ورود و خروج شریک در شرکت

در خصوص ورود و خروج شریک در شرکتنیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای ورود و خروج شریک در شرکت نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

گروه وکلای حکمت در این مقاله سعی دارد تا شما را تا با نحوه ورود و خروج شریک در شرکت در انواع شرکت ها آشنا کند پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید . همچنین شما همراهان عزیز می توانید کلیه امور ثبتی و حقوقی خود را به وکیل شرکت این مجموعه بسپارید.

اگر دارندگان سهام ،دارای اکثریت عددی نبودنند ،با ترفند ها ذیل می توانند شخص جدید را وارد شرکت نمایند.

۱٫ساختن بدهی صوری از طریق شخص ثالث  ،و اقدام از طریق دادگاه و اجرای ثبت، بمنظور ورود شخصی ثالث ،به عنوان سهامدار جدید شرکت که النهایه منتهی به  ورود سهامدار جدید به شرکت می شود و سپس می توان آن فرد را در هیات مدیره داخل نمود.

۲٫برابر ماده ۱۰۲ لایحه ق تجارت ورود یک یا چند نماینده از طرف دارندگان سهام شرکت ممانعت قانونی ندارد بنابراین دارندگان سهام بیشتر می توانند،بمنظور نشان دادن تعداد سهام بیشتر ،چند نماینده معرفی کنند.

ورود و خروج شریک در شرکت

نکاتی در این باب ورود و خروج شریک در شرکت:

۱٫از آنجاییکه مطابق ماده ۱۰۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت، هیچ  یک از مجامع عمومی ،فوق الذکر ،نمی تواند تشکیل شود مگر آنکه دارای هیات رئیسه  باشند و این هیات رئیسه میبایست متشکل از  ۱رئیس و۲ ناظر و ۱ منشی باشد و به غیر از منشی ، الباقی افراد   میبایست سهامدار باشند بنابراین اگر فردی ولو مالک ۹۷ درصد سهام باشند توانایی تشکیل مجامع عمومی موصوف را ندارد  و مالکین ۳ درصد سهام( که ۳ نفر باشند )می توانند  با انتشار آگهی جلسه دوم مجمع را تشکیل دهند و بدون حضور دارنده ۹۶ درصدی سهام تصمیم بگیرند.

۲٫از آنجاییکه هیات مدیره میبایست جزء سهامداران باشند و از طرفی تصمیمات در هیات مدیره با اکثریت عددی، اتخاذ می شود.

بنابراین کسی که دارنده ۹۸ درصدی سهام می باشد، قدرت تصیم گیری در هیات مدیره را ندارنند بلکه ۲ نفر  از اعضای هیات مدیره ، که هر یک مالک یک درصد سهام هستند حق دارنند….

مدیر عامل و رئیس هیات مدیره را تعین کنند.

مثلا یک نفر شان مدیر عامل و نایب رئیس هیات مدیره شود و دیگری رئیس هیات مدیره شود  و بدین نحو …

هم صلاحیت دارنند  برای  تصمیمات جاریه شرکت ،تصمیم بگیرنند ،و هم حق امضای اسناد و اوراق تعهد آور از جمله ( چک و قرارداد و …)را دارند.

۳٫با توجه به رویه غالب شرکت سهامی خاص ،معمولا با توافق سهامداران در اساسنامه ، انتقال سهام شرکت ، منوط به موافقت هیات مدیره است بنابراین ،انتقال سهام در شرکت سهامی خاص ،منوط به موافقت اکثریت عددی اعضای هیات مدیره است.

پیشنهاد گروه وکلای حکمت برای شما همراهان عزیز این است که در مورد شرکت سهامی خاص بیشتر بخوانید.

۴٫دارنده ۳۴ درصد سهام شرکت می تواند از افزایش سرمایه شرکت ، انحلال و تغییر اساسنامه جلوگیری کنند مشروط به آنکه در جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت کند، در غیر اینصورت ممکن است در غیاب آنها ، مجمع عمومی فوق العاده تشکیل جلسه دهد شود و متعاقبا دارندگان یک سوم سهام شرکت در جلسه شرکت کنند و با موافقت دو سوم  شرکت کنندگان در جلسه،شرکت  افزایش سرمایه دهد.

گروه وکلای حکمت با در اختیار داشتن وکیل شرکت که سالها است در این حوزه تخصص و تجربه دارد میتواند شما را در دعاوی مربوط به شرکت ها یاری نماید در صورت نیاز به برقراری مشاوره در ارتباط با ورود و خروج شریک در شرکت با شماره های ۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷ و ۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰ تماس حاصل فرمایید.

یک سوال جزئی درباره ورود و خروج شریک در شرکت دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص ورود و خروج شریک در شرکت نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.