در خصوص نمونه دادخواست تخلیه به جهت نیاز شخصی نیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای نمونه دادخواست تخلیه به جهت نیاز شخصی نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

وکیل ملکی گروه وکلای حکمت برای شما همراهان عزیز نمونه دادخواست تخلیه ملک به جهت نیاز شخصی به نگارش درآورده است هرچند که این دادخواست به لحاظ حقوقی و قضائی کامل می باشد ولی با توجه به اینکه هر پرونده نکات و ظرایف خاص خودش را دارد بهتر است که قبل از تنظیم نمونه دادخواست تخلیه به جهت نیاز شخصی با وکیل ملکی گروه وکلای حکمت مشاوره حقوقی دریافت نمایید.

شماره تماس وکیل ملکی:

در صورت نیاز به برقراری ارتباط با وکیل ملکی گروه وکلای حکمت و تنظیم دادخواست تخلیه به جهت نیاز شخصی توسط ایشان با شماره ۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰ و یا ۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷ تماس حاصل نمایید.

آدرس وکیل ملکی:

فلکه اول تهرانپارس خیابان قانع یا ۱۴۲ شرقی پلاک ۳۹ طبقه دوم واحد ۲

منظور از تخلیه به جهت نیاز شخصی چیست؟

اگر مالک برای سکونت یا تغییر کاربری و… به آن ملک نیاز داشته باشد میتواند برای تخلیه ملک از طریق مرجع قضایی مربوطه اقدام نماید تا در نهایت ملک را تحت تصرف خود درآورده تا هر دخل و تصرف قانونی که نیاز داشته باشد انجام دهد.

پیشنهاد گروه وکلای حکمت برای شما همراهان عزیز:نمونه دادخواست تخلیه فوری ملک

dadkhast takhliye jahat niyaz shakhsi-دادخواست تخلیه جهت نیاز شخصی

مشخصات طرفیننامنام خانوادگىنام پدرشغلمحل اقامتشهر – خیابان -کوچه –  شماره –پلاک

خواهان

خوانده
وکیل
تعیین خواسته وبهای آننمونه دادخواست تخلیه به علت نیاز شخصی (احتیاج موجر برای کسب یا تجارت)
دلایل ومنضمات دادخواست۱- تصویر مصدق اجاره‌نامه ۲- تصویر مصدق سند مالکیت ۳_ تصویر مصدق اظهارنامه (درصورت وجود)
 ریاست محترم شورای حل اختلاف …. باسلام

احتراماً به استحضار می رساند:

اینجانب بر اساس قرارداد اجاره شماره ………. مورخ …….. شش دانگ یک باب مغازه تجاری خود را به سند مالکیت ……….. به مساحت …….. متر مربع واقع در ……… به شماره پلاک ثبتی ………. بخش ………. به خوانده محترم اجاره داده ام. مدت اجاره از تاریخ ……… تا تاریخ …….. به مدت ……… با مبلغ اجاره ماهیانه …….. ریال بوده است. اینجانب در حال حاضر شغلی ندارم تا به وسیله آن گذران زندگی نمایم و در تنگنای شدیدی قرار دارم و مبلغ اجاره ملک مورد نظر نیز برای هزینه های زندگی ام کافی نمی باشد و به ملک مورد اجاره برای کسب نیاز دارم. بنده با وجود مراجعات بسیار اظهارنامه ای نیز به شماره ………. مورخ ……… برای خوانده ارسال نموده ام که ایشان هیچ اقدامی در جهت تخلیه و تحویل مورد اجاره انجام نداده اند. همچنین حقوق خوانده نیز با توجه به قرارداد اجاره و با جلب نظر کارشناس پرداخت خواهد شد. لذا با تقدیم این دادخواست و با استناد به بند ۲ ماده ۱۵ قانون روابط موجر و مستاجر سال ۱۳۵۶، رسیدگی و صدور حکم به شرح خواسته را استدعا دارم.

محل امضاء

۰ تا ۱۰۰ هر آنچه که باید در ارتباط با تخلیه جهت نیاز شخصی بدانید:

  • اکثر محاکم مجوز تخلیه را صرفاً بر اساس نیاز فعلی خود مالک به جهت امرار معاش معمول زندگی، صادر می نمایند؛ مالک نمی تواند به استناد نیاز فرزندان یا نزدیکان درخواست تخلیه را بنماید. البته برخی از محاکم نیز هستند که با وحدت ملاک از بند ۳ ماده ۱۵ قانون روابط موجر و مستاجر سال ۵۶، به استناد نیاز شخصی فرزندان مالک نیز حکم به تخلیه صادر می کنند.
  • چنانچه مالکِ ملک بر علیه مستاجر و به استناد نیاز شخصی مبادرت به دعوی تخلیه نماید و رای دادگاه بر علیه مالک باشد، از اعتبار امر مختومه برخوردار است. به این معنی که موجر نمی تواند مجدداً همان دعوا را در دادگاه مطرح کند، مگر اینکه تغییری در شرایط موجر ایجاد شود.
  • موجر باید مالکِ شش دانگ مورد اجاره باشد، نه مالک سهم مشاع. البته بعضی از محاکم در صورت توافق مالکین مشاعی به استفاده یکی از مالکین از ملک، رسیدگی به دعوی در جهت احراز احتیاج آن شخص را می پذیرند.
  • در دعوی تخلیه به جهت نیاز شخصی، موجر بایستی کل حق کسب و پیشه را به مستاجر بپردازد.
  • اشخاص حقوقی و موسسات در صورتی می توانند درخواست تخلیه ملک به استناد نیاز شخصی را در دادگاه طرح نمایند که بتوانند ضرورت استفاده از ملک تجاری خود و تاثیر آن بر ادامه فعالیت خود را به اثبات برسانند.
  • درخواست تخلیه به جهت امور عام المنفعه و یا نیاز آینده مالک، قابل استماع است.
  • برخی از حقوقدانان اعتقاد دارند در صورتی که مستاجر ملک تجاری، چنین استدلال کند که ملک قابلیت افراز و تبدیل به دو واحد تجاری مستقل را دارد، همان دادگاه رسیدگی کننده به دعوی تخلیه، می تواند با انجام استعلام از شهرداری اقدام به افراز ملک کند و همچنین عده ای نیز برخلاف نظر فوق عقیده دارند که طرح و رسیدگی به چنین درخواستی بدون تقدیم دادخواست افراز و با لحاظ ماده ۲ و ماده ۴۸ آیین دادرسی مدنی، امکان پذیر نیست.

در صورت داشتن هر گونه سوال در ارتباط با تنظیم دادخواست تخلیه جهت نیاز شخصی با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید و یا سوال خود را در قالب کامنت بیان کرده تا وکلای مجرب و متخصص گروه وکلای حکمت به آن پاسخ دهند.

نیاز به وکیل دارید با شماره های زیر تماس بگیرید.

به مطالعه تان ادامه بدهید.

یک سوال جزئی درباره نمونه دادخواست تخلیه به جهت نیاز شخصی دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان مشاوره حقوقی رزرو کنید. تا مشکل تان حل شود.

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص نمونه دادخواست تخلیه به جهت نیاز شخصی نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.