جرم تبانی برای بردن مال دیگری و مجازات آن چیست ؟

چگونه یک قرارداد خوب تنظیم کنیم؟

یکی از مهمترین و اساسی ترین مواردی که میتوان با آن امنیت حقوقی و اقتصادی را تضمین کرد تنظیم قرارداد صحیح حقوقی و استفاده مناسب از آن است. قرارداد به توافق دو اراده ضروری در جهت ایجاد یک رویداد و اثر حقوقی است مطابق ماده ۱۸۳ قانون مدنی عقد قرارداد عبارت است از دو یا چند نفر در مقابل دو یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد.

برای تنظیم یک قرارداد صحیح و اصولی ، نیازمند شناسایی چالش ها و پیدا کردن راه حل های مناسب برای رفع چالش ها هستیم. البته که منظور از راه حل یک راهکارحقوقی است تا قرارداد با چالش کمتری مواجهه شود اینکه موضوع قرارداد مربوط به چه نوع از کسب و کار و یا معامله باشد شیوه و سبک نگارش متفاوت خواهد بود.

وکیل

مشاورحقوقی

چطور یک قرارداد خوب تنظیم کنیم.

چگونه یک قرارداد خوب تنظیم کنیم؟

اکثرا با استناد به ماده ۱۰ قانون مدنی قراردادهای خود را به هر شکلی که بخواهند تنظیم میکنند البته که احترام به اصل تراضی طرفین اهمیت دارد اما نباید به صرف استناد به ماده ۱۰ قانون مدنی قراردادی بدون شکل و شیوه صحیح تنظیم کرد.

هر قراردادی از یکسری قواعد عمومی و اختصاصی تشکیل میشود مثلا قراردادهای مربوط به اجاره و خرید و فروش از قواعد عمومی مثل ماده ۱۹۰ قانون مدنی تشکیل میشود ولی شروط و قواعد اختصاصی آنها میتواند متفاوت باشد.

چارچوب و ارکان کلی قراردادها شامل طرفین، موضوع قرارداد، مدت قرارداد، مبلغ قرارداد، شرایط قرارداد، تعهدات طرفین و انحلال قرارداد است که البته با توجه به موضوع و نیاز طرفین میتواند محتویات و مندرجات قرارداد متفاوت باشد.

یکی از اصلی ترین چالش های قرارداد ، اعتبار سنجی طرفین است که با توجه به جایگاه طرفین این مهم قابل حل است.

قراردادها میتوانند به صورت عادی یا رسمی باشد که البته بهتر است قراردادهای خود را در دفاتر اسناد رسمی بصورت رسمی تنظیم کنید تا از هرگونه آسیبی و خسارتی مصنون بمانید.

قرارداد باید به شکلی تنظیم شود که از هرگونه تفسیر به اشتباه توسط طرفین و اشخاص ذینفع و دادگاه مصون بماند بدلیل اینکه تفسیر ناصحیح طرفین یا قاضی از یک قرارداد میتواند سرمایه هایی را تلف و حقوق شخص های ذینفع قرارداد را پایمال کند.

بهتر است برای تنظیم قرارداد با اهل فن و متخصص مشورت کرد و امور مربوطه را به فرد مجرب واگذار نمود تا امنیت اقتصادی و حقوقی خود را با چالش مواجهه نکنیم با یک مشورت اولیه و پیشگیری ساده میتوانیم از اتلاف وقت و سرمایه در پیچ و خم دادگاه ها جلوگیری کنیم تا با خیالی آسوده اقتصاد و امور حقوقی خود را که لازمه زندگی بشری مدیریت کنیم.

در صورت تمایل برای تنظیم هرگونه از انواع قراردادها ( اجاره ، خرید و روش ، قولنامه ، مبایعه نامه ، مشارکت در ساخت و … ) میتوانید با (گروه وکلای حکمت) متشکل از متخصص ترین و مجرب ترین وکلای دادگستری مسلط به امور قراردادها ، مشاوره حقوقی لازم را انجام داده تا در صورت تمایل تنظیم قراردادهای خود را به ما بسپارید تا امنیت حقوقی و اقتصادی را برای شما تضمین نماییم.

 

منشور اخلاقی گروه وکلای حکمت 

  • رعایت صداقت و درستی
  • کیفیت در کار
  • مشتری مداری
  • فوریت در امور محوله
  • تخصصی کردن کار وکالت
  • آموزش
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *