در خصوص نمونه دادخواست قلع و قمع بنا نیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای نمونه دادخواست قلع و قمع بنا نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊
یکی از دعاوی شایع مرتبط با املاک دعاوی قلع و قمع بنا است در ذیل وکیل ملکی گروه وکلای حکمت برای شما نمونه دادخواست قلع و قمع بنا را به نگارش در آورده است هرچند که این دادخواست به لحاظ قضائی و حقوقی کاکل میباشد ولی با توجه به اینکه هر پرونده نکات و ظرایف خاص خودش را دارد بهتر است قبل از تنظیم آن از کمک یک وکیل ملکی بهره مند شوید.

شماره تماس وکیل ملکی:

اگر در ارتباط با قلع و قمع بنای خود به مشکل برخورد کرده اید و نیاز به دریافت مشاوره حقوقی توسط وکیل ملکی را دارید کافی است با شماره های ۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷ تماس حاصل نمایید.

آدرس وکیل ملکی:

در صورت تمایل مراجعه به وکیل ملکی به آدرس فلکه اول تهرانپارس خیابان قانع یا ۱۴۲ شرقی پلاک ۳۹ طبقه دوم واحد ۵

قلع و قمع بنا چیست؟

قلع و قمع به حکم صادره از سوی مراجع ذی صلاح برای از بین بردن آثار ابنیه، اشجار و…. که متصرف یا همان خوانده دعوا،بدون داشتن مجوز قانونی یا قراردادی یا بدون اخذ اذن از مالک در ملک وی اقدام به احداث بناء و کاشت درخت یا موارد مشابه صادر کرده است، گفته می‌شود.

نمونه-دادخواست-قلع-و-قمع-بنا-nemone-dadkhast-ghal-va-ghame-bana

نمونه دادخواست خلع ید و قلع و قمع بنا:

مشخصات طرفیننامنام خانوادگىنام پدرشغلمحل اقامتشهر – خیابان -کوچه –  شماره –پلاک

خواهان

خانم/آقای..دادخواست قلع و قمع بنا
خواندهخانم/آقای..
وکیل
تعیین خواسته وبهای آن۱٫ خلع ید و قلع و قمع بنا مقوم به… ریال۲٫ اجرت‌المثل ایام تصرف مقوم به… ریال

۳٫ به انضمام کلیه خسارات قانونی

۴٫ صدور دستور موقت

دلایل ومنضمات دادخواست۱٫ کپی مصدق سند مالکیت۲٫ معاینه و تحقیق محلی با جلب نظر کارشناس رسمی دادگستری
 ریاست محترم …..

سلام علیکم با احترام به استحضار می‌رساند: به موجب قرارداد مورخ …………. اینجانب …………… با خوانده دعوا …………… قراردادی امضا نمودم که بر اساس آن مقرر بوده خوانده محترم در ملک واقع در ……………. تعداد ۵ واحد آپارتمان دوخوابه طبق نقشه احداث کند که با ایجاد ده واحد در عملیات ساختمانی تخلفاتی نموده و ادامه آن موجب ورود خسارات به اینجانب خواهد شد. ازطرف دیگر این ترتیب دربردارنده مخارج بیشتری می‌شود که به هیچ وجه مورد توافق طرفین نبوده است. اکنون وفق ماده ۳۱۰ قانون آیین دادرسی مدنی (جدید) صدور دستور موقت بر جلوگیری و منع ادامه عملیات ساختمان و توقف آن تا رسیدگی ماهیتی استدعا می‌شود. دعوی راجع به ماهیت ادعا مطابق ماده ۳۲۰ قانون مذکور ظرف مدت قانونی تقدیم خواهد شد. اجرای قرار حسب ماده ۳۱۹ همان قانون قبل از ابلاغ مورد تقاضاست.با تشکر و تجدید احترام

امضا

قوانین مربوط به قلع و قمع بنا:

ماده ۳۱۳:هرگاه کسی در زمین خود با مصالح متعلقه به دیگری بنائی بسازد یا درخت غیر را بدون اذن مالک در آن زمین غرس کند صاحب مصالح یا درخت می‌تواند قلع یا نزع آن را بخواهد مگر اینکه به اخذ قیمت تراضی نمایند.

ماده ۵۰۳: هرگاه مستأجر بدون اجازه موجر در خانه یا زمینی که اجاره کرده وضع بنا یا غرس اشجار کند هریک از موجر و مستأجر حق دارد هر وقت بخواهد بنا را خراب یا درخت را قطع نماید در این صورت اگر در عین مستأجره نقصی حاصل شود بر عهده مستأجر است.

ماده ۵۰۴:هرگاه مستأجر به ‌موجب عقد اجاره، مجاز در بنا یا غرس ‌بوده، موجر نمی‌تواند مستأجر را به خراب‌ کردن یا کندن آن اجبار کند و بعد از انقضا مدت اگر بنا یا درخت در تصرف مستأجر باقی بماند موجر حق مطالبه اجرت‌المثل زمین را خواهد داشت و اگر در تصرف موجر باشد مستأجر حق مطالبه اجرت‌المثل بنا یا درخت را خواهد داشت.

ماده ۸۱۸: مشتری نسبت به عیب و خرابی و تلفی که قبل از اخذ به‌ شفعه در ید او حادث شده باشد ضامن نیست و همچنین است بعد از اخذ به شفعه و مطالبه، در صورتی که تعدی یا تفریط نکرده باشد.

نیاز به وکیل دارید با شماره های زیر تماس بگیرید.

به مطالعه تان ادامه بدهید.

یک سوال جزئی درباره نمونه دادخواست قلع و قمع بنا دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

یک پاسخ

  1. با سلام و احترام. من رستورانی را شش سال پیش اجاره کردم که خارج از شهر و بین راهی بود. و در قسمت مشخصات ملک آورده شده که مساحت آن ده هزار متر مربع است در صورتی که ۳۸۰۰ متر مربع است. در پاورقی قولنامه نوشته ایم تمامی تجهیزات و تاسیسات و اموال خارج از صورت جلسه تحویلی که در آن تجهیزات رستوران و تعداد هفت درخت ذکر گردیدهمه مربوط به مستاجر است. و من شش سال است که در این رستوران اقدام به کاشت درخت و ساخت بنا شامل آشپزخانه داخل حیاط دور باز برای کباب ماهی، یک آکواریوم ۲۰ متر مربعی یک حوض آب و باغچه زیادی و ۱۵۰اصله درت نمودم. حال آیا میتوانم پاورقی نوشته شده در قولنامه و صورت جلسه را دلیلی بر اذن داشتن مالکی که هر ماه دوبار به این رستوران آمده و شاهد کاشت درخت و ساخت بنا در آن بوده نمایم و طلب هزینه این کاشت درخت و ساخت بنا را بنمایم. با تشکر فراوان از امکانی که در اختیار ما قرار دادید. سپاسگذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان مشاوره حقوقی رزرو کنید. تا مشکل تان حل شود.

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص نمونه دادخواست قلع و قمع بنا نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.