آیامی توان انباری خود را به غیر ازمالکین اجاره و یا منتقل کرد؟کاملا کاربردی

    اجاره و فروش انباری به دیگران چگونه است ؟کاملا کاربردی

به موجب ماده ۳۰ قانون مدنی مالک حق هرگونه بهره برداری و تصرف در مایملک خوددارد جز درمواردی که قانونگذار آن را منع کرده است با این توضیح در بسیاری از موارد مالک یک ساختمان اقدام به اجاره انباری خود و یا پارکینگ به افرادی غیر از ساکنین یک آپارتمان که قانون گذار در قانون تملک آپارتمانها آن را خلاف قانون دانسته است  منتقل می کند.

به طور مشخصی مالکیت مطابق قانون تملک آپارتمانها به دو بخش اختصاصی و مشاعی تقسیم می شود:

قسمت اختصاصی همان قسمتهایی است که در سند مالکیت مشخص شده است و در جهت استفاده انحصاری مالک معین و یا قا ئم مقام اوست و بسیاری از واحدهای فروخته شده یا خریداری شده دارای پارکینگ و انباری اختصاصی است که انها نیز در سند مالکیت همراه با ملک منتقل می شود.

قسمتهای مشترک آپارتمان که به موجب ماده ۲ قانون تملک آپارتمانها  حق استفاده از آن مختص واحد یا واحدهای خاصی نبوده است و همه مالکین در آن به نسبت قسمت اختصاصی در آن سهیم خواهند بود. به همین جهت مطابق قانون ،کسانی که اهالی ساختمان نیستن به دلیل آنکه حق مالکیتی نسبت به قسمتهای مشاع و دیگر قسمتها ی آپارتمان ندارند طبیعتا  حق استفاده ازآن انباری یا پارکینگ را نیز نخواهند داشت  و در صورت تصرف نیز متصرف غیر قانونی محسوب خواهند شد چون نوعی مداخله غیر شریک در مشاعات محسوب خواهد شد .

با این توضیح چگونه میتوان انباری خود را به دیگری اجاره و یا منتقل کرد ؟

آیامی توان انباری خود را به غیر از مابکین اجاره و یا منتقل کرد؟کاملا کاربردی

 

آیامی توان انباری خود را به غیر ازمالکین اجاره و یا منتقل کرد؟کاملا کاربردیمالکان همان ساختمان امکان پذیر است و در این صورت است که با قوانین مربوط به مشاعات مغایرتی نخواهد داشت  ولی در صور خاصی افراد می توانند انباری خود را به دیگران اجاره دهند :

زمانی که تمامی مالکین با یکدیگردر اجاره آن توافق کنند در غیر این صورت قابل اجاره نخواهد بوددلیل این توافق هم در این است که هر کسی برای رسیدن به پارکینگ یا انباری باید از فضای مشاعات عبور کند و این امر هم  فقط یا رضایت  دیگر شرکا ممکن است

 

جالب است که بدانید اگر شخصی بدون اذن و اجازه شما از پارکینگ و یاانباری اختصاصی ملک شما استفاده کند می توانید از او به دلیل استفاده غیر قانونی شکایت کره و حتی اجاره تمامی زمانهایی را که استفاده کرده است از او بگیرید .

 

 

گروه وکلای حکمت تحت مديريت داود چشمی با بهره‌گیری تعدادی از برترين وكلاى پايه يك دادگسترى تهران در حال ارائه خدمات حقوقی و مشاوره در زمینه مهاجرت، دعاوی اداره کار، حقوق خانواده، ملکی،چک و سفته، تامین اجتماعی،مالیات، میباشد.

شماره تماس جهت مشاوره:۰۲۱۷۷۷۱۹۳۳۷-۰۹۱۲۳۴۳۹۵۰۰

آدرس:تهران-فلکه اول تهرانپارس خیابان قانع (۱۴۲شرقی)پلاک ۳۹ واحد۵

وکیل(برای درخواست وکیل کلیک کنید)

مشاوره حقوقی(برای دریافت راهنمایی و مشاوره کلیک کنید)

مشاور حقوقی

داود چشمی وکیل پایه یک دادگستری

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − یک =