کسب و کار در ترکیه

کسب وکار در ترکیه
در خصوص کسب و کار در ترکیه نیاز به وکیل دارید میتوانید با شماره02177719337 بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.
برای کسب و کار در ترکیه نیاز به مشاوره حقوقی دارید میتوانید با شماره02177719337 تماس بگیرید . پاسخگویی از 9 صبح تا 18 می باشد. تماس فقط از تهران و شهر های اطراف -شهرستان پاسخگویی نداریم.😊

برای همه هموطنان ما که به ترکیه مهاجرت کرده اند و یا قصد مهاجرت به ترکیه را دارند مساله کسب درآمد در ترکیه بسیار جدی است. مساله کسب درآمد در ترکیه مهمترین دغدغه فکری و بزرگترین نگرانی تمام مهاجران به این کشور است (و احتمالا بزرگترین دغدغه فکری برای مهاجرت به هر کشوری). عدم ثبات ارزش ریال، نا امنی های سیاسی و به طور کلی شرایط نه چندان خوشایند غیر قابل انکار فعلی در ایران نیز، هم از طرفی ایده مهاجرت را تقویت می کند و هم از طرفی نگرانی های مرتبط با مهاجرت و کسب درآمد پس از مهاجرت را!

آیا تصمیم به مهاجرت درست است؟

برای مهاجرت کدام کشور مقصد مناسب تر است؟

پس از مهاجرت تا چه مدت بدون درآمد خواهیم ماند؟

پس از مهاجرت شرایط زندگی بهتر است یا بدتر؟

این ها سوال هایی هستند که جواب قاطعانه ندارند. اما گروه وکلای حکمت در این مقاله تلاش کرده است که با در اختیار گذاشتن اطلاعات و تجربیات مهاجران به مقصد کشور ترکیه، به کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند کمک کند تا شرایط اقتصادی و کسب درآمد در این کشور را بهتر بشناسند. ما، خوبی ها و بدی ها، رضایت ها و شکایت ها، سود ها و زیان ها، منافع و معایب مهاجرت به ترکیه، و روش های کسب درآمد در ترکیه را در این پست شرح خواهیم داد. برخی از موارد مطرح شده در این پست به طور کلی در مورد موضوع مهاجرت به هر کشوری صادق است اما تمرکز گروه وکلای حکمت در این متن، بر راه اندازی کسب و کار در ترکیه، سختی ها، معایب، مزایا و مراحل آن است.

سرمایه گذاری در ایران یا خارج از ایران؟

جواب این سوال نتیجه بررسی مواردی است مانند؛ میزان اصل سرمایه، بازار هدف سرمایه گذاری، میزان رشد سرمایه، دوره بازگشت سرمایه، میزان رشد اقتصادی سالانه در کشور، حجم بازار در کشور و… . بدون شک، قبل از سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در هر کشوری، شناخت بازار آن کشور و فرصت های موجود بسیار با اهمیت است. گروه وکلای حکمت در تلاش است، جواب این سوالات را جهت راه اندازی کسب و کار، و کسب درآمد در ترکیه با شما در میان بگذارد.

عموما، بر خلاف تصورات و نگرانی های ایرانی ها در خصوص کسب درآمد و راه اندازی کسب و کار در کشور های خارجی، سرمایه گذاری های این چنینی با بازدهی بالاتری نسبت به سرمایه گذاری در ایران مواجه می شوند. متاسفانه تغییرات قیمت ها، تحریم ها و مشکلات سیاسی در کشور ما، تاثیر منفی بر اقتصاد کشور گذاشته است و به اصطلاح باعث رکود، خواب بازار و بازخورد های غیر منطقی بازار در کشور شده است. در واقع سرمایه گذاری در بازار فعلی ایران، حالتی قمار گونه به خود گرفته است! برای آن دسته از سرمایه گذارانی که ریسک سرمایه گذاری در این شرایط را می پذیرند و یا شناخت بیشتری نسبت به عکس العمل بازار دارند، فرصت های زیادی جهت سرمایه گذاری و کسب درآمد در ایران وجود دارد. اما حقیقت این است، که سرمایه گذاری باید منطقی تر و با ریسک بسیار کمتر از آنچه ما در ایران عادت داریم صورت پذرید!

بدون شک، برای آن دسته از کسانی که سرمایه گذاری های کم ریسک تری را مد نظر دارند، سرمایه گذاری در کشور های خارجی با ثبات با خطر کمتری روبرو خواهد بود. چرا که، ثبات بازار تامین است، میزان رشد منطقی سالانه معین است، شرایط سیاسی و اقتصادی کشور سالم است، تحریم وجود ندارد، امکان تجارت با دیگر کشور ها وجود دارد و آمار بازدهی، مخارج و درآمد، سال هاست که ثابت و مشخص است. انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت و یا سرمایه گذاری، با توجه به علایق شخصی، میزان سرمایه موجود و هدف از سرمایه گذاری می تواند متفاوت باشد. در این پست، گروه وکلای حکمت، شرایط سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در ترکیه را شرح می دهد.چرا که ما، تنها با شرایط سرمایه گذاری در ترکیه آشنا هستیم.

قوانین ترکیه با سرمایه گذار خارجی چه رفتاری دارد؟

در یک کلمه، مساوی. اقتصاد کشور ترکیه، وابسته به توریست و مهاجران است. از این رو قوانین کشور ترکیه در خصوص سرمایه گذاری و راه اندازی کسب وکار در این کشور برای خارجی ها برابر با بومی های است و تفاوتی برای افراد خارجی یا بومی در سرمایه گذاری در ترکیه وجود ندارد. همچنین، ایرانی ها بدون مواجه شدن با مشکلات تحریم، به راحتی می توانند کسب و کار خود را در این کشور تاسیس کنند. در ادامه، به روش های سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در این کشور خواهیم پرداخت. یک به یک روش های راه اندازی کار در ترکیه را بررسی خواهیم کرد و در مورد آنها توضیحاتی ارایه خواهیم کرد. اما پیش از آن، لیستی از تمامی کار هایی که جهت راه اندازی هر نوع کسب و کاری در ترکیه باید انجام شود را بررسی خواهیم کرد.

مراحل مشترک سرمایه گذاری و راه اندازی هر کسب و کار در ترکیه:

برای راه اندازی هر نوع کسب و کاری در ترکیه، بدون استثنا، نیاز به ثبت شرکت در ترکیه می باشد. همچنین، اداره مربوط به ثبت شرکت ها در ترکیه، جهت ثبت شرکت، درخواست افتتاح حساب بانکی در این کشور را خواهد کرد. پس از مشخص شدن حوزه فعالیت شرکت و موضوع سرمایه گذاری، اخذ مجوز برای آن موضوع سرمایه گذاری اجباری است. سپس، مراحل اخذ مجوز کار در ترکیه برای افراد سرمایه گذار طی می شود (اجازه کار در ترکیه صادر می شود). در مرحله بعد، پس از ارزیابی زیست محیطی، مکان پروژه از نظر ساخت و ساز و دیگر جوانب بررسی خواهد شد. در ترکیه قوانین خاصی برای هر کسب و کار حاکم است که باید رعایت شود. برای مثال، اگر قصد افتتاح یک تعمیرگاه خودرو در ترکیه را دارید، ملکی که برای این کار در نظر می گیرید، باید فاصله خاصی را با منازل مسکونی رعایت کرده باشد، در غیر این صورت، مجوز فعالیت کسب و کار شما صادر نخواهد شد. در صورتی که سوال های بیشتری در این خصوص دارید، گروه وکلای حکمت در پست دیگری، شرایط اخذ مجوز برای انواع پروژه ها را شرح داده است. و در آخر، پس از دریافت مجوز، می توانید فعالیت رسمی خود را در شروع کنید.

پیشنهاد میشود این مطلب را از دست ندهید:شرکت سهامی خاص

انواع سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در ترکیه:

در کشور ترکیه، به جهت آزادی های اقتصادی و اجتماعی، فضای کسب و کار برای سرمایه گذاران نسبت به ایران باز تر است. از انواع روش های سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در ترکیه می توان به اخذ نمایندگى برندها در ترکیه یا به اصطلاح فرانچایز اشاره کرد. در این روش، سرمایه گذاران با برند های مطرح در زمینه فعالیت مورد نظر خود مذاکره خواهند کرد و در مذاکرات شرایط اخذ نمایندگی برند، میزان سرمایه مورد نیاز، میزان بازدهی، شرایط ملک مورد نیاز، طول بازگشت سرمایه، میزان سوددهی و… را بررسی می کنند. پس از آگاهی کامل از شرایط طی قراردادی فرایند واگذاری نمایندگی برند انجام می شود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه، پست مربوط به اخذ نمایندگی برندها در ترکیه را در گروه وکلای حکمت مطالعه فرمایید.

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در ترکیه را با اصلاح دِویر کردن می شناسند. دویر کردن به معنی خریداری یک بیزینس آماده در ترکیه است. در این روش سرمایه گذاری، سرمایه گذار با بررسی یک کسب و کار از پیش آماده شده و در حال کار، شرایط فعلی و شرایط گذشته آن می سنجد و تصمیم می گیرد که با پرداخت مبلغ تعیین شده به صاحب آن کسب و کار در ترکیه، مالکیت آن را بپذیرد. برای هر نوع کسب و کاری احتمال رخ دادن این اتفاق و ایجاد شدن این فرصت وجود دارد. از کسب و کارهایی مانند کافه های شخصی یا فروش لوازم منزل گرفته تا کسب و کارهایی مانند شعب برند های بزرگ بین المللی، در همه کسب و کارها احتمال ایجاد فرصت دِویر وجود دارد. اما در صورتی که علاقه مند به خریداری یک کسب و کار آماده در ترکیه را دارید بهتر است تحقیقات زیادی در خصوص وضعیت کارکرد کسب و کار مورد نظر انجام دهید. به طور خلاصه، بهتر است از دلیل منطقی فروش یک کسب و کار توسط صاحب آن اطمینان حاصل کنید. آیا فروش کسب و کار به دلیل عدم وجود درآمد کافی در کسب و کار است؟ به اصطلاح، کسب و کار نگرفته است و صاحب آن قصد رهایی از این شرایط دارد؟ یا صاحب قبلی کسب و کار نیاز به نقدینگی مالی دارد؟ به طور کل، بسیار مهم است که قبل از خریداری یک کسب و کار آماده در ترکیه تمامی شرایط آن را سنجیده باشید و از سود دهی آن کسب و کار، میزان اعتبار کسب و کار، مدت فعالیت آن، مشکلات پیشین اعم از شکایت ها، مشکلات ملکی یا حقوقی دیگر و… اطلاع کامل داشته باشید. در صورتی که سوال دیگری در مورد خریداری کسب کارهای آماده در ترکیه دارید، گروه وکلای حکمت در پست اختصاصی درباره این موضوع، توضیحات کامل تری در این خصوص ارائه کرده است.

بهتر است قبل از راه اندازی کسب و کار در ترکیه با وکلای مجرب گروه وکلای حکمت در ترکیه مشاوره دریافت کنید.

آیا برای سرمایه های اندک هم امکان کسب درآمد در ترکیه فراهم است؟

جواب مثبت است. اما چه کارهایی می توان با سرمایه کم در ترکیه راه انداخت؟ پویایی اقتصاد ترکیه باعث شده، امکان راه اندازی کسب و کار با هر سرمایه ای در این کشور وجود داشته باشد. طبیعتا، از سرمایه گذاری هایی با مبالغ کمتر، انتظار سود دهی و درآمد های کمتری هم باید داشت. اما به همان میزان، این نوع کسب و کارها، ریسک مالی کمتری را نیز به همراه دارد. میزان سرمایه مورد نیاز برای هر یک از این کسب و کارها و میزان سود دهی هر کدام متفاوت از دیگری است و تعداد آنها نیز کم نیستند. کسب و کارهای با سرمایه کم در ترکیه از فروش لباس تا غداهای محلی و انواع دیگر فعالیت ها گسترده اند. انتخاب و سرمایه گذاری در یکی از این کسب و کار ها در ترکیه مستلزم شناخت بازار هدف، محل فعالیت مورد نظر، محاسبه هزینه و درآمد ها و… است. گروه وکلای حکمت در پست دیگری، تعدادی از این کسب و کار ها را معرفی کرده است. در پست کسب و کار با سرمایه کم در ترکیه، گروه وکلای حکمت بیشتر در این خصوص توضیح داده است و تعدادی از این کسب و کار ها را بررسی کرده است.

و اما، فعالیت های کشور ترکیه نیز همانند دیگر کشور های پیشرفته در جهان، در زمینه فعالیت استارت آپ ها در حال گسترش است. آمار سرمایه گذاری های انجام شده در این کشور از سال ۲۰۱۰ به بعد بصورت صعودی در حال افزایش است. گروه وکلای حکمت در پست دیگری به معرفی برخی از استارت آپ های ترکیه و بررسی وضعیت آنها پرداخته است. اما اگر قصد سرمایه گذاری در این حوزه و یا جذب سرمایه در این کشور برای کسب و کار یا استارآپ خود هستید، گروه وکلای حکمت در آینده مطالب بیشتری را در این حوزه جهت اطلاع رسانی منتشر خواهد کرد. در صورتی که، اکنون نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید. لازم به ذکر است، گروه وکلای حکمت، تنها فعالیت های مشاوره ای انجام می دهد و تمامی مشاوره ها رایگان است. در آینده در بخش کسب و کارهای وب سایت گروه وکلای حکمت مطالب بیشتری در این زمینه منتشر خواهیم کرد.

همانطور که قبل تر هم اشاره شد، با توجه به آزادی های سیاسی و اجتماعی بیشتر در ترکیه نسبت به ایران، فرصت های تجارت های بین المللی در این کشور بسیار است. فرصت همکاری با کسب و کارهایی که شهرت جهانی دارند و یا ایجاد کسب و کار هایی که هدف آنها فعالیت های فرامرزی و بین المللی است. همچنین با توجه به هم مرز بودن کشور ترکیه و ایران، فاصله نزدیک این دو کشور و سهولت رفت آمد برای ما ایرانیان به این کشور، ترکیه فرصت خوبی برای گسترش فعالیت های کسب و کار ایرانیان در این مقطع زمانی به حساب می آید. کارآفرینان و سرمایه گذاران ایرانی می توانند با بررسی فرصت های کسب و کار در ترکیه، زمینه فعالیت های بزرگتر و گسترش فعالیت های خود را فراهم کنند.

آیا برای بومیان ترکیه اهمیت دارد که صاحب کسب و کار بومی ترکیه هست یا خیر؟

به عبارتی، آیا در صورتی که بومیان ترکیه متوجه شوند، که مالک یک کسب و کار، شهروند بومی این کشور نیست، از همکاری با شرکت یا خرید کردن از آن کسب و کار امتناع می کنند؟ در حقیقت جواب این سوال بستگی به نوع کسب و کار دارد. ترک ها عموما مردمان وطن پرستی هستند و علاقه زیادی به کشور خود دارند. اما این به این معنا نیست که الزاما آنها از همکاری با خارجی ها امتناع می کنند. برخورد های متفاوتی در این خصوص وجود دارد. در برخی کسب و کارها به گفته صاحب کسب و کار، این اتفاق افتاده است. برخی دیگر، گفته اند که نه تنها از خرید یا همکاری امتناع نشده، بلکه کمک های زیادی هم توسط بومیان برای توسعه آن کسب و کار اتفاق افتاده است. می توان گفت در کسب و کارهایی که بصورت فرانچایز راه اندازی شده اند، به دلیل وجود یک برند شناخته شده و اعتماد مردم به آن برند، صاحب آن شعبه از کسب و کار اهمیت خاصی از دید مشتری پیدا نمی کند. اما در کسب و کارهای جدیدی که برند تازه تاسیس توسط خود صاحب کسب و کار در ترکیه معرفی می شود، نوع معرفی بسیار با اهمیت است و نیاز به استفاده از استراتژی های حرفه ای تبلیغات و بازاریابی وجود دارد.

برای ثبت شرکت در ترکیه روی لینک مقابل کلیک کنید:ثبت شرکت در ترکیه

 آیا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟

آیا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟ آیا اقدام به تاسیس یک شرکت یا ایجاد یک کسب و کار در ترکیه کنیم؟ سوددهی کسب و کار در ترکیه بهتر است یا ایران؟ ریسک سرمایه گذاری در کدام کشور کمتر است؟ درآمد در کدام کشور بالاتر است؟ برای این سوالات و ده ها سوال دیگر، پاسخ قاطعانه ای وجود ندارد و پاسخ تمامی آنها کاملا نسبی، وابسته به حوزه فعالیت و انتظارات سرمایه گذار دارد. در ترکیه هم مانند همه کشور ها احتمال شکست وجود دارد. اما موفقیت های فراوانی هم توسط هموطنان ما در این کشور بدست آمده است. در صورتی که به گسترش فعالیت خود، و یا سرمایه گذاری در ترکیه، یا کسب درآمد در این کشور از طریق سرمایه گذاری فکر می کنید، تحقیقات زیادی انجام دهید. به دقت محاسبات کنید. از مشاوران کمک بگیرید. از تجربیات هموطنان دیگر استفاده کنید. سعی کنید بیشترین حد اطمینان را حاصل کنید. اما در نظر داشته باشید، زمانی که اطمینان کافی حاصل شد، درنگ نکنید، فرصت را از دست ندهید و اجازه ندهید که تردید یا فکر کردن بیش از حد جلوی شما را بگیرد و باعث از دست رفتن فرصت شود. در نظر داشته باشید، در همه سرمایه گذاری ها و کسب و کارها، ریسک، عامل جدا نشدنی است.

بیشتر بخوانید شاید برایتان مفید باشد:توقیف اموال شرکت

گروه وکلای حکمت:

با همکاری وکلای مجرب در ترکیه،قدم به قدم شما را در تمامی مراحل ثبت شرکت خود در ترکیه همراهی میکند در صورت نیاز به مشاوره با وکیل ترکیه با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

نیاز به وکیل دارید با شماره های زیر تماس بگیرید.

به مطالعه تان ادامه بدهید.

یک سوال جزئی درباره کسب و کار در ترکیه دارید ؟ در بخش دیدگاه ها بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان مشاوره حقوقی رزرو کنید. تا مشکل تان حل شود.

در ادامه این مقالات را نیز بخوانید

مشاوره حقوقی تلفنی 09123439500

توجه !

اگر در خصوص کسب و کار در ترکیه نیاز به وکیل یا مشاوره حقوقی دارید

وکلا و مشاورین حقوقی گروه وکلای حکمت در زمینه , میتوانند به شما کمک کنند.کافیست تماس بگیرید.

اگر با موبایل این صفحه را میبینید برای تماس مستقیم کافیست روی دکمه های بالا کلیک کنید.