخواست اجرت المثل ایام زوجیت نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

وکلای مجرب و متخصص گروه وکلای حکمت که در حوزه دعاوی خانواده تخصص دارند برای شما همراهان عزیز نمونه دادخواست اجرت المثل ایام زوجیت را فراهم کرده اند.این دادخواست از لحاظ حقوقی و قضائی کامل است ولی با توجه به اینکه در هر پرونده نکات خاص و ظرافت مخصوص به خودش را دارد بهتر است که قبل از تنظیم دادخواست اجرت المثل ایام زوجیت خود با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید تا با وکیل خانواده این گروه که سالهاست در این حوزه تخصص دارد مشاوره حقوقی دریافت کنید.

اجرت المثل چیست؟

منظور از اجرت المثل ،اجرت زحماتی است که زن در منزل شوهر  خود می کشد از قبیل: شیر دادن به بچه ،غذا درست کردن و …

اجرت المثل زن چیست؟

مطابق با ماده ۳۳۶ قانون مدنی:

هرکس بر حسب امر دیگری اقدام به عملی کند که عرفا برای آن عمل اجرتی بوده یا آن شخص عادتا مهیای آن عمل باشد , مستحق اجرت کار خود خواهد بود ؛ مگر اینکه معلوم شود که قصد تبرع ( انجام دادن رایگان آن کار ) داشته است . 

بر اساس این قانون ، چنانچه زن کارهایی را که شرعا بر عهده او نبوده است را به دستور زوج و با عدم قصد تبرع انجام داده باشد و این امر برای دادگاه ثابت شود ، دادگاه اجرت المثل کارهای انجام گرفته توسط زن را محاسبه و به پرداخت آن به زن حکم می دهد .

پیشنهاد گروه وکلای حکمت برای شما همراهان عزیز :نحله *نحله چیست |تفاوت نحله و اجرت المثل در چیست|شرایط دریافت نحله

نمونه دادخواست اجرت المثل ایام زوجیت-ojratolmesle ayam zojiyat

نمونه دادخواست اجرت المثل ایام زوجیت:

مشخصات طرفیننامنام خانوادگىنام پدرشغلمحل اقامتشهر – خیابان -کوچه –  شماره –پلاک

خواهان

خانم/آقای..

خوانده

خانم/آقای..

وکیل

تعیین خواسته وبهای آن

مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت از تارخ ….. تا تاریخ ……………..

دلایل ومنضمات دادخواست

۱- شناسنامه شماره ……………۲- سند طلاق شماره ………… مورخ ۱۹/۰۸/۱۳۹۴ دفتر رسمی طلاق شماره ……..

۳- سایر دلایل

ریاست محترم دادگاه خانواده با سلام

احتراما مراتب دادخواهی خود را به شرح ذیل به استحضار عالی می رساند؛

اینجانب به مدت ……. سال همسر دائم خوانده محترم بوده و با ایشان زندگی مشترک داشته و نظر به این که از بدو زندگی مشترک تا اکنون به دستور زوج کلیه امور مربوط به زندگی از قبیل حفظ نگهداری منزل، پخت و پز، نظافت و تربیت و نگهداری فرزند و غیره را شخصا انجام داده و این در حالی است که انجام این قبیل امور از حیطه وظایف شرعی و قانونی ایشان خارج بوده است و کلیه این امور را بدون قصد تبرع و بدون دریافت اجرتی صورت داده است فلذا مستندا به ماده ۳۳۶ قانون مدنی و تبصره ۶ ماده واحده قانون مربوط به طلاق مصوب ۲۸ آبان سال ۷۱ تشخیص مصلحت نظام، تقاضای رسیدگی و ارجاع امر به کارشناسی و صدورحکم محکومیت خوانده به پرداخت اجرت المثل و کلیه خسارات دادرسی مورد استدعا می باشد.

محل امضاء

نکات طلائی که در مورد دریافت اجرتالمثل ایام زوجیت باید بدانید:

۱- کارهایی که شرع انجام آن‌ها را بر زوجه واجب می‌داند، اجرتی ندارد.
بطور مثال:
تمکین زوجه از زوج و انجام وظایف زناشویی شرعاً برعهده زوجه است. به فتوای یکی از مراجع تقلید، زن می‌تواند به شوهر خود بگوید من در برابر کارهایی که در خانه انجام می‌دهم، حتی شیری که به فرزند می‌دهم اجرت می‌گیرم.
۲- عرف جامعه باید برای کاری که زوجه می‌خواهد در قبال آن حق‌الزحمه بگیرد، اجمالا اجرتی را در نظر بگیرد؛ بنابراین، بطور مثال زن نمی‌تواند در قبال کارهای شخصی خود در خانه مطالبه حق‌الزحمه کند.
۳- کارهایی ممکن است دارای اجرت باشند که در راستای اجرای دستورات شوهر انجام گرفته باشد. چرا که اگر زن، بدون هیچ دستوری از جانب شوهر اقدام به انجام کاری کند و پیش از آن نیز به شوهر خود نگفته باشد که در قبال آن کارها اجرت دریافت خواهد کرد، شواهد موجود، دال بر آن خواهند بود که زوجه آن کارها را رایگان انجام داده است و بنابراین نمی‌تواند حق‌الزحمه‌ای در قبال آن‌ها از شوهر خود دریافت کند.البته اثبات این که زن، کاری را بنا به دستور شوهر انجام داده است، برعهده وی خواهد بود. منظور از دستور شوهر، فقط دستور صریح نیست بلکه اراده و خواست شوهر و حتی به تعبیری توقع شوهر به انجام امور، توسط خانم، در حکم دستور تلقی می‌شود.
۴- آخرین نکته این است که زن، آن کارها را باید با قصد عدم تبرع انجام دهد، یعنی قبل از اقدام به انجام این کارها، قصدش این باشد که در قبال آن‌ها از شوهر خود، حق‌الزحمه دریافت کند.
جهت تنظیم دادخواست اجرت المثل ایام زوجییت خود توسط وکیل خانواده گروه وکلای حکمت با شماره های 09132439500 و یا 02177719337 تماس حاصل نمایید.

نیاز به وکیل دارید با شماره های زیر تماس بگیرید.

به مطالعه تان ادامه بدهید.

یک سوال جزئی درباره نمونه دادخواست اجرت المثل ایام زوجیت دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان مشاوره حقوقی رزرو کنید. تا مشکل تان حل شود.
مشاوره حقوقی تلفنی 09120170676

توجه !

اگر در خصوص نمونه دادخواست اجرت المثل ایام زوجیت نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.