نمونه شکواییه کلاهبرداری-NEMONE SHEKVAEE KOLAHBARDARI

نمونه شکواییه کلاهبرداری

در خصوص نمونه شکواییه کلاهبردارینیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای نمونه شکواییه کلاهبرداری نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

در این مقاله ما نمونه شکواییه کلاهبرداری را تهیه کرده ایم که توسط وکیل کیفری به نگارش در امده است.این شکواییه از نظر حقوقی و قضائی کامل است ولی با توجه به اینکه هر پرونده نکات خاص خودش را دارد  بهتر است قبل از تنظیم نمونه شکواییه کلاهبرداری توسط وکیل مشاوره حقوقی در این رابطه دریافت نمایید.

کلاهبرداری چیست؟

کلاهبرداری در اکثر کشورها توسط قانون گذار جرم انگاری شده است اگرچه مصداق های آن در نظامهای حقوقی گوناگون است.علت عنوان جرم کلاهبرداری بر  این مورد خاص به دلیل  فریبی است که شخصی برای کسب نفع خود انجام می دهد.

شروع به جرم کلاهبرداری چگونه است؟

شروع به جرم زمانی محقق میشود که مجرم عنصر قانونی جرم را شروع کرده ولی به دلیل مانعی خارج از اراده خود متوقف شود.مثلا در حین استفاده از وسایل متقلبانه و فریب قربانی توسط مامورین دستگیر شود.

 شرایط تحقق جرم کلاهبرداری:

۱-یکی از اولین شرایط تحقق این جرم تقلبی بودن وسایلی است که مجرم از آنها جهت فریب افراد یا قربانی استفاده می کند.

۲-دوم فریب خوردن قربانی است در حالتی که از تقلبی بودن آن وسیله نا آگاه است و جهل به آن دارد.

۳-سومین مورد کلاهبردار باید مال متعلق به دیگری یعنی مالی که در مالکیت شخص دیگر است ببرد.

نمونه شکواییه کلاهبرداری:

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب …….. (نام شهرستان محل وقوع بزه یا محل اقامت یا اختفاءمتهم)با سلام

احتراماً به استحضار می رساند:

اینجانب در تاریخ …….. تصمیم گرفتم ملکی را برای سکونت خریداری نمایم و به این منظور به دفتر املاکی مراجعه کردم. مشتکی عنه با بیان مشخصات یک ملک و ارائه مدارک آن خود را به عنوان مالک معرفی نمودند و بنده همراه با ایشان به محل ملک مورد نظر مراجعه نمودم و پس از مشاهده ملک و با توجه به مشخصات و مدارک آن تصمیم به خرید گرفتم. مشتکی عنه با مانورهای متقلبانه و صحنه سازی بنده را اغفال کرده و مبلغ …………. را جهت پیش پرداخت انعقاد قرارداد به ایشان پرداخت نمودم و رسیدی نیز دریافت کردم. مشتکی عنه پس از دریافت مبلغ ناپدید شدند و هیچگونه خبری از ایشان بدست نیاوردم. پس از مدتی اطلاع یافتم که مشتکی عنه مالک آن ملک نبوده اند و از شواهد و مدارک دیگران و جعل اسنادی در جهت فریب بنده استفاده کرده اند و علاوه بر اینجانب، اموال افراد دیگری را نیز با این روش برده اند.

لذا با توجه به شرح موضوع و ادله اینجانب که شامل …………………. می شود و با استناد به ماده ۱ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری، تعقیب و مجازات ایشان را به اتهام کلاهبرداری استدعا دارم. همچنین با توجه به خسارت وارده به اینجانب که به مبلغ …….. است، بدواً صدور و اجرای فوری قرار تامین خواسته مورد استدعاست.

باتشکر- امضا

پیشنهاد گروه وکلای حکمت برای شما همراهان عزیز:

کلاهبرداری در امور ثبتی

وکیل کلاهبرداری

سیر تا پیاز هر آنچه که در موردکلاهبرداری باید بدانید:

  • برای اعلام شکایت کلاهبرداری، فرد مال باخته می‌تواند از وکیل کمک بگیرد که این امر باعث می‌شود اثبات جرم راحت‌تر و ظرف مدت کمتری صورت بگیرد.
  • جرم کلاهبرداری حتما با انجام یک فعل صورت می‌گیرد و ترک فعل هیچ گاه کلاهبرداری نیست.
  • مجازات کلاهبرداری از جمله مجازات های سنگین اعمال شده در جامعه است و علاوه بر حبس ۱ تا ۷ سال، جزای نقدی به میزان ارزش مال برده شده به مالک اصلی آن نیز در خصوص کلاهبردار اعمال می‌شود و کلاهبردار باید مالی را که از طریق فریب بدست آورده به صاحب آن رد نماید.

در صورتی داشتن هر سوال دیگری در زمینه کلاهبرداری دریافت مشاوره حقوقی با وکلای مجرب و متخصص گروه وکلای حکمت به شماره ۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰ و یا ۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷ تماس حاصل نمایید .

یک سوال جزئی درباره نمونه شکواییه کلاهبرداری دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص نمونه شکواییه کلاهبرداری نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.