اگر شما هم یک سازنده هستید ممکن است در یک قرارداد خود شکست بخورید پس برای جلوگیری از این شکست بهتر است قبل از اقدام به هرگونه انعقاد قرارداد با یک وکیل مشارکت در ساخت مشورت کنید.ما در این مقاله به شما خواهیم گفت وکیل مشارکت در ساخت چه کسی است و چه ویژگی هایی دارد؟ پس با ما همراه باشید.

گام اول باید بدانیم قرارداد مشارکت در ساخت چیست؟

قرارداد مشارکت در ساخت:

این نوع قرارداد که بین سازنده و مالکین منعقد می شود در نوع خود بسیار حساس و قابل تامل است به دلیل بحث شراکت بین سازنده و مالک طرفین باید قبل از هر چیزی از نحوه تنظیم و تعیین قدر السهم خود آگاه و آن را در متن قرارداد مشخص کنند.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:وکیل متخصص ارث

شرایط طرفین قرارداد مشارکت در ساخت:

هر قرارداد مشارکت در ساخت، دارای دو طرف میباشد:

الف مالک

ب: سازنده

که هر یک از مالک یا سازنده میتوانند متشکل از یک یا دو یا چند نفر باشند مالک و یا سازنده ممکن است جزء اشخاص حقیقی و یا حقوقی محسوب شوند.

گروه وکلای حکمت با در اختیار داشتن وکیل مشارکت در ساخت میتواند در جهت داوری ،تعیین داور و ابطال رای داور به شما مشاوره حقوقی دهد.

 توسط وکیل مشارکت در ساخت:

از آنجاییکه امکان دارد سازندگان ساختمان به جهات:

۱-نداشتن توانایی مالی

۲-عدم دانش کافی

قادر به اجرا و تکمیل پروژه نباشند و یا آن را با تاخیر انجام دهند شما می بایست به منظور محکم نمودن کار خود ضمانت نامه های ذیل را از وی بگیرید:

۱- ضمانت اسناد تجاری شامل چک و سفته

۲- وجه نقد

۳- وثیقه ملکی

۴- ضمانت نامه بانکی

شما می توانید از سازندگان یک یا چند مورد تضمین بگیرید . ضمانت نامه بانکی بمراتب از ضمانت نامه های دیگر بهتر است (به جز ضمانتی که وجه نقد باشد.)چرا که برای وصول و اجرای ضمانت نامه های دیگر مثل چک و سفته نیاز به صرف هزینه و زمان زیاد می باشد و در صورت عدم انجام تعهد ازناحیه متعهد ،با مراجعه به بانک وجه آن را دریافت کنید که شامل ضمانت نامه حسن انجام کار و پیش پرداخت و غیره که بانک ها در قبال دریافت اسناد ملکی در قبال تعهدات شما ضمانت مینمایند.

اگر سوال و یا ابهامی در مورد موضوعات و دعاوی مربوط به مشارکت در ساخت داشته باشید، می توانید سوالات خود را در قالب کامنت برای گروه وکلای حکمت بیان کنید.

مزایای بررسی قرارداد توسط وکیل مشارکت در ساخت :

۱-قراردادهای مشارکت در ساخت به علت اینکه جزو قراردادهای رسمی هستند قابل ثبت نیستند و اکثرا توسط افرادی نوشته میشوند که آشنایی لازم را ندارند همین سبب میشود که قرارداد مورد نظر دارای تناقضاتی باشد،پس بنابراین بهتر است از یک وکیل مشارکت در ساخت برای انعقاد این نوع قراردادها کمک بگیرید.

۲-در صورت لزوم برای صحت از سلامت اسناد از یک وکیل مشارکت در ساخت کمک بگیرید. زیرا در برخی از قراردادها مواردی وجود دارد که باعث باطل شدن قرارداد میشود.

۳-یکی دیگر از مزایای داشتن وکیل مشارکت در ساخت این است که میتواند در جهت پیش فروش واحدها به شما مشاوره حقوقی دهد.

خدماتی که توسط وکیل مشارکت در ساخت قابل ارائه است:

۱-مذاکره برای تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت

۲-مذاکره برای نگارش قرارداد

۳-داوری و صلح و سازش

۴-پیگیری و دفاع از پرونده های قضائی مرتبط با امور مشارکت در ساخت

پیشنهاد ما برای شما:وکیل ولنجک

گروه وکلای حکمت:

با در اختیار داشتن وکلای مجرب پایه یک دادگستری متخصص در دعاوی ملکی میتواند شما را در تمام مراحل دعاوی ملکی همراهی کند.در صورت تمایل میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید تا با وکیل متخصص مشکلتان را در میان بگذارید و راهنمایی لازم را دریافت کنید.

با پیگیری های مستمر و به موقع در مورد پرونده های موکلین در زمینه اختلافات و دعاوی  حقوقی و کیفری و خانواده و ثبتی سعی دارد که یک تیم قوی و با بهره مندی از علم نوین حقوقی با مشاوره های خود  شما هموطنان گرامی را در مواجه شدن با مشکلات در پیشنهاد یک راه درست حقوقی و قانونی  راهنمایی و هدایت  کند و با امکانات مشاوره های حقوقی و کیفری آنلاین و مشاوره های تلفنی و مشاوره های حضوری در تهران وکیل در نیاوران ، وکیل در شرق تهران ، وکیل در نارمک ، وکیل در فرمانیه ، وکیل در کامرانیه ،وکیل در قیطریه ،وکیل تهرانپارس ، وکیل دزاشیب، وکیل در میرداماد ، وکیل در الهیه، وکیل در اندرزگو ، وکیل در دروس  ،وکیل در شهرک غرب با منشور اخلاقی مسئولیت پذیری رضایت هموطنان را به دنبال خواهد داشت.

آدرس: شعبه ۱ تهران- فلکه اول تهرانپارس خیابان ۱۴۲ شرقی روبروی پاساژ سپید پلاک ۳۹ طبقه دوم واحد ۵

آدرس شعبه ۲ تهران- نیاوران نرسیده به چهارراه کامرانیه روبروی پاساژ نارون پلاک ۱۲۷ طبقه ۶ واحد ۱۱

تلفن : ۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷ – ۰۲۱۲۶۴۵۵۶۸۸

تلگرام  vokalayehekmat

اینستاگرامdavood_cheshmi

اگر در خصوص وکیل مشارکت در ساخت نیاز به ووکیل دارید میتوانید با شماره های موجود در انتهای این صفحه تماس بگیرید
اگر در خصوص وکیل مشارکت در ساخت نیاز به ووکیل دارید میتوانید با شماره های موجود در انتهای این صفحه تماس بگیرید
سارا خوشنیت

سارا خوشنیت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Leave a Replay

درباره مدیریت

داوود چشمی

داوود چشمی وکیل پایه یک دادگستری با 17 سال سابقه وکالت مدیریت گروه وکلای حکمت را بر عهده دارد .

جدیدترین مقالات را بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500