در خصوص وکیل دادگاه و دادسرای نظامینیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02126455688 یا شماره 09123439500 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای وکیل دادگاه و دادسرای نظامی نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02126455688 یا شماره 09123439500 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

اگر به دنبال وکیل دادگاه و دادسرای نظامی هستید و وارد صفحه گروه وکلای حکمت شده اید تا انتهای این مقاله را بخوانید تا با وکیل دادگاه نظامی و وظایف مرتبط با آن آشنا شوید.حتی اگر خودتان به وکیل دادگاه نظامی نیازی ندارید ولی ممکن است شخصی را بشناسید که به وکیل دادگاه و دادسرای نظامی احتیاج دارد میتوانید لینک صفحه را برای ایشان ارسال کنید.

شماره تماس وکیل دادگاه و دادسرای نظامی:

شاید شما و یا اطرافیانتان در دادگاه و یا دادسرای نطامی پرونده داشته باشید و نیاز به دریافت راهنمایی و کسب مشاوره حقوقی و یا سپردن پرونده خود در حوزه دادگاه و دادسرای نظامی و یا دعاوی مربوط به آن را داشته باشید فقط کافیست با شماره های 09123439500-02177719337 تماس حاصل نمایید تا وکیل دادگاه و دادسرای نظامی که در این دعاوی تخصص دارد شما را رهنمایی کند.

آدرس وکیل دادگاه و دادسرای نظامی:

آدرس:فلکه اول تهرانپارس خیابان قانع یا 142 شرقی پلاک 39 طبقه 2 واحد 5

برای یافتن وکیل های دیگر میتوانید وارد صفحه لیست وکلای گروه حکمت شوید.

وکیل دادگاه و دادسرای نظامی کیست؟

هر یک از طرفین حق دارند برای خود وکیل نظامی انتخاب کنند ،ما به شما همراهان عزیز توصیه میکنیم در امور نظامی خود حتما از کمک یک وکیل دادگاه نظامی بهره مند شوید و یا بعد از طرح شکایت ، وکیل دادگاه نظامی خود را معرفی کنید که در اینصورت شاکی به وکیل نظامی وکالت میدهد تا شکایت مورد نظر مطرح نماید و روند پرونده را پیگیری کند.متهم نیز می تواند در هر یک از مراحل برای دفاع  از کمک وکیل نظامی بهره مند شود. هر یک از طرفین دعوا می توانند در مرحله دادگاه دو وکیل نظامی و در مراحل مقدماتی یک وکیل داشته باشند. وکلای دادسرای نظامی باید شرایط خاصی داشته باشند که مهم ترین آن داشتن پروانه وکالت معتبر است.

مراحل شکایت در دادسرای نظامی:

1-جرم مربوطه را در شکواییه اعلام کنید و دلایل و مستندات خود را پیوست شکواییه کنید و به دادستان ارائه دهید.

2- پس از ثبت شکایت پرونده مورد نظر برای بررسی های بیشتر به بازرسی ناجا ارجاع میشود و ساکی باید برای ارائه دلایل و مستندات خود حاضر شود و اگر احتیاج بود شهود خود را نیز معرفی کند.

3-بعد از اینکه پرونده تکمیل شد بازرسی ناجا پرونده را با گزارش مفصل به دادسرای نظامی ارجاع میدهد و سپس با دستور دادستان پرونده به یکی از شعب بازپرسی و یا دادیاری ارجاع میشود.

4-در مرحله آخر شاکی و یا وکیل نظامی در دادسرا حاضر میشود و دلایل و مستندات خود را ارائه میدهد.

دادگاه های نظامی دائمی تشکیل شده از :

  1. دادگاه نظامی دو
  2. دادگاه نظامی یک
  3. دادگاه تجدیدنظر نظامی

دادگاه نظامی زمان جنگ (موقت) عبارتند از:

  1.  دادگاه نظامی دو زمان جنگ
  2. دادگاه نظامی یک زمان جنگ
  3. دادگاه تجدیدنظر نظامی زمان جنگ

تعداد اعضای دادگاه نظامی:

اعضای دادگاه نظامی یک:

همانند دادگاه کیفری یک بوده و اعضای آن عبارتند از یک رئیس و دو عضو مستشار و جلسه دادرسی با حضور دو عضو رسمیت می یابد.

دادگاه نظامی دو:

با حضور رئیس شعبه یا دادرس (قاضی) علی البدل تشکیل می گردد.

دادگاه تجدید نظرنظامی:.

دادگاه تجدید نظر نظامی، متشکل از سه عضو اعم از یک رئیس و دو قاضی مستشار است و جلسات دادرسی با حضور حداقل دو عضو رسمیت می یابد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان می‌تواند مستشاران دادگاه تجدید نظر نظامی را در دادگاه نظامی یک استان انتخاب نماید.

در زمان جنگ، دادگاه های نظامی زمان جنگ با تصویب رئیس قوه قضائیه، مطابق با ماده ۵۹۱ قانون آیین دادرسی کیفری،برای رسیدگی به جرائم مربوط به جنگ در محل قرارگاه های عملیاتی، مراکز استان ها و یا سایر مناطق مورد نیاز تشکیل خواهند شد.

مدارک لازم برای شکایت در دادسرای نظامی توسط وکیل متخصص در این حوزه:

2-کارت شناسایی اعم از کارت ملی و شناسنامه

3-پیوست کردن مدارک ومستندات

4-پرداخت هزینه دادرسی

صلاحیت سازمان قضایی نیروهای مسلح:

جرایم مربوط به وظایف خاص نظامی و انتظامی اعضای نیروهای مسلح:

مطابق با تبصره ۲ ماده ۵۹۷ قانون آیین دادرسی کیفری جرائم مربوط به وظایف خاص نظامی و انتظامی:

جرایمی است که اعضای نیروهای مسلح در ارتباط با وظایف و سئولیت های نظامی و انتظامی که مطابق قوانین موضوعه و مقررات جاریه مملکتی بر عهده دارد، مرتکب گردند.

در جرایمی که اعضای نیروهای مسلح در مقام ضابط دادگستری مرتکب می‌شوند، موضوع از شمول صلاحیت دادسرا و دادگاه های نظامی خارج می‌باشد.

به جرمی که ضابطان دادگستری در حین انجام وظایف قانونی خود در راستای اجرای دستورات مقامات قضایی دادگستری و یا در هنگام مواجهه با جرایم مشهود مرتکب می‌شوند، جرم در مقام ضابط دادگستری اطلاق می‌شود.

رسیدگی به جرایمی که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری اجازه فرموده اند، تا زمانی که از ان عدول نشده، در دادسراها و دادگاه های نظامی رسیدگی می‌شود.

یک سوال جزئی درباره وکیل دادگاه و دادسرای نظامی دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص وکیل دادگاه و دادسرای نظامی نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.