در وهله اول باید بدانیم وکیل تامین اجتماعی کیست؟

بر اساس قانون سازمان تامین اجتماعی کارفرما علیه کارگران وظایفی دارد که در صورتی که کارفرما به این وظایف و حدود اختیاراتی که دارد عمل نکند کارگران میتوانند با کمک وکیل تامین اجتماعی علیه کارفرما شکایت کنند.و با کمک وکیل تامین اجتماعی به حقو و حقوق قانونی خود برسند.

بیشتر بخوانید:سوابق بیمه تامین اجتماعی-کاملا کاربردی

رسیدگی به شکایات کارکر علیه کارفرما:

اختلافاتی که بین کارگر و کارفرما صورت میگیرد باید در کوتاهنترین زمان و با حداقل هزینه برطرف شود.نتیجه این دعوا برای کارگر بسیار اهمیت دارد. پس کمک گرفتن از وکیل تامین اجتماعی برای پیگیری روند پرونده بسیار موثر می باشد.

مراحلی که باید برای شکایت از کارفرما طی کنید:

مراحل شکایت از کارفرما مراحل پیچیده ای دارد بنابراین باید حتما از یک وکیل تامین اجتماعی کمک بگیرید تا با تمام مراحل رسیدگی به شکایت آشنایی داشنه باشد.

در مرحله اول شکایت کارگران باید به اداره کار و امور اجتماعی مراجعه کنند پس از مراجعه فرم هایی در اختیار آنان قرار گرفته که با در این فرم ها تمامی تخلفات کارفرما از قوانین قید شود و کارگر با علامت زدن هر کدام از گزینه ها تعیین میکند که نسبت به آن مورد شکایت دارد.هنگامی که این فرم توسط کارگر و با کمک وکیل تامین اجتماعی پر شد هیئت تشخیص بدوی تمامی اسناد را بررسی کرده و کارشناس و یا بازرس مربوطه را برای صحت موارد ذکر شده به محل مورد نظر میفرستد.و با کمک آن رای صادر میکند

چنانچه کارگر شکایت کننده بیمه باشد، می بایست به شعبه مختص بیمه گذار تامین اجتماعی خود برود و به شعب اداره کار و امور اجتماعی مراجعه نماید، سپس از واحد ارجاع مورد نظر یک نامه جهت شعبه بیمه گذار خود دریافت نماید.

پس از طی  کردن این مراحل کارگر یا وکیل بیمه تامین اجتماعی باید به قسمت کارگزاری بیمه تامین اجتماعی مراجعه کرده و تمامی سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را جمع آوری کند و سپس آن را به اداره کار تحویل دهد.

عکس سازمان تامین اجتماعی

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:هنگام شکایت از کارفرما چه نکاتی باید رعایت شود؟کاملا کاربردی

حق تنظیم قرارداد موقت:

در اکثر موارد کارفرما میتواند با کارگر قرارداد موقت ببندد تا میزان کارایی نیروی مورد نظر را بررسی کند.و پس از سنجش او با کارگر قرارداد اصلی تنظیم کند.و کارفرما وظیفه دارد بیمه او را از زمان شروع به کار گرداخت کند.
وکیل بیمه تامین اجتماعی میتواند به کارگر یا کارگرانی که نسبت به قرارداد و یا امور دیگر ادیگر اعتراضدارند کمک کند و از راهنمایی و کمک ایشان بهره بگیرند.

عقد قرارداد قانونی بین کارگر و کارفرما تامین اجتماعی:

عقد قرارداد بین کارگر و کارفرما امری خصوصی است . در تنظیم قرارداد بین کارگر و کارفرما باید تمامی موارد اعم از

1-مرخصی

2-ساعت کاری

3-مدت قرارداد و نعطیلات به طور منظم و دقیق

اگر هر کدام از این موارد در قرارداد ذکر نشده باشد، قرارداد مشکل داشته و کارگر می تواند به کمک وکیل بیمه تامین اجتماعی نسبت به قرارداد مذکور شکایت نماید.

 گروه وکلای حکمت:

با در اختیار داشتن وکیل متخصص تامین اجتماعی و مشاوره حقوقی میتواند در زمینه حل و فصل اختلافات در حوزه تامین اجتماعی با توجه به سابقه ،جنسیت ،موقعیت جغرافیایی به شما هموطنان عزیز خدمت رسانی کرده و از حق شما دفاع میکند..

گروه کلای حکمت این امکان را فراهم کرده است که بتوانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری از مشاوران و کارشناسان بیمه تامین اجتماعی کمک بگیرید.

با کمک گروه وکلای حکمت لایحه ،دادخواست،شکواییه خود را تنظیم کرده و با خیالی آسوده به مراجع مربوطه بروید و از حق خود دفاع کنید.

در خصوص وکیل تامین اجتماعی نیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 یا شماره 09123439500 تماس بگیرید . دقت کنید فقط در ساعات اداری قادر به پاسخگویی هستیم
در خصوص وکیل تامین اجتماعی نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 یا شماره 09123439500 تماس بگیرید . دقت کنید فقط در ساعات اداری قادر به پاسخگویی هستیم

یک سوال جزئی درباره وکیل تامین اجتماعی دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

4 پاسخ

  1. باسلام من توقرچک بیمه بودم براثرفشارکاردیسک کمرم پاره شدواومدم شهرستان خودم عمل کردنددکتر۴ماه استراحت داده ومیخوام ازبیمه بیکاری واستراحت ویاازکا رافتادگی استفاده کنم شش سال ونیم سابقه دارم اگه خدمت سربازیمودرست کنم میشه هشت سال ونیم رفتم بیمه شهرمون گفت بایدبری قرچک من بااین وضعیت نمیتونم برم قرچک ومیخوام وکیل بگیرم ونمیدونم ازکجاشروع کنم لطفاراهنمایی کنیدچیکارکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500