نمونه دادخواست طلاق توافقی

نمونه دادخواست طلاق توافقی
در خصوص نمونه دادخواست طلاق توافقی نیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای نمونه دادخواست طلاق توافقی نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

گروه وکلای حکمت سعی بر آن داشته اند که با در اختیار گذاشتن نمونه دادخواست طلاق توافقی قدمی هر چند کوچک در جهت رفع مشکل شما هموطنان عزیز بردارند.شما همراهان میتوانید جهت مشاوره و تنظیم دادخواست طلاق توافقی خود با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

نمونه دادخواست طلاق توافقی:

مشخصات طرفیننامنام خانوادگىنام پدرشغلمحل اقامت (شهر – خیابان -کوچه –  شماره –پلاک)

خواهان

خوانده
وکیل
تعیین خواسته وبهای آنتقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش ( طلاق توافقی )
دلایل ومنضمات دادخواست۱٫عقدنامه   ۲٫شناسنامه زوجین   ۳٫کارت ملی زوجین  ۴٫ صورتجلسه توافقات
 ریاست محترم دادگاه های خانواده

باسلام

احتراما به استحضار می رساند که اینجانبان بر طبق سند نکاحیه شماره…. دفتر خانه…. در عقد نکاح دائم یکدیگر می باشیم ولی به دلیل اختلافات فی ما بین از دادگاه تقاضای طلاق توافقی داریم و در این راستا از کل مهریه که … سکه بهار آزادی می باشد که تعداد …. سکه در قبال طلاق از جانب زوجه بذل می شود و زوج قبول بذل دارد و مقدار …. سکه باقی مانده به صورت ماهانه ….. سکه پرداخت می گردد. فرزند مشترک ……….. ساله در حضانت مادر (زوجه) است و نفقه ایشان ماهانه …….. تومان برعهده زوج می باشد. جهیزیه زوجه تا قبل از اجرای صیغه طلاق مسترد خواهد شد. زوجین دیگر ادعایی نسبت به هم ندارند. لذا صدور گواهی عدم امکان سازش (طلاق توافقی) مورد استدعاست.

محل امضاء 

متن این نمونه دادخواست از نظر قضایی و حقوقی کامل است اما با توجه به متفاوت بودن هر پرونده و دارا بودن نکات خاص خود بهتر است قبل از تنظیم دادخواست از مشاوره حقوقی وکلای مجرب و متخصص گروه وکلای حکمت بهره مند شوید.

نکات طلایی در مورد طلاق توافقی که قبل از اقدام باید از آن آگاه شوید:

۱-توافق مقدماتی :

توافق مقدماتی به دو دسته تقسیم می شود:

الف- توافق مالی اعم از مهریه ، اجرت المثل، نحله، نفقه و حق تصنیف دارایی

ب- توافق غیر مالی اعم از حضانت فرزندان ، نحوه ملاقات فرزندان ، وضعیت برداری و باکره بودن زوجه 

۲-رفتن به مراکز مشاوره :

براساس قانون حمایت از خانواده مصوب ۱۳۹۱ انجام مشاوره اجباری شده است و سعی میکنند قبل از جاری شدن حکم طلاق توافقی با دادن مشاوره  زوجین را به حل مشکلات و ادامه زندگی ترغیب و از جدایی منصرف کنند . پس در طلاق توافقی طبق قانون، مراجعه به مشاوره الزامی است. قاضی هم نمی تواند بدون رأی مشاوره حکم طلاق توافقی را صادر کند، زیرا باید مدارک لازم درخصوص مشاوره به قاضی ارائه شده تا قاضی رأی خود را ارائه دهد، بدون مراجعه به مشاور و رأی آن، حکم طلاق توافقی صادر نخواهد شد.

۳-گواهی عدم امکان سازش :

به موجب ماده ۱۰ قانون حمایت از خانواده سال ۱۳۵۳ صدور گواهی عدم امکان سازش برای هرگونه طلاق الزامی شد . زوج و زوجه می بایست برای طلاق به دادگاه مراجعه و گواهی عدم امکان سازش تحصیل و با ارائه آن به دفتر رسمی طلاق مبادرت به اجرای صیغه طلاق و ثبت آن می نمودند.در مواردی که بین زوجین راجع به طلاق توافق شده باشد مراجعه به دادگاه لازم نبود زوجین مستقیما به دفتر رسمی طلاق مراجعه و اقدام به طلاق و ثبت آن می نمودند.اما به دلیل احجاف فراوان به زنان و اجبار آنان به توافق و بی نظمی های بسیار ناشی از آن مقررات مربوط به طلاق تصویب گردید و صدور « گواهی عدم امکان سازش» در تمامی موارد حتی در طلاق توافقی لازم شناخته شد.

۴-مدت اعتبار رای :

مطابق با ماده ۳۴ قانون حمایت خانواده « مدت اعتبار گواهی عدم امكان سازش برای تسليم به دفتر رسمی ازدواج و طلاق سه ماه پس از تاريخ ابلاغ رأی قطعی يا قطعی شدن رأی است. چنانچه گواهی مذکور ظرف اين مهلت تسليم نشود يا طرفی که آن را به دفترخانه ی رسمی طلاق تسليم کرده است ظرف سه ماه از تاريخ تسليم در دفترخانه حاضر نشود يا مدارک لازم را ارائه نكند، گواهی صادرشده از درجه ی اعتبار ساقط است»

۵- اجرای صیغه طلاق :

اجرای صيغه طلاق از سوی مرد به عنوان آخرين رکن تشريفات اين توافق می باشد و اين که مطابق قواعد عمومی هرگاه طرفين بر اساس قراردادی خودشان را ملتزم به انجام عملی کرده باشند و از اجرای آن امتناع نمايند می توان الزام وی را از دادگاه هم مطابق قاعده (( الحاکم ولی الممتنع )) وی را الزام خواهد کرد در مورد طلاق توافقی هم اگر مرد حاضر به اجرای صيغه طلاق نشود چون توافق بعمل آمده برای طرفين لازم الاجرا و لازم الاتباع می باشد دادگاه می تواند به الزام وی به اجرای صيغه طلاق حكم دهد و در صورت امتناع، نماينده دادگاه آن را اجرا خواهد کرد.

مدارک لازم جهت دادخواست طلاق توافقی:

  1.  مدارک شناسایی زوجین مانند کارت شناسایی یا شناسنامه
  2. نظر واحد مشاوره خانواده برای دادگاه
  3. گواهی عدم بارداری زن
  4. توافق نامه ای مبنی بر پرداخت یا بذل مهریه، نفقه، تعیین تکلیف حضانت فرزند و …
  5. سند ازدواج زوجین
  6.  وکالتنامه محضری در صورت داشتن وکیل

نیاز به وکیل دارید با شماره های زیر تماس بگیرید.

به مطالعه تان ادامه بدهید.

یک سوال جزئی درباره نمونه دادخواست طلاق توافقی دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان مشاوره حقوقی رزرو کنید. تا مشکل تان حل شود.

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص نمونه دادخواست طلاق توافقی نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.