نمونه شکوائیه جعل مفادی

در خصوص نمونه شکوائیه جعل مفادینیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای نمونه شکوائیه جعل مفادی نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

در این مقاله وکیل جعل گروه وکلای حکمت نمونه شکوائیه جعل مفادی را به رشته نگارش درآورده است هر چنئ که این نمونه شکوائیه جعل مفادی به لحاظ قضائی و حقوقی کامل می باشد ولی بهتر است که قبا از تنظیم آن از مشاوره حقوقی یک وکیل بهره مند شوید.

قانونگذار  مواد ۵۲۳ الی ۵۴۲ قانون مجازات اسلامی کتاب تعزیرات به مبحث جعل اختصاص داده است

تعریف قانونی جعل مادی:

جعل مادی را در ماده ۵۲۳ قانون مذکور با تعیین مصادق های آن تعریف نموده که عبارت است از: ساختن نوشته یا سند یا ساختن مهر یا امضای اشخاص رسمی یا غیر رسمی خراشیدن یا تراشیدن یا قلم بردن یا الحاق یا محو یا اثبات یا سیاه کردن یا تقدیم یا تاخیر تاریخ سند نسبت به تاریخ حقیقی یا الصاق نوشته ای به نوشته دیگر یا بکار بردن مهر دیگری بدون اجازه صاحب آن و نظایر آنها به قصد تقلب.

تعریف قانونی جعل مفادی:

جعل مفادی نیز در ماده ۵۳۲ قانون مجازات اسلامی کتاب تعزیرات بیان شده هر یک از کارمندان و مسوولان دولتی که در اجرای وظیفه خود در احکام و تقریرات و نوشته‌ها و اسناد و سجلات و دفاتر و غیر آنها از‌ نوشته‌ها و اوراق رسمی تزویر کند اعم از این که امضاء یا مهری را ساخته یا امضاء یا مهر یا خطوط را تحریف کرده یا کلمه‌ای الحاق کند یا اسامی اشخاص‌را تغییر دهد علاوه بر مجازات‌های اداری و جبران خسارت وارده به حبس از یک تا پنج سال یا به پرداخت شش تا سی میلیون ریال جزای نقدی‌محکوم خواهد شد.

تفاوت جعل مادی و جعل مفادی:

همانطور که بیان شد جعل به دودسته تقسیم میشود جعل مادی و جعل معنوی

در جعل مادی دخل و تصرفی در سند و نوشته صورت می گیرد مانند تراشیدن،خراشیدن،محو کردن،قلم بردن،الحاق یا محو کردن و….به قصد تقلب می باشد.
در جعل معنوی یا مفادی، مرتکب برخلاف جعل مادی، دخل و تصرفی از قبیل تراشیدن، الحاق وامثال آنها در نوشته یا سند به عمل نمی‌آورد، بلکه حقیقت مطلبی را ابتداء در ذهن خود از جهت مفاد و مضمون و معنی تغییر می‌دهد و سپس آن را وارد سند می‌کند، مثل اینکه مامور ثبت احوال ولادت طفل یا فوت شخصی را برخلاف واقع ثبت کند. حال چنانچه چنین عملی یعنی منقلب نمودن حقیقت در ذهن و انعکاس این حقیقت منقلب شده در خارج به صورت آثار مادی و ظاهری بر روی اسناد رسمی صورت گیرد، می‌توان گفت فاعل، مرتکب جعل معنوی یا مفادی در اسناد رسمی گردیده است.

در صوررت تمایل به برقراری ارتباط با بهترین وکیل جعل روی لینک مقابل کلیک کنید:بهترین وکیل جعل در تهران

نمونه شکوائیه جعل مفادی:

شاکی:              فرزند          ادرس

مشتکی عنه (متهم)                فرزند:              ادرس

موضوع جرم

دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان تهران:

با عرض سلام و احترام به استحضار مقام محترم قضایی می­رساند

اینجانب …………..فرزند : ………….. مالک حق کسب و پیشه یک باب مغازه به نشانی …………… به پلاک ثبتی………….  فرعی از پلاک ثبتی به شماره  ………….اصلی بخش ثبتی ……. می­باشم؛ ملک فوق ­الذکر را به موجب قرارداد پیش نویس به شماره ………مورخه ……………. ، مبادرت به فروش منافع ( حق کسب و پیشه ) یک باب مغازه  مشخصات مضبوط در سند ، نموده

حال در مانحن فیه مشاور املاک متاسفانه علیرغم علم کافی (  چرا که وی بمدت……. سال است که مغازه موکل را به اجاره واگذار می کند و می دانسته که  موکل  صرفا مالک منافع است ) بر مبنای مالکیت موکل فقط نسبت به حق کسب و پیشه در قررداد اخیر الذکر مالکیت مغازه را نیز قید نموده است

مضافا به آنکه قیمت  واقعی مغازه فروخته شده ( در زمان واگذاری ) ۳ میلیارد تومان بوده که به قیمت ۹۹۰ میلیون تومان واگذار شده ، یعنی قیمت واقعی حق کسب و پیشه ،که این دلیل دیگری براین امر بوده که موضوع واگذاری  صرفا حق کسب و پیشه می باشد و متاسفانه با عنوان مالکیت عین ملک واگذار گردیده

علیهذا با توجه به شرح ماقع استدعای رسیدگی و تعیین کیفر مورد تقاضاست.

 

یک سوال جزئی درباره نمونه شکوائیه جعل مفادی دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص نمونه شکوائیه جعل مفادی نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.