نمونه دادخواست ثبت ازدواج موقت

مونه دادخواست ثبت ازدواج موقت
در خصوص نمونه دادخواست ثبت ازدواج موقت نیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای نمونه دادخواست ثبت ازدواج موقت نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

 نمونه دادخواست ثبت ازدواج موقت با همکاری وکیل خانواده گروه وکلای حکمت به نگارش در آمده است که از لحاظ قضائی کامل و جامع است ولی بهتر است قبل از تنظیم دادخواست با یک وکیل که در این حوزه تخصص دارد راهنمایی و مشورت دریافت نمایید.

نمونه دادخواست ثبت ازدواج موقت:

مشخصات طرفیننامنام خانوادگینام پدرشغلمحل اقامت- شهر- خیابان- کوچه- شماره- پلاک
خواهان
خوانده
وکیل یا نماینده
تعیین خواستهتقاضای صدور حکم ثبت واقعه ازدواج موقت به انضمام کلیه خسارات قانونی
دلایل و منضمات دادخواستکپی مصدق: ۱. عقدنامه ۲. استشهادیه و شهادت شهود،
ریاست محترم مجتمع قضائی ……….با سلام، احتراماً به استحضار می‌رساند:

این جانبه به‌موجب عقدنامه (صیغه نامه) مورخ………. با آقای………. (خوانده دعوی) عقد نکاح منقطع منعقد نموده که ثمره آن تعداد………. فرزند به نام‌های………. و………. می‌باشد. با توجه به اینکه تاکنون عقد نکاح مذکور به ثبت نرسیده و ثبت واقعه نکاح برای صدور شناسنامه فرزندان و درج نام آنان در شناسنامه والدین الزامی است. فلذا مستنداً به ماده ۲۲۰ قانون مدنی و ۳۱ قانون ثبت‌ احوال مصوب ۱۳۶۳ صدور حکم محکومیت خوانده به ثبت عقد نکاح منقطع با شرایط و مدت مندرج در عقدنامه مذکور به انضمام کلیه خسارات و هزینه دادرسی در حق این جانبه مورد استدعاست.

محل امضاء- مهر- انگشت

۱۰ نکته کاربردی در ارتباط با ثبت ازدواج موقت (صیغه):

۱ – قانون حمایت از خانواده ثبت ازدواج ، طلاق ، رجوع ، انفساخ نکاح و اعلام بطلان نکاح را الزامی دانسته است .

۲- در قانون ، ثبت ازدواج دائم الزامی شده است و ازدواج موقت در صورتی الزامی شده است که زوجه باردار شود یا طرفین توافق کنند یا ضمن عقد شرط شده باشد .

۳-چنانچه مردی اقدام به ازدواج نماید و از ثبت آن خودداری نماید ، در صورت اثبات ، به ثبت آن الزام می شود و همچنین وی به جزای نقدی بیش از ۸۰ میلیون ریال تا ۱۸۰ میلیون ریال یا به حبس از ۹۱ تا ۶ ماه محکوم خواهد شد .

۴ –اگر زوجه بخواهد برای ثبت واقعه ازدواج اقدام نماید باید آن را ثابت نماید و با ثابت کردن آن می تواند از مزایای آن بهره مند گردد.

۵ – برای این کارمی توان از طریق حقوقی یا کیفری اقدام کرد .

دراقدام حقوقی زوجه ابتدا باید به دفاتر خدمات قضایی الکترونیک رفته و با ارائه دادخواست و پیوست مدارک به آن کار خود را آغاز کند .

 در اقدام کیفری نیز می تواند به دفاتر خدمات الکترونیکی  مراجعه کرده و شکایت خود را در آنجا ثبت نماید . پس از بررسی توسط دادسرا چنانچه وقوع ازدواج محرز شود پرونده با کیفرخواست به دادگاه فرستاده می شود . در دادگاه چنانچه رای به ثبت ازدواج داده شود رای به مجازات زوج نیز داده خواهد شد .

۶ – دادگاه صالح برای رسیدگی به این موضوع در امور حقوقی دادگاه خانواده می باشد و در امور کیفری دادگاه کیفری دو صالح  بوده و از نظر صلاحیت محلی باید به دادگاهی مراجعه کرد که عقد ازدواج  در آن محل منعقد شده است .

مطابق با ماده ۱۲ قانون حمایت از خانواده:

زوجه می تواند در مورد دعاوی خود علیه زوج در دادگاهی که محل سکونت خودش می باشد نیز اقامه دعوا نماید .

۷ – هزینه رسیدگی به این دعوا در دادگاه حقوقی هزینه دعاوی غیر مالی است  .

۸ – قوانین جزایی موجود  تنها در مورد زوج قابل اعمال است و شامل عاقد یا سایر افراد مثل زوجه یا شهود نمی شود ، لذا در این زمینه تنها زوج را می توان مورد تعقیب و مجازات قرار داد .

۹ – در مورد مدارکی که می توان در جهت اثبات این ادعا بکار برد میتوان به شهادت شهود ، سوگند ، اقرار طرف ، متن پیامها و چتهای موجود بین طرفین و …. اشاره کرد .

۱۰ – در مورد عدم ثبت طلاق ، فسخ نکاح ، اعلام بطلان نکاح و رجوع نیز رویه همان است که در مورد ثبت ازدواج توضیح داده شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نمونه دادخواست ثبت ازدواج موقت  کافی است با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید .وکلا و کارشناسان گروه وکلای حکمت آماده اند تا با ارائه خدمات در ارتباط با ثبت ازدواج موقت قدمی هر چند کوچک در جهت حل مشکل شما بردارند. 

نیاز به وکیل دارید با شماره های زیر تماس بگیرید.

به مطالعه تان ادامه بدهید.

یک سوال جزئی درباره نمونه دادخواست ثبت ازدواج موقت دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان مشاوره حقوقی رزرو کنید. تا مشکل تان حل شود.

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص نمونه دادخواست ثبت ازدواج موقت نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.