در خصوص نمونه دادخواست تخلیه فوری ملکنیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02126455688 یا شماره 09123439500 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای نمونه دادخواست تخلیه فوری ملک نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02126455688 یا شماره 09123439500 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

یکی از دعاوی بسیار مهم ملکی تخلیه فوری ملک است که میتوان گفت برای اکثر صاحب خانه ها یکبار هم اتفاق افتاده است که مستاجر در پایان مدت قرارداد خود ملک را تخلیه نکند.وکیل ملکی گروه وکلای حکمت در این مقاله نمونه دادخواست تخلیه فوری ملک را به نگارش در آوره است.این نمونه دادخواست تخلیه فوری ملک هر چند که از لحاظ حقوقی و قضایی کامل است ولی پیشنهاد میشود که قبل از تنظیم آن با یک وکیل مجرب و متخصص مشاوره دریافت نمایید.

چگونگی اخذ دستور تخلیه:

اگر پس از پایان قرارداد اجاره مستاجر بدون تمدید این قرارداد از تخلیه ی ملک مورد نظر خودداری کند صاحب خانه این حق را دارد که برای گرفتن دستور تخلیه در صورتی که ملک منزل مسکونی باشد به شورای حل اختلاف محل وقوع ملک و در صورتی که ملک تجاری باشد به دادگاه عمومی محل وقوع ملک رجوع کند.

NEMONE DADKHAST TAKHLIYE FORI MELK-نمونه دادخواست تخلیه فوری ملک

نمونه دادخواست تخلیه فوری ملک:

تعیین خواسته و بهای آن صدور حکم مبنی بر الزام خوانده به تخلیه و تحویل عین مستأجره مسکونی به لحاظ استفاده مستأجر از عین مستأجره برخلاف منظور و جهتی که در قرارداد اجاره قید شده است
دلائل و منضمات

دادخواست

1ـ تصویر مصدق سند مالکیت       2ـ تصویر مصدق اجاره‌نامه عادی مورخ …        3ـ عند اللزوم استعلام ثبتی     4ـ وکالتنامه
ریاست محترم مجتمع قضایی … سلامّ‌علیکم؛ احتراما” اینجانب وکیل خواهان، نکات ذیل را باستحضار میرساند:

اولا”؛ با عنایت به اینکه موکل، مستند به تصویر مصدق سند مالکیت، مالک رسمی ششدانگ یک دستگاه آپارتمان/ یک باب خانه، با مشخصات ثبتی مضبوط در اسناد تقدیمی، واقع در … است.

ثانیا”؛ با توجه به اینکه موکل، مستند به تصویر مصدق اجاره‌نامه عادی مورخ … ملک فوق‌الذکر را به خوانده محترم اجاره داده است.

ثالثا”؛ با ملاحظه اینکه وفق ماده2 آئین‌نامه اجرایی قانون روابط موجر و مستأجر مصوب1376 به شماره5416/110 مورخ25/2/1378 هیئت وزیران، ناظر به ماده12 همان قانون، موارد ذیل از شمول قانون روابط موجر و مستأجر مصوب1376 خارج است:

1ـ هرگاه روابط استیجاری طرفین، مربوط به قبل از تاریخ اجرای قانون روابط موجر و مستأجر مصوب1376 باشد.

2ـ هرگاه روابط طرفین، ناشی از انتقال حقوق قانونی مستأجر سابق به مستأجر جدید بوده و قرارداد اجاره نیز مربوط به قبل از لازم‌الاجراء شدن قانون روابط موجر و مستأجر مصوب1376 باشد.

3ـ هرگاه روابط طرفین، ناشی از صلح منافع یا هر عنوان دیگر و نیز تصرفات ـ بر حسب تراضی شفاهی با موجر ـ به عنوان اجاره باشد.

4ـ هرگاه دلیل تخلیه اماکن استیجاری، قبل از انقضاء مدت اجاره باشد.

5 ـ هرگاه سند عادی اجاره، بر طبق ضوابط مقرر در ماده2 قانون روابط موجر و مستأجر مصوب1376 تنظیم نشده باشد (عدم گواهی قرارداد عادی اجاره، توسط دو نفر از افراد مورد اعتماد طرفین به عنوان شاهد).

رابعا”؛ عنایتا” به اینکه اجاره‌نامه عادی فوق‌الذکر، مشمول بند4 آئین‌نامه سابق‌الذکر است.

خامسا”؛ با لحاظ اینکه خوانده محترم، از تخلیه و تحویل عین مستأجره مسکونی استنکاف می‌ورزد.

لذا صدور حکم مبنی بر الزام خوانده به تخلیه و تحویل عین مستأجره مسکونی به لحاظ استفاده مستأجر از عین مستأجره برخلاف منظور و جهتی که در قرارداد اجاره قید شده است و نیز الزام وی به پرداخت هزینه دادرسی و حق‌الوکاله، وفق بند «ج» ماده8 قانون روابط موجر و مستأجر مصوب1362 و مادتین515 و519 ق.آ.د.م و قاعده تسبیب، مورد استدعاست.

 

با تقدیم شایسته‌ترین احترامات

با دلایل ذیل میتوان برای صدور دستور تخیه اقدام نماییم که عبارتند از:

 1. پایان یافتن مدت اجاره
 2. عدم پرداخت اجاره بها بیش از ۳ ماه
 3. تخلف از شرط انتقال به غیر مال مورد اجاره
 4. استفاده از مال مورد اجاره در موارد غیر مشروع

نکات طلائی که باید در مورد تخلیه فوری ملک بدانید:

 1. اخذ دستور تخلیه از مستاجر در شورای حل اختلاف مربوط به صرفا انقضای مدت اجاره میباشد.
 2. اجاره نامه باید رسمی باشد و شهود ذیل آن را امضا کرده باشند.
 3. ارایه سند مالکیت و یا رونوشت سمت نمایندگی یا وکالت باید وجود داشته باشد.
 4. مدارک هویتی در خواست دهنده باید ارائه شود.
 5. تودیع ودیعه مستاجر در صندوق دادگستری قبل از اجرای تخلیه ملک توسط موجر باید صورت پذیرد.

یک سوال جزئی درباره نمونه دادخواست تخلیه فوری ملک دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

یک پاسخ

 1. با عرض سلام و وقت بخیر و ضمن تشکر بابت مطالب خیلی مهم و موثری که در سایت قرار دادید. بنده یه سوال داشتم خدمتتون بابت دستور تخلیه:
  من در حال حاضر خودم در تهران با هزینه های گزاف مستاجر هستم و یه اپارتمان در شهرستان دارم که سال قبل به یه شخص متمول که در استانداری همون شهر سمت هم دارد، اجاره دادم و الان که باید تخلیه کند علیرغم وضع مالی بسیار مناسب داره مصوبه کرونایی دولت رو دستاویز قرار میده و از خالی کردن ملک امتناع میکنه. من به هیچوجه دیگه نمیخوام اون بمونه حتی به قیمت خالی موندن ملک، آیا چنین کسی میتونه با استناد به همون مصوبه ستاد کرونایی ملک رو خالی نکنه؟؟
  ممنون میشم در حد یه جمله بهم جواب بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص نمونه دادخواست تخلیه فوری ملک نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.