وکیل

در وهله اول باید بدانیم وکیل تامین اجتماعی کیست؟

یک وکیل تامین اجتماعی در چه مواردی میتواند کمک کند؟

وکیل تامین اجتماعی به شکایاتی که کارگران بر علیه کارفرما میکنند رسیدگی میکند.

بر اساس قانون سازمان تامین اجتماعی کارفرما علیه کارگران وظایفی دارد که در صورتی که کارفرما به این وظایف و حدود اختیاراتی که دارد عمل نکند کارگران میتوانند با کمک وکیل تامین اجتماعی علیه کارفرما شکایت کنند.و با کمک وکیل تامین اجتماعی به حقو و حقوق قانونی خود برسند.

بیشتر بخوانید:سوابق بیمه تامین اجتماعی-کاملا کاربردی

از جمله وظایفی که برای کارفرما در قانون تعریف شده است عبارتند از:

  1. مرخصی
  2. حقوق
  3. حق مسکن
  4. عیدی و پاداش
  5. حق اولاد
  6.  خوار و بار و

تمامی این موارد باید طبق قانون به کارگر پرداخته شود.

اگر کارفرما بنا به هردلیلی به این وظایف عمل نکند کارگر میتواند با کمک وکیل تامین اجتماعی و مراجعه به اداره کار حق پایمال شده خود را دریافت کند.

در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با وظایف وکیل تامین اجتماعی آشنا کنیم.

رسیدگی به شکایات کارکر علیه کارفرما:

اختلافاتی که بین کارگر و کارفرما صورت میگیرد باید در کوتاهنترین زمان و با حداقل هزینه برطرف شود.نتیجه این دعوا برای کارگر بسیار اهمیت دارد. پس کمک گرفتن از وکیل تامین اجتماعی برای پیگیری روند پرونده بسیار موثر می باشد.

مراحلی که باید برای شکایت از کارفرما طی کنید:

مراحل شکایت از کارفرما مراحل پیچیده ای دارد بنابراین باید حتما از یک وکیل تامین اجتماعی کمک بگیرید تا با تمام مراحل رسیدگی به شکایت آشنایی داشنه باشد.

در مرحله اول شکایت کارگران باید به اداره کار و امور اجتماعی مراجعه کنند پس از مراجعه فرم هایی در اختیار آنان قرار گرفته که با در این فرم ها تمامی تخلفات کارفرما از قوانین قید شود و کارگر با علامت زدن هر کدام از گزینه ها تعیین میکند که نسبت به آن مورد شکایت دارد.هنگامی که این فرم توسط کارگر و با کمک وکیل تامین اجتماعی پر شد هیئت تشخیص بدوی تمامی اسناد را بررسی کرده و کارشناس و یا بازرس مربوطه را برای صحت موارد ذکر شده به محل مورد نظر میفرستد.و با کمک آن رای صادر میکند

چنانچه کارگر شکایت کننده بیمه باشد، می بایست به شعبه مختص بیمه گذار تامین اجتماعی خود برود و به شعب اداره کار و امور اجتماعی مراجعه نماید، سپس از واحد ارجاع مورد نظر یک نامه جهت شعبه بیمه گذار خود دریافت نماید.

پس از طی  کردن این مراحل کارگر یا وکیل بیمه تامین اجتماعی باید به قسمت کارگزاری بیمه تامین اجتماعی مراجعه کرده و تمامی سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را جمع آوری کند و سپس آن را به اداره کار تحویل دهد.

یک وکیل تامین اجتماعی خوب میتواند شاکی خود را در تمامی مراحل پشتیبانی کند.

شکایت از کارفرما به دلیل بیمه نکردن:

یکی از مهمترین وظایفی که کارفرما نسب به کارگر خود دارد بیمه کردن است.و در پایان هر ماه بیمه مربوط به کارگر و کارمند خود را طبق حقوقی که مشخص شده است برای سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.و لیست آن را برای سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.. کارفرما وظیفه دارد که به موازات آن مالیاتی را نیز به اداره دارائی پرداخت نماید و اگر از انجام دادن آن امتناع کند کارگر می تواند به کمک وکیل بیمه تامین اجتماعی برای دریافت بیمه شکایت نماید.

در صورت نیاز به وکیل تامین اجتماعی با گروه وکلای حکمت در تماس باشید.

عکس سازمان تامین اجتماعی

محاسبه حق بیمه کارگران تامین اجتماعی:

حق بیمه کارگران با توجه به درآمدی که در طول ماه کارگر دریافت میکند محاسبه میشود.اگر هرچقدر حقوق کارگر بالاتر باشد میزان حق بیمه وی هم بیشتر میشود.

شکایت از کارفرما به دلیل اخراج کردن:

اخراج کردن کارگر و کارمند اماکن دارد به دلایل گوناگونی صورت بگیرد .البته گاهی نیز اخراج کردن  کارگران ممکن است به دلیل به علت انتقاد و یا کم کردن هزینه ها است . بر اساس هر دلیلی که باشد کارمند و یا کارگر می توانند با مشورت وکیل بیمه تامین اجتماعی برای آن راه حل مناسب پیدا کند.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:هنگام شکایت از کارفرما چه نکاتی باید رعایت شود؟کاملا کاربردی

حق تنظیم قرارداد موقت:

در اکثر موارد کارفرما میتواند با کارگر قرارداد موقت ببندد تا میزان کارایی نیروی مورد نظر را بررسی کند.و پس از سنجش او با کارگر قرارداد اصلی تنظیم کند.و کارفرما وظیفه دارد بیمه او را از زمان شروع به کار گرداخت کند.
وکیل بیمه تامین اجتماعی میتواند به کارگر یا کارگرانی که نسبت به قرارداد و یا امور دیگر ادیگر اعتراضدارند کمک کند و از راهنمایی و کمک ایشان بهره بگیرند.

مهلت شکایت علیه کارفرما تامین اجتماعی:

برای دریافت مطالبات کارگر و دریافت حق و حقوق و سنوات وقت مشخصی وجود ندارد.و کارگر میتواند هر زمان برای مطالبه آن شکایت کند.

در صورت مرگ کارفرما،کارگر میتواند با کمک وکیل تامین اجتماعی برای دریافت حق و حقوق خود از وراث شکایت کنند.

یک وکیل تامین اجتماعی خوب میتواند از هدر رفتن زمان و هزینه جلوگیری کند.

عقد قرارداد قانونی بین کارگر و کارفرما تامین اجتماعی:

عقد قرارداد بین کارگر و کارفرما امری خصوصی است . در تنظیم قرارداد بین کارگر و کارفرما باید تمامی موارد اعم از

۱-مرخصی

۲-ساعت کاری

۳-مدت قرارداد و نعطیلات به طور منظم و دقیق

اگر هر کدام از این موارد در قرارداد ذکر نشده باشد، قرارداد مشکل داشته و کارگر می تواند به کمک وکیل بیمه تامین اجتماعی نسبت به قرارداد مذکور شکایت نماید.

مرجع صالح رسیدگی به اختلافات کارگر و کارفرما تامین اجتماعی:

اگر بین کارگر و کارفرما اختلافی اتفاق بیفتد  کدام از طرفین از طرف مقابل خود شکایتی داشته باشد،

اول باید  با سازش طرفین در شوراي اسلامي يا اگر در واحدي شوراي اسلامي كار نباشد از طريق انجمن صنفي كارگران و يا نمايندگان قانوني كارگران و كارفرما حل و فصل خواهد شد .

اگردر مرحله اول کارفرما و کارگر با یک دیگر به توافق نرسیدند و اختلاف برقرار باشد حل مشکل توسط هيات هاي تشخيص و حل اختلافات پیگیری و رسیدگی می شود ..

 گروه وکلای حکمت:

با در اختیار داشتن وکیل متخصص تامین اجتماعی و مشاوره حقوقی میتواند در زمینه حل و فصل اختلافات در حوزه تامین اجتماعی با توجه به سابقه ،جنسیت ،موقعیت جغرافیایی به شما هموطنان عزیز خدمت رسانی کرده و از حق شما دفاع میکند..

گروه کلای حکمت این امکان را فراهم کرده است که بتوانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری از مشاوران و کارشناسان بیمه تامین اجتماعی کمک بگیرید.

با کمک گروه وکلای حکمت لایحه ،دادخواست،شکواییه خود را تنظیم کرده و با خیالی آسوده به مراجع مربوطه بروید و از حق خود دفاع کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *