کیف قاپی و جیب بری

جرم کیف زنی و جیب قاپی از جمله جرائمی است که در شهر های برزگ بیشتر به چشم می خورد و مردم بیشتر به چشم دیده اند که شخصی درحال گذر از خیابان مورد تهاجم شخص سارق واقع می شوند .

(کیف قاپی و جیب بری )

سارقان گاه به شکل پیاده و یا سوار بر موتورسیکلت مرتکب جرم می شوند و با ربودن کیف و یا کیف پول اشخاص به آنان خساراتی وارد می آورند، جرمی که خیلی اتفاق می افتد آن هم کیف زنی یا به اصطلاح عامه کیف قاپی است .(کیف قاپی و جیب بری )

از انواع سرقت تعزیری است . كه اگر ربودن مال همراه با ضرب و جرح باشد مرتكب به هر دو مجازات محكوم می شود .(کیف قاپی و جیب بری )

کیف قاپی و جیب بری

وکیل ( برای گرفتن وکیل کلیک کنید . )

مشاوره حقوقی ( برای گرفتن راهنمائی و مشاوره کلیک کنید . )

داود چشمی 

به عبارت دیگر كیف زنی و جیب بری اثبات و وضع ید مرتكب بر مال دیگری و بردن آن مال از طریق غافل گیری بطور علنی و آشكارا در حالیكه سرقت غیر قابل پیش بینی باشد .

 مجازات جرم كیف زنی و جیب بری حبس و شلاق است .

نكته : جرم كیف زنی و جیب بری از جرائم عمدی است كه احراز قصد مجرمانه از كیفیت عمل متهم مشخص می شود و لذا نیازی به اثبات ندارد .

تفاوت کیف قاپی و جیب_بری:

آیا می دانید فرق کیف قاپی با کیف زنی و جیب بری چیست؟

 الف.کیف قاپی معادل استیلاب در فقه جزایی است .

کیف قاپ کسی است که مال را علنآ و آشکارا از غیر حرز ( مکان پنهان مال ) می رباید .

ب.کیف زن و جیب بری معادل طراره در فقه جزایی است و طرار کسی است که مال را با تردستی از جیب و لباس تن کسی خارج نموده و سرقت می برد.

طبق قانون مجازات هر كس مرتكب ربودن مال ديگري از طريق كيف زني جيب بري و امثال آن شود به حبس از يك تا پنج سال و تا(۷۴)ضربه شلاق محكوم خواهد شد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =